ljubomora

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: ljubomora

Post Postao/la phos » 21 stu 2011 12:25

ja sam jako neljubomorno bice.
do te granice da se pitam sta ne valja z menom...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ljubomora

Post Postao/la bašja » 21 stu 2011 16:04

Afrodita je napisao/la:Re:

zato je fino osjetiti malo ljubomore u vezama jer pokazuje donekle koliko ti je stalo i koliko ne želiš izgubiti tu osobu. čim pređe granice normalnog, postaje posesivno i ... nenormalno

moja granica normalnog je ona ljubomora koja se može riješiti tako da se ljubomornu stranu smiri poljupcem ili, igrice radi, sexom

A kako znaš gdje je granica između normalne i nenormalne ljubomore? Misliš da ona doista postoji? Nije li to ipak znak da misliš da je nešto tvoje vlasništvo i da zato braniš neki svoj teritorij? I onda te osoba treba razuvjeravati da je sve ok jer joj ipak na neki način ne vjeruješ bar malo?
pretpostavljam da je prilično nemoguće jednoznačno i jasno odrediti tu granicu. Svatko možda ima svoju.... A možda je najbolje za par ako oboje imaju otprilike iste kriterije zdrave ljubomore. Ili pak da oboje ne podnose ljubomoru.
Ja se i sama nekako ugl. držim tog reciprociteta, jer mi u stvari vrlo paše kad osjetim dozicu ljubomore kad mi se recimo netko nabacuje i sl. Volim osjećaj da netko polaže ekskluzivno pravo na mene (teško da sam ičije vlasništvo jer taj izraz podrazumijeva ropstvo). I ovo branjenje teritorija mi je ok i sexy dok se ne radi o ispadima u javnosti već o suptilnim znacima pažnje (npr. zaštitnički govor tijela). Zašto mi to paše? Pa zato jer mi odgovara pripadanje. Nisam vlasništvo ni vlasnik, ali volim pripadati nekome, a lagana ljubomora je tada gotovo romantična
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Sleepaway
Postovi: 1404
Pridružen/a: 31 lis 2011 12:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ljubomora

Post Postao/la Sleepaway » 21 stu 2011 16:21

Donekle jesam , ali ako mi kaže " idem na kavu sa ex " odi , kaj me briga !
Na to npr. nisam ljubomorna . Ali isto se volim igrat da vidim koliko je njoj stalo i koliko je ona ljubomorna.
No I am not single. I am in a long distance relationship because my girlfriend lives in the future.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: ljubomora

Post Postao/la alice » 21 stu 2011 19:22

mislim da sam u početku veze bila ljubomorna, no nije to bilo nešto pretjerano jako. sada kako vrijeme odmiče vidim da zbilja nemam razloga jer je presmotana i preslatko iskrena i naprosto divna žena, tako da me zbilja ne pucaju neki strahovi niti ljubomora. ispalo je da je zbilja bio moj problem, treba stvari iz prošlosti ostaviti u prošlosti.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Space dye vest
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 lis 2011 22:23
Spol/rod: žensko

Re: ljubomora

Post Postao/la Space dye vest » 22 stu 2011 00:01

hmm... mene opasno iritira jedna stvar kod homoseksualnih žena, tj. lezbijskih parova, nemogućnost sklopiti prijateljstvo sa njima, jer uvijek jedna od njih misli da ćeš joj preoteti djevojku, ili da ti se dopada njena djevojka pa je to razlog zašto prilaziš jednoj od njih. Nisam zaljubljive prirode, i slabo kad prilazim ljudima sa tom namjerom, uvijek prilazim nekom da ga "intelektualno" iskoristim, tačnije zanima me razmjenjivanje ideja, naročito sa osobama koje su iste seksualne orijentacije, jer smatram da od njih dosta toga mogu naučiti, jer nisam u mogućnosti to ostvariti u svom "trenutnom okruženju" i tako naletiš na par djevojaka, ali te fakat drže na distanci kao nekog uljeza koji im može pokvariti vezu. Često mi bude neprijatno, jer želim da im da do znanja da ja ne želim rasturiti vezu ničiju, niti me zanimaju na takav način. ne znam kako da stavim do znanja nekoj djevojci da razlog zbog kojeg sam joj prišla nije uopšte - seksualne prirode ili šta već. Niti imam u planu takav odnos.
Mislim da idem izvan okvira teme, ali moram i ovo primijetiti, nekako smatram, da je nemoguće prići nekoj djevojci samo zbog prijateljstva i sličnih stvari, a da ona ne pomisli da joj se nabacuješ, ili uopšte da te otkanta jer nju zanima samo seksualna veza, uglavnom ženska prijateljstva u lezbijskim društvima... ?Čine mi se nemoguća.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ljubomora

Post Postao/la ariadne » 22 stu 2011 14:50

Istina. Ja moram prestati biti ljubazna prema ljudima jer njihove druge polovice (ne bih se usudila reći bolje :D) počnu obilježavat teritorij. :lol: Ne znam zašto su toliko nesigurni jer sam daleko od toga da uopće odajem dojam otimačice, a kamoli da jesam. Vjerojatno imam još jedan u kolekciji pehova gdje nalijećem na budale.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ljubomora

Post Postao/la Fuga » 22 stu 2011 15:09

I s tim imam problema. :/ Nisam ljubomorko i onda često ispadnem nezainteresirana, hladna i bla bla. I idu mi na živce one priče kako je ljubomora zdravi začin u vezama i bla bla. Duje, ljudi su mnogo ludi, koji k?

virtual
Postovi: 17
Pridružen/a: 22 stu 2011 14:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: ljubomora

Post Postao/la virtual » 22 stu 2011 16:21

ne znam.

jealous [ˈdʒɛləs]
adj
1. suspicious or fearful of being displaced by a rival a jealous lover
2. (often postpositive and foll by of) resentful (of) or vindictive (towards), esp through envy a child jealous of his brother
3. (often postpositive and foll by of) possessive and watchful in the maintenance or protection (of) jealous of one's reputation
4. characterized by or resulting from jealousy
5. (Christian Religious Writings / Bible) Obsolete except in biblical use demanding exclusive loyalty a jealous God
6. an obsolete word for zealous
[from Old French gelos, from Medieval Latin zēlōsus, from Late Latin zēlus emulation, jealousy, from Greek zēlos zeal]
jealously adv
jealousness n

Collins English Dictionary – Complete and Unabridged © HarperCollins Publishers 1991, 1994, 1998, 2000, 2003

Mislim da nisam ljubomorna u doslovnom smislu te rijeci. al opet - jesam.
u smislu da popizdim kad netko od mene radi majmuna, pa sam na oprezu da nesvjesno ne pocheshem pazuha.
u smislu da nisam vjerovala nikom na rijech, pa nekom napokon jesam i onda me taj neko zahebo. od tada uvijek postoji moguchnost. za sve.
u smislu da ne podnosim flertanje. ako imas nekog - imas nekog. nema flertanja. ni pred ocima naivnog majmuna, ni na forumu, chatu, fbuku i ostalim on/off line sranjima. ak si zauzet suzdrzi se. et, kad na to popizdim onda se veli da sam - ljubomorna. ja i dalje tvrdim da je to samo radjenje majmuna.

divlja.ruza
Postovi: 257
Pridružen/a: 30 kol 2011 08:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ljubomora

Post Postao/la divlja.ruza » 22 stu 2011 18:17

asocijacija [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Atwt8ZzHWR4[/youtube]

virtual
Postovi: 17
Pridružen/a: 22 stu 2011 14:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: ljubomora

Post Postao/la virtual » 22 stu 2011 21:21

netko to ekshli slusha? :nezna:

daj pls preprichaj ukratko sto bi bila asocijacija? tnx.

Odgovorite