blizina, dodir, blaaaa.....

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

blizina, dodir, blaaaa.....

Post Postao/la swayka » 23 ožu 2008 15:37

grlite li osobe koje volite i do kojih vam je stalo? znam da pitanje skroz glupo zvuci, al sta ako ima nekakva kocnica u tebi da i kada zelis zagrlit nekoga i pokazat mu koliko ti je stalo do te osobe, jednostavno ne mozes. rijecima mogu sve rec, al kad je dodir i fizicki kontakt u pitanju - ne ide (ne mislim ovde na sex kad spominjem fizicki kontakt) i tako na kraju i ne zagrlis tu osobu, nego ostanes sjedit gdje si stajao i prije nego si pozelio .. jel to mogu nazvat strahom od zblizavanja? :o tj strah me je da ako krenem to napravit da ce osoba (bilo koja, prijatelj, cura, momak, whatever...) da ce otici... :? uvrnuto, al jbg.. it's just me...

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 23 ožu 2008 16:41

nije uvrnuto..
u stvari, mislim da te vise strah da se neces onda moci odvojiti.. i da kad eto ipak dođe sekunda kad se morate pustit, pa makar na samo par min, da ces poluditi..
tako ja to tumacim.. jer puno ljudi se boji da bi nesto moglo biti prelijepo..
ali sto sam jednom prilikom cula od osobe znatno pametnije od mnogih: cak i ako znas da ce pjesma kad tad zavrsiti znaci li to da neces slusati muziku? :)
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 23 ožu 2008 16:47

imala sam bipolarni poremecaj izrazavanja osjecaja. kad mi se netko jako svidjao i u strahu bijah od odjeba, gotovo nista i nisam pokazivala vec se kocila zbog ponosa. ta osoba niti ne bi primjetila da mi je ful. later i regreted. sometimes. doduse freedi sam prisla s jednostavnim "svidjas mi se, zelim te", nakon cega je zena pobjegla :D
kada mi se netko prijateljski svidja, grlit cu ga, zvalit/ljubit, dirati, drpati, sto god. znam da se u meni nista drugo doli zajebancije ne moze pobuditi.
no u zadnje vrijeme su razbijene mnoge barijere moje licnosti i raznih pristupa, pa.. :roll: :o

žbaga
Postovi: 179
Pridružen/a: 19 vel 2008 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Split i okolica

Post Postao/la žbaga » 23 ožu 2008 17:01

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,malo sam se raznjezila(za promjenu) pa bum lejter odgovoril na post...


evo proslo me... :D

nemam pojma sta da odgovorim...al mislim da znam na sta mislis...(nemogu sad pisat jer 5ero ljudi iza mene ceka odgovor)....al u svakom slucaju,
mislim da se jednostavno bojis da te ta osoba ne odbije...i mislim da se ne bojis dodira kolko cinjenice da ti je stalo...
enivej,u should have more faith in people...kad to sredis...doc ce i "drpanje"stim..ja znam...my dog told me

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 23 ožu 2008 17:24

al nije stvar tu jedne osobe i nekoga s kim zelim biti... i nije stvar vjere u ljude jer se ipak radi o ekipi - prijateljima, osobama koje me poznaju pun kufer vremena i u koje vjerujem, a znam da oni vjeruju u mene... prema razlicitim ljudima u ovom kontekstu grljenja i slicno pristupam jako slicno - ne grlim i ne pokazujem... osim nekad... dunno... that's why i ask... jer sam nekidan bas stala i razmislila zasto to "radim"... i jedini razlog je taj strah od blizine, bez obzira koliko je zelim, strah od bijega... :o i to me natralo na razmisljanje... posto nemam problema kad nekom moram rec sta osjecam... cak me je tesko i zaustavit :o :D pa mi cudno
uma je napisao/la:doduse freedi sam prisla s jednostavnim "svidjas mi se, zelim te", nakon cega je zena pobjegla :D
:roftl: :roftl: :roftl:

Avatar
BlueNight
Postovi: 101
Pridružen/a: 07 stu 2007 21:56

Post Postao/la BlueNight » 23 ožu 2008 17:59

A micica :cuddle:
;)
:aha:

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 23 ožu 2008 18:21

BlueNight je napisao/la:A micica :cuddle:
;)
:aha: :oops: :aha: :oops:

Avatar
flowery
Postovi: 97
Pridružen/a: 10 vel 2008 17:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la flowery » 23 ožu 2008 18:34

Ja te u potpunosti razumijem,imam isti problem, imam želju zagrlit tu osobu ali jednostavno ne mogu, to je kao kad hoćeš nešto reći pa kreneš,staneš,počneš mucati i na kraju ne kažeš ništa.
Mislim da ti to kreće iz obiteljskih odnosa (bar je u mom slučaju tako), kod mene ti nije bilo pretjeranih razgovora a pogotovo grljenja i ljubljenja, u mojoj obitelji ti je to strano.
Jučer se je cimerica rasplakala predamnom i htjela sam ju zagrlit,utješit ali nisam mogla, mislim utješila sam ju riječima ali nije to to.
Kada gledam druge grle se bez beda, možda meni zagrljaj znači nešto više jer kada i zagrlim nekoga stvarno dam dio sebe toj osobi u zagrljaju. Ali vidim da se stvari pomalo mjenjaju, nađi si neku osobu koju dobro znaš, uz koju se možeš opustiti i vježbaj na njoj grljenje sve dok taj osjećaj ne uđe u tebe.

pa ono puno sreće ti želim u tome (i tebi i sebi) :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 ožu 2008 19:40

ne grlim. osim jednom za jedan rodjendan kad sam sve grlila.
svi su me gledali kao da nisam normalna. vjerovatno nisam ni bila od silnog alkohola.
grljenje je tako intimni dozivljaj. gdje cu grliti nepoznate ili manje poznate ljude.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
BlueNight
Postovi: 101
Pridružen/a: 07 stu 2007 21:56

Post Postao/la BlueNight » 23 ožu 2008 20:10

jabooka31 je napisao/la: grljenje je tako intimni dozivljaj. gdje cu grliti nepoznate ili manje poznate ljude.
Ovako nesto sam i ja krenula odgovorit, al onda skuzih da swayka ima problem grljenja bliskih ljudi.
:aha:

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 ožu 2008 20:14

zasto bi nekoga trebalo grliti?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 23 ožu 2008 21:16

ja ne volim grliti nepoznate ili manje poznate ljude.
samo jako bliske prijatelje/curu. tocnije, ljude kojima bi dozvolila da mi pomognu, ljude koje bih pitala pomoc. u bilo kojem smislu.
zato sto, barem meni, zagrljaj moze puno vise pomoci od ne znam koliko rijeci.

a sto se tice nepoznatih/manje poznatih i onog hug, hug, kiss, kiss kad se vidimo...apsolutno u tome ne vidim smisao.

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 24 ožu 2008 00:25

far out je napisao/la: a sto se tice nepoznatih/manje poznatih i onog hug, hug, kiss, kiss kad se vidimo...apsolutno u tome ne vidim smisao.
slazem se u potpunosti...
ja se iskreno volim grlit s bliskim mi ljudima jel nema tih rijechi koji mogu opisat toplinu i snagu zagrljaja drage osobe... kaj se tice "blokade" grljenja dragih osoba to bogu fala neam...
no kad smo vec dotakli grljenja stranih osoba kaj mislite o onim Free Hugs Campaing-njama
slika
One good thing about music, when it hits you fell no pain

Avatar
BlueNight
Postovi: 101
Pridružen/a: 07 stu 2007 21:56

Post Postao/la BlueNight » 24 ožu 2008 11:23

dubfairy je napisao/la: no kad smo vec dotakli grljenja stranih osoba kaj mislite o onim Free Hugs Campaing-njama
Neobicno, ali uopce mi ne zvuci lose. Sigurno podize raspolozenje.
Zadnja izmjena: BlueNight, dana/u 24 ožu 2008 11:43, ukupno mijenjano 1 put.
:aha:

Avatar
BlueNight
Postovi: 101
Pridružen/a: 07 stu 2007 21:56

Post Postao/la BlueNight » 24 ožu 2008 11:29

:aha:

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 24 ožu 2008 11:36

Super mi je ta kampanja, iako je malo čudno grlit nepoznate ljude.
nemam problema sa grlenjem prijatelja iako mi se čini da to ne radim dovoljno...

a što kad...imate neku osobu s kojom niste baš (više) bliski, ali zagrlite je, i ostanete onako paf. jel vam se ikad to desilo ?
to me jako zbunjuje, vidimo se onako, 2 puta godišnje i svaki put..hm, ne znam kako to opisati, ali zagrljaj ko s nikim uopće. i osjetim isto s druge strane. :nesvjest:
napominjem da smo samo prijatelji...oduvijek.
for a minute there, I lost myself..

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 25 ožu 2008 18:44

uma je napisao/la:doduse freedi sam prisla s jednostavnim "svidjas mi se, zelim te", nakon cega je zena pobjegla :D
:roftl: :roftl: :roftl:
da, da, sjecam se toga. jedan od mojih runaway bride trenutaka.

hm...bazicno sam osoba koja se voli grlit. naravno, s ljudima kojima se osjecam jako blisko i prema kojima gajim nekakve emocije. dakle, s vrlo dobrim prijateljima i, naravno, s djevojkom kad sam u vezi. ponekad se dogodi da zagrljaji jako dugo traju iz prostog razloga sta doticnu osobu jednostavno zelim neprestalno osjecat uz sebe i consequently ja, ona ili obe odgadjamo trenutak razdvajanja. sta se tice familije, vise grle oni mene nego ja njih. to mi je uvik bilo tesko zato sta mi se cesto osjecam jako daleko.

mislim da su zagrljaji ljudima jako potrebni jer se tada covjek osjeca voljen i, povrh svega, zasticen. oni odaju privrzenost i zato ponekad i jesu teski, npr. s osobama do kojih ti je stalo ili ih volis, ali ste u na neki nacin poremecenim odnosima. i u primjeru sway, koja (po mom misljenju) ne grli jer joj je to direktan iskaz ljubavi i nacin da se nekom otvori i preda, cega se pak boji jer to uvijek ukljucuje rizik da bude povrijedjena, pa joj je susprezanje od grljenja naprosto obrambeni mehanizam.

ne grlim nepoznate. od tih sta grle na ulici sam pobigla glavom bez obzira.
ali to je zato sta zivimo u svijetu u kojem su ljudi udaljeniji no ikad, ne vjerujemo nikom i normalno da smo sumnjicavi ako netko zeli pruzit malo ljubavi.
back to where i never was

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 26 ožu 2008 16:44

Ja to još učim. Mislim, pokazati da mi je stalo i to.
Svejedno, ne kužim zašto bih te morala zagrliti da ti pokažem da mi je stalo i to.
Ja bi to kimanjem glave izrazila. Kad bi se shvatilo, jel.
I ono cmokanje u obraz mi isto na kotač ide. Bah.

Čemu ako se jednostavno možemo pljesnut rukama (tipa high five i to) i super.
Pobogu.
Epizodna uloga.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 26 ožu 2008 16:52

Ne grlim, ne ljubim.
Nit kao mala nisam to voljela... ja sam freak :roll:
They share a look in silence and everything is understood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 26 ožu 2008 18:11

Ja to ne radim.. Ne volim grliti i ljubiti ljude.. Pogotovo ako mi nisu bliski..
To mi je bezveze..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 26 ožu 2008 19:20

nisan tip koji zudi da nekog zagrli,a kad me netko i zagrli ja san ta koja se prva odvaja :roll: ..mrzin rodjendane i praznike i situacije u kojima se moram pozdravit onako:zagrljaj pusa-pusa..ne ne(jedino ako je dobar komad da da),iskreno nisan od onih koji (ja cu po nasem)HAGIRAJU :D ..pruzin ruku i to je to..ako moran dati puse u obraz,onda lice uz lice i nisu puse..sve u svemu..ne zagrljaji ne puse :o
p.s.naravno ovo se odnosi na osobe koje ne poznam tako dobro tj. Hagiram se samo sa onim skojim spavam :twisted:

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 26 ožu 2008 20:03

ah ah.. viđala sam i emotivnijih morskih pasa od vas.. :P

naucite snagu grljenja.. nepostoji intenzivniji i ljepsi nacin izmjene pozitivne energije i savrsenog prikazivanja emocija od zagrljaja..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 26 ožu 2008 20:50

Cirrocco je napisao/la: naucite snagu grljenja.. nepostoji intenzivniji i ljepsi nacin izmjene pozitivne energije i savrsenog prikazivanja emocija od zagrljaja..
Užas... :puke:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 26 ožu 2008 22:00

zenia je napisao/la:
Cirrocco je napisao/la: naucite snagu grljenja.. nepostoji intenzivniji i ljepsi nacin izmjene pozitivne energije i savrsenog prikazivanja emocija od zagrljaja..
Užas... :puke:
:D :D :D

to zvuci kao neka coelhova mudrost. 'kad nesto zelis...citav ce se svemir urotit da to dobijes' bla bla

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 27 ožu 2008 02:40

da me sad netko pokusa zagrliti iscupala bi mu ruke i noge.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 27 ožu 2008 13:46

bjez' te svi - obozavam bacanja u narucja... :twisted:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 27 ožu 2008 15:30

far out je napisao/la:
zenia je napisao/la:
Cirrocco je napisao/la: naucite snagu grljenja.. nepostoji intenzivniji i ljepsi nacin izmjene pozitivne energije i savrsenog prikazivanja emocija od zagrljaja..
Užas... :puke:
:D :D :D

to zvuci kao neka coelhova mudrost. 'kad nesto zelis...citav ce se svemir urotit da to dobijes' bla bla
na tvoju zalost duboki sam pobornik anti one sugave "the secret".. :D

a ovaj, pa, nije to tako uzasno, pokusaj..
(koja je razlika između jogurta i sperme?
-neznam
-probaj jogurt, e.. ) :D
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 27 ožu 2008 23:41

dugo imala blokadu totalnu.
ono, majke ti, aj' me samo nemojte dirat.
plafon nemogućeg je bio da ja prema nekom krenem.
još u srednjoj, par sati u dobrom društvu, zejebancija, umiranje od smijeha, prcanje, baš prikladno da se svi tu i tamo bace jedni na druge. i bacali su se. uz moj čudan pogled i neko...ne.
dugo sam stvari dijelila na ili zejebanciju ili ozbiljno, nikako emotivno, to je spadalo u "pokazivanje slabosti". glupo.

danas se isponapijam i bez bada grlim po birtiji ali u nekim kriznim situacijama, tipa plakanje, ridanje, nesretni slučajevi, ne znam šta mi bude ali totalno mi je bad zagrlit tog nekog.

situacija 2: upoznali smo se jučer jer sam ti posudila upaljač, danas mi daješ pusu-to nije opcija. napravim takvu facu da spiritualnom vođi, po prirodi euforičnom čovjeku punom ljubavi ne bi palo na jebenu pamet krenut prema meni.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 28 ožu 2008 09:47

Hm da... Pa onako objektivno gledajuci, ja uopce nisam niti tip osobe za ta kolektivna grljenja i to.
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 03 pro 2010 15:28, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Odgovorite