Kako suze djeluju na vas?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la pihach » 07 sij 2011 11:45

Provedeno je istrazivanje koje se odnosi na musko-zensku vezu, ali mozemo i na nas primjeniti.
Rezultati su sljedeci:
Pogled na ženu koja plače u muškarcima ne budi strast. I nije to samo zbog emocija koje idu uz suze, nego zbog kemijskog sastava suza koji ženu čine manje privlačnom suprotnom spolu, pokazuje najnovije istraživanje.

Iako muškarci to ne razumiju na svjesnoj razini, njihov mozak dok žena plače prima signale koji 'gase' njihovo uzbuđenje. Najjednostavnije rečeno: prave suze imaju jedva primjetan miris koji se uvlači u muškarčev nos i putuje do mozga koji potom tijelu signalizira da zaustavi strast.
Kasnije se dodaje da suze ipak izazivaju suosjecanje (ak nista drugo).

Kako na vas djeluju tudje suze - cure, majke, sestre, frendice...?
Jel vam se osjecaji prema toj osobi jos vise razbuktaju ili strast splasne (ake je rijec o curi)?

michelle

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la michelle » 07 sij 2011 14:57

brijem da nikoga ne pale suze, u strastvenom smislu, jer ako osoba plače, onda je u stanju boli... osim ako nisu suze radosnice :) stanje boli može izazvati suosjećanje ako nam je stalo do te osobe, u suprotnom izazivaju nelagodu i bijeg... mislim da strast nije prirodna reakcija na to stanje pa je sasvim normalno da se strast "trenutno" povuče, u smislu, nije sad vrijeme za to... to ne znači da će se povuć na dulje staze... možda i hoće... opet odraz koliko nam je stalo do te osobe...

Plague

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Plague » 07 sij 2011 17:11

ovisi kakve, čime su izazvane i s kojom su namjerom tu. uglavnom me ne diraju, osim ako nisu izazvane nečim što sam ja napravila. onda se osjećam ko govno.
ako se plače drame radi, znam i zahihotat malo. bed, e.
ali pošto sam navikla da ljudi oko mene plaču tek kad su užasno duboko povrijeđeni, a i sama to tako radim, nastojim imat
što više razumijevanja. na suze random ljudi ne znam kako reagirat. uostalom, nije moj problem i ne zaslužujem da
me se maltretira glupostima nakon tri dana poznanstva. i ne volim kad mi mama plače. onda odem u sobu jer plače radi pizdarija.
plače kad je boli glava, plače kad se pokvari televizija, plače kad nestane napolitanki i kad ja idem na put. a to mi je niđe veze.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la pihach » 07 sij 2011 17:53

PicajzLa je napisao/la:plače kad nestane napolitanki
:haha: :haha: :haha:

i ja sam u toj kategoriji :D

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Rock Faerie » 07 sij 2011 17:55

Ako netko plače od ljudi koje volim meni bude užasno i želim ih zagrliti. To je uvijek sa razlogom, ljudi oko mene uglavnom plaču u vrlo ozbiljnim situacijama, mislim kakve to veze ima sa strasti i meni dođe plakati.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Fuga » 07 sij 2011 21:39

Padam na suze iskrenih ljudi, onih za koje znam da su im te suze dio njihovog trenutnog realiteta. U takvim se situacijama trudim biti podrška, ohrabriti osobu, "dati" se na raspolaganje i pokazati ljubav.
Takvih je malo, i naravno da ne mogu donositi neke pretpostavke na prečac. To su obično ljudi iz najuže okoline koje veoma dugo poznajem.
Prema ostalim suzama sam indiferentna, ako imam maramicu - ponudim ih. Generalno se trudim pokazati empatiju (ako je stanje opravdano), no nikako ne i neku pojačanu simpatiju.
Ne volim kad ljudi svako malo urone u suze i postane im to dio svakodnevice.

backspace

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la backspace » 07 sij 2011 22:05

ne volim kad plaču. itko. ponajmanje ja :D
uvijek me potrese i meni se plače i imam knedlu u grlu i sve. mislim, meni se suze uvijek čine iskrene, valjda zato jer mi je percepcija suza, i da netko plače preda mnom, to mi je nešto izuzetno osobno, vrlo intimno, skroz ranjivo se osjećaš i izloženo nekako, pa onda nastupam u skladu s time.

Avatar
Soopertrack
Postovi: 804
Pridružen/a: 14 tra 2010 23:06

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Soopertrack » 08 sij 2011 00:56

ako znam da su suze iskrene, i osoba mi znači, gutam i trudim se biti podrška.
u suprotnom sjedim, slušam, ali me ne pere previše. čekam da prođe.
The drum is the first thing you hear.. your mothers heartbeat..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Kroacija » 08 sij 2011 15:10

idu mi na kurac i svoje i tudje suze. tudje zato jer ne znam kako reagirati. najradije bih zagrlila osobu, ali znam da to i nije bas neka utjeha + bad mi je i ne znam sto reci, nisam "there, there" osoba. a tu je i problem kamo tocno s rukama ako ju zagrlim i koliko to mora trajati i sve te neke finese :D . u svakom slucaju, ako mi decko/cura placu, lakse reagiram. iako sam ja uglavnom uzrok suza :D

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la komad kruha » 08 sij 2011 17:19

svoje suze ne volim.

volim suze na licima ljudi koje ne volim.
kaj te hiče?

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Faith » 09 sij 2011 22:13

ja mrzim ic na sprovode i starci mrze ic samnomn jer cim ja vidim da neko plače ja se udrem smijat
da ne budem bezobzirna to je samo primjer ...
a svoje suze obično odglumim kad nešto želim da je po mom ,bez problema počmem plakat ...
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la call_me » 11 sij 2011 00:38

isprejebu me.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la phos » 11 sij 2011 08:38

ako sam u takvom raspolozenju,onda mogu plakati na reklame za uloske :cry:
bas znaju biti....dirljive...
ne volim tude suze, cak ni radosnice,ali ako se pak ipak dese...obicno ne vidim razlog za suze kod plakaca... (osim ako nije spomentuta reklama)
puno gore mi je vidjeti lice covjeka koji je izgubio sebe u stvarnoj tragicnoj situaciji i doveden je do stanja kada od tuge ni ne moze plakati. e to je nesto pre pre zalosno.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Sania
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 tra 2010 11:26
Spol/rod: žensko
Lokacija: Luna

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Sania » 13 sij 2011 05:43

Baš ne plačem, misleći - suze nisu racionalne - što će i kako će učiniti. Suze imaju različit dojam i utjecaj, a meni su olakšanje i utjeha često. Što znači, da nisu privlačne muškarcima? Ako ne može shvatiti, ona/onaj koji dijeli život i svakodnevnicu sa mnom, onda to nije dobro. No, kad mi je teško, i trebam se isplakati, ne mislim prije svega na sviđanje postupaka nekome. S mojom dragom sam podijelila i suze, isplakala se, i suzama tuge i sreće :)

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la uNrEaLL » 21 sij 2011 20:15

Da mi cura place,rastuzi odmah i mene,zagrlim ju i pokusam ju nasmijati,a da place radi neke gluposti koju sam ja napravila,e onda se ko govno osjecam,i placem zajedno s njom.Al nemam curu :)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Ameli » 22 sij 2011 10:35

muškarac plače-hm :nah:
žena plače-hm :nah:
dijete plače- :( :tjesi:
ali tužna scena na filmu gdje netko plače- ja slika
rasplačem se na lažne suze, zašto to? :nezna:

Gost

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la Gost » 22 sij 2011 11:15

Plakanje je ispušni ventil kao i svaki drugi.
Više mi je žao onih koji se srame plakati pred bliskim ljudima.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la pihach » 22 sij 2011 16:37

ReaTM je napisao/la:Plakanje je ispušni ventil kao i svaki drugi.
Više mi je žao onih koji se srame plakati pred bliskim ljudima.
hint? ;)

michelle

Re: Kako suze djeluju na vas?

Post Postao/la michelle » 22 sij 2011 16:49

nemam osobno ništa protiv suza, žao mi je vidit da netko plače, procjenim što osobi odgovara, da ju ostavim na miru i ništa ne govorim ili tješim, nasmijavam, olakšavam kako god znam... depends...

Odgovorite