ljubav vs. karijera

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ljubav vs. karijera

Post Postao/la omnia » 03 tra 2014 16:21

Hurem je napisao/la:Mislim da su opcije "traljavo" postavljene jer ništa nije isključivo.
Upravo to.

Misim da ni u A ni B situaciji novac nije uzrok problema.

Za situaciju A, pitanje je kako ljudi hendlaju novčane probleme (iako ja nisam skontala da se oni tu podrazumijevaju, no dobro).
Mislim da takva situacija čak i može zbližiti par, ako budu podrška i utjeha jedna drugoj, no ljudima je obično puno lakše iskaljavati svoje frustracije na partneru pa dođe do pucanja odnosa.

U situaciji B se ne bih našla, jer ma koliko ja radila i bila zaposlena, odvojila bih vrijeme za nju i nas, to mi uopće nije upitno.

S druge strane, da je ona ta koja nema vremena za mene, jer je prezaposlena, a ima vremena za fitness i cuge, onda nije problem u vremenu, već u našem odnosu (kako je netko to i gore napiso).
A u tom slučaju bih ju stjerala u jedan divan krasni :inlove:

Ne znam, ja očekujem da ako sam s nekim, da odvaja vrijeme samo za mene, jer bih ja to radila za nju, stoga ne očekujem ništa manje za uzvrat :shrug:

A ako baš moram birat jednu od te dvije opcije, ja bih A radije, neka, možemo se mi žnjarat i na ofucanom kauču, ne smeta :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: ljubav vs. karijera

Post Postao/la JaNNa » 03 tra 2014 16:37

tek sam si sad dala truda i pročitala famozne: A i B.
biram NITI JEDAN!

za početak, svatko tko ima bar godinu dana radnog iskustva, zna da ne postoji savršen posao. uvijek će bit pizdarija koje će ti dić tlak i dana kada će ti bit teže. tako da mi opcija B što se tiče tolikog zadovoljstva poslom odmah pada u vodu. mogu shvatiti financijski aspekt te opcije, ali oduvijek tvrdim: Tko voli i želi radit, naći će bilo kakav posao i neće bit gladan ni žedan. I sukladno tome, će uvijek i nać načina, da ako i ne zarađuje milione, si priušti neko putovanje ili nešto.

za sredinu, svatko tko je bar jednom bio u ozbiljnoj vezi, zna da ne postoji savršena veza. uvijek će bit pizdarija, trzavica i dana kad se nećete moć podnijet, jer su ljudi različiti. tako da mi opcija A što se tiče tog svog silnog zadovoljstva i savršenstva s drugom polovicom odmah pada u vodu. niti jedna veza ne opstaje sama po sebi. treba ulagat u sebe (a ne bit rob jedna drugoj i priljepak), u vezu i u komunikaciju, te razvijat toleranciju i poštivanje.

za kraj, daj mi ljubavi i pažnje, normalni dijalog i potrebu, tj. planove za zajedničkom budućnosti i sve ćemo ishendlat.

:runaway:

Aven

Re: ljubav vs. karijera

Post Postao/la Aven » 03 tra 2014 17:14

Sve ovisi o osobama. Mogu se zamisliti u oba scenarija, ali ne bih željela da mi se neki od njih dogodi.

Osigurane egzistencijalne potrebe su mi iznad ljubavnih, tako da ne bih mogla uživati u nikakvoj ljubavnoj vezi ne znajući što ću sutra jesti i važući svaki dinar.

S druge strane, ne bih željela stavljati karijeru ispred partnerice. U tom slučaju mi partnerica ni ne bi trebala. Dovoljan bi mi bio fuck buddy, odnosno, ni to mi ne bi trebalo.
Karijera mi je puno manje važnija od odnosa. Ne samo ljubavnih, nego i prijateljskih.

Dakle, najizglednija je neka situacija između A i B (slovima - ABBA).

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: ljubav vs. karijera

Post Postao/la zenia » 04 tra 2014 08:51

Opcije mi jesu traljavo postavljene, ali ako baš moram nekako birati
bliže sam ovom B dijelu zato što puno ulažem u sebe i radim na tome
da ne moram životariti i zbrajati svaki dinar u budućnosti.
I osjećala bih se stvarno loše da nakon svog obrazovanja i rada na sebi
dođem do toga da svojoj ženi ne mogu priuštiti neki dostojan život. Isto tako ne bih
baš mogla hendlati da ona na kauču ljenčari i češe neku stvar, a da nemamo za kruha.
Mislim da tako ne bih mogla funkcionirati.

Plus danas je takva situacija da ne postoji posao koji nije stresan i koji ti neće donijeti
trzavice u kuću. I teta koja reže salamu u konzumu je jednako umorna i sjebana kao i menadžer
koji gore radi u uredu i sastanči. Samo kaj je ona plaćena 10 puta manje. Tako da bih ja radije
bila menadžer.

Pa ako ćemo se svađati zbog previše posla, bar ću biti u mogućnosti lupiti ponekim vratima od sobe
jer neću živjeti u šupi.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ljubav vs. karijera

Post Postao/la Fuga » 05 tra 2014 16:37

Blah su mi postavljene situacije.
Prva mi nekako nije izvediva jer nisam tip osobe koja se fokusira samo na jednu osobu, u ovoj prvoj uopće ne vidim prijatelje, obitelj ili pak neke dodatne aktivnosti. Kaotični su mi odnosi gdje je dvoje cijeli svijet i potencijalno rizični.
Druga situacija pak mi je žešća drkandžija. Sve nešto prejebno, ovi i oni društveni statusi, miriše na fensi šmensi i feng shui.

Iz iskustva znam da mi intimnim odnosi nisu održivi ako nemamo bar slične vrijednosti, uključujući i radne. Blansirani verbalizam i aktivizam. Sve pada u vodu ako se radi o pasivcima ili pa još gore o lijenima ljudima. I to ne odmah u početku, sve vremenom to metastazira.
Ako mi je do nekog zaista stalo, ako ga percipiram kao životnog partnera, onda imam potrebu sustvorimo homeostazu. I naravski da imam potrebu provoditi vrijeme s tom osobu, izmjene i što sve ide uz takav odnos. Isto tako, nije mi problem ni nešto žrtvovati ili pak stavljati se u neke druge pozicije, uz uvjet da na tu osobu fakat doživljavam kao potencijalnog životnog partnera i gajim sva ona osjećanja. Jako mi je napeto zajedničko stvaranje partnera, bilo da se radi o nematerijalnim ili materijalnim oblicima. Volim osjećaj "mi".

Odgovorite