Pitaj me

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Zaključano
Andain
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me

Post Postao/la Andain » 06 tra 2017 08:34

:lol:

Anyway, što se prve situacije tiče, imam isto jedan primjer u ranim romantičnim počecima gdje se cura stalno premišljala, a ja bila mlada i smrtno zaljubljena :gigglenod: i uglavnom sam na tom iskustvu naučila da je najbolje direktno uvijek sve iskomunicirati (kad nekom daješ do znanja da nije obostrano). Što se tiče prve situacije, nije mi bed prihvatiti da nisam svima koji se meni dopadnu najprivlačnija :faint: :D

Jel ti bed davati tako otvoreno do znanja kad ti se netko svidi ili uvijek na neki način čekaš povratnu info s druge strane za sigurniji korak?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 09:36

A ne znam, sto godina mo se vec netko nije svidjao da bih isla ista davati do znanja ;)
Zadnje je pocelo barenjem u klubu..nije bilo potrebe za otvaranjem duse :D

Kad te netko koga ne poznajes bas dobro zadnji put pozvao na dejt?
Desert je visnjica :(

talented miss cohen
כהן גדול

Post Postao/la talented miss cohen » 06 tra 2017 09:55

Možda prije godinu dana.

Imaš otpor prema 'dejtanju'? Je li taj koncept prekonformistički za tebe?
Stars and stars and stars keep it to themselves.

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 10:29

Nemam. Zasto bi bilo konformisticko?

Koliko si najduze bila s nekim u ljubavnom odnosu bez da ste usli u vezu?

Fuga

Post Postao/la Fuga » 06 tra 2017 10:33

3- 4 mjeseca.

Jesi tip osobe koji uvijek s nekim flerta, ima neke avanturice ili možeš biti solo neko određeno vrijeme?

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 10:36

Zavisi koliko cesto mi se netko svidi. Mogu biti solo, necu propasti. Ali ako imam s kim, radije dejtam, zabavnije je :P

Ulazis li u ljubavne odnose uvijek s idejom ili zeljom da se to kasnije razvije u vezu?

Andain

Post Postao/la Andain » 06 tra 2017 10:55

Pa zapravo da. Strana mi je pomisao dejtanja nekog oko kog se premišljam dal bih nešto ozbiljnije. Mislim, imala sam takvih situacija ranije, al ne paše mi to. Ak mi se netko dovoljno svidi i obostrano je, onda imam očekivanja da to preraste u nešto više..naravno, imam i rizik da ću ustanoviti kroz koji mj. da to ne funkcionira, al ionak sam mišljenja da osobu bolje upoznaš tek kad ste u nečem ozbiljnijem. ;)

Misliš li da su djeca dobar razlog da se neka veza duže održi..u smislu, da imaš feeling da se parovi s djecom više trude oko opstanka veze kad naiđu na recimo sl. probleme kao i parovi bez djece? Uopće ne znam jesam jasna :)
Hansel

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 11:07

Jasna si, sto tu ima biti nejasno :P

Mislim da ce prije parovi s djecom ostati zajedno, ne nuzno i bolje/aktivnije rjesavati probleme. Dapace, kad nemas djecu mozes se malo vise izolirati, ispuhati, i onda kasnije postepeno rijesiti problem. Ali kad su djeca tu nemas bas previse prostora za dramu i durenje, prisiljen si brzo se vratiti na normalu. Nekima to mozda pomogne, ako problemi nisu ozbiljniji ili ako lako prelaze preko nekih stvari. Ali ako to stalno kuha u tebi, a nije iskomunicirano, to je formula za neuspjeh :P
Jesam ja bila jasna? :D

Da je cura s kojom pocinjes petljati samohrana majka dvoje djece, bi li ti to bio minus/plus/neutralno i zasto?
I kako mislis da bi se stvari drugacije odvijale nego inace?
:beba:

Andain

Post Postao/la Andain » 06 tra 2017 11:12

:D ..multitaskam i brzo tipkam pa uopće ne stignem ni u glavi dobro uobličiti pitanje, kamoli razmisliti jel drugima sve jasno :D

Recimo to ovako, iz obzira prema djeci bih puno dugoročnije gledala na potencijalni odnos s tom curom što znači da ak se fakat ne bih mogla zamisliti s njom u dalekoj budućnosti, ne bih niš ni počinjala. A za dobru procjenu tu, trebala bih ju dobro upoznati. I ne mogu reći da bi mi bilo svejedno, djeca su ogromna odgovornost i previše stvari bi mi u tom scenariju trebalo pasati da bih se odlučila na vezu.

Ponavljam pitanje (jer znam da netko jedva čeka odgovoriti :P) :D
Hansel

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 11:31

bilo bi mi zanimljivo, moram priznati :D ne bi mi bio problem upustiti se s njom u lagano dejtanje, ali za vezu bih se teže odlučila. ili dugo dejtanje ili dugo prijateljstvo bi trebalo prethoditi.
uz to, minus je to što u svakom slučaju planiram imati vlastitu djecu pa se taj broj penje na čopor djece, što je možda ipak malo previše :D

koliko je trajao najduži orgazam kojem si prisustvovala? :lol:

slapa
i'm watching u

Post Postao/la slapa » 06 tra 2017 12:43

nisam mjerila. imala sam pametnijeg posla u tom trenutku.

misliš li da je Vrt zemaljske naslade Hieronymusa Boscha proročansko djelo, odnosno scenarij prema kojem ide čovječanstvo?
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 12:45

Ne

Da ti netko sad ponudi da naprasno otputujes daleko i nikome se nikad ne javis, a tamo ces imati sve sto ti srce pozeli, bi li pristala?

slapa
i'm watching u

Post Postao/la slapa » 06 tra 2017 12:48

ne. sretna sam tu di jesam i volim svoje ljude.

govoriš li bliskim ljudima koji ti nisu cura il članovi bliže obitelji da ih voliš?

talented miss cohen
כהן גדול

Post Postao/la talented miss cohen » 06 tra 2017 13:31

O da i divno je to :)

Bi li mogla cat sittati dvije mace odjednom?

Nirya
Status: U vezi

Post Postao/la Nirya » 06 tra 2017 14:13

Ovisi kakvog su temperamenta.

Svo ovo pričanje o dejtanju me navodi na sljedeće pitanje: Što je za tebe dejtanje? U usporedbi s "nečim ozbiljnijim", vezom, FWB-om itd. Koje su mu odrednice? Kako prepoznati da netko s tobom dejta, a ti bi možda nešto više? Je li ti to istoznačno kao otvorena veza?

Slobodno proslijedite pitanje dalje, zanima me više mišljenja :)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

megan

Post Postao/la megan » 06 tra 2017 18:39

Nije isto ni kao veza ni kao fwb ni kao otvorena veza/odnos.
Od veze se razlikuje po manjoj bliskosti, rjedje se cujete i niste toliko ukljucene jedna drugoj u zivot. Nema nekih vecih koraka tipa upoznavanje roditelja ili obiljezavanja godisnjica.
Od fwb se razlikuje po tome sto niste primarno prijatelji. Primarno ste ljubavnici, koji odrzavaju ljubavni odnos. Kod fwb je prihvatljivo da se odnos bez objasnjenja naprasno prekine i odnos je u potpunosti otvorenog tipa, nema mjesta ljubomori.
Sto nas dovodi do otvorenog odnosa.. veza moze biti otvorena, isto kao sto i dejtanje moze biti otvoreno, ali uglavnom nije. Vjerni ste si i ima ljubomore i mozes svakako prevariti osobu s kojom dejtas.
Da sumiram, glavna razlika je u razini bliskosti i posvecenosti odnosu. Neki radije dejtaju jer imaju manje odgovornosti, odnosno ne obvezuju se na odnos oko kojeg ce imati puno obaveza (ne nuzno obaveza u negativnom smislu ;) )

Ponavljam pitanje da Nirya dobije vise vidjenja 'problema' :)

Andain

Post Postao/la Andain » 07 tra 2017 07:50

Megan je sve tu nešto zakomplicirala :P; ja mislim da je dejtanje otvorena veze u kojoj ne smiješ isključiti da će se partnerica u istoj naljutiti na sve one stvari koje inače čine razliku dejta i veze jer ljubomora i ljudske slabosti ne poznaju definicije :gigglenod: Dakle, imaš dejtanje aka otvorenu vezu i imaš (zatvorenu) vezu koja može biti monogamna i poligamna i onda imaš casual sex. Ne treba nam više kategorija od tog :faint:
:D

Što bi rekla, koji događaj ili izum je obilježio zadnjih 50ak godina?
Bonus pitanje, kad smo već kod 'logičnih' kategorija, što misliš o novom, proširenom lgbt akronimu koji se sad sve samo na ovoliko slova: LGBTQQIP2SAA? :gigglenod: Koliko često ćeš ga koristiti?
Hansel

megan

Post Postao/la megan » 07 tra 2017 10:44

uf, ja sam zapela još na onom prvom q, a koristim samo prva četiri slova :ignorant: :gigglenod:
a što mislim o tome.. pa razumijem osjećaj da se ne pripadaš u određenu skupinu i razumijem potrebu da definiraš zajednicu s ljudima s kojima imaš određene sličnosti, ali u nekom trenu to postaje apsurdno ako broj zajednica raste u beskraj. trebala bih sad za svako meni nepoznato slovo proučiti o čemu se točno radi i mislim li da je 'opravdano' produžiti LGBT skraćenicu, ali to mi se u ovom trenutku ne da. spomenula bih još i sveprisutnu uvredljivost, koja proporcionalno raste s individualizmom/liberalzimom.

koji je događaj obilježio zadnjih 50 godina.. 1 događaj? može općenito terorizam?

recimo da psiholog x napiše knjigu o svim nevjerojatnim stvarima koje je čuo za vrijeme svoje prakse od klijenata. bi li pročitala tu knjigu?
i ajmo podijeliti na dva scenarija - scenarij u kojem je od svih spomenutih osoba dobio dopuštenje i scenarij u kojem nije pa ga sad oni tuže i očekuje se da će se knjiga povući iz prodaje, ali ti je zasad dostupna?
a recimo da se radi o nekom uvažnom psihologu, kojeg cijeniš i za kojeg znaš da lijepo piše :D
i nije nužno muško, psiholog sam napisala u neutralnom rodu.
i rasa isto nije definirana :lol:

Andain

Post Postao/la Andain » 07 tra 2017 11:01

Zapravo me psihičko stanje ljudi ne zanima previše čak ni najuvrnutiji slučajevi s kojima je netko radio. No, ak bi netko pisao o obrascima i generalizirao tj. pojasnio neke generalne pojave, za to bih se više zainteresirala :P
Ali recimo, u situaciji da ga/ju:P jako cijenim i znam da lijepo piše, onda bih vjerojatno htjela pročitati što god ta osoba napisala -a zaintrigirao bi me svakako više ovaj 'zabranjeni' materijal ;)

Misliš li da bi se pojedine knjige i teme/ideje doista trebale cenzurirati i zabranjivati ili si sklonija da svi imaju pravo na slobodu misli i pisane riječi neovisno o stupnju uvredljivosti?
Hansel

tratinčica

Post Postao/la tratinčica » 07 tra 2017 14:48

Naravno da treba cenzurirati npr. sadržaje gdje netko poziva na linč svih plavookih ljudi ili onih koji su rodjeni 23.08. (karikiram). Mislim da nisi imala na umu ekstreme pri sastavljanju pitanja, ali eto, ja imam (profesionalna deformacija)
u pravilu sam protiv cenzure, ali ponekad je istu razumno ocekivati.

Koliko si uvredljiva i sto te najcesce vrijeđa?

Lagadema
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Post Postao/la Lagadema » 07 tra 2017 20:46

Siroko pitanje. Dosta toga me vrijeđa, ali to uglavnom toleriram.

Gdje je tori? Sto je nema? :(
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

megan

Post Postao/la megan » 07 tra 2017 20:53

ljubuje, koliko ja znam :D ali ne znam baš puno :P

jesi li ikad provela cijelu noć na plaži?

Vox Feminae

Post Postao/la Vox Feminae » 08 tra 2017 10:16

Jesam.

Jednom sam prespavala i na Trgu u Zagrebu s curom, to mi je bilo puno zanimljivije.

Jel trebalo spasavati Agrokor?
The eyes, chico, they never lie.

jpeg

Post Postao/la jpeg » 08 tra 2017 11:24

A ne znam. Necu se misat jer moram sudit
A ko sam ja da sudim?

talented miss cohen
כהן גדול

Post Postao/la talented miss cohen » 10 tra 2017 11:04

Good point.

Čuvaš li neku živu biljku na radnom stolu? Ako da, kako se zove? Ako se ne zove, kako bi se zvala?

degenereginald
cryptid

Post Postao/la degenereginald » 10 tra 2017 12:58

Imam biljku, ali je na prozoru u sobi, ne na radnom stolu. Radni stol mi je pomalo nestabilan, pa ne bi riskirala njen život.
Nema ime.
Ne sjećam se ni koja je vrsta, samo znam kako se otprilike treba brinuti za nju. Trenutno hibernira, inače bi stavila i fotku.
+
Uh, ne volim davati imena. Ne znam zašto, ali brijem da čak imam taj dio sebe koji to ni ne želi. Tipa, pokušavam odgovoriti i dio mene se bori protiv toga. Da imam psa, zvao bi se Pas. Da imam pticu zvala bi ju Ptica. Čudno je to, bilo bi kul da znam odakle potječe.
Dakle, biljka se zove Biljka.

--
I tak. Mi ljudi smo prožeti 'nedostatcima', koja god to kategorija bila.
Koje mane ti vidiš u sebi? Na čemu bi možda htjela proraditi?
I, znaš ono kad vidiš nešto što društvo percipira kao nedostatak pa budeš u fazi 'da, ja ću to ispraviti i raditi na tome', ali to zapravo ne želiš pa je kontantno u ladici 'raditi ću na tome eventualno, ali zapravo neću'?
Spadaju li te mane u tu ladicu ili u pravu 'Hej, ovo fakat moram ispraviti jer mi se ne sviđa i vidim to kao problem'?
Bi li te usrećilo da 'ukloniš' te mane? Bi li ti kvaliteta života bila bolja?
I have no money and I have to scream.

jpeg

Post Postao/la jpeg » 10 tra 2017 14:06

pa ne dijelim ista misljenja s drustvom pa ne mogu rec da slusam i mislim dada, a znam nene. Svoja sam totalno. I volim rjesavat probleme, ne mogu slusat nekog godinama da prekida jednu te istu vezu i iscuđava se. Doslo je do toga da je frendica nekidan rekla da nisu vise zajedno i ja sam se nasmijala onak, aj okej. Jer onak, vec valjda osam devet godina to slusam.
Ne slazem se sa puno stvari pa nemam te neke drustvene "trebalo bi" nego ili promjenim ili u ladici "uskoro". Pa promjenim. Ili zakljucim da necu mijenjat i idem dalje.
Tila bih da vise zivim u trenutku i da mogu mirno uvjerit nekog bez popizđenja na prvu kad imam viziju da pricam sa alzhaimerom i vec mi je pun k svega i da trosim vrime na objasnjavanje. A ko za vraga od pomoci sam svima jer znam za moje okruzenje delikatne stvari.
Tila bih da mogu reagirat bez predrasuda i bez mozga i samo gustat u tom trenu. Ne volim besmislene trenutke

A sta ti? jel ti bolje ide?

Lagadema
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Post Postao/la Lagadema » 10 tra 2017 20:10

Ono sta ja mislim da trebam promijenit mijenjam, ali to nije nikad uvjetovano drustvenim mijenjem...i dobro mi ide kada odlucim

Sto je ovdje nesto pusto ovako?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

slapa
i'm watching u

Post Postao/la slapa » 10 tra 2017 20:22

proljece je i svima su nam pticice.
cvrkuces ponekad?

Royal
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Royal » 10 tra 2017 20:23

Rijetko

Na kojoj rubrici u novinama se najviše zadrzis?

Zaključano