opet green eyed monster issuesi

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 07 stu 2010 22:37

Raging cat je napisao/la: A razgovori o bivšima su normalni, da, jer su bili dio naših života, dio su naše prošlosti, neizbrisivi su. Ali svaki razgovor o njima je hod po žici.
well... :/ mislim da to treba izbjegavati. naucila sam na nekim svojim greskama.
ali razgradjivati karakter nekog kog nisam nikad upoznala... :eek: svaka cast onom tko se to drzne, a jos vise onoj tuketini koja to tolerira. da neka od mojih ex curki trabunja ili podrzava nekakvo laprdanje o meni... :nah: bye-bye.

btw., lijepo ako su se neke prepoznale i argumentirale, prenijela sam sve sa zadovoljstvom i opet dobila kisu pregovora, hvala :D
case closed. slika

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la ticklebook » 09 stu 2010 22:36

“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la komad kruha » 10 stu 2010 18:30

pa ja pozivam svoju sadašnju da postane sadašnja, pa ćemo svakako raspraviti zašto nećemo raspravljati o bivšima. i neće biti problema :D
kaj te hiče?

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 16 stu 2010 02:13

lol, koji spot gore, gdje ih nalazis... :D

ont_ ma jebes cijeli taj lezbo kokosinjac, bit je u postivanju intimnosti bivseg partnera. takve curke su zrele i normalne. bila bih ekstremno pokvareno đubre da pricam sranja o bivsim curama. ili dopustam drugima da to rade preda mnom.

Avatar
-ari-
Postovi: 90
Pridružen/a: 02 ruj 2010 18:17
Spol/rod: žensko

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la -ari- » 16 stu 2010 09:01

Raging cat je napisao/la:Sad si kuhaj sama, kad ona kuha bolje!
E vi govorite što hoćete, ovo je meni jedan vrlo ozbiljan problem. :haha:

Ja pripadam desničarskoj "ex-talk" struji. Dakle, ako ne morate o njima pričati, zaboga, nemojte. Međutim, to je vrlo teško. Jer, ako nekog zavoliš, htio bi znati sve o životu te osobe.

Osobno, imala sam često problema s time. The thing is, da kada bih ušla u novu vezu, ili u procesu zavođenja, ljudi bi uvijek osjetili to neko povjerenje, što mi je u jednu ruku i drago, te mi pričali baš svaki detalj iz njihove prošlosti. Jednostavno se opuste uz mene, žele mi pričati sve, a ja djelujem tako da mi ljudi apsolutno pričaju stvari koje možda i ne bi trebali, kao da sam im u toj točki bila najbolja prijateljica a ne nešto više.

E onda bi mene morile te priče, pa bi mi se stvarale slike u glavi. Čak bimi dolazilo kao R-Cat, da mi bude žao nekih bivših. A neke sam bivše, e neću lagat, prezirala. Zašto? Zato jer su strahovito povrijedile osobe koje sam voljela. Zašto bi mislila dobro o ljudima koji su ostavili neizbrisive ožiljke na srcima ljudi koje sam voljela? Radi toga da ispadnem dobra i korektna? Zabole me hoću li ispasti dobra ili zla, pa valjda je važnije da sam iskrena. :emo:

Da zaključim: smatram da bi bilo licemjerno po defaultu poštovati bivše cure/dečke osoba koje volimo. To nema smisla. Poštovati ćemo one koji su se pokazali dobrim ljudima. One koji su povrijedili osobe koje volimo ili koji ih na neki način još drže u emocionalnim "kandžama" nisu naši prijatelji. I ne vidim čemu preserans da o njima pričam fino da bih ispala dostojanstvena osoba.

Ako pričam o svim ljudima dobro, znači da umanjujem dobrotu onih koji doista čine dobro. Svakom što je zaslužio :maskiranaosvetnica:

Alaj sam se sad ražestila. :agresivna:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 16 stu 2010 10:27

i see, dakle, tebi su pizdekali o svojim bivsima, koje su bile zle kucke i povrijedile ih zestoko, trunule u paklu kuje jebene.
hell, jebo to lezbo rezoniranje, kada se tako olako raspacava intimnost koju si imao s nekim i koja bi se trebala samo vas ticati.
to je pokvarena djubrad issue, ako mene pitas.

a treca osoba koja to slusa i procjenjuje nekog kog i ne pozna, u ovom slucaju si ti treca osoba, dobije dakle saznanje jedne strane medalje i mrzi ovu jer je povrijedila osobu koju volis.

get real. :o

Avatar
-ari-
Postovi: 90
Pridružen/a: 02 ruj 2010 18:17
Spol/rod: žensko

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la -ari- » 16 stu 2010 10:45

Hello? :haha:

Rekoh da smatram da su neke bivše/bivši divni ljudi/žene, neke ok, a neke su bile vještice/luđaci.

Važi poslovica "O pokojnima sve najbolje" a ne "O bivšima sve najbolje".

Ako dođe recimo cura i ispriča ti kako ju je bivši recimo tukao i štapom joj izbio bubnjić za što postoji dokumentacija i njegova zatvorska kazna i znaš da je ta cura van sebe od straha od novih veza i ljudi, baš bi bilo fora da joj kažeš: "Nemamo šta ogovarati tvoje bivše, to je samo tvoja strana priče".

Ili šta ja znam muškarac ima bivšu curu s kojom ima dijete, a ista to dijete zlostavlja i on je van sebe jer ne zna što da učini. Ne, nećemo protiv nje, bit ćemo fini.

Samo kažem da neću po defaultu tvrditi da se o bivšima, ako se već priča, mora pričati sve najbolje, jer to što su bivši ne znači da su divni.
Neki jesu neki nisu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 16 stu 2010 11:11

ides u krajnost i glupiras se. naravno da je netko nenormalan ako je nekog izlemao. ali cak ni to te se ne bi trebalo ticati.
nitko nije ni tvrdio da postovanje treba biti po defaultu.
niti sam u ovom topiku spominjala lemanja i zlostavljanja kao problem doticnih u prvom postu.
i ne, ne moramo znati sve o nekom kog volimo, a tu spada zadiranje u intimu njega s nekim drugim, nekim tko je bivsi.
jednako tako bi on bio govno od osobe da tebi prica o tome s konotacijom da je bivsa kucka i iznese samo svoju stranu.
a tebi bi kao inteligentnoj lezbo jedinki trebalo pasti na pamet da bi jednog dana tako mogao/mogla i o tebi.

Avatar
-ari-
Postovi: 90
Pridružen/a: 02 ruj 2010 18:17
Spol/rod: žensko

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la -ari- » 16 stu 2010 11:25

Pa ženo lijepo ti rekoh da ni ja ne volim da mi se priča o bivšima, ali da ljudi imaju potrebu se povjeriti i podijeliti svoju prošlost.

I ne ne mislim samo za lemanje, karikirala sam s lemanjem samo da ti predočim da ne razumijem otkud potreba da BAŠ SVE bivše osobe u nečijem životu se moraju karakterizirati kao pozitivci.

Slažem se u dijelu gdje tvrdiš da je odurno apriori gaditi nečiju bivšu/eg bez da se čuje druga strana medalje. I isto tako smatram nezrelim to da mi netko s kim sam u vezi konstantno bljuje nekog s kim je bio/la nekoliko godina, a da je riječ o relativno normalnoj bivšoj osobi.



I mislim da je gotovo nemoguće postić izbjeći situaciju da ti netko ne priča o bivšoj/me.
Jesi ikad ostvarila takav odnos?
Misliš li da je doista takav odnos intiman?
To pričanje o bivšima bi se po meni trebalo obaviti u kratkim crtama, s naglaskom na bitnom, bez ulaženja u neke detalje koji će me poslije mučiti.
A to da li će netko pričati loše o meni kao bivšoj. Jebiga, ako smatra da sam zasrala, nek priča šta hoće. Šta mene briga što o meni misli neka nova cura neke bivše osobe? Nek misli šta hoće. Ako je baš tako zanimam, nek me provjeri osobno. :cool2:

Ali jebemu neću ti podilazit zato jer je tvoj topik. Izrazila sam mišljenje. Valjda hoćeš čut različita mišljenja, a ne kako se slažem s tobom u svemo što si rekla. :wacko:

Ali de, pošto si i ti bistra žena, uzmi u obzir da danas svak svakoga ogovara non stop i da se protiv te epidemije ne može. Čak i ljudi kojima smo dragi nas ogovaraju. To je već prešlo u pošast.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 16 stu 2010 11:31

-ari- je napisao/la:
I mislim da je gotovo nemoguće postić izbjeći situaciju da ti netko ne priča o bivšoj/me.
Jesi ikad ostvarila takav odnos?
Misliš li da je doista takav odnos intiman?
da. :o jer mi mjerilo intimnosti u vezi nije pizdekanje o bivsoj, ali je mjerilo mojeg postovanja prema drugima.
A to da li će netko pričati loše o meni kao bivšoj. Jebiga, ako smatra da sam zasrala, nek priča šta hoće. Šta mene briga što o meni misli neka nova cura neke bivše osobe? Nek misli šta hoće. Ako je baš tako zanimam, nek me provjeri osobno. :cool2:
pa mene bi jako razocaralo da doznam da jedna od bivsih sere po meni. pitala bih se s kim sam ja to bila. ali kako je raging cat napisala, ako to dijeli s tom novom osobom u vise navrata znaci da ju i dalje nesto kopka.
Ali de, pošto si i ti bistra žena, uzmi u obzir da danas svak svakoga ogovara non stop i da se protiv te epidemije ne može. Čak i ljudi kojima smo dragi nas ogovaraju. To je već prešlo u pošast.
je, znaci "kud mali mujo..." :o upravo zbog toga se treba naglasiti da te stvari nisu fer i da su takvi ljudi đubrad.

moram na posao i idem off.

Avatar
-ari-
Postovi: 90
Pridružen/a: 02 ruj 2010 18:17
Spol/rod: žensko

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la -ari- » 16 stu 2010 11:36

Nisu fer, da. Ljudi mjenjaju mišljenja ko čarape. Čas te vole, čas te mrze, nisu dosljedni i vođeni su emocijama i instiktima. Malo tko je od integriteta i malo tko ima dovoljno karaktera da je častan i nepokolebljiv i da ne ugnjetava drugog da bi uzdigao sebe.

U pravu si. Ja sam samo mišljenja da ta ljudska kokodakanja se ne trebaju shvaćat osobno, jer danas si ti na repertoaru sutra netko drugi.
Zadnja izmjena: -ari-, dana/u 16 stu 2010 13:55, ukupno mijenjano 1 put.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Ameli » 16 stu 2010 11:47

Bivšoj ja sam bivša.
Većini je razgovor o bivšima čeprkanje po starim ranama, a taj osjećaj nije nikom ugodan.
Nit se svatko nosi isto s tom spoznajom da je bivša svojoj bivšoj, sadašnja svojoj sadašnjoj i da sadašnja nemora ama baš sve znat o bivšoj, možda tek toliko da je 100% bivša-bivša ma kakva god da ona bila.
Mislim da je sve shvatljivo .. :D

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Raging cat » 16 stu 2010 13:02

i jesu li se na kraju oženili i živjeli sretno? :kava:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la Kroacija » 08 sij 2011 22:20

lol, nisu, sad je u pitanju neka druga patologija.
a po pitanju ove sam zakljucila da je u igri ispitivanje terena na ruzan nacin. onako, interesirati se na koji nacin je funkcioniralo to s bivsom, kako i zasto su raskinuli etc. ... cisto ispitivanje terena i nesigurnost, a pri tom i bezobrazluk.

michelle

Re: opet green eyed monster issuesi

Post Postao/la michelle » 09 sij 2011 13:55

ah ti "shebani" post odnosi... nikako na zelenu granu s njima :D

Odgovorite