Prijateljice

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
adamzyan

Prijateljice

Post Postao/la adamzyan » 08 ožu 2018 16:49

Iz vlastitog iskustva ili tuđeg, možete li reci da vjerujete u iskren i prijateljski odnos nakon prekida veze? Svi znamo sto je prijateljski odnos, pa vas molim da fokus ostane na tome. Jeste doživjeli, ili im svjedočili?
Mislite li da dvije žene koje su kroz odnos gradile i prijateljstvo, bile iskrene i otvorene i onda kad to nisu željele/htjele biti, uzajamno si bile velika podrška u svakom segmentu života, mislite li da mogu uspješno pretočiti ljubavni u prijateljski odnos? S napomenom da su iz tog odnosa izišle uz obostranu suglasnost, te s istim osjećajem i razlogom,
a da pri tome nisu povrijedile jedna drugu.
Djeluje li vam to kao bajka, ako svi znamo da je malo kvalitetnih odnosa dok oni još traju, a još manje onda kada trajati prestanu. Ili mislite da je riječ o emotivnoj obmani/potrebi/sigurnosti? Koliko su takvi odnosi "opasni" i jesu li uopce, za sve kasnije sto dolazi?!
Imate li takav odnos s bivšom partnericom? Kako sadašnja cura prihvaća takav vid odnosa? I kako bi vi prihvatile da vaša cura ima blisku prijateljicu (ex bivšu)?
Shvaćam da se većina vas poznaje, puno lakše je anonimno pisati o nekim stvarima,objasnit ću si to tako ako tema ne zazivi :D

KLEOPATRA
Postovi: 913
Pridružen/a: 21 sij 2011 20:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Prijateljice

Post Postao/la KLEOPATRA » 08 ožu 2018 18:52

Pa zašto ne, ako su imale toliko zreli odnos.
Eto, kratko i jasno od mene :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prijateljice

Post Postao/la jpeg » 08 ožu 2018 19:14

Ja mislim da je tu uvik neka obmana. :D ozbiljno.
Ne virujem u to ako spominjes te neke iskjuse. Osjecam da se ides izvlacit i upakirat. A-a.

Osobno imam bivsu za priju, al to smo mi. Tu nema sex osjecaja, nista sex. Onda moze.
Moja jedna dugogodisnja je bila ljubomorna malcice na tu moju dugogodisnju ex. Al to je su neke druge sfere. Nije to bilo jer je ex.

Ma nikome ni ne spominjem da je ex jer mi nije takvi osjecaj. Prija mi je.
Jer razumis razliku.?
Bivsi muz, bivsa zena.. vec ti je tu konotacija i osjeca se da hodas po jajima inace bi te bk.

Ma nista, hvala tebi ;*

adamzyan

Re: Prijateljice

Post Postao/la adamzyan » 08 ožu 2018 19:28

Moram priznat da se tebe uvijek moram potrudit pomno procitat. Uvijek sve nekako nabacas, al si interesantna :D
Nije bitno da li je rijec o meni i u kojoj konotaciji. Niti sam to spominjanje termina "bivsa" naglasila "da bi se ja izvlacila i upakirala" (ne znam zasto bih to cinila) , nego da predocim potpunu sliku kako bi me bolje shvatili. Kako rekoh nisam bitna ja.
Zanima me ova razina odnosa. Jer mi je to posve novo, pa pokusavam dokucit.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Prijateljice

Post Postao/la slapa » 09 ožu 2018 06:59

nisam dozivjela na vlastitoj kozi. valjda nisam taj tip. mislim da je takav odnos moguc jedino nakom dosta mucenja i ulaganja i rizika da se stvar zakomplicira i skrene. a to mi se obicno ne da, rez i distanca su mi laksi. s tim da sam imala tu olakotnu okolnost da su mi sve bivse bile van mjesta stanovanja.

imam u ekipi frendice koje su do toga dosle al opet uvijek imam feeling da bi jedna od njih odmah bila s drugom da ju druga opet pozeli. nekako mi nikad ti odnosi nisu potpuno ravnopravni. i kad te osobe sklopom okolnosti negdje budu skupa po cijeli dan znaju im podsvjesno izaci neki obrasci iz njihovog partnerskog odnosa kojima nema mjesta u prijateljskom odnosu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

adamzyan

Re: Prijateljice

Post Postao/la adamzyan » 09 ožu 2018 08:47

Slozila bih se s tobom. Tesko mi je u sustini pojmit takve odnose.
I ja sam osoba koja u odredenim okolnostima i odnosima treba distancu, ali takoder mislim da mozda postoje odnosi i ljudi kad se moze i treba izici iz svojih okvira. Ali zamka je mozda bas to sto navodis, obrasci. Neke potrebe, osjecaji i bliskost koje naviru a da osobe u biti nisu ni svjesne toga. Bez obzira sto su uvjerene da tu nicega nema, i sto svjesno biraju i bivaju u odnosu s nekim drugim.

GeminiXy
Postovi: 148
Pridružen/a: 01 stu 2017 18:05
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Prijateljice

Post Postao/la GeminiXy » 09 ožu 2018 22:59

Mogu..i to stvarno vjerujem..makar to uvelike ovisi o prekidu i svemu sto slijedi..kada maske padnu vidi se pravo lice..zadnju ne zelim vise na kilometar sresti, makar smo imale sansu za dobar odnos..ponavljam..kada maske padnu kucke se ne mogu sakriti..

hanna123
Postovi: 306
Pridružen/a: 04 vel 2016 14:57
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Prijateljice

Post Postao/la hanna123 » 11 ožu 2018 10:29

Jesi li sigurna da je obostrani osjećaj isti i razlozi za prekid? Tko želi ostati frendica ti ili ona? Ja mislim da je tebi stalo. Ako ste cool i hladnokrvne i hipotetski ne bi ti smetalo npr. (zamisli takvu situaciju) da ima curu koju će voditi na putovanje dok si ti doma sama i nemaš s kim na kavu .

Mislim osobno da se šteta mučiti i zadržavati na nekim odnosima. Možda neki predah od te osobe. Svaka bi trebala krenuti svojim putem pa nakon godinu dana pijete kave bez emocija.

PatriciaMerlene
Postovi: 22
Pridružen/a: 26 ožu 2018 05:21
Spol/rod: žensko
Status: Ostalo

Re: Prijateljice

Post Postao/la PatriciaMerlene » 26 ožu 2018 09:59

Ne vjerujem u to, nisam se ni nadala nikad, jer je nemoguće. Rijetki su, jako rijetki, oni koji to imaju kad završi veza. Uvijek jedna pati, ona koju se 'tjera' ostati u vezi, ili ona koju se 'tjera' na prijateljstvo.

adamzyan

Re: Prijateljice

Post Postao/la adamzyan » 26 ožu 2018 10:06

Zapravo ste mi vise manje potvrdile ono sto i ja mislim. S zivotnim iskustvom naucila sam ostavljati prostora za nove spoznaje, osjecaje i odnose koje mozda u tom trenutku ne razumijem i prestala kategoricki ista tvrditi i odbijati, vise promisljati. Ali da u sustini ni ja ne vjerujem da takvi odnosi mogu biti posve cisti.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prijateljice

Post Postao/la jpeg » 26 ožu 2018 15:46

Zato sam prije 10god dosla do zakljucka a trebam ulaziti u odnose sa onima koje mi nisu interesantne.
I ostane mi hrpica super turbo odlicnih cura u zivotu bez problema.
Jos samo da nađem razloge bit s nekim iz prve skupine.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prijateljice

Post Postao/la tamara3 » 26 ožu 2018 16:28

Ovisi koji je bio razlog prekida. Ako nije neki kolosalni životni zajeb, onda ne vidim razloga zašto se odnos ne bi nastavio na drugim osnovama, ako su obje strane dovoljno zrele i suglasne. Malo je danas kvalitetnih odnosa, pa zašto onda ne zadržati one koji to (i dalje) mogu biti.

Odgovorite