vasi roditelji za kompom :)

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.

Sto vasi starci znaju o tech - nici i cyber-prostoru

1. ne znaju upaliti komp
11
29%
2. na poslu ih prisiljavaju da upisuju neke tablice u kompjuter, pa eto... (paljenje - 1 funkcija - gasenje)
5
13%
3. tetris, par igrica, word i koja tablica u excelu
10
26%
4. sve pod 3 + rad s e-postom
4
11%
5. znaju dosta, ali jos uvijek ne morate panicno brisati history ili sakrivati svoje foldere - reklo bi se: prosjecni juzeri
4
11%
6. tekno - frikovi. zaista. koristite sofisticirani softver kojeg ste kupili od nekog ludog pirata za zastitu vlastitog accounta. kuda ide ovaj svijet?
4
11%
 
Ukupno glasova: 38

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

vasi roditelji za kompom :)

Post Postao/la rijetka ptica » 05 stu 2006 22:41

Dakle do toga je doslo.
Moja mama trazi recepte na netu :) :inlove:

Uvijek je zazirala od "technike" (moja rijec za sve ono sto je mojim starcima novo, neistrazeno podrucje koje ih se moze, ali bas i ne mora dotaknuti. tipa komp, cede, devede mp3 plejeri, internet...).
ali otkad sam se vratila (nakratko :nadase:) doma moja majka sve vise se pocela zanimati za internet.
pred kojih tjedan dana je izrazila zelju da joj pokazem kak da trazi novine i recepte na netu.
pokazala sam joj kak da googla, malo pojasnila sto su linkovi i kak funkcionira back i forward, sto je browser, kak pali-gasi..sad i teve na kompu gleda...
evo danas je :ponosnakcer: procitala sav dnevni tisak online :) mama, nadam se da ovo ne citas, ali svejedno ---> :aha:
inace, ne sto je moja mama (potvrda na koga sam tako pametna, ah :D) ali fakat brzo uci.. drzala sam instrukcije ljudima i njenih godina tak da znam da bas ne kuze odmah pojam..linka, recimo...

ukratko - vrlo sam ponosna na svoju staru majku.. i usput vrlo uplasena buducnosti...
:o kad krene policijski kopati po kompu,premjestati stvari iz foldera... dovlaciti viruse... isuse! na kraju ce mi i postu znat shakat!
boze... sto sam ucinila..slika :D

ugl.. ajde malo vasa iskustva sa starcima i tecknikom.. could be fun :D
liquid running...

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 05 stu 2006 23:25

moji ni komp ne znaju upalit :D ali zato sis napreduje pa moram skrivat stvari od nje jer mala sad otkrila cari neta, pa njoj dam da surfa u exploreru a ja u mozilli :D i foldere skrivam kad joj dajem laptop :D

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 06 stu 2006 00:29

ja svog starog ne mogu maknut s kompa! stalno se igra! majku mu njegovu!!!!!
to je tako jedno dosadno stvorenje!!! ko dijete, stalno neki k dr** po kompu.. i onda meni sere kak bu on isel na sve tecajeve, jer ja kao fol pisem svoj blog!!!!!! pazite to!!! i onda kad sam mu rekla koji jebeni blog...odustao je! fala kur**!!!!!!kako su starci glupi ponekad za neke stvari!!!

joj...
jelda? :)
______

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 06 stu 2006 08:51

moja mama se vec godinama sms-a.naucila je i sve svoje prijateljice. snima si serije na videu i onda ih gleda. cak ih zna snimat kad nije doma! :D
surfa po netu, zna word i excel, slat mejlove, cak ponekad i skidat attachmente. uci zena, iako joj je sve to dosta daleko bilo donedavna. sad mi printa edukativne clanke s pliva.zdravlje i slicno :D

a prije par godina, kad sam misla da je jedino sto zna, upalit komp, je malo zalutala u my documents (MY documents) i nasla par vrlo zanimljivih fajlova koji su joj, kak da se izrazim, otvorili oci...mda...ja nisam nis skrivala jer sam misla a k*rca zna po kompu :D
etoooo
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 06 stu 2006 09:56

moja mama zna osnovne stvari: upaliti komp, napisati i srediti tekst u wordu, pogledati mejl, otvoriti attachment i stanje racuna (internet bankarstvo). ne zna surfati, zapravo uopce ne kuzi razliku izmedju pretrazivanja i adrese. kak sad ja znam kaj tu upisati, a tu ne znam pa upisujem nekakve rijeci pa mi on nekaj izbaci??? kak ja znam kaj od toga stisnuti i zakaj nisam odmah gore upisala u prvi prozorcic? prvo kaj je pitala kad sam joj objasnjavala da svaka stranica ima svoju adresu je bilo: " a di ja mogu kupit taj adresar?? jel to ide uz telefonski imenik?"
onda sam odustala.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 06 stu 2006 09:59

ooo a instrucije na mobitel su najbolje: eee...sad ovo sta si mi ti tu poslala. ja to nemrem otvoriti.nema ga...pa znas, moras kopi pejst. aaaa a sto kuda...
i sto jos gorih i nesmislenih pitanja...presmijesno :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 06 stu 2006 11:19

Ja ću odgovoriti umjesto svog klinca.....dakle, tehnika i ja smo srodno vezani, još od vremena dok kompjutera nije bilo, rastavila sam svaki kazić , svaki vokmen, poneki televizor, nekoliko puta sam se i gadno posvadila s strujom :D , odbijala je suradnju...i klinac mi nije ni do koljena i ne pada mi na pamet da zavirujem u njegov komp.....to je njegova privatna stvar :cool:

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 06 stu 2006 11:33

Mama surfa po iskrici i traži novi posao na moj posao dopizdio joj stari, zna nekaj napisati u word-u, na netu vise manje sve kao prosječni korisnik :)

Baka zna svaki mobitel ko svoj dzep izrazito joj se svidaju te stvarcice :D Znala bi sve i na kompu, ali je dida preskrt :o

Tata ne zna ni sms poslat :?

Zita

Post Postao/la Zita » 06 stu 2006 12:46

starog zanimaju samo igrice a stara se nemre odljepit od kompa
stalno surfa

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 06 stu 2006 13:42

kad smo zena i ja kupile komp, mama je dobila zenin. prikopcala adsl, isla u mosu na tecaj i sad surfa ko luda i trazi sve moguce koncerte na koje putuje svud po europi. :) takodjer se i mejla s raznim svojim prijateljima po svijetu. sumnjam da razumije sistem po kojem cijela stvar funkcionira, ali nije ni meni bas jasan princip telefona ili TV-a, al svejedno se sluzim njima. sve u svemu, prilicno mi je zgodno to kak moja mama surfa!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 stu 2006 00:10

"a kak ti to netko posalje mejl kad tebe nema doma? tko onda primi taj mejl?"
:o
:o
tata, dobro je. ak nisi do sad, ni sad ti ne treba.
odustala sam.
zvir i bestimja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 07 stu 2006 11:40

- "Vratio mi se mail."
-"Ma da. Cekaj, i ti sad moras ici u Jurisicevu po njega??!"

:D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 07 stu 2006 16:00

jedno od najboljih razmisljanja moje mame kad smo je spajali je bilo -bolje da mi je kompjutor blizu telefona da mogu nazvat kad se hocu spojit!!! :o :D

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 stu 2006 22:25

:D :D

" a tko tebi donese mejl?"
:o
zvir i bestimja.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 07 stu 2006 23:47

asti, žene, fakat sam se nasmijala... :D
(ovo s mejlovima je predobro)

scena: tata prelistava skriptu iz informatike (moraju svi do kraja godine položiti informatiku).
nakon par minuta: jebem ti to. idem u penziju, ja ovo učit neću.

NIKAD nije sjeo za komp. mislim da će fakat otići u penziju prije no što ga natjeraju da položi te ispite... :D
Zadnja izmjena: rijetka ptica, dana/u 08 stu 2006 00:12, ukupno mijenjano 1 put.
liquid running...

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 08 stu 2006 00:06

**********
dvaput postala isti post

:stupid: :clumsy: :sorry:
liquid running...

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 08 stu 2006 10:34

jucer sam mami objasnjavala kako da posalje attachment..." evo...ja sam sad napisala taj dopis. i kak ja sad njega otvorim u hotmailu? di je on sad?" :o :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 14 stu 2006 19:14

moj otac je umro davno,a da se i digne iz groba i vidi sve ovo vjerojatno bi se stropoštao nazad i još objesio "do not disturb" na nadgrobni spomenik. Mama je anti-talenat za tehniku, za nju su vrhunac tehnološke revolucije mlinac za kavu i upaljač.

Savladala je ona i daljinski za TV (no nikako skužiti kako namjestiti tajmer za samogašenje), moju liniju je jednom u panici isključila iz zida (..."pa koliko raznih gumbića, što ja znam i još svjetlucaju!!!")

I mobitel ima, najjednostavniji uklj/isklj i brojevi, a simpa bon joj ja stavljam. A danas me nije mogla dobiti, pa nisam ja nju mogla dobiti,pa je bilo cike & vike i ja joj kažem-a da naučiš sms-ove slati?! A ona će: "Taman posla u mojim godinama!" Inače je izuzetno vitalna 70-godišnjakinja, al joj se živo fućka za sve gdje ja mogu potegnuti...
mazohist & truba

Tigrica
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: In the middle of nowhere
Kontakt:

Post Postao/la Tigrica » 15 stu 2006 00:13

Blažena moja mama - ta od mog kompa i laptopa što dalje...zaobilazi u širokom luku kao da grizu...
Ne žali radi onoga što si probao nego radi onoga što nisi probao!

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 15 stu 2006 01:59

i moja :D :D :D

ali sam je ja glupaca naucila na yahoo messenger da pricamo.

"Ali ti nista ne ucis, ti si stalno na tom mesendzeru, ja kad god dodem tamo pise ono tvoje!"

"Mama, razlika je izmedu online i offline... znas... "

:eek: :D :D :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 15 stu 2006 09:30

mama radi za kompom i upucena je u sve cari interneta.............bok mama :D

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 12 ožu 2007 15:36

Moja mama je po struci inžinjer elektrotehnike zna o kompjuterima više neg ja, a tata je druga priča :D iako zna tipkat sa 10 prstiju svaka mu dala hehe.

Avatar
nomen nescio
Postovi: 21
Pridružen/a: 19 ožu 2007 14:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zadar

Post Postao/la nomen nescio » 20 ožu 2007 09:49

moji su prvo bili prisiljeni na poslu naucit neke osnove pa je reakcija na to bila ko kad je covjek vatru otkrio. u zadnje vrijeme me pitaju stvari i koje ne bi trebali znat tipa - kako sakrit sta si utipkavao na google :o
ali brat postaje pravi manijak pa se bojim otovrit bilo sta osim t-portala kad sam doma :roll:
You will be assimilated. Resistance is futile.

zlo
Postovi: 192
Pridružen/a: 03 srp 2006 21:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: iza ugla kraj hajduka i maksimira cilog zagreba mi milog

Post Postao/la zlo » 07 ruj 2007 11:37

mamu to previše ne zanima,tek je sad skontala da zapravo svi mobiteli funkcioniraju na isti način pa joj svako malo donesen neki fensi mobitel, a tata zna na kompu samo je jadan uvik baren koju godinu u zaostatku,al ok barem zna ono ča mu triba.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 07 ruj 2007 12:02

moja mama nema pojma nista o kompu , pa koliko god bulji u njega jos nije skuzila da pisem po gay forumima ! :D

Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la rainbow1 » 07 ruj 2007 12:04

mi smo ćaći pokušali mlako pokazat...al se na prvu posvađo s mišom pa je odusto...

ima on svoj daljinac za tv...velka stvar je i da je naučijo čitat sms_ove :D
*ako mislite da možete ili mislite da ne možete - u pravu ste*

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 07 ruj 2007 12:28

E sad. Mati moja stalno roka po tim igricama na kompu, tako da zapravo stari, i da hoće, ne može doći na red.
A ta žena tipka ne sa dva nego s pola jednog prsta.
Pokušala sam s njom jednom prek mesindžera pričat i dok je ona odgovarala na moje klafranje, ja sam se otuširala, ručala i kavu skuhala.
I taman stigla na njen odgovor.
No da, ali zna si guglat kaj joj treba i sve igrice do kraja odvozit.
Bravo majko, stotriestpeta razina, yaaaay! :o
Epizodna uloga.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 07 ruj 2007 12:50

ma mene matera stalno maltretiše "jel imaš kaki novi antivirusni,
mučila sam se s trojanom cijelo popodne pa sam ga se jedva riješila,
e a kad ćeš imati vremena, budeš mi malo pokazala fotošop,
oćem namontirat nešto, a neda mi se samoj prčkat po njemu,
a jel imaš najnoviji office, a kad ćeš mi stavit još rama bla-bla-bla"

elem-gora je od mene i vjerujte-NIJE zabavno kad vam stara više brije po netu od vas.
okej je što me ne ispituje svako malo kako se minimizira prozor ili kako se radi novi folder,
al bože dragi-daj si nađi nekog hakera pa s njim raspravljaj o razvoju novih tehnologija. :roll:

ja nemam vremena :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 11 ruj 2007 06:58

moja majčica oduševljena msn-om, stalno online :D , tata ni prismrdit kompu..

_Medolina_
Postovi: 41
Pridružen/a: 06 kol 2007 15:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la _Medolina_ » 23 ruj 2007 17:21

moja majka je išla na tečaj al ništa od toga... nakon par mjeseci nije više znala napisati, poravnati i isprintati običan tekst u wordu. :D

Odgovorite