opet green eyed monster issuesi

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 13:13

hm, ono sto mene interesira je zasto su ponekad sadasnje cure ljubomorne na vase bivse i zasto imaju potrebu omalovazavati ih i sebe postavljati kao ideal? zasto ljudi kopkaju po tim stvarima? prisustvovala ja kao posmatrac jednoj situaciji pa me zaintrigiralo i ne, ne radi se o mojoj curi :D . sto, imaju komplekse da nece biti bolje od bivsih, da nece postici taj neki nivo, da nisu bolje od njih u necem? :o nisam mogla sutjeti pa sam naravno, odvalila iskreno sto mislim i dobila jezikovu juhu. :D koliko ste se puta nasli u toj situaciji i kako ste hendlali? meni bi primjerice, islo na zivce i bilo ekstra odbojno i turn off da mi djevojka kritizira bivse, omalovazava ili se postavlja iznad njih. ma da ispituje, uopce.
mislim da je to jedan od zescih primjera nezrelosti i nedoraslosti situaciji. jeste se ikada nasli u takvim situacijiama, jeste preispitivali svoju curku o bivsima i kako ste se osjecali, a kako je ona reagirala? ili vam se desilo da vas preispituje i da suptilno ili direktno bljuva po ovoj?
mislim, u formulu kvalitetnog odnosa ubrajam (u grubo) medjusobno razumijevanje i postovanje, sto manje, odnosno nikako svadje i dobar seks. ovakve stvari su jednostavno...turn off. nezrelost. imam li ja neke poremecene vrijednosti (a znam ih imati :D ) ili je to normalna situacija? bune me ponekad ti medjuljudski odnosi :D , pa si volim razbijati glavu razmisljanjem i misaonim proljevima. sto, jesam ja u krivu? ali meni je ta situacija just so wrong. :o vama?

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Raging cat » 07 stu 2010 13:44

Često, uobičajeno i masu puta sam se našla u prilici da branim bivše. Ili dečka, ili cure. Mene osobno to vrijeđa, jer mi je prva pomisao da bih lako to mogla sutra biti ja.
A zašto to rade?
Ako nova cura kritizira bivšu curu svoje sadašnje, vjerojatno je stvar u nesigurnosti. Njenoj u osjećaje svoje partnerice. Pa konkretizira strah u bivšu.
Ponekad cura uspoređuje bivšu i sadšnju i time sadašnjoj stvara taj strah i/ili ju potiče da ova to radi u samoobrani.
Inače, to mi je grozno-uspoređivanje.
Ali ako cura sama kritizira svoju bivšu, česti i grubo, gotovo je sigurno da nije na čisto sa osjećajima prema njoj.
Sve u svemu, svaka je varijanta odraz nezrelosti karaktera i zalud trud.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 13:50

kul argumenti, tnx. pamtim. :) picke, one ce mene zajebavat... :D dajte jos. :)

backspace

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la backspace » 07 stu 2010 13:56

ovako, prvo treba razlikovati kritiku od omalovažavanja, jer to nikako nije isto. nakon toga treba razlikovati i kritiku ponašanja od kritike osobe. što će ga reći, ako ja kažem da mi je neprihvatljivo da žena psuje ili se drogira ili puši ko turčin, i da se s takvom ne mogu zamisliti, a njena bivša je baš nekakva takva bila, e gle, nema uvrede, ne pričam o osobi, ja iznosim svoje stavove, ne kritiziram njenu bivšu, nego dotično ponašanje.
druga stvar, ukoliko ja petljam s nekom curom, želim znati sve o njoj, želim pitati što god da ne osjećam pritom da su neka područja 'zabranjena' jer njoj ne paše ili ne znam što. a takav stav je proizvod želje da je upoznam, da čujem kako rezonira, da vidim kako priča o prošlosti, kako se postavlja prema problemima, kakve su joj neki stavovi, vrijednosti i ostalo.. razumiješ, nisu toliko važne osobe te prošlosti ni sami događaji, već me zanimaju njene reakcije i rezoni u tim situacijama koje joj je život donio, ili si ih je sama donijela. znači, ne vidim nikakav problem u pričanju o bivšima i općenito o prošlosti. ukoliko si osoba na mjestu, dorečena i stabilna, neće ni njoj biti problem pričati o tome. pritom ne mislim da su oni koji odbijaju pričati o tome manje okej, mogu biti skroz dobrice i sve, samo eto, nisu te neke stvari racionalizirali i posložili.

omalovažavanje, postavljanje iznad, to je sve druga kategorija. to je vezano na individuu koja to radi jer nije sa sobom posložila kockice. i da, najčešće su komplexi posrijedi. no, nije to ništa neizlječivo, niti mislim da su te osobe loše, bitno je da osvijeste te stvari i onda rade na njima. ukoliko ne žele, onda s takvim osobama najčešće nemam živaca hendlati.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 13:59

backspace je napisao/la:ovako, prvo treba razlikovati kritiku od omalovažavanja, jer to nikako nije isto. nakon toga treba razlikovati i kritiku ponašanja od kritike osobe. što će ga reći, ako ja kažem da mi je neprihvatljivo da žena psuje ili se drogira ili puši ko turčin, i da se s takvom ne mogu zamisliti, a njena bivša je baš nekakva takva bila, e gle, nema uvrede, ne pričam o osobi, ja iznosim svoje stavove, ne kritiziram njenu bivšu, nego dotično ponašanje.
sto ja znam, meni bi i to bio turn off i previse. :nah:
plus, ovo "nekakva takva"... znaci, ne znas za sigurno. i onda, po kojoj logici se smijem staviti u poziciju da apsolutno ikakav zakljucak donosim o nekom kog nisam niti upoznala?

michelle

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la michelle » 07 stu 2010 14:00

bilo bi dobro kad se uopće ne bi potezale teme o bivšima u trenutnoj vezi upravo iz tih razloga što je Raging Cat navela... s druge strane, ako se i potegnu, ne treba osuđivati reakcije koje su sasvim normalne i razumljive

backspace

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la backspace » 07 stu 2010 14:08

konformizam trenutka je nezgodna stvar. a i zaljubljenost ne pomaže. :D
pa onda kada krene kvalitetna komunikacija, nakon pola godine, godinu ili ne znam koliko krenu zaključci tipa 'nas smo dvije potpuno karakterno različite, imamo različito viđenje života i u suštini smo nekompatibilne'.

no dobro, dosta me :D

michelle

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la michelle » 07 stu 2010 14:13

kompatibilnost je također jedna od subjektivnih viđenja... mene recimo, privlače karakterno različite osobe, a slične su mi nezanimljive... :nezna:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 14:18

michelle je napisao/la:bilo bi dobro kad se uopće ne bi potezale teme o bivšima u trenutnoj vezi upravo iz tih razloga što je Raging Cat navela... s druge strane, ako se i potegnu, ne treba osuđivati reakcije koje su sasvim normalne i razumljive
u redu, sve je to za ljude, nikog ne treba osudjivati radi nedostatka samopouzdanja, povjerenja ili ljubomore. treba, serem. :D ali zivcira, sto ne? iz dva razloga. prvi su ovi gore navedeni, drugi razlog je nepostivanje nekog na cijem se mjestu ti sada nalazis, a samim tim i nepostivanje tvoje cure.

@backspace - konformizam trenutka? :D duboko. :D a kod zaljubljenosti se dosta toga tolerira, i sama sam svjedok tome.

@michelle&backspace :D _ da, karakterna razlicitost moze mozda opstati na duze staze, ali mislim da covjeka, nakon sto se slegne doza zaljubljenosti, pocinju zamarati te razlike.


but then again, to suptilno propitkivanje o proslosti i kisa opravdanja nakon sto sam reagirala... :nezna:

michelle

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la michelle » 07 stu 2010 14:28

invalid_user je napisao/la:u redu, sve je to za ljude, nikog ne treba osudjivati radi nedostatka samopouzdanja, povjerenja ili ljubomore. treba, serem. :D ali zivcira, sto ne? iz dva razloga. prvi su ovi gore navedeni, drugi razlog je nepostivanje nekog na cijem se mjestu ti sada nalazis, a samim tim i nepostivanje tvoje cure.
a živcira, da, al onda se to kaže i zamoli tu osobu da ne priča više o tome... barem bi ja tako napravila... a kasnije bi usljedilo tek osuđivanje ako bi se oglušilo na to

backspace

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la backspace » 07 stu 2010 14:30

smatram da sam predugo bila ozbiljna, glava mi postaje teška na ramenima, pa mi dođe da napravim jedan offek :D :D :D

Plague

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Plague » 07 stu 2010 14:49

kad sam upoznala svog prvog i jedinog dečka počesto sam znala nabacit kakav komentar o njegovoj bivšoj,
tim više što sam ju površno poznavala preko frendice i što mi je djelovala izrazito glupo. ispostavilo se da nije. i sad se volimo. ja i ona. i njen novi dečko.
ali tada sam imala 16 i nisam imala stila. :D
mislim da nije previše očekivat od osobe s kojom si da poštuje osjećaje koje smo nekada imali prema nekom, bez obzira
kakva ta osoba bila u njihovim očima.

backspace

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la backspace » 07 stu 2010 14:54

invalid_user je napisao/la:
backspace je napisao/la:ovako, prvo treba razlikovati kritiku od omalovažavanja, jer to nikako nije isto. nakon toga treba razlikovati i kritiku ponašanja od kritike osobe. što će ga reći, ako ja kažem da mi je neprihvatljivo da žena psuje ili se drogira ili puši ko turčin, i da se s takvom ne mogu zamisliti, a njena bivša je baš nekakva takva bila, e gle, nema uvrede, ne pričam o osobi, ja iznosim svoje stavove, ne kritiziram njenu bivšu, nego dotično ponašanje.
sto ja znam, meni bi i to bio turn off i previse. :nah:
plus, ovo "nekakva takva"... znaci, ne znas za sigurno. i onda, po kojoj logici se smijem staviti u poziciju da apsolutno ikakav zakljucak donosim o nekom kog nisam niti upoznala?
opet editira. daj prestani editirat. ko će pratit kad stalno mijenjaš post.

ovo pitanje.. nekakva takva nije trebalo označiti da ja ne znam ili znam tu osobu. jer kako rekoh, ta osoba uopće nije bitna u cijeloj toj priči.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 14:57

backspace je napisao/la:
opet editira. daj prestani editirat. ko će pratit kad stalno mijenjaš post.

ovo pitanje.. nekakva takva nije trebalo označiti da ja ne znam ili znam tu osobu. jer kako rekoh, ta osoba uopće nije bitna u cijeloj toj priči.
sorry, zaboravila sam staviti da sam nadodala jos tu jednu jedinu recenicu u post iznad. my bad. :) koji si ti drama kvin :D
a bitna ili ne...ako ju se spominje, meni se cini da je tu nesto trulo. u odnosu. mislim, zasto bi ona uopce povlacila pitanje njene bivse? svejedno, moj zakljucak je i dalje da je to bezveze i turnoff.
ma whatever, umorna sam od teme i proslo me je. :D sada mi se razmislja o brisacima za auto i idem se raspitati o tome. :D
PicajzLa je napisao/la: ali tada sam imala 16 i nisam imala stila. :D
a sad ga imas, ha? :D :p

Plague

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Plague » 07 stu 2010 15:11

naravno da imam. sad sam gotovo savršen materijal za vezu. :D
i'd date me. :aha:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Popeye » 07 stu 2010 15:19

meni nije jasno zasto bi necija trenutna cura uopce isla komentirati prethodnu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 15:25

kompleksi? ljubomora? nesigurnost? nepovjerenje? :nezna:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Popeye » 07 stu 2010 15:30

u svakom slucaju, it's a bad move, jer time istovremeno indirektno komentiras i osobu s kojom si u vezi. a ponajvise komentiras samu sebe.

Plague

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Plague » 07 stu 2010 15:42

Popeye je napisao/la:meni nije jasno zasto bi necija trenutna cura uopce isla komentirati prethodnu.
jer je žena ženi vuk.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Bash » 07 stu 2010 15:43

ok to kad bezobrazno komentira, ali šta je loše u tome da samo razgovarate o bivšima? može se to i bez ljubomore.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Raging cat » 07 stu 2010 15:59

Bash je napisao/la:ok to kad bezobrazno komentira, ali šta je loše u tome da samo razgovarate o bivšima? može se to i bez ljubomore.
pa da, pedantno, detaljno, u predigri.. :sramise: :haha:

pa kad naučimo prvo promisliti a tek reči, najčešće uopće ne razgovaramo o bivšima jer nam se neda trošit riječi. I plus to da ja imam grdu manu da suosjećam (i to da vam ni palo na pamet nekom reći!), pa mi te neke tete-posebno ak su tete u pitanju, bude žao i onda bi se najradije potrudila da ih pomirim.
Eto, zato ja ne volim da mi se priča o bivšima.
Ja, naravno ne pričam o bivšima jer uvijek prođu goooodine od onog prošlog, pa se ne sjećam :haha:

Šalu na stranu, netko je prije mene dobro poentirao da to pričanje o bivšima najviše govori o osobi samoj i lako nam može bit smjernica.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la bašja » 07 stu 2010 16:00

uopće se u ovome ne pronalazim, uglavnom sam zajebala stvari zato jer sam bila prepristojna i puna poštovanja prema bivšima. drolje :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Plague

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Plague » 07 stu 2010 16:02

Raging cat je napisao/la:
Bash je napisao/la:ok to kad bezobrazno komentira, ali šta je loše u tome da samo razgovarate o bivšima? može se to i bez ljubomore.
pa da, pedantno, detaljno, u predigri.. :sramise: :haha:
:D
ma, ja nemam problema s pričanjem o bivšima ako su emocije prema njima skroz raščišćene. umjereno, naravno.
ne želim se ponašat kao da taj period mog života koji sam provela s nekim, a koji
je možda trajao godinama nikada nije postojao :o

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Raging cat » 07 stu 2010 16:09

bašja je napisao/la:uopće se u ovome ne pronalazim, uglavnom sam zajebala stvari zato jer sam bila prepristojna i puna poštovanja prema bivšima. drolje :D
što izbija iz tvojih riječi osjetno.
posebno iz posljednje.
:haha: :haha:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Zita » 07 stu 2010 16:19

vjerojatno iz ciste nesigurnosti i straha da jos nemas osjecaje prema bivsoj
isto sam nekoliko puta slusala i bilo mi je mucno stalno braniti bivse i govorit da je postojao razlog zasto su bile dio mog zivota..
sasvim mi je normalno pricat o bivsim curama isto kao sto pricam o bivsim kolegama, frendovima, ekipi iz skole/faxa/nesto i ne razumijem tu odbojnost i strah te ljutnju ako ih se spomene u nekom kontekstu i isto tako ne volim slusat pljuvanje po bivsima te pitanje jel sadasnja bolja itd.
bile su dio mog zivota, bit ce uvijek dio moje proslosti i uvijek cu nositi neka lijepa sjecanja na njih pa mi je glupo kad se sadasnja ponasa kao da joj nabijas nesto na nos
edit: mogu normalno razgovarat o bivsima od svoje sadasnje i pokazat cu znakove ljubomore samo ak vidim da tu ima neceg...
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la ariadne » 07 stu 2010 16:27

invalid_user je napisao/la:kompleksi? ljubomora? nesigurnost? nepovjerenje? :nezna:
Sve navedeno, rekla bih. Meni je to glupo, bivše su bivše s razlogom i ne vidim uopće smisao u propitkivanju i uspoređivanju. Jedino ako sadašnja nikako ne može začepit o svojoj bivšoj, u tom slučaju postoji potreba za razgovorom dok se stvari ne raščiste. Mislim da je to možda netko ranije napisao, ispričavam se ako ponavljam.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Raging cat » 07 stu 2010 16:59

Zita je napisao/la:edit: mogu normalno razgovarat o bivsima od svoje sadasnje i pokazat cu znakove ljubomore samo ak vidim da tu ima neceg...
problem nastaje u situaciji kad ti vidiš da tu nešto ima, a ona ne vidi ili ne želi vidjeti.

A razgovori o bivšima su normalni, da, jer su bili dio naših života, dio su naše prošlosti, neizbrisivi su. Ali svaki razgovor o njima je hod po žici.
Jer kad ja kažem da je moja bivša bila žena iznimnih analitičkih sposobnosti, koje su me očaravale, a njena su glavna, najizraženija crta i ne može je se opisati da to ne spomenem-u isto vrijeme može ispast da želim reći kako to moja sadašnja nema. Ili je glupa. Ili oboje. I onda će se uvrijediti. Pa ću ju ja morati tješiti. I znate već kako sve to onda ispadne.
Ili, ako kažem da je znala kuhati. Onda će ova reći-aha, ti bi da ti ja kuham!
Sad si kuhaj sama, kad ona kuha bolje!
I zalud tu objašnjenja.
Ili ako mi sadašnja cura kaže-taj mi je dildo kupila bivša.
Ali nije korišten!
Hod po žici, kažem vam ja.
I bi mi žao tog dilda, bio je fakat lijepi. I da je šutila, vjerujem da bi bio još ljepši :sarkasticna:

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la DEFIANCE » 07 stu 2010 17:25

Raging cat je napisao/la:
Zita je napisao/la:edit: mogu normalno razgovarat o bivsima od svoje sadasnje i pokazat cu znakove ljubomore samo ak vidim da tu ima neceg...
problem nastaje u situaciji kad ti vidiš da tu nešto ima, a ona ne vidi ili ne želi vidjeti.

A razgovori o bivšima su normalni, da, jer su bili dio naših života, dio su naše prošlosti, neizbrisivi su. Ali svaki razgovor o njima je hod po žici.
Jer kad ja kažem da je moja bivša bila žena iznimnih analitičkih sposobnosti, koje su me očaravale, a njena su glavna, najizraženija crta i ne može je se opisati da to ne spomenem-u isto vrijeme može ispast da želim reći kako to moja sadašnja nema. Ili je glupa. Ili oboje. I onda će se uvrijediti. Pa ću ju ja morati tješiti. I znate već kako sve to onda ispadne.
Ili, ako kažem da je znala kuhati. Onda će ova reći-aha, ti bi da ti ja kuham!
Sad si kuhaj sama, kad ona kuha bolje!
I zalud tu objašnjenja.
Ili ako mi sadašnja cura kaže-taj mi je dildo kupila bivša.
Ali nije korišten!
Hod po žici, kažem vam ja.
I bi mi žao tog dilda, bio je fakat lijepi. I da je šutila, vjerujem da bi bio još ljepši :sarkasticna:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roftl: :roftl: :roftl: :roftl:
ahahahaha al je ovo dobro napisano :respekt:

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la melted_sun » 07 stu 2010 17:37

a valjda su bivsi s razlogom..

Plague

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Plague » 07 stu 2010 22:35

Raging cat je napisao/la:A razgovori o bivšima su normalni, da, jer su bili dio naših života, dio su naše prošlosti, neizbrisivi su. Ali svaki razgovor o njima je hod po žici.
Jer kad ja kažem da je moja bivša bila žena iznimnih analitičkih sposobnosti, koje su me očaravale, a njena su glavna, najizraženija crta i ne može je se opisati da to ne spomenem-u isto vrijeme može ispast da želim reći kako to moja sadašnja nema. Ili je glupa. Ili oboje. I onda će se uvrijediti. Pa ću ju ja morati tješiti. I znate već kako sve to onda ispadne.
Ili, ako kažem da je znala kuhati. Onda će ova reći-aha, ti bi da ti ja kuham!
Sad si kuhaj sama, kad ona kuha bolje!
I zalud tu objašnjenja.
Ili ako mi sadašnja cura kaže-taj mi je dildo kupila bivša.
Ali nije korišten!
Hod po žici, kažem vam ja.
I bi mi žao tog dilda, bio je fakat lijepi. I da je šutila, vjerujem da bi bio još ljepši :sarkasticna:
svaka čast :D

Odgovorite