Osveta..

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Osveta..

Post Postao/la gemini » 22 ožu 2014 18:00

hmm..nisam..zasto bi ja prljala ruke osvetom kad postoji karma :D

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Osveta..

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 26 ožu 2014 08:33

^ Karma is a bitch only if you are. :D
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Silk Spectreii
Postovi: 839
Pridružen/a: 03 pro 2013 23:31
Spol/rod: žensko

Re: Osveta..

Post Postao/la Silk Spectreii » 26 ožu 2014 10:26

total waste of energy...
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Osveta..

Post Postao/la str8faith » 27 ožu 2014 21:20

to sa danas rješava ovako :
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Osveta..

Post Postao/la JaNNa » 28 ožu 2014 09:13

ae! true story! imaš ti par pametnih Faith :*

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Osveta..

Post Postao/la str8faith » 29 ožu 2014 11:52

ljubim i ja tebe
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 29 ožu 2014 19:04

pamtim i razdzujem. a nekada mogu razduziti samo kada netko pojede meni servirano. ne znam d ali je to osveta, ali seeetisfeksn svakao jest i volim to. nekako kao nadoknada za nanesenu stetu, s tim da oziljci ostaju. mislim da sam dovoljno milostiva jer ih nemam potrebu nanijeti. mada suzdrzavam se ponekada. i najradije bih nekoga nabila i bila zlocasta, ali onda znam da sam looser, pa pustim da se desi what comes around, goes around.mada je to tesko docekati i biti cool. priznajem, to mi je slabost :D

sta sam je jedina koja tako reagira? sve ste nesto fine. shvatila sam da je kod mene tako koliko god se trudila da ne bude, ali mi je nekako to racionalan stav i cak volim taj princip.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Osveta..

Post Postao/la shizika » 29 ožu 2014 19:42

ja se isto osvetim, kad-tad! ne opraštam :D
...život je lijep... (:

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: Osveta..

Post Postao/la Kelt » 29 ožu 2014 20:24

Ooh je napisao/la:pamtim i razdzujem. a nekada mogu razduziti samo kada netko pojede meni servirano. ne znam d ali je to osveta, ali seeetisfeksn svakao jest i volim to. nekako kao nadoknada za nanesenu stetu, s tim da oziljci ostaju. mislim da sam dovoljno milostiva jer ih nemam potrebu nanijeti. mada suzdrzavam se ponekada. i najradije bih nekoga nabila i bila zlocasta, ali onda znam da sam looser, pa pustim da se desi what comes around, goes around.mada je to tesko docekati i biti cool. priznajem, to mi je slabost :D

sta sam je jedina koja tako reagira? sve ste nesto fine. shvatila sam da je kod mene tako koliko god se trudila da ne bude, ali mi je nekako to racionalan stav i cak volim taj princip.

Pa zbog čega bi se ti uopće išla osvećivati? Zato što ti se netko progurao u redu bez pitanja ili ti nije rekao da ti šmrkalj viri iz nosa?
Ne znam, ne mogu smisliti ni jedan jedini realan razlog zašto bi se ja nekome išla osvećivati.
Ruadh gu brath!

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 30 ožu 2014 18:29

osveta je smisao zivota. volim se osvecivati jer volim krv. kazu da na dinari ima puno vukodlaka, pa eto. ne mozes pobjeci od genetike. cak i u sensi to pise. samo trazim izgovor da nekoga ubijem. osveta je slatka.
mislim da prethodni postovi u kojima se navodi da osveta trosi energiju su krivi. osveta je gorivo i bas je super kada nekome nanosis bol. to jako volim.
zato volim osvetu. barem vi kelti biste trebali razumijeti tu strast. znas ono..kada nekoga probodes macem ili nabijes na koplje. it's sooo good...
oko za klevetu, zub za dvije, glava za ogovaranje. ponekada volim matematiku.

a kada netko preko reda negdje krene, to je smao amputacija ruke sikirom. "red je red" :D

nadam se da ti je sada malo jasnije zasto volim osvetu? jesi sigurna da zelis dalje komentirati moj post koji kurca nisi razumjela? mozda da ti se osvetim, laaajki :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Osveta..

Post Postao/la Bash » 01 tra 2014 14:20

Ooh je napisao/la:sta sam je jedina koja tako reagira? sve ste nesto fine. shvatila sam da je kod mene tako koliko god se trudila da ne bude, ali mi je nekako to racionalan stav i cak volim taj princip.
voliš taj princip jer ti djelovanje milo-za-drago predstavlja pravdu. definicija pravde koja bi bila satisfakcija na učinjenu nepravdu je subjektivna stvar pa smo zato svi karakterno različiti po pitanju osvetoljubivosti. vječno okretat drugi obraz nije zdravo kao ni djetinjaste spletke za svaki butthurt. ali kladim se da nitko ne želi imati u životu ljude koji su u slučaju da nešto sjebeš, uz svu ljubav koju imaju prema tebi, u stanju na tebe ispucat svu municiju kojom raspolažu samo da bi dobili svoju zadovoljštinu.

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 01 tra 2014 15:13

ne, ne...ne mislim da to milo za drago ima smisla, niti mi je to vazno...samo "vracenjem" se mice subordinacija. tko god nacini nesto nazao se postavlja iznad i udara/nanosi zlo. jedna faza oprosta podrazumijeva da onaj tko je nacinio nesto lose prihvati piosljedice toga, prodje kroz isto i tek onda nastaje dijalog. sve do tada onaj tko je grijesio je u pozicije nekaznjenog i poziciji nadmocnog. tek kada pojedes servirano si opet u poziciji potencijalnog dijaloga koji ovisi o onom kome je nesto nazao ucinjeno.

mislim da tek tada ide dio u kome govorimo o razlicitostima. netko daje drugu sansu, netko ne. i svi su u pravu, jer smo razliciti.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Osveta..

Post Postao/la Bash » 01 tra 2014 15:33

neki ljudi mogu u potpunosti oprostit, bez da očekuju da taj koji je sjebao prolazi kaznu zbog ravnoteže. baš to je razlika. :)

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 01 tra 2014 20:56

ovo o stupnju ostecenja. neke traume ne znace fokusiranost na kaznu, nego oporavak nije moguc bez pozivanja na odgovornost tj snosenje posljedica za ucinjeno. to donosi oslobodjenje i mogucnost funkcioniranja van kruga strahova i nametnutih stanja. potiskivanje i zatvaranje nije isto sto i oprost. jedna od prvih pozitivnih reakcija onih koji su pretrpili neku znacajniju nepravdu je bijes i potreba da napadaju.
ne mislim da se radi o ocekivanjima nego o osvjescivanju da dises bez nekoga tko te tlaci/o. proces...a u tom procesu imaju etaaape, a te etape nisu laake...:) ako budem od volje stavim tekst...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Osveta..

Post Postao/la Andain » 02 tra 2014 08:36

Pa kužim o čem priča ooh..neke kazne/traume zahtijevaju, iz osjećaja nekakve pravednosti, kaznu za počinitelje, a bed je ukoliko sustav takve propusti kazniti. No to mi se čine malo ozbiljnije stvari; kod ovakvih nekakvih svakodnevnih gluposti i eventualnih s*anja koje ti netko priušti, zdravije je jednostavno sanirati štetu i maknuti osobu koja ju je napravila iz života. Bez gledanja unatrag.

Tj. ak osoba ne pokazuje nekakvo žaljenje za ono što ti je napravljen, a evidentno je da je bed - ak pokazuje, oprost je najjednostavnije rješenje.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: Osveta..

Post Postao/la Kelt » 02 tra 2014 19:23

Ja polazim od pretpostavke da ljudi nisu napravili namjerno ono s čime su me povrijedili. I mislim da sam u tome realna. Ako osoba kojim slučajem je u stanju napraviti nešto proračunato da me povrijedi onda ne vrijedi ni pišljiva boba i uopće mi nije stalo što će se dogoditi s tom osobom.

Ako se netko progura ispred mene u redu:
A) Negdje u podsvijesti se prisjetim zašto bi ja to napravila? Jako mi se žuri zbog nekog važnog razloga... loše se osjećam i ne mogu više izdržati ovaj dan... takve stvari mogu razumjeti...
B) moguće je eventualno da je osoba to napravila zato što je kenjac

Najbolje bi bilo pitati osobu: "Zašto Ste se vi progurali ispred mene?" i onda poslušati odgovor, a ne donositi zaključke na temelju jednog lošeg postupka te osobe. Uglavnom... htjela sam reći da možda ponekad nešto izgleda kao da je učinjeno protiv nas, ali ustvari je samo slijed okolnosti i ta druga osoba ima zaista loš dan/mjesec/godinu...
Ruadh gu brath!

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 14 tra 2014 19:51

jao kelt,

kada netko ide preko reda cesto je to spranca. postoji taktika kako ides preko reda, pogotovo ako stalno visis po salterima i nekim institucijama. i tko se malo ne lakta ceka dozivotno. pravilo institucija. tu i tamo naletis na nekog pristojnog i to je pravo osvjezenje.

mislim da ljudi namjerno rade nesto drugima nazao i da se ne treba pravdati nekoga tko je gad.

jednom sam pokusala drzati odstupnicu u bolnici, i umalo su me pregazili oni od iza nakon 6 minuta jer sam samo htjela stajati iza crte da bi se mogla otvoriti vrata da bi dtugi ljudi mogli izaci iz prostorije. ljudi su gamad...koja se ne moze dresirati najcesce. ne pusim bas te price "nisam znala", "slucajno je".

i uopce ne zelim tolerirati umorne blagajnice na kasama npr. ili nadrkane prodavacice. tko mene pita kakav mi je dan? zasto se netko drugi ne igra milostive gospe. meni je malo dopizdilo. ako mi je ok dan, necu reagirati, ali ne zelim da se netko na meni istresa. gotovo. skuzila sam da drugacije znaci prihvatiti da te netko gazi sto je destruktivno.

ja bih pobila vukove u krsu btw. dopizdile su mi sacekuse. bas iz osvete.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Osveta..

Post Postao/la Jadzia Dax » 14 tra 2014 21:23

U trenutku ljutnje pomislim na osvetu, osmislim osvetu ali dok dođe trenutak da ju treba sprovesti jednostvano zaboravim ili se odljutim ili mi se jednostavno neda.

Tako da odgovorno tvrdim da se nikad nikom nisam osvetila.


@Ooh
Ne traži krvi, nisi vampir :D

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 15 tra 2014 15:07

svi su nesto kao pristojni. mora postojati regularna minuta ili 5 u kojima si revoltirana i pizdis. mooora... ja i krv smo bas na ti. ne znam koja je sretnija kada vidi ovu drugu :D ja vristim uglavnom. i sve mi je ljigavo sto ima veze s krvi i nutrinom inace bi bila doktorica :)

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Osveta..

Post Postao/la Jadzia Dax » 15 tra 2014 15:39

Ma nije meni do pristojnosti, uredno isplaniram evil master plan osvete svaki put, popraćen i onim evil smješkom, ali ne osvečujem se zato što sam senilana ili lijena a ponekad i oboje.
Zadnja izmjena: Jadzia Dax, dana/u 15 tra 2014 15:40, ukupno mijenjano 1 put.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Osveta..

Post Postao/la Bash » 15 tra 2014 15:39

Užasno me revoltira to nepoštovanje drugih kad se ljudi očito guraju preko reda :D Ne treba mi osveta, po tom pitanju se ne suzdržavam komentirat. Uostalom, nema ništa loše u jednoj pristojnoj i jasnoj uputi gdje se nalazi kraj reda ili tko je došao prvi. Nakon tog će se svaka normalna osoba tamo nacrtat di je prvobitno trebala :D Osim ako je red pun studenata, onda nikakva pristojnost ne igra ulogu, već ih se može porazit samo lukavijim guranjem.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Osveta..

Post Postao/la Little N » 15 tra 2014 16:04

Potpuno nezainteresirana za bilo kakvu vrstu osvete.
Šteta potrošenog vremena. Ne trošim čak ni riječi. Zabrinem se neki put, koliko ustvari lako idem dalje. Prežalim, prebolim, zaboravim. Toliko je lijepih stvari za koje nemam dovoljno vremena i novaca. Osveta. Hell no.

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: Osveta..

Post Postao/la Kelt » 03 svi 2014 21:39

Ooh je napisao/la: zato volim osvetu. barem vi kelti biste trebali razumijeti tu strast. znas ono..kada nekoga probodes macem ili nabijes na koplje. it's sooo good...
oko za klevetu, zub za dvije, glava za ogovaranje. ponekada volim matematiku.
Hm, prilikom registracije sam samo krivo napisala "Kelt" umjesto "Klet" :(
Ruadh gu brath!

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Osveta..

Post Postao/la samo ja » 11 svi 2014 22:51

Načelno nisam iako mislim da mogu bit ako poželim, ali uglavnom ne želim... pod osvetom ne podrazumijevam uzvraćanje, odnosno reakciju na napad

Du Da
Postovi: 22
Pridružen/a: 03 svi 2014 21:00

Re: Osveta..

Post Postao/la Du Da » 12 svi 2014 10:57

pa nekak ne...
iz vise razloga. primarno je to sto vjerujem da takvi ne znaju bolje(bez obzira koji ih motivi gone), kao i da bi
moja reakcija koja bi isla u smjeru "vratimtimilozadrago" samo meni nabacila tu negativu.
a kaj ce mi takvo njesra u zivotu...
takve ljude jednostavno maknem iz zivota, jer me ne zasluzuju. :trep:

Ali kada rabim rijec osveta, onda mislim na velike nepravde koje ti netko nanosi, ne odnosi se na preguravanje. :D

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Osveta..

Post Postao/la Ivanaaa » 23 svi 2014 23:06

Ne držim toliko do osvete koliko do inata s jasnom porukom koji je doduše nekada teško razlikovati od osvete.

Ooh

Re: Osveta..

Post Postao/la Ooh » 13 kol 2014 14:23

Kelt je napisao/la:
Ooh je napisao/la: zato volim osvetu. barem vi kelti biste trebali razumijeti tu strast. znas ono..kada nekoga probodes macem ili nabijes na koplje. it's sooo good...
oko za klevetu, zub za dvije, glava za ogovaranje. ponekada volim matematiku.
Hm, prilikom registracije sam samo krivo napisala "Kelt" umjesto "Klet" :(

nekada sam jednostavno u elementu :D sada npr ne vjerujem da san ja napisala svoj komentar i mnooogo ih je takvih :/ ...izvini.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Osveta..

Post Postao/la Sally_Seton » 02 ruj 2014 20:14

previše trošenja energije na nekoga ko to ničim ne zaslužuje...
budalasto

Avatar
Aja
Postovi: 448
Pridružen/a: 05 ruj 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Osveta..

Post Postao/la Aja » 02 ruj 2014 22:30

Kakva crna osveta, pa nisam u španskoj sapunici. :D Ko uradi nešto zbog čega bi se kao trebalo svetiti, lagano ga brišem sa liste ljudi koji su mi bitni, i može nakon toga da se na glavu nasadi, neće od mene dobiti emociju koju osveta, realno ipak zahtijeva. Ha ya.
I feel like a thousand years have passed
I'm younger than i used to be
I feel like the world is my home at last
I know everyone that i meet

Avatar
BazingaMe
Postovi: 57
Pridružen/a: 26 srp 2014 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Osveta..

Post Postao/la BazingaMe » 05 ruj 2014 03:11

Koliko god život bio nepredvidiv, gledajući situaciju u kakvoj bi se mogla realno naći:

- Netko mi namjerno nanese zlo (nešto sočno, nešto što te razdere po šavovima) - želim da budeš zakonski kažnjen (ako je slučaj takav) ili si mi samo mrtav. Postoji iznimka ukoliko je veoma bliska osoba u pitanju, u kojem slućaju ću se potruditi oprostiti ako prijateljstvo dolazi još uvijek u obzir (ovisno), ali.. neću zaboraviti. Šta ću, čuvam leđa.

- Nepoznata osoba me pokuša uvrijediti, poniziti, potlačiti na koji god način - al stvarno me ne dira. Ne mogu si pomoć. Stoga ne dolazi ni potreba da reagiram (osim ako je zabavno :sinister: )

- Frend me proba zeznut - ulovit ću ga i kreativno se osvetiti kad zaboravi :kokice:

- Cura me prevari - Koji su razlozi? S kim? Koliko dugo? Koliko puta? Koliko ti je bilo ili je još uvijek stalo do te osobe? Što osjećaš prema meni? Što ja sad osjećam prema tebi? Jel mogu preći preko ovoga bez da zadovoljim svoj veoma uvrijedjeni ego? Ne. Ovo je bila trik situacija :shakinghead: Ne ulazim u veze u kojima uopće moram razmišljati o mogućnosti da bi me cura mogla prevariti, jer čemu. Nema mi smisla. Nema mi smisla ulaziti u vezu s osobom koja ne želi samo mene i kojoj ja nemam potrebu i želju biti odana.

- Laganje - ne probavljam.
I'm a leaf on the wind, watch how I soar..

Odgovorite