poduzetnice wanted

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 03 tra 2016 09:47

Oukej, I guess not. :D

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Vox Feminae » 05 tra 2016 06:00

U jednoj firmi kad sam radila, stalno se pojavljivala neka vrste inspekcije (porezna, radna, ...), ali bilo je rijec o velikoj firmi s ogromnim prihodom.

Mislim da ti male ne diraju, a posebice ako su u pitanju intelektualne usluge. Mislim.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 05 tra 2016 06:23

ma diraju oni što im padne na pamet ako državni budžet treba napuniti. :)

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la DoubleTrouble » 05 tra 2016 17:52

Slazem se! Kad je prazna blagajna traze dlaku u jajetu. Ja osobno sam susrela vise malih poduzetnika koji su imali zajebanciju s inspekcijom nego velikih.
Mogle bi nekad ovo i u live verziji...
nazovemo to Radionica "Kako preživjeti od poštenog rada" :D
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 05 tra 2016 19:31

Rofl, I'm in.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la alice » 05 tra 2016 22:37

Savjet za sve koje imate uplate/isplate u eurima. Svaka banka ima limit ispod kojeg ne pregovaraju oko tečaja. Ali ako imate plaćanja koja prelaze taj limit, zovite banku i pregovarajte oko tečaja. Kada vam ponudi jedan, smanjujte. Npr. trebate kupiti 35.000 eura : prvo zovite i pitajte koliki je tečaj za 30.000 eura. Kada ponudi, recite da se spusti i da kupujete 35.000 eura. Eto, malo se igrajte s njima. Vrijedi. Gotovo uvijek. Ako ne pristane, recite da zovete u drugu banku te da ćete mu se kasnije javiti. Zatim zovete ponovo, bubnete što vam je ponudila druga banka pa....tko se spusti. Prije toga UVIJEK provjerite tečaj HNB, ali i analize na njihovoj stranici.
Što se tiče porezne, ako vam dođe uvijek će nešto naći. Ako ništa drugo, garant nečiji OIB nemate dobro upisan.
I da, još nešto... zoooovite banke i pregovarajte oko naknada za troškove!! Prijetite da ćete otići u drugu, jeftiniju banku. Meni su baš ovih dana popustili. Po meni, PBZ je daleko najskuplji.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 06 tra 2016 07:13

U kojoj si ti banci, ako se smije znati? Zašto misliš da je PBZ najskuplji?

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Little N » 06 tra 2016 08:24

alice je napisao/la:Savjet za sve koje imate uplate/isplate u eurima. Svaka banka ima limit ispod kojeg ne pregovaraju oko tečaja. Ali ako imate plaćanja koja prelaze taj limit, zovite banku i pregovarajte oko tečaja. Kada vam ponudi jedan, smanjujte. Npr. trebate kupiti 35.000 eura : prvo zovite i pitajte koliki je tečaj za 30.000 eura. Kada ponudi, recite da se spusti i da kupujete 35.000 eura. Eto, malo se igrajte s njima. Vrijedi. Gotovo uvijek. Ako ne pristane, recite da zovete u drugu banku te da ćete mu se kasnije javiti. Zatim zovete ponovo, bubnete što vam je ponudila druga banka pa....tko se spusti. Prije toga UVIJEK provjerite tečaj HNB, ali i analize na njihovoj stranici.
Što se tiče porezne, ako vam dođe uvijek će nešto naći. Ako ništa drugo, garant nečiji OIB nemate dobro upisan.
I da, još nešto... zoooovite banke i pregovarajte oko naknada za troškove!! Prijetite da ćete otići u drugu, jeftiniju banku. Meni su baš ovih dana popustili. Po meni, PBZ je daleko najskuplji.
Pretpostavit ću da si mjenjala eure kao fizička osoba.
Naime, ako dobijem uplatu od stranca za obavljenu uslugu, ne mogu dić 35 tisuća eura sa računa i ić mahat njima od banke do banke.
Euri sjednu na račun, ja ih na istom računu konvertiram u kune, sa dogovorom da ću za konverziju dobit povlašteni tečaj. Koji vrijedi samo za taj prijenos određene količine novaca. Ako poželim za dva dana opet promijenit, opet moram zvat banku i dogovorit se. Za prebacivanje novaca na druge račune opet mi uzmu proviziju isto kao što ti uzmu kad plaćaš račun za struju a HEP nema račun u banci koju ti imaš.
Tako da. To ne stoji.

Mi imamo račune za dvije firme u tri različite banke i razlike u fakturama koje dobijemo od njih za usluge koje koristimo su 1/2/3 max 5 kuna različite jedna od druge. Sve je to tu negdje. Iako su konkurenti, vjerujem da postoji neki ugovor koji ih obvezuje da PBZ ne može naplaćivat uslugu 5 kuna a ERSTE 200.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 06 tra 2016 08:27

@alice - pitam jer sam u PBZ-u i debelo razmišljam o odlasku od njih. jutros me šokirala naknada za dolazna prekogranična, ali izgleda da nije do njih nego je kuna potonula.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 11 tra 2016 11:43

Ako netko ima iskustva s prisilnim naplatama unutar država EU za pravne i fizičke osobe ili preko Fine unutar Hrvatske, molim da mi se javi na PP. bila bih zahvalna. :)

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Little N » 11 tra 2016 14:11

Kroacija je napisao/la:Ako netko ima iskustva s prisilnim naplatama unutar država EU za pravne i fizičke osobe ili preko Fine unutar Hrvatske, molim da mi se javi na PP. bila bih zahvalna. :)
Što se tiče Hrvatske, možeš na dokumentaciju koju imaš napravit prijedlog za ovrhu. U obliku opomene, tj upozorenja da ćeš ić u ovršni postupak ukoliko se račun ne podmiri u roku od 8 dana. 99% klijenata kojima smo poslali opomenu da ćemo ih ovršit ukoliko se ogluše, je platilo u roku od 2 dana. Evo baš danas jedni zovu zašto smo im poslali obavijest, kad su oni mislili platit. A prije toga se ženska pravi mutava mjesecima. Kao nije dobila mail. Kao nije dobila račun. Kao, ne javlja se jer je u romingu. Danas je tu, ima račun, i htjela je platit. :ubergeek:
Nama to radi odvjetnica, ukoliko nemaš odvjetnicu, mislim da bi mogla i sama napravit dopis, koji ti onda mora ovjerit bilježnik na temelju vjerodostojne isprave (fakture) i predloška obavljenog posla (poželjno).


Što se tiče stranih država (članica Eu)
https://e-justice.europa.eu/content_eur ... -376-hr.do

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 11 tra 2016 14:38

Hvala. Hoćeš mi bit knjigovođa? :D
Imam odvjetnicu ali gledam kako i tu skresati troškove pa zaobilazno tražim rješenja.
Moram ovršiti fizičku osobu u inozemstvu, ova njihova dugoročna mutavost je samo tako slatka. <3

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Little N » 11 tra 2016 14:44

Ovršne prijedloge uvijek rade javni bilježnici, tako da svakako možeš izbjeć odvjetnicu, jer i ona mora s onim kaj natipka ići kod bilježnika.

Mrzim fizičke osobe, neplatiše, jer su oni skroz druga sorta neustrašivih jebivjetara - djelomično jer su se već nagledali upozorenja, opomena i ostalih papira, pa su navikli, a djelom jer im privatan obraz nije važan, firme ipak drže do nekog glasa na tržištu, pa vole izbjeć ono da se o njima priča da za svaki račun trebaju ovrhu.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Moloko » 11 tra 2016 14:47

Svako malo razmisljam o poduzetnistvu ali se uvijek vratim korak unatrag kad se sjetim mogucih problema..ipak je ovo Hrvatska jel. Jucer sam bas slusala o "Eticnoj"banci koja dolazi u Hrvatsku tj.vec je dosla. Plan im i nije los samo je pitanje opet kolika ce bit razlika između obecanog i ostvarenog..imam u glavi nekakav projektic za koji bih voljela da zazivi ali tek nakon dobrog istrazivanja trzista i stavljanja "na papir" :)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 11 tra 2016 14:54

kakvom poduzetništvu? :D
ako misliš na samostalno osnivanje bilo kakvog oblika poslovanja unutar HR, ima 1001 caka prije nego kreneš, od čega je najvažnija izgraditi ideju i nabaviti klijentelu.
i kad ti napokon krene, moraš se naviknut da će ti živina zvana RH sisat krv i sve pare na sve moguće načine. :)

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Little N » 20 tra 2016 15:31


Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 20 tra 2016 16:14

^ baš maloprije pročitala.
Spomenička renta <3

Čekam samo da vidim reformu i koji namet će nam još nasrat i koji novac još ukrast.
Iruda mi, odselit ću iz ove rak-države.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Vox Feminae » 21 tra 2016 19:26

Nemoj coprat. :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la DoubleTrouble » 21 tra 2016 20:55

Meni je vrh ova naknada za općekorisnu funkciju šuma...šta plaćam? Kisik koji šuma proizvodi? :confused:
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Little N » 22 tra 2016 08:19

DoubleTrouble je napisao/la:Meni je vrh ova naknada za općekorisnu funkciju šuma...šta plaćam? Kisik koji šuma proizvodi? :confused:
Evo ti s njihove stranice..
Šume i šumska zemljišta dobra su od interesa za Republiku Hrvatsku. Šume reguliraju lokalne, regionalne i globalne klimatske prilike, štite tlo od erozije, reguliraju slivna područja i lokalne hidrološke sustave, a značajno utječu i na kvalitetu zraka i voda. Šume su, od svih kopnenih ekosustava najbogatiji spremnik biološke raznolikosti. Šume u Republici Hrvatskoj ispunjavaju gospodarsku, ekološku i društvenu funkciju, također, šumski ekosustavi utječu na ljepotu krajobraza, a imaju i veliki značaj u kulturnom smislu. Načini na koji se šumama gospodari, značajno utječu na kvalitetu okoliša i u konačnici na zdravlje i dobrobit ljudi.

Šume Republike Hrvatske su međunarodno priznate zbog svoje velike biološke raznolikosti i činjenice da je 95% šumskog područja prirodnog sastava, a što je rezultat duge šumarske tradicije održivog gospodarenja.

Ukupna površina šuma i šumskoga zemljišta u Republici Hrvatskoj iznosi 2 688 687 ha te čini 47,5 % kopnene površine države. Prema podacima iz Šumskogopodarske osnove područja za razdoblje 2006. – 2015. godine 78 % ukupne površine šuma i šumskoga zemljišta je u vlasništvu RH, dok privatni šumoposjednici gospodare s 22 % ukupne površine šuma i šumskoga zemljišta.

Sukladno Zakonu o šumama šume prema namjeni mogu biti gospodarske, zaštitne i šume s posebnom namjenom. Gospodarske šume se, uz očuvanje i unapređenje njihovih općekorisnih funkcija, koriste za proizvodnju šumskih proizvoda. Zaštitne šume prvenstveno služe za zaštitu zemljišta, voda, naselja, objekata i druge imovine. Šume posebnih namjena su šume za proizvodnju šumskoga sjemena, šume unutar zaštićenih područja ili prirodnih vrijednosti te šume namijenjene znanstvenim istraživanjima, nastavi, potrebama obrane Republike Hrvatske te potrebama utvrđenim posebnim propisima.

Rekla bi namet vrlo slican onome koji platis uz tehnicki pregled automobila - za odrzavanje cesta (svi znamo kak to izgleda) - hint: Fontana nasred slavonske

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la DoubleTrouble » 22 tra 2016 08:37

Pročitala sam to već prije kad sam dobila od knjigovodstva nalog da platim. Mislim da je važno napomenuti i da je nekakav mikro iznos bio u pitanju (bar za malo poduzeće, pretpostavljam da se za veća poduzeća povećava iznos kao i kad je gospodarska komora u pitanju).
ah....ljepote poduzetništva :inlove:
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 22 tra 2016 09:42

apropo šuma, ja bih njima i šumama poslala sljedeće:

Hrvatsko gospodarstvo je u kurcu. BDP je od 2009. pao za skoro 15 %, a nezaposlenost je najveća ikad. Mladi ljudi masovno napuštaju domovinu. Šačica entuzijastičnih mladih poduzetnika ostala je kako bi pridonijela sebi, a ponajviše ekonomskoj slici hrvatskog gospodarstva (nenamjerno). Međutim, start-upovi i uhodane srednje tvrtke većinu kapitala pretaču u prazno, rasipaju diljem države kako bi financirali još jednog Nadana ili Ćaću. Poduzetnici se susreću s milijun nelogičnosti. Administrativni problemi, promjene zakona i parafiskalni nameti uz rigorozne i blago rečeno bolesne i nepoštene kontrole i iživljavanja inspektorata i poreznih službenika sišu krv poduzetnicima. Pogodnosti za potporu mladih poduzetnika neznatne su ili nikakve. Svejedno, nama je iznimno drago što uz naknadu za spomenike, ceste i turističke zajednice, još nekoliko kuna možemo izdvojiti za naše šume. Dobrovoljno se nudimo platiti i porez na zrak.
Jebite si mater u toj istoj šumi.


mislim da sam se malo iznervirala i da je moja poslanica otišla u totalno krivom smjeru nakon prve dvije riječi. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 22 tra 2016 14:55

ako neka od vas sa mnom želi na LEAP summit uskoro u zg, neka se javi :) bit će jako fun.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Little N » 22 tra 2016 15:24

Kroacija je napisao/la:ako neka od vas sa mnom želi na LEAP summit uskoro u zg, neka se javi :) bit će jako fun.
Baš danas gledam stranicu, i skužim da mi prijatelj tamo predaje.
Mislim da cu zicat free karte :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 22 tra 2016 17:03

Kul, meni je prvi put i ne znam nikog pa javi ako budeš htjela ić :)

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Vox Feminae » 23 tra 2016 19:36

Kroacija je napisao/la: Jebite si mater u toj istoj šumi.
:D
Totalni winner. :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 tra 2016 19:32

Došlo za platit
DOPRINOS ZA ŠUME 46,16

:D :D :D
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Kroacija » 29 tra 2016 07:25

evo jedan šumski krijes u to ime. :D

slika

Loretta
Postovi: 4
Pridružen/a: 10 svi 2016 13:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Loretta » 11 svi 2016 13:33

Pozdrav curke, ovako me ne zanima da li netko zna što je sve potrebno od poslovnih knjiga za vođenje udruge, i također me zanima način vođenja knjigovodstva u udruzi, dakle upisivanja izdanih računa, prihoda, rashoda i tako dalje. Unaprijed hvala.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: poduzetnice wanted

Post Postao/la Vox Feminae » 12 svi 2016 17:16

Kroacija je napisao/la:ako neka od vas sa mnom želi na LEAP summit uskoro u zg, neka se javi :) bit će jako fun.
A da podijelis svoje iskustvo, jel ti bilo divno i tako :D

Inace, ako ima netko preporuku za dogadjaje takve, neka javi. Zanimaju me eventi s mladjom ekipom, poduzetnistvo opcenito, bla truc.

Trece, kaj nije da za udruge postoje savjetnici, ono, u sklopu svake zupanije, ili sam to zabrijala? Za djabe.
The eyes, chico, they never lie.

Odgovorite