Kozmetika (fun fun)

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 15 kol 2010 20:48

Prepun forum zena a nigdje ni spomena o preparativno/dekorativnoj kozmetici :O

A kako sam apsolutno luda za sminkanjem - da cujem vas.

Koji su vasi dnevni rituali sto se koze tice, dnevni rituali sto se sminkanja tice, omiljeni proizvodi, sto volite vidjeti na drugima, sto mrzite vidjeti, koliko vremena trosite a koliko zelite trositi na sminkanje, bez cega apsolutno ne mozete, tips and tricks, preporuke.. Etc.

Dakle - sve o sminkanju i ostalim inim stvarcicama koje zene navodno toliko vole :)

(don't mind my enthusiasm, I simply loooove makeup :D)
Trolling.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la jabooka » 15 kol 2010 21:16

la roche sredsvo za umivanje i kremu la roche koju nanosim 2 puta dnevno. koristim maskaru max factor masterpiece, nekad loreal trtue match, ako nije prevruce, imam puuuuno sjajila za usne. ali kao da nemam ja to polizem za sat vremena.
nemam nekih savjeta.
imam i neka sjenila ne da mi se gledati koje su firme, srebrno-siva i tko jos zna u kojim bojama.
nanosim ih rjetko.
cupam obve pincetom :D
ne volim prenasminkane koje svijetlle u mraku sa svim tim bojama.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Mia.
Postovi: 1411
Pridružen/a: 04 sij 2010 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: London calling.
Kontakt:

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Mia. » 15 kol 2010 23:02

svi vidimo kako si našminkana jabooka.
ne moraš u detalje.

ot:nivea.korektor.maskara.melem.
Stay tuned.

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Peglam_subotom » 15 kol 2010 23:09

Otkrila sam Mariu Galland. Za čišćenje lica i masku. I mogu reći da je vrijedilo svake jebene lipe.
Prek ljeta se trudim odmorit kožu i koristim minimum svega. A inače, koristim, po potrebi i prilici puder, korektor, sjenilo, maskaru, tuš....Ne kužim, kaj treba reklamirat neš il?
Ruževi su mi iju. Labelo jedino. Obožavam kaj su konačno melem gurnuli u stick! :aha:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la noise » 15 kol 2010 23:59

imam slonovsku kozu, tako da je apsolutno svejedno kakve kreme koristim...
puder stavim jednom u 2 godine...
sjenila pretezno roza i ljubicasti tonovi... maskara maxfactor...
sjajila svakakva...
lak za nokte - ruke gotovo bezbojan, noge obavezno ljubicasto-crn...
nikako ne volim vidjeti umjetne nokte u ukrasicima... to mi je apsolutno odbojno..
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Hidden_soul » 16 kol 2010 07:07

Ne volim nasminkane zene. Narocito pretjerano neukusno nasminkane zene koje postanu robovi svoje sminke pa gdje god se nalazile, stalno su u grcu i paze da im se ne razmrlja sminka, da slucajno ne pocnu plakat od smijeha pa ne sjebu maskaru, koje ostavljaju tragove sjajila ili ruza na rubu case kad piju nesto i koje vise vremena provedu odlazec do wc-a ili vadeci ogledalo iz torbe da vide jel sve ok - nego sto s tobom budu na cugi.
Džizus faking Krajst, opusti se i ispricaj mi kako ti je bilo za vikend, bez da 20 puta u tom vremenu provjeris jel ti koja dlaka na trepavici osla u krivu stranu :roll:

Sto ja koristim, ne da mi se nabrajat... koristim sve kad pozelim i kad me to opuca. Ali u vecini slucajeva takva izgledam sebi kao klaun.
Na dnevnoj bazi koristim od Garniera neki tonik za ciscenje lica i hidratantnu kremu.

Otkrila sam nedavno kozmetiku Avene, ali cekam hladnije vrijeme jer je nije pametno i preporucljivo koristit kad se izlaze duze suncu radi nekih kiselina, sastojaka i pitajbogakakvihcuda.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 16 kol 2010 07:39

Peglam_subotom je napisao/la:Otkrila sam Mariu Galland. Za čišćenje lica i masku. I mogu reći da je vrijedilo svake jebene lipe.
Prek ljeta se trudim odmorit kožu i koristim minimum svega. A inače, koristim, po potrebi i prilici puder, korektor, sjenilo, maskaru, tuš....Ne kužim, kaj treba reklamirat neš il?
Ruževi su mi iju. Labelo jedino. Obožavam kaj su konačno melem gurnuli u stick! :aha:
boze sacuvaj, samo sam mislila da bi ova tema zgodno pasala na forum pun zena :D

ovo je cisto za razmjenu iskustava, ako itko voli kozmetiku u toj mjeri da brblja o njoj ^^
Trolling.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Fuga » 16 kol 2010 07:47

Od preparativne - hidrantnu krema i tonik od murada, od dekorativne - puder, sjenilo i sjajilo od collistara. Bitno mi je da ne osjećam nikakav teret i da mi ne smeta. VOlim lakove za nokte, iako me i oni smetaju, osobitno neke tamnjie boje :/
Rijetko kad koristim rumenilo ili pak maskaru, ima preguste i prežive trepke, između ostalog, smeta mi za leće, možda sam si umislila :D
Nisam neki opsjednuti konzument,tj. izlazim vanka i bez toga.
Mislim da se puno (jakooo punooo) žena/djevojaka ne zna koristit šminkom, to onda ispada nakaradno, na tone loših i sušenih pudera, vidljivi prijelazi :aaaa: , svašta nešto. I strašne su mi one koje svako malo zure u špigel i blinkaju si.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la pihach » 16 kol 2010 11:21

navecer se umivam sa onom ljubicastom od clean and cleara (sa plavim granulicama), shampoo i balsam od fructisa (zuta oznaka), a kad je zima onda labelo ili melem. Od parfema gucci rush 2, a za dezich onu novu rexonu :p.
to je sve od moje kozmetike.
mislim da frend ima vise neg ja...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Kroacija » 16 kol 2010 12:36

crna olovka all the way, tu i tamo maskara. zimi koristim ponekad puder.
peeling za lice i tijelo isto ponekad koristim i to bi valjda bilo to. jednostavno sam celjade.

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 16 kol 2010 13:55

A ja sam mislila da sam normalna :(.
Jednostavna sam samo u slucaju preparativne kozmetike, piling, kremica (nema nocna dnevna za oci nos usta etc, samo je jedna za sve :D), ulje i maske tu i tamo kad zatreba.

No sminka.. Sve obozavam i svakodnevno prakticiram (u jako malim kolicinama tho, ne zelim biti klaun). Tekuci i puder u kamenu, sjenilo (dnevna varijanta: samo baza i highlight), uvijanje trepavica pa maskara, gel za obrve, rumenilo, sjajilo ili labelo.
Navecer samo pojacam s nekim tamnim sjenilom ili olovkom te dodam jos jednu boju rumenilu i naglasim obrve.

Ali kad sam doma i kad mi je dosadno (a to je cesto). Toaletna torbica i ja - najbolji prijatelji. Naoruzam se svim gluparijama, bojama, cetkicama, trimerima etc etc i zabava pocinje. Obozavam na sebi probavati sve moguce kombinacije i onda skidati kao da se nikada nista nije dogodilo *pssst*
Sad mi uskoro dolazi paleta sa 120 sjenila. Nema me tjedan dana kad stigne :D

Iskreno, ne mogu zamisliti bolji nacin opustanja od dvosatnog gledanja jubito videa, pokupiti neke ideje i onda ih probati na sebi. I nakon toga jos dvosatno ganjanje po stranicama lurkajuci za recenzijama, mastanjem o svim mogucim cetkicama, MAC-u etc. Juj!
Trolling.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Bash » 16 kol 2010 23:58

ne koristim puno stvari. umivam se vodom, svako par dana stavim peeling od Garniera.
šminkat i crtkarat se volim, ali možda mi se da 2/7 dana. možda.
a onda idemo po redu. prvo Solea soft, najbolja krema ikad, pa olovka/crni tuš(dobar tuš zlata vrijedi)+maskara. tu ili stanem ili stavim neko sjenilo za overkill, najnovija ljubav tamnoplavo svjetlucavo Art Deco. :* generalno ovakve stvari me oduševljavaju. sve bi to kupila. sve.
ruževi me ne zanimaju. imam jedan tamnocrveni kojeg razmažem dovoljno da mi se usne samo malo zacrvene ala baš sam posisala. ako se šminkam, reda radi stavim i puder neki vlažni lagani. ne mogu se sjetit marke, ne da mi se pogledat. sva ta sranja su preskupa šta se mene tiče. za tijelo koristim samo neko ulje od Nivee, i to zimi kad me suhoća peče. i volim imat za izbor više gelova za tuš. i to je to mislim.

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 07:29

koji tus koristis?
ja moram kupiti novi a nisam zadovoljna starim pa sam u endless potrazi.. :(
a pigmenti.. issss, sto je to dobra stvar.. mokro-suho, svejedno - savrseni su :wacko:
samo su malo prtljavi suhi, imas ih po ocima ali bome i po cijelom licu koliko se rasprsuju :D
Trolling.

Gost

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Gost » 17 kol 2010 08:02

Nije da se ne želim šminkati, jednostavno ne znam. :D
Osuđena sam na sv.trojstvo - korektor and or tekući puder, sjenilo, labello (misleći na melem).

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Zita » 17 kol 2010 08:23

rijetko se sminkam i to vecinom kad idem na razgovor za posao..
lakiram nokte pretezno bezbojnim lakom, nekad stavim sjenilo i sjajilo no valjda bi ga trebala mazati svakih 20 minuta jer brzo nestane

super mi je dove losion silk glow. bas volim te sljokice i kad se sjajim :D
ne podnosim labelo pa zato imam mali melem za usnice (grozno mi je kad ekipa dopusti da im se stvore ljuske na usnicama koliko su suhe)

nisu mi jasne zene koje su nasminkane a nemaju pocupane obrve i isto tak, kako je vec neka ovdje rekla, smijesna mi je ona crta od pudera izmedju vrata i lica
dosta zena jednostavno nezna potrefit dobru boju pudera. prestrasno
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Hidden_soul » 17 kol 2010 09:07

Pa kad kupe puder u nijansi za crnkinje, a ostatak tijela nije sunca vidio od godisnjeg odmora 1984. :D :D :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la jabooka » 17 kol 2010 09:25

mozda se tak skvarcaju. da nema svijetlijeg pudera od tog, nego im preostaje samo pasta za ciscenje cipela.

ot: i meni je to odvratno, jos gore mi je kad imaju nesto bijelo na sebi. a da nije dekoltirano, pa se visak pudera vidi na kragni ili rubu bijele jakne.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 09:29

haha, da, predobro..

i jos kad odes s takvom nekom kreaturom u shopping da joj pripomognes pri odabiru pudera i ona posegne za prvim broncanim i kaze "Savrsen je, kupujem!" a svima je ocito da je 4 nijanse pretaman. No ne slusaju one nikoga, samo se tu i tamo pozale da imaju crtu. Funny.

+ one kreature koje imaju daleko previse rumenila na sebi.. jaooo :(
Trolling.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Hidden_soul » 17 kol 2010 09:32

Ko da su upravo otrcale titovu stafetu nekom novom rutom od kragujevca do zapresica bokte :aaaa:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 09:35

Lol, najbolji opis do sad xD

Ja volim zamisljati kako ga nanose, uzmu lopaticu, sastruzu jednu kutijicu, pa na jedan obraz.. I tako s drugom kutijicom pa na drugi obraz. Diiiiifno!
Trolling.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la phos » 17 kol 2010 10:27

nanosenje spahlom!
meni su drage za sprdacinu i ova djeca...tesko mi procjeniti godine,ali isto sirocad jadna svasta kombiniraju na sebi.a kad ih vidis-samo trazis slona na biciklu i socijalni plakat Posjetite cirkus u vasem gradu!!!!!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 10:41

:haha:
al sto je najgore, ta djeca (dakle, 14-15-16 god) izgledaju starije od mene najcesce :(
Trolling.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la phos » 17 kol 2010 10:42

ne pricaj mi...
mene traze osobnu na kiosku! :sramise:
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 10:44

Pa to nam je svojevrsna pohvala ^^.

Da ne idemo skroz off - nekima sminka za pomladjivanje, nekima kontra :D (iako ta djeca ponekad i bez kile sminke izgledaju dost starije)
Trolling.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Bash » 17 kol 2010 12:34

LadyChris je napisao/la:koji tus koristis?
ja moram kupiti novi a nisam zadovoljna starim pa sam u endless potrazi.. :(
a pigmenti.. issss, sto je to dobra stvar.. mokro-suho, svejedno - savrseni su :wacko:
samo su malo prtljavi suhi, imas ih po ocima ali bome i po cijelom licu koliko se rasprsuju :D

koristim ovaj, bilo ga je i u DMu. prezadovoljna sam jer je precizan, ne razmazuje se (pratički se odma osuši) i ne ljušti se. nekako pregrmiš zlatno pakiranje :shinner:
a lakove nisan spomenila, preporučan ove 1 second od Bourjois. ne znan stavljat lak na nokte, ali ovaj ima špatulasti kistić kojeg na korijenu nokta stisneš da se raširi po širini nokta, potegneš doli i to je to. brilliant. :nerd: kad već o Bourjoisu, ovo sjajilo sam nekad koristila i prefino je mm. i bočica je kjut i uopće ga nisan samo radi toga uzela
Hidden_soul je napisao/la:Ko da su upravo otrcale titovu stafetu nekom novom rutom od kragujevca do zapresica bokte :aaaa:
:D a gadno mi je kad to rumenilo (uglavnom narančasto) povuku do sljepoočnice

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 12:39

Bas cu probati taj tus, izgleda divno. Ja obozavam zlatne bocice sto se sminke tice :D
A za ovaj lak, ja sam skepticna prema tome, sto ako se pretjerano rasprsi pa mi lak zavrsi na kozicama? :(
Ili mozes normalno kontrolirati pritisak?
Trolling.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Bash » 17 kol 2010 12:43

četkica je plosnata i uža,a ti je sama stisneš na nokat i raširiš po njemu koliko je širok. sama kontroliraš koliko će se ona raširit. :)

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 12:45

Oh, staromodni.. E to volim. Sad su neki novi izasli sa full sirokom cetkicom koja je sira od mog malog nokta pa sam postala kao onaj patak iz Orsona -.-
Trolling.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la Bash » 17 kol 2010 12:45

evo i video pa da vidiš kako to izgleda :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mw0B1MaB-y4[/youtube]

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika (fun fun)

Post Postao/la ladychris » 17 kol 2010 12:47

kao prvo, majka ce me ubiti koliko jubito videa pregledam zbog ovog foruma..
kao drugo - izgleda preslatko, moram probati!!
Trolling.

Odgovorite