Što mislite?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:00

Rmnana je napisao/la:
Rmnana je napisao/la:
Rmnana je napisao/la:
black.cat je napisao/la:nije zivot jedna zena jedna birtija!

zeno, daj stani na loptu i daj se saberi! koliko imas godina?
pozeli joj srecu i nastavi dalje sa svojim zivotom i tko te voli taj te ne ne kritizira i spocitava stalno.
uostalom, kako ti se moze dopadat netko tko vodi dvostruki zivot?
ne kaze se bezveze kad ti netko dobronamjerno kaze - trebao/la bi pronac nekoga tko ce te voljet i postovat!
Možda ovo nije forum za tako nešto,htjela sam čuti viša i šira mišljenja osim makni se,osvećuješ se,ili pasivana agresija.Možda je tema za forum psihologije.Ljudi ljudima pristupaju površno,a nitko ne želi upoznati osobu.Poanta moga pisanja i javljanja nije bilo ljubavne prirode već nečeg većeg budući da je dotična i ja te orjentacije pretpostavila sam da bi mogla tu možda dobiti odgovore i htjela sam čuti više mišljenja.Hvala svima no potražiti ću odgovore negdje drugdje.

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Što mislite?

Post Postao/la black.cat » 25 lip 2017 12:01

evo ja ti to govorim za tvoje dobro, a ona sigurno nije maloljetna da se ne bi mogla brinut za sebe.
pocni vodit brigu o sebi, a ne o nekome tko je visestruka licnost.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:04

black.cat je napisao/la:evo ja ti to govorim za tvoje dobro, a ona sigurno nije maloljetna da se ne bi mogla brinut za sebe.
pocni vodit brigu o sebi, a ne o nekome tko je visestruka licnost.
Moje javljanje je bilo i nevezano za nju,a možda sam ga i krivo forumulirala.A ona me je potaknula da pokušam saznati što ljudi misle o čemu se rad,budući da smo obe te orjentacije,no čini mi se da ću bolji odgovor dobiti nanekom hetero portalu.Hvala svima.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:10

Rmnana je napisao/la:
black.cat je napisao/la:evo ja ti to govorim za tvoje dobro, a ona sigurno nije maloljetna da se ne bi mogla brinut za sebe.
pocni vodit brigu o sebi, a ne o nekome tko je visestruka licnost.
Moje javljanje je bilo i nevezano za nju,a možda sam ga i krivo forumulirala.A ona me je potaknula da pokušam saznati što ljudi misle o čemu se rad,budući da smo obe te orjentacije,no čini mi se da ću bolji odgovor dobiti nanekom hetero portalu.Hvala svima.

Ako i je višestruka ličnost,to ne znači da je manje vrijedna osoba i da nitko ne treba imati posla sa njom.Bolest ne bira.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Što mislite?

Post Postao/la slapa » 25 lip 2017 12:14

ona ne zeli imat posla s tobom. de shvati to.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Što mislite?

Post Postao/la black.cat » 25 lip 2017 12:15

ona ocito ne zeli/ne moze izac iz braka.
mislis da ima mjesta za tebe, a misli na drugu?!
tko te voli, taj te ne kritizira i ne predbacuje.
nema se tu kaj posebno objasnjavat jer nije napisano na francuskom, na hrvatskom je. sto prije shvatis, to ces prije nastavit dalje sa svojim zivotom. daj se stvarno prestani mucit. zena si u lijepim godinama, nisi neka balavica i mislim da ti stvarno ne treba da te neko mota i voza okolo naokolo. daj pocni malo vise sebe voljet i cijenit jer ako sama sebi ne pomognes i sama sebi ne utuvis neke stvari u glavu, nitko to drugi ne moze!

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:24

slapa je napisao/la:ona ne zeli imat posla s tobom. de shvati to.
Bože pomozi!Jel ti kontaš šta govorim?Šira slika ne ona,ona je samo primjer.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:26

Rmnana je napisao/la:
slapa je napisao/la:ona ne zeli imat posla s tobom. de shvati to.
Bože pomozi!Jel ti kontaš šta govorim?Šira slika ne ona,ona je samo primjer.Samo kažem da općenito ljudi koji su višestruke ličnosti nisu manje vrijedne osobe i da ne treba ih izolorati.Nema veze sa mojim odnosom sa njom i hoće li ilineće ona imati posla samnom meni svejedno zanima me više mišljenje ne odmah ljubavni kontekst.Hvala.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:28

Rmnana je napisao/la:
Rmnana je napisao/la:
slapa je napisao/la:ona ne zeli imat posla s tobom. de shvati to.
Bože pomozi!Jel ti kontaš šta govorim?Šira slika ne ona,ona je samo primjer.Samo kažem da općenito ljudi koji su višestruke ličnosti nisu manje vrijedne osobe i da ne treba ih izolorati.Nema veze sa mojim odnosom sa njom i hoće li ili neće ona imati posla sa mnom meni svejedno zanima me više mišljenje ne odmah ljubavni kontekst.Vjerojatno sam krivo forumilirala temu.Ispričavam se i hvala.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Što mislite?

Post Postao/la jpeg » 25 lip 2017 12:44

ja evo pozivam tu tvoju da nam kaze tu siru sliku.
I malo nek prica o tome da ti dođemo do odgovora.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:47

Pretpostavila sam i ranije u druženju sa njom da je riječ o višestrukoj ličnosti,jer mi je bila rekla da je ta druga (dviju su ličnosti)vjerojatno moj put te u jednom dijelu znaju jedna za drugu.Sve to me potaknulo da čujem mišljenje drugih ljudi ,jer se nikada sa tim nisam susrela osim u literaturi i filmu.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 12:59

Možda bi se ona i javila,ali ta druga ličnost obično kaže ne znam o čemu pričaš?Pa ispada da je to na nesvjesnoj bazi.Jeno vrijem sam mislila da je sramežljiva i da ju je sram priznati svoju seksualnost pa da govori iz alter ega ,ali kad je vrag odnio šalu shvatila sam da je to ozbljnije.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 13:05

[quote="Rmnana"]Možda bi se ona i javila,ali ta druga ličnost obično kaže ne znam o čemu pričaš?Pa ispada da je to na nesvjesnoj bazi.Jeno vrijem sam mislila da je sramežljiva i da ju je sram priznati svoju seksualnost pa da govori iz alter ega ,ali kad je vrag odnio šalu shvatila sam da je to ozbljnije.I pretpstavljam da je ovo tema za forum psihologije.Hvala svima.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Što mislite?

Post Postao/la degenereginald » 25 lip 2017 13:18

Rmnana, nabacuješ se kontradikcijama.
Prvo pitaš hipotetski:
Rmnana je napisao/la:Što mislite o ženama koje fantaziraju po Crolu o životu sa nekom ženom a nemaju hrabrosti to živjeti?
da bi u sljedećem postu (i ostatku teme, realno) krenula u njen konkretni slučaj (u odnosu s tobom):
Rmnana je napisao/la: Pa gle znam da je teško u ovoj zemlji priznati da si gej,i da je toj osobi jako teško,ali ako to fantaziranje prelazi u to da samog sebe uvjeriš da živiš sa nekim,a u stvari živiš sa mužem i djecom onda to baš i nije normalno, a možda za nekoga je za mene nije.A znam definitivno da živi sa mužem i djecom,i ne zanima me njezin život uopće nego mi ju je žao što joj je toliko teško da mora fantazirati.
(boldam jer me žulja i implicira)
Rmnana je napisao/la:A što tek reći kada takva osoba dijeli savjete drugima,a sama treba savjete?Što reći kada se takva osoba nabacuje svim ženama,bez obzira da li su u braku,ili gej vezi?Šta reći kada takva osoba zavede drugu osobu i kada ta zavedena želi nešto više pobjegne?Šta reći kada takva osoba ne može govoriri o sebi i svojoj seksulnosti nego ima alter ego i govori kroz njega?.Što reći o osobi kojoj svako približavanje je maltretiranje?Znači svaka komunikacija je maltretiranje,a ti uopće nemaš takve namjere nego samo upoznati bolje tu osobu,iako znaš da je u braku, ima djecu i da joj je teško.Kako se postaviti prema takvoj osobi?Nikog ne osuđujem-jer tko sam ja da sudim?Nego želim shvatiti.
Rmnana je napisao/la:Ako nekome kažeš da osjećaš nešto za nekoga makar i kroz alter ego i tražiš od druge osobe da se bori za tu ljubav,jer se dotična boji osjećaja a osjeća,a kao "normalna" osoba to izbjegava govoriti,i poriče da je ona taj alter ego,i tebe proglašava ludom a nećeš joj ništa osim razgovarati ne znam u šta da strpam to ponašanje,jer ne želim osuđivati već shvatiti jer ju volim.
Rmnana je napisao/la:Našle smo se par puta onako frendovski i shvatila sam da ju stvarno volim,no onda sam skužila da je ovdje na forumu i da traži ljubav kada sam ju to prvi put pitala negirala je.
Rmnana je napisao/la:Stalo mi je do nje kao osobe i brinem se za nju.Ne tugujem niti se iskaljujem želim joj pomoći i shvatiti ju.
+
ono što dosta podcrtava odnos koji se kreirao:
Rmnana je napisao/la:.Zato jer je kroz taj alter ego rekla da me voli.I davala savjete kako da se prema njoj ponašam.Pa mi je to malo zbunjujuće.
Kako je to onda šira slika?

Pitala si nas 'što kad, što ako?', i mi smo ti dale odgovor da se trebaš odmaknuti.
Ako te zanima hipotetski u konktekstu mentalnih poremećaja, postoje resursi na internetu gdje se možeš više informirati o problemu, i svakako Crol, kao mjesto na kojem se okupljaju žene koje vole žene nije baš prostor na kojem ćeš dobiti više informacija o psihološkim problemima jer nismo psihijatri, terapeuti, psiholozi ili u toj struci, barem ne po definiciji ovog foruma.

Ako te zanima kako se postaviti prema njoj jer si zabrinuta, i na to smo ponudile savjete na temelju onoga što se dalo isčitati iz tvojih postova.
Drugi par postola je pašu li ti konkretni, ponuđeni savjeti ili ne.

Ako žena treba pomoć, svakako se slažem da bi ju trebala potražiti. Ne mislim da joj tu pomoć može pružiti poznanik ili prijatelj, već licencirani profesionalac.
Jasno, kao i što bude često slučaj s ljudima koji imaju ikakve probleme, prvi korak je dosta težak, ali forsiranje sigurno ne pomaže. U njenom slučaju, ako ti je spomenula da joj smeta komunikacija s tobom, to je nešto što treba poštivati.
Vjerujem da je već dobila tvoje mišljenje i ako to želi uzeti u obzir, ima priliku.
Forsiranje ikoga da radi ono što ti želiš sa svojim životom nije u redu.
Saberi se.
Uostalom, dijagnosticirati probleme u drugima te ih kasnije razvlačiti po forumu pod izjavama da samo želiš razumjeti i shvatiti, dok istovremeno dosta pasivno- agresivno komentiraš njen život ne zvuči okej.

Na kraju, mi dobivamo samo tvoju sliku čitave situacije, a ti ostavljaš dojam kao da ti je izrazito stalo. Napisala si da ju voliš, a kasnije da ste samo poznanice i da tu nema nekakve dublje emotivne (ili fizičke) podloge, što nije dojam koji na mene ostavljaš.

Razumijem da ti je vjerojatno problematično to što većinu vremena komentiramo tebe i vaš odnos, kako si ga prezentirala, dok si krenula u topic s idejom da će se pričati o njoj. To bi samo po sebi trebalo nešto govoriti, jel.
Jasno, po iskustvu koje imam po forumima, teme u kojima se daju savjeti rijetko završe zadovoljavajuće za osobu koja pita s obzirom da na kraju ispadne da je odnos nezdrav s obe strane i najčešći savjet jest odmaknuti se od svega jer ako niste problem mogle rješiti međusobno, komunikacijom, na kraju se svede da je samo pitanje opsesije (bilo koje vrste, ne nužno s osobom) s jedne ili druge strane u odnosu koji bi trebao završiti, ali se povlači do u beskonačnost.
I have no money and I have to scream.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Što mislite?

Post Postao/la fuji ix » 25 lip 2017 13:29

Molim moderatore da ovu temu zaključaju. Do odgovora doći nećemo. Ili predlažem kolektivnu hospitalizaciju na psihijatriji. Hvala.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Što mislite?

Post Postao/la slapa » 25 lip 2017 13:32

amen.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Što mislite?

Post Postao/la Mar » 25 lip 2017 13:32

@reginald

Tvoji postovi su mi tako lijepi i smisleni. Potpuno lišeni konstrukcija i projekcija. :)

Najveći problem je što ih upućuješ osobi koja je skroz zarobljena u iste, a krvav je 'posao' to probiti.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 13:34

reginald je napisao/la:Rmnana, nabacuješ se kontradikcijama.
Prvo pitaš hipotetski:
Rmnana je napisao/la:Što mislite o ženama koje fantaziraju po Crolu o životu sa nekom ženom a nemaju hrabrosti to živjeti?
da bi u sljedećem postu (i ostatku teme, realno) krenula u njen konkretni slučaj (u odnosu s tobom):
Rmnana je napisao/la: Pa gle znam da je teško u ovoj zemlji priznati da si gej,i da je toj osobi jako teško,ali ako to fantaziranje prelazi u to da samog sebe uvjeriš da živiš sa nekim,a u stvari živiš sa mužem i djecom onda to baš i nije normalno, a možda za nekoga je za mene nije.A znam definitivno da živi sa mužem i djecom,i ne zanima me njezin život uopće nego mi ju je žao što joj je toliko teško da mora fantazirati.
(boldam jer me žulja i implicira)
Rmnana je napisao/la:A što tek reći kada takva osoba dijeli savjete drugima,a sama treba savjete?Što reći kada se takva osoba nabacuje svim ženama,bez obzira da li su u braku,ili gej vezi?Šta reći kada takva osoba zavede drugu osobu i kada ta zavedena želi nešto više pobjegne?Šta reći kada takva osoba ne može govoriri o sebi i svojoj seksulnosti nego ima alter ego i govori kroz njega?.Što reći o osobi kojoj svako približavanje je maltretiranje?Znači svaka komunikacija je maltretiranje,a ti uopće nemaš takve namjere nego samo upoznati bolje tu osobu,iako znaš da je u braku, ima djecu i da joj je teško.Kako se postaviti prema takvoj osobi?Nikog ne osuđujem-jer tko sam ja da sudim?Nego želim shvatiti.
Rmnana je napisao/la:Ako nekome kažeš da osjećaš nešto za nekoga makar i kroz alter ego i tražiš od druge osobe da se bori za tu ljubav,jer se dotična boji osjećaja a osjeća,a kao "normalna" osoba to izbjegava govoriti,i poriče da je ona taj alter ego,i tebe proglašava ludom a nećeš joj ništa osim razgovarati ne znam u šta da strpam to ponašanje,jer ne želim osuđivati već shvatiti jer ju volim.
Rmnana je napisao/la:Našle smo se par puta onako frendovski i shvatila sam da ju stvarno volim,no onda sam skužila da je ovdje na forumu i da traži ljubav kada sam ju to prvi put pitala negirala je.
Rmnana je napisao/la:Stalo mi je do nje kao osobe i brinem se za nju.Ne tugujem niti se iskaljujem želim joj pomoći i shvatiti ju.
+
ono što dosta podcrtava odnos koji se kreirao:
Rmnana je napisao/la:.Zato jer je kroz taj alter ego rekla da me voli.I davala savjete kako da se prema njoj ponašam.Pa mi je to malo zbunjujuće.
Kako je to onda šira slika?

Pitala si nas 'što kad, što ako?', i mi smo ti dale odgovor da se trebaš odmaknuti.
Ako te zanima hipotetski u konktekstu mentalnih poremećaja, postoje resursi na internetu gdje se možeš više informirati o problemu, i svakako Crol, kao mjesto na kojem se okupljaju žene koje vole žene nije baš prostor na kojem ćeš dobiti više informacija o psihološkim problemima jer nismo psihijatri, terapeuti, psiholozi ili u toj struci, barem ne po definiciji ovog foruma.

Ako te zanima kako se postaviti prema njoj jer si zabrinuta, i na to smo ponudile savjete na temelju onoga što se dalo isčitati iz tvojih postova.
Drugi par postola je pašu li ti konkretni, ponuđeni savjeti ili ne.

Ako žena treba pomoć, svakako se slažem da bi ju trebala potražiti. Ne mislim da joj tu pomoć može pružiti poznanik ili prijatelj, već licencirani profesionalac.
Jasno, kao i što bude često slučaj s ljudima koji imaju ikakve probleme, prvi korak je dosta težak, ali forsiranje sigurno ne pomaže. U njenom slučaju, ako ti je spomenula da joj smeta komunikacija s tobom, to je nešto što treba poštivati.
Vjerujem da je već dobila tvoje mišljenje i ako to želi uzeti u obzir, ima priliku.
Forsiranje ikoga da radi ono što ti želiš sa svojim životom nije u redu.
Saberi se.
Uostalom, dijagnosticirati probleme u drugima te ih kasnije razvlačiti po forumu pod izjavama da samo želiš razumjeti i shvatiti, dok istovremeno dosta pasivno- agresivno komentiraš njen život ne zvuči okej.

Na kraju, mi dobivamo samo tvoju sliku čitave situacije, a ti ostavljaš dojam kao da ti je izrazito stalo. Napisala si da ju voliš, a kasnije da ste samo poznanice i da tu nema nekakve dublje emotivne (ili fizičke) podloge, što nije dojam koji na mene ostavljaš.

Razumijem da ti je vjerojatno problematično to što većinu vremena komentiramo tebe i vaš odnos, kako si ga prezentirala, dok si krenula u topic s idejom da će se pričati o njoj. To bi samo po sebi trebalo nešto govoriti, jel.
Jasno, po iskustvu koje imam po forumima, teme u kojima se daju savjeti rijetko završe zadovoljavajuće za osobu koja pita s obzirom da na kraju ispadne da je odnos nezdrav s obe strane i najčešći savjet jest odmaknuti se od svega jer ako niste problem mogle rješiti međusobno, komunikacijom, na kraju se svede da je samo pitanje opsesije (bilo koje vrste, ne nužno s osobom) s jedne ili druge strane u odnosu koji bi trebao završiti, ali se povlači do u beskonačnost.

Zahvaljujem na elaboraciji,kao što rekoh ta tema nije za ovaj forum nego forum psihologije makar ni tamo nisu stručnjaci.Nisam se nikada susrela sa tim te sa mislila da ću(možda)na forumu Crola čuti mišljenja ne o mojem odnosu sa njom nego općenito jer smo obe gay orjentacije.Ja nisam kompetentana davati mišljenja o drugima ,asamo sam htjela čuti mišljenja.Te da te stvri postoje i u životu a ne samo u filmovima.Kao što rekoh meni doista je svejedno hoću li mati kontakt sa njom jer sam sad opet u vezi sa nekim samo sam htjela razgovarato o tim stvarima jer me zanima.Ali očito da forum Crola i nije toliko liberalan kao neki hetereo portaliu kojma se može do beskonačnosti raspravljati.A to se zove demokracija.To što su ljudi gay orjentacije ne daje im pravo da su iznad hetero ljudi.Jer među jednima i drugima ima svakakvih,ali se uvijek gay people vole izdvajati iako i ja pripadam njima.Te ne volim biti po furumima gay populacije jer ne živim u getu.Došla sam ovdje isključivo jer smo obe te orjentacije.Ali sam dobila bolji savjet na hetero portalu.Zahvaljujem svima i ispričavam se na oduzetom vremenu.

Rmnana
Postovi: 69
Pridružen/a: 19 svi 2015 23:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što mislite?

Post Postao/la Rmnana » 25 lip 2017 13:36

Mar je napisao/la:@reginald

Tvoji postovi su mi tako lijepi i smisleni. Potpuno lišeni konstrukcija i projekcija. :)

Najveći problem je što ih upućuješ osobi koja je skroz zarobljena u iste, a krvav je 'posao' to probiti.

Hvala Mar.Ti si očito shvatila poantu svega.

Zaključano