koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la jpeg » 13 lip 2016 14:41

poala kako si ovo lipo napisala :D

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Vox Feminae » 15 lip 2016 04:43

zwarte paard je napisao/la:meni je pricanje gore...

kada cujem "iđemo" naglavacke se okrenem i zakucam u zemlju- automatika.
Kako mi ovo uljepsalo dan. :D

I meni, konjicheeva, i meni. Jednom davno sam odjebala zenu koja je usred drpanja rekla 'kajis'. Cudno je kako rijeci utjecu na nas, kaj ne? :D

OT. Netko je negdje napiso da ne treba sve shvacati ozbiljno kaj se tu zbiva. Tako da i ja dajem drugu sansu. Rijetki tak pisu kakvi i jesu, znam iz osobnog iskustva da ljudi se iznenade pomalo sa mnom.

Opet, neke jedinke sasvim normalno zvuce, a lude su ko goli urac.

Sto nam to govori? Da nikad nisi siguran. :D :hideunderrock:
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Kroacija » 15 lip 2016 08:37

šta fali riječi kajiš? :o
apropo iđem, dolazim iz krajeva gdje je to nešto najuobičajenije i u početku sam diskriminirala na najjače, kasnije shvatiš da je to jednostavno dijalektalni varijetet i da je licemjerno da mi to smeta ako i ja osobno većinu toga npr. pričam ikavicom.
meni je recimo očajan dubrovački naglasak. :D što ne znači da ću diskriminirati ili odbijati neku kvalitetnu curu od dolje, navikla sam na te dijalektalne i jezične barijere generalno, ali priznajem da se oko toga više nasmijem s ljudima s istog dijalektalnog područja.
curu sam odmah krstila dalmatinskim naglaskom i riječima, pri čemu sam namjerno ubacivala i imocke izraze, recimo. naravno, imocki koristim posprdno i iz dragosti, jer mogu. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 14:37

Primijetim pogreške, al me uglavnom nije briga. Možda me je nekad bilo, sad više ne toliko. Doduše, ako mi se ne sviđa osoba koja piše, zbog toga će mi još više ići na živce. Ako mi je osoba OK, pravopisne greške mi ništa ne oduzimaju od toga. Iskreno, više mi smetaju ovi pravopisno točni koji ne znaju značenje riječi koje koriste, oni šta se prenemažu ko da su si nabili tezaurus u dupe, i oni koji ne znaju iskomunicirati ono što žele pa moram 20 puta čitat tekst ne bih li skužila šta je pisac htio reći. Chomsky nije umro za ovo.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 16:44

slika

Odurno. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Moloko » 02 srp 2016 13:33

Primjetila sam da ne koristim baš č, ć, ž i š dok pišem ovdje ali jedini razlog je taj što mi se ne da "držat prst" i tražit to slovo s kvačicom.:D Na forum dodjem najvise zbog zajebancije i opuštanja pa nekako manje vodim brige o tome kako pišem nego u RL. Postovi mi znaju biti i dosta kratki jer sam rječitija u živo. Netko bi vjerojatno na temelju mojih postova ponekad mogao pomislit da sam neki pravopisni retard ali nisam,samo sam često lijena. :D. Sve u svemu volim kad su ljudi pismeni i odbija me kad stavljaju y i z u neke riječi kojima tamo nije mjesto.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Nirya » 02 srp 2016 13:46

Moloko je napisao/la:odbija me kad stavljaju y i z u neke riječi kojima tamo nije mjesto.
Kao recimo u nickove? :D :D

Nekad davno, u doba prije pametnih telefona, dok smo komunicirali samo SMS-ovima, stavljanje slova s kvačicama je povećavalo poruke, pa su bile skuplje. Mislila sam da će mi ostati kao navika da ih ne stavljam ni kad se to promijenilo, ali nope :D

Doduše, mobitel koristim i za pisanje priča, pa valjda zato automatski stavljam slova s kvačicama i u poruke, postove i sl.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Moloko » 02 srp 2016 13:47

Nirya je napisao/la:
Moloko je napisao/la:odbija me kad stavljaju y i z u neke riječi kojima tamo nije mjesto.
Kao recimo u nickove? :D :D

Nekad davno, u doba prije pametnih telefona, dok smo komunicirali samo SMS-ovima, stavljanje slova s kvačicama je povećavalo poruke, pa su bile skuplje. Mislila sam da će mi ostati kao navika da ih ne stavljam ni kad se to promijenilo, ali nope :D

Doduše, mobitel koristim i za pisanje priča, pa valjda zato automatski stavljam slova s kvačicama i u poruke, postove i sl.
Šta si se odmah osjetila prozvanom? :P Bolje pripremi one psihološke testove za večeras. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Nirya » 02 srp 2016 13:49

Ćuti tamo i vježbaj remi da te Tori baš ne razbije skroz :P :P
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Vox Feminae » 05 srp 2016 04:42

Kroacija je napisao/la:šta fali riječi kajiš? :o
Nista, prihvatila sam Dalmatince kao nuzno zlo. :D
The eyes, chico, they never lie.

Odgovorite