Da li je život sa dvije mame djeci bolji

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Forum rules
Uta
Objave: 45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Da li je život sa dvije mame djeci bolji

Postby Uta » 04 Pro 2017 18:19

Postavljam si često pitanje u vezi usvajanja djece ili o djeci koje odgajaju mame te se sa njima odluče živjeti sa nekom ženom.Zašto bi djeca odrastala u disfunkcionalnoj obitelji u kojoj nema ljubavi samo zato jer djeci trebaju oba roditelja a ne dvije mame.?Dvije mame ako se vole mogu djeci pružiti puno više ljubavi nego u nekoj obitelji u kojoj se roditelji ne vole i ne slažu.Da li će ono posatai gay zbog toga?Po meni neće ali se više zastupa teza da hoće što vi mislite?Hvala.

reginald
Tvoja mama
Objave: 1260

Re: Da li je život sa dvije mame djeci bolji

Postby reginald » 04 Pro 2017 18:30

Mislim da je ova tema ovdje malo preaching to the choir, ali me ispravi ak griješim.

+
Oldschool argument: ja sam odgojena u hetero obitelji, a najveća sam lezbača, idk.

+
Kaj nije da postoji niz istraživanja provedenih na tu temu? Onak, očekivala bih da će klinci biti sretni u okruženju koje ih želi. Nisam pri kompu, pa mi se ne da citirati, a i lijena sam danas, pa ne bi. :Đ
Disclaimer: ispravan sam politički i moralno i fizički, 100%

lastresort
Objave: 518

Postby lastresort » 04 Pro 2017 21:11

Dvije mame i jesu dva roditelja, ako se premišljaš u vezi djece onda nije bitno jesi li gej,strejt,single il alepski bor, bitno ih je htjeti i voljeti, sve ostalo je bs. Glede zastupanja teza, ko ih zastupa? Ozbiljni znanstvenici zasigurno ne, više markić doo (bez obzira o kojoj državi se radi). Neki gej roditelji imaju gej djecu, a te gej roditelje većinom su začeli i odgojili strejt roditelji.

Uta

Postby Uta » 04 Pro 2017 21:32

reginald wrote:Mislim da je ova tema ovdje malo preaching to the choir, ali me ispravi ak griješim.

+
Oldschool argument: ja sam odgojena u hetero obitelji, a najveća sam lezbača, idk.

+
Kaj nije da postoji niz istraživanja provedenih na tu temu? Onak, očekivala bih da će klinci biti sretni u okruženju koje ih želi. Nisam pri kompu, pa mi se ne da citirati, a i lijena sam danas, pa ne bi. :Đ

Sve o.k onako sam u tim nekim razmišljanjima.Pitanje je bilo u vezi istraživanja da djeci trebaju dva roditelja muški i ženski.

slapa
i'm watching u
Objave: 16256

Postby slapa » 05 Pro 2017 09:32

Štivo:

Gej roditelji provode više vremena sa svojom djecom

Djeca gej roditelja općenito su sretnija

Pet znanstvenih razloga u prilog gej roditeljima

i jedno novije: Children raised by same-sex parents do as well as their peers, study shows

Ima ih još al mi ne da staviti više od 4 linka, guglaj, čitaj po crol portalu... Generalno, LGBT parovi se teže odlučuju na imanje djece zbog društvenih okolnosti kakve jesu, a i ne dolazi do situacija da im se dijete dogodi, tako da se ti koji se ipak odluče na obitelj, generalno više trude oko te djece nego strejt parovi u nekom prosjeku i većina istraživanja pokazuje da se ta djeca dobro snalaze u društvu i životu. A što se tiče seksualne orijentacije djeteta, ona nema veze s tim tko su nam roditelji. Ono što je i dalje loše kod LGBT obitelji je da diskriminacija u društvu i dalje postoji i te su obitelji primorane naučiti se nositi s tim. Ti kao gej osoba navikla si na diskriminaciju i na neki način samim time što jesi društvo ti nameće djetetu tu istu diskriminaciju, ko što ju nameće i našim roditeljima. Dakako, ni ti, ni tvoje dijete, ni tvoji roditelji, niste krivi što su temeljne ljudske vrijednosti još uvijek sjebane.
S djecom u istospolnim obiteljima treba komunicirati o svemu tome dok odrastaju i nipošto nije sramota ni dopustiti kvalitetnom/oj psihologu/ginji da nam u tome pomogne ako osjetimo da nismo tome sami dorasli.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Uta

Postby Uta » 05 Pro 2017 21:59

Hvala.

Uta

Postby Uta » 05 Pro 2017 22:02

slapa wrote:Štivo:

Gej roditelji provode više vremena sa svojom djecom

Djeca gej roditelja općenito su sretnija

Pet znanstvenih razloga u prilog gej roditeljima

i jedno novije: Children raised by same-sex parents do as well as their peers, study shows

Ima ih još al mi ne da staviti više od 4 linka, guglaj, čitaj po crol portalu... Generalno, LGBT parovi se teže odlučuju na imanje djece zbog društvenih okolnosti kakve jesu, a i ne dolazi do situacija da im se dijete dogodi, tako da se ti koji se ipak odluče na obitelj, generalno više trude oko te djece nego strejt parovi u nekom prosjeku i većina istraživanja pokazuje da se ta djeca dobro snalaze u društvu i životu. A što se tiče seksualne orijentacije djeteta, ona nema veze s tim tko su nam roditelji. Ono što je i dalje loše kod LGBT obitelji je da diskriminacija u društvu i dalje postoji i te su obitelji primorane naučiti se nositi s tim. Ti kao gej osoba navikla si na diskriminaciju i na neki način samim time što jesi društvo ti nameće djetetu tu istu diskriminaciju, ko što ju nameće i našim roditeljima. Dakako, ni ti, ni tvoje dijete, ni tvoji roditelji, niste krivi što su temeljne ljudske vrijednosti još uvijek sjebane.
S djecom u istospolnim obiteljima treba komunicirati o svemu tome dok odrastaju i nipošto nije sramota ni dopustiti kvalitetnom/oj psihologu/ginji da nam u tome pomogne ako osjetimo da nismo tome sami dorasli.

U pravu si da,ali eto to mi se motalo po glavi sa obzirom da sam susrela zaista zaostala razmišljanja ljudi koji priznaju istospolne veze ali ne posvajanje djece.Hvala.

Return to “Svaštara”