Shtela

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite

Da li ste se ikada koristili stelom?

Da, i ne vidim u tome nista lose
8
44%
Da, ali samo zato sto su i svi drugi
1
6%
Ne, jer mi se nije pruzila prilika, ali da jeste, iskoristila bih je
4
22%
Ne, nudili su mi, ali nisam htjela
4
22%
Ne, nit mi je ponudjena, nit bih je prihvatila
1
6%

Ukupno glasova: 18

Dodir_Svile
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Shtela

Post Postao/la Dodir_Svile » 08 srp 2006 14:59

dakle, da li ste se ikada koristili stelom da biste nesto postigli? u to ukljucujuci svaki pa i najblazi oblik...

p.s. za one koje ne kontaju, stela je kad si nesposobna da nesto uradis sama, pa onda molis ljude na visokim polozajima da te proguraju da bi dobila posao, upisala faks, polozila ispit itd...

Kroacija
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Kroacija » 08 srp 2006 15:13

jesam i opet cu. pa u hrvatskoj smo.
Living oxymoron. INTJ. INFJ. Ravenclaw. Melancholic.

agasta
new york city girl

Post Postao/la agasta » 08 srp 2006 15:34

ne, jer sam dovoljno sposobna da ucinim nesto sama.
I am not a myth.

Kroacija
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Kroacija » 08 srp 2006 15:55

mislim da nema mjerila. cak i da si savrsen u necem, neki tatin sin moze prije tebe dobit posao. ako ja imam vezu da dobijem to radno mjesto umjesto njega koji definitivno nema znanja koliko ja, iskoristit cu je.
Living oxymoron. INTJ. INFJ. Ravenclaw. Melancholic.

lana
Sestra Nanut 1

Post Postao/la lana » 08 srp 2006 17:06

pa cak i mislim da nije stvar da li korstis štelu, nego koliko si zapravo sposoban baviti se necim za sto te netko gura. to naravno ako pricamo o steli za posao. stele za doktore i slicne stvari - why not? cijeli svoj radni vijek placam zdravstveno i onda kad mi treba, kazu mi - je, je, dodjite, ali za 7 mjeseci. onda povuces neku vezu pa obavis stvari za par dana. i mislim da se to ipak ne desava samo u hrvatskoj. samo smo mi maaala zemlja i toga toliko ima da nam je vec svima puna kapa. i ono sto mene najvise nervira, ko sto spomenuh na pocetku - kad se zaposljavaju ljudi preko veze koji nemaju ama bas nikakvih kompetencija, znanja, iskustva niti bilo sto potrebno da bi se doticni posao dobro radio.

call_me_not

Post Postao/la call_me_not » 08 srp 2006 23:59

ne radi se o tome jesi li sposoban ili ne za nesto, nego o tome koliko ti je nesto dostupno sta ti u odredjenom momentu treba,taman bio ultra-genije. buduci da je u nas stela dio mentaliteta vec stoljecima, normalno je da se prilagodis situaciji.
meni je samo zao sto nemam mocnije stele i sto ih nemam sto vise.
zvir i bestimja.

mayflower!

Post Postao/la mayflower! » 09 srp 2006 02:05

jesam za neke stvari tipa doktor, administrativna usluga i slično. ne išta vezano za obrazovanje i posao. to mi je uvijek išlo ok. da nije, moguće da bih razmislila.

naravno da bi mi bilo lakše da sam imala nekoga, ali sve su moje veze ostale zajedno s obitelji u gradiću iz kojeg sam zbrisala. sad si radim svoje.

swayka
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la swayka » 09 srp 2006 13:27

jesam, imala sam priliku, iskoristila sam je - ipak dosta vas je reklo da smo ipak u Hrvatskoj i osobno mislim da ako imas priliku iskoristit nesto sta ce bit dobro za tebe, a znas da si sposoban, a da bez toga nemas neke sanse, zasto ne? triba se jednostavno prilagodit situaciji ili nastavit na nacin ja sam super ja sam savrsena meni niko nista ne moze i onda bas iz razloga sta nemas neku vezu ili slicno padas i dozivljavas poraz... jadno i tuzno, ali je tako!!!

a i mislim da ako si sposoban za nesto i npr dozivis poraz bas iz tog razloga sta nemas vezu, nije propast svijeta - nitko tu sposobnost iz tebe ne moze oduzet!!! :o

Tam F

Post Postao/la Tam F » 14 stu 2006 18:22

mislim da generalno gledano svi isto mislimo. S obzirom da je u našoj domovini jedino pravilo da pravila nema i definitivno "let the best man/woman win" ne funkcionira, ne vidim razloga zašto ne iskoristiti ponuđeno, jer korištenje veze nije amoralni shortcut do cilja već modus preživljavanja.
I da, ja sam jedna prava guska, kao na avataru pa zato MOGUĆNOST, PRILIKA & VEZA moraju biti ispisani velikim slovima, obrubljeni neonskim svjetlima jačine 500 W, pa da ja shvatim da bi jel'te ...mogla,ono, ne..kužite? :roll:
mazohist & truba

Malena

Post Postao/la Malena » 14 stu 2006 18:56

da...ja bi isto tak napravila razliku izmedju stele i preporuke, sto bi netko mozda nazvao istim.
jer ne smtram loshim, da te netko, ako uvidi tvoje kvalitete, pogura u nekim trenucima gdje bi neki tenkre mogao zasjesti na mjesto koje mu nit najmanje ne odgovara.
zastupam opciju preporuka i guranja dobrih ljudi na dobra mjesta. s primjerenom "kaznom" ako se pokaze da je procjena bila losha.

nazalost, stele u zivotu sam imala uvijek sam kod doktora (sto i nije tak loshe) a ove ostale (sad kad sam odrasla :D) si radim sama,jel :)
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

lana
Sestra Nanut 1

Post Postao/la lana » 14 pro 2006 16:28

ponekad je naprosto MUST. da sad nisam povlacila veze, ne bi stigla do terapija jos mjesec dana!

nimfomanka

Post Postao/la nimfomanka » 14 pro 2006 17:26

Ovisi, ovisi..
Doktorske usluge uvijek........

call_me_not

Post Postao/la call_me_not » 16 pro 2006 00:59

doktorske usluge, sudovi, policija,skola, vrtic, upad u staracki dom.
jesam sta izostavila? jel ima sta izvan toga? jer po ovome citav nam je zivot stela.
zvir i bestimja.

Odgovorite