razocaravaju li vas ljudi?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la ariadne » 12 ožu 2014 23:33

Aven je napisao/la:Baš nikakvo očekivanje je zbilja neko zen stanje. :D Ne znam hoću li ga ikad dostići. :D
Ja znam reći da ne očekujem ništa, ali to zapravo znači da po defaultu očekujem zdravorazumsku količinu pristojnosti i poštovanja. To je valjda normalno. Najmanje onoliko koliko ja dajem. Sve iznad toga je super. Jako rijetko naiđem na nekog tko ne može ni taj neki minimum ispunit, zato se rijetko i razočaram. A kad se dogodi, bude brutalno. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la margarita » 13 ožu 2014 15:27

JaNNa je napisao/la:kako se održava odnos u kojem ništa ne očekuješ? s čime se ulazi u takav odnos?
daš polog od 500 kn i svi zadovoljni ili? :lol:
malo karikiram, ali meni se takvi odnosi čine praznima i površnima, a ne vidim poantu takvih odnosa (osim na poslu).
Ma kakvih 500 kn? Mislim da si to malo previse rekla. ;) :D
Referirala sam se vise na odnose s ljudima koji mi nisu toliko bitni, odnosno na one ljude koji mi ne spadaju u najblizi krug obitelji/prijatelja. Ili recimo, kad tek upoznam nekoga, ne krecem u taj odnos s velikim ocekivanjima, ona mogu jedinos vremenom rasti kad bolje upoznam tu osobu. A naravno da od najbliskijih ljudi u zivotu imam velika ocekivanja, ali te ljude mogu nabrojat na prste jedne ruke.
Andain je napisao/la:Da budem ozbiljna, razumijem ovo margaritino. Ako postaviš da su ljudi, u ovoj il onoj mjeri sebični i subjektivni (jer iskreno, i sami smo ovisno o okolnostima pa kako ne bi bili drugi) razumljivo je da će kad tad tvoja (više il manje subjektivna) očekivanja pasti. Pitanje je samo da li se radi o kardinalnom padu/rušenju svjetonazora, vjere u prijateljstvo, ljubav i sl. il se radi o manjim stvarima, tipa netko nam je povrijedio ego. A i kod ovih prvih, ljudi se oporave i shvate da je šačica onih (ako i to) koji nisu zamjenjivi ergo, idući put ih je teže razočarati.
To, da! :)

Avatar
May
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 vel 2014 18:46
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: 14°20` i.g.d / 45°20` s.g.š

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la May » 16 ožu 2014 09:06

:giraffe: Moje skromno mišljenje je da takvi ljudi samo otkrivaju koliko su jadne, plitke nezrele osobe.
Ljudi sa kojima smo bili bliski pa nas kasnije olajavaju je bolno ali nam na taj način i otkrivaju svoje pravo lice koje nismo imali priliku upoznati prije.
Mislim da je na gubitku samo taj koji olajava. šireći lošu sliku o sebi. Intimni odnosi su uvijek lutrija i to je tako. Ljudi se mijenjaju i osoba koja je sa nama bila u vezi može biti posve drugačija nakon što prekinemo odnos sa njom. Vidjela sam to milijun puta kako se do nedavno vrlo zaljubljeni pretvaraju u monstrume i čudovišta nakon prekida ili tkz. prijatelji. Nezrelost mislim da je nezrelost ono što dovodi do takvih situacija. :cameraman:

Ooh

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Ooh » 16 ožu 2014 18:13

...ali olajavanje nosi olaksanje i ne mora nuzno biti zlocasto. ima nekih ljudi koji me mogu olajavati npr. ako me vole ili nisu zlocasti. dobrocudno tracanje je bas sooper. :D ja se samo po tom pitanju tesko suzdrzavam :D priznajem. ne valja kada su ljudi stalno mutavi. oprastam dobrocudna razgabanja o meni ljudima koje volim. ostali mogu u materinu :D ne znam cemu tolike drame oko toga?

mislim da su pesimisti iznevjereni i zlopamtila...nitko im ne valja i svi su nesto krivi, bijedni i jadni, a oni iznad svih, cistunci glatka jezika samo s rijecima hvale, a duse zude za olajavanjem koje je tako nisko.

tako mi se cini...:D

Aven

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Aven » 16 ožu 2014 22:54

Lako što me razočaravaju ljudi. Old news. Sad su me počele i mačke. :(

Avatar
May
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 vel 2014 18:46
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: 14°20` i.g.d / 45°20` s.g.š

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la May » 17 ožu 2014 07:34

mislim da su pesimisti iznevjereni i zlopamtila...nitko im ne valja i svi su nesto krivi, bijedni i jadni, a oni iznad svih, cistunci glatka jezika samo s rijecima hvale, a duse zude za olajavanjem koje je tako nisko.

tako mi se cini...:D
Meni se čini da totalno nisi u pravu. Imaš neki uvrnuti pogled na lajave i olajane draga.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Moloko » 14 vel 2016 21:34

Uh huh ovo je stvarno vječna tema :)

Razočaravaju da, itekako. Do sada u životu sam prolazila kroz stvarno različite odnose, doživjela sam pred nekih 5 godina veliko razočaranje od osobe koju sam doživljavala kao sestru. Ona mi je otvorila oči i "natjerala" me da shvatim kako nisu svi ljudi dobri i iskreni. Zapravo, veliki postotak ljudi je neopisivo sebičan kada su odnosi u pitanju. Puno njih odustaje od odnosa već pri samoj naznaki nekog manjeg problema. Ljudi se ne žele truditi. Polazeći od toga da nitko od nas nije savršen, mogu prijeći preko nekih sitnica u prijateljstvu s nekim, svi smo ljudi od krvi i mesa i možemo pogriješiti (ja također) ali preko nekih drugih stvari jednostavno ne prelazim. Tu spadaju laž, sebičnost iznad granice tolerancije, licemjerje i osjećaj da me netko iskorištava. Takva sam da kada mi je do nekoga stalo dajem sve od sebe u taj odnos. Tu sam u 2, 3, 4 ujutro. Ako treba putovat ću nekoliko sati samo da zagrlim osobu kojoj je teško, koja pati. Pomoći ću kako god mogu. Ali jednom kad me se povrijedi radim rez. Da volim tu osobu ne znam koliko, ništa me ne zanima. Ne gledam na odnose kao nešto što "važem" ali ako ja dajem cijelu sebe u odnos onda to želim dobiti i od druge strane. Naravno, ne dajemo se svi na isti način ali mali je milijun načina da osoba pokaže kako joj je stalo. Ako to želi pokazati.

Kada je ovakva neka tema, uvijek se sjetim jednog citata koji mi je jako drag a i životan:

"Očekivati da ljudi budu fer prema tebi, samo zato što si ti fer prema njima, isto je kao da očekuješ da te lav ne pojede, samo zato što ti ne jedeš lavove…"

:D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Nirya » 14 vel 2016 22:12

Potpisujem sve što si napisala... Osim reza kad me netko povrijedi - obično mi treba jako dugo da napravim taj rez, jer su mi granice tolerancije i truda i volje jednostavno previsoke kad se radi o ljudima do kojih mi je (dovoljno) stalo.

Ali razočaranja... ajme. Ne mogu ih ni pobrojati. Ne znam imam li možda previsoka očekivanja od ljudi - jer se meni očekivanje "Budi fer, budi iskren, nek vidim da ti je stalo" ne čini previsokim - ali baš me dosta ljudi razočaralo u životu. Od vlastitog oca, bivšeg muža, cura, prijatelja...

ALI - uvijek ima onih koji su tu i koji ne razočaravaju, ma koliko vremena prošlo. A nekad su to i desetljeća ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la lia » 21 vel 2016 08:36

Razocaraju me oni do kojih mi je najvise i stalo. Ali ima ona stara; svi ce te razocarat, ti samo moras odabrat kome ces to dopustiti !
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la zwarte paard » 21 vel 2016 12:50

Mene vise odusevljavaju, ipak.
Povrede da, ali nitko Nije savrsen. Poslije Nije isto...Ali prezivi se.
I dalje ljude koji su mi pali u ocima s nekom njeznoscu ispracam Kada sjedim u miru. Ne smetaju mi. Psihopate su posebna prica.
I ja sam razocarala nekoga... Sigurno jesam. Nekada je dovoljno da budes iskrena I ne pustas emotivnu manipulaciju... A nekada slabosti moramo spoznati kroz promasaje. I ne znamo cesto da smo razocaranje.

Velike price o razcaranosti su mi bezvezne. Kao da je svijet stao, kao da su svi krivi. Razocaranje stopira zivot... I zauzima puno prostora buducnosti.
Izbjegavam razocarane ljude... Ne zive
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Sally_Seton » 21 vel 2016 13:54

pa da, ne vidim kako bi moglo biti drugačije. svako je sklon greškama kojima će nekoga razočarati. ako me ne bi razočaravali, onda mi ne bi ni značili. a ako mi ljudi ne znače.... e jbg, to bi bilo tužno.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la str8faith » 25 ožu 2016 15:05

Evo upravo sam razocarana
Krenem kuci i uletim curi " hej mače jesi li to ti?”
I ona meni je je jesam i pozove me na pice
I sidnemo popit pice i sve super ,zajebancija
Cura gej ,solo ,model,revije,agencija ovo ono..
Sve ju ispitam , slikamo se zajebajemo...
Dosli na temu godine ...kaze ona 17 ... .....

Meni blok u glavi .... Boze mili starije moje auto od nje....

Ih razocarah se ...bay bay smeđa barbiko
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Katja
Postovi: 214
Pridružen/a: 24 ožu 2016 15:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Katja » 25 ožu 2016 16:30

str8faith je napisao/la:Evo upravo sam razocarana
Krenem kuci i uletim curi " hej mače jesi li to ti?”
I ona meni je je jesam i pozove me na pice
I sidnemo popit pice i sve super ,zajebancija
Cura gej ,solo ,model,revije,agencija ovo ono..
Sve ju ispitam , slikamo se zajebajemo...
Dosli na temu godine ...kaze ona 17 ... .....

Meni blok u glavi .... Boze mili starije moje auto od nje....

Ih razocarah se ...bay bay smeđa barbiko
Lipo sam ti rekla , maloljetna !

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la zwarte paard » 25 ožu 2016 18:57

Vidis sta se desi Kada ti je cura mladja od auta...

Kupi novije I razocaranje će biti manje :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la str8faith » 25 ožu 2016 19:15

zwarte paard je napisao/la:Vidis sta se desi Kada ti je cura mladja od auta...

Kupi novije I razocaranje će biti manje :D
Zene volim starije i auta old tajmere ...hahahaha
Stvarno sam mislila da je starija ,bas sam se razocarala
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Women
Postovi: 2911
Pridružen/a: 19 ožu 2016 14:33

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Women » 22 tra 2016 19:36

" Ne razočaram se u druge ljude, nego u samu sebe, jer sam opet povjerovala..."
Razočarenja su sastavni dio života i dokaz da smo svi ipak samo ljudi, sa manama i vrlinama.
Vjerojatno sam i ja razočarala nekoga, u bilo kakvom odnosu, kao i drugi mene....
Tko zna, nekad možda imamo velika očekivanja..
Najčešće razočaram samu sebe, jer ponekad povjerujem da je netko drugi spreman učiniti sve što bih i ja učinila za tu osobu.
Ali uvijek postoje ljudi koji me nikad nisu razočarali i sretna sam što su dio mog života...
Pretpostavka je majka svih zajeba

kap_kise
Postovi: 515
Pridružen/a: 21 stu 2010 12:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la kap_kise » 07 lip 2016 12:09

Desava mi se to na dnevnoj bazi.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 14:50

ariadne je napisao/la:
Aven je napisao/la:Baš nikakvo očekivanje je zbilja neko zen stanje. :D Ne znam hoću li ga ikad dostići. :D
Ja znam reći da ne očekujem ništa, ali to zapravo znači da po defaultu očekujem zdravorazumsku količinu pristojnosti i poštovanja. To je valjda normalno. Najmanje onoliko koliko ja dajem. Sve iznad toga je super. Jako rijetko naiđem na nekog tko ne može ni taj neki minimum ispunit, zato se rijetko i razočaram. A kad se dogodi, bude brutalno. :lol:
Oh, you sweet summer child. :lol:

Nažalost, sve mi se češće ovo događa. I pogađa me jako. Ova protekla godina je pogotovo svojom općom užasnošću uspjela na površinu izvući neke gadne stvari koje su dosad bile latentne u ljudima. Svi ovi kojekakvi -izmi i -fobije. Al opet, sad barem znam na čemu sam, pa ono. Svako zlo za neko dobro, valjda.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Mar » 19 lip 2016 16:11

^
Zanimljivo mi je naići na stare postove i vidjeti što se promijenilo s protokom vremena i novim iskustvima. :)

Doduše, što se tiče ove teme ništa nova, ništa nova. Još uvijek nisam spoznala vječni zen. :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Bash » 19 lip 2016 16:34

Aww old fellas :wave:

Evo baš nedavno sam osvijestila da se više ne trebam nalazit ni prijateljevat s frendicom koja me zove na kavu isključivo kad nešto treba od mene. Praktički nema ništa šta mi može reć da mi promijeni mišljenje. Razočarana sam i malo ljuta, ali ne znam bi li joj trebala reć sve kako je ili pustit da stvar sama umre i samo otpilit buduće kave dok ne odustane. Ovo prvo bi mi bilo draže, ali ne da mi se ulazit u polemike ko je šta kako shvatio.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 16:43

..:8:.. je napisao/la:^
Zanimljivo mi je naići na stare postove i vidjeti što se promijenilo s protokom vremena i novim iskustvima. :)

Doduše, što se tiče ove teme ništa nova, ništa nova. Još uvijek nisam spoznala vječni zen. :D
Probaj s jogom. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Mar » 19 lip 2016 17:16

^Ekšli, vjerujem da bi se jako lijepo (s)ljubila s gestaltom. : )


Zapravo se promijenilo to da više ne raspravljam, u smislu iscrpljujućeg prelijevanja iz šupljeg u prazno.
Naišla sam tu na neke teme i zbilja ne znam kak' mi se dalo. Besposlen pop i jariće krsti, valjda. :D

Onda se i u kontekstu ove teme puno brže oporavljam od razočarenja.

You are you, and I am I
And if by chance we find each other; it's beautiful
If not; it can't be helped

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 17:49

..:8:.. je napisao/la:Zapravo se promijenilo to da više ne raspravljam, u smislu iscrpljujućeg prelijevanja iz šupljeg u prazno.
Naišla sam tu na neke teme i zbilja ne znam kak' mi se dalo. Besposlen pop i jariće krsti, valjda. :D
Samo zato što je iscrpljujuće, ne znači da je prelijevanje iz šupljeg u prazno. Mentalna aktivnost je sama po sebi iscrpljujuća i to je normalno. Jer je aktivnost. Samo zato što ju fizički nekako ne možeš procijenit, ne znači da se događa na nekom fantomskom polju koje se "ne računa" il šta god. Ne znam točno na kakve teme ovdje misliš, ali rasprave, kakve god, ti barem pomognu bolje artikulirati ili oblikovati stavove i argumente. A možda i naučiš nešto. Ne znam. Ja ih ne bih tako olako odbacila, iako ti sad izgledaju glupo. Al opet, zar sama činjenica da sad na njih tako gledaš nije znak da si napredovala u nekom smislu i da je ta neka glupa rasprava jedan mali dio toga?

Eto ti sad pa razmišljaj. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Mar » 19 lip 2016 18:04

Svaka čast bolje artikuliranim i oblikovanim stavovima i argumentima, ali kod nekih je rasprava oportunitetni trošak jednostavno bio preskup.

:D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 18:09

Jel to (za nas laike) znači da ti omjer uloženog i dobivenog nije bio zadovoljavajuć? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la Mar » 19 lip 2016 18:27

Više bi značilo da sam propustila raditi nešto drugo u čemu bi mi omjer uloženog i dobivenog bio (dugoročno) daleko korisniji. :D

Kod mene je ulaženje u rasprave najčešće bila posljedica prokrastinacije. Drugim riječima, bila bih dogoročno daleko zadovoljnija da sam se (u isto vrijeme i s istom energijom) uhvatila u koštac s time što sam prokrastinirala.

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la black.cat » 17 stu 2016 19:45

tko? ljudi? ma neee :D
kada te razocaraju, samo ti potvrde da netko moze bit smece od covjeka jer kakav sve covjek moze bit i na sta je spreman, to je strasno. ali, toga je uvijek bilo i bit ce, stoga je vazno zbog takvih, ne se sekirat.
hvala im na tome jer zbog takvih samo jos vise ojacas i vise sebe cjenis!

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la jpeg » 17 stu 2016 21:44

ne bas. Bar sve manje i manje

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la JaNNa » 18 stu 2016 10:08

gdje izvučete ove teme? :lol:

nda.. još sam uvijek više manje istog stava kakvog sam i bila...
nisam došla do ekstaze u kojoj ništa ne očekujem od bliskih mi ljudi i znam se uloviti da pomislim: koji kurac je s tobom? čemu to?
ALI... ono što sam naučila je da prvo propitam sebe i ako sam sa sobom na čisto u tom odnosu/situaciji - nisam razočarana.
nekako sam si posložila da svačiji postupci govore o njima samima i da ako netko i radi nešto što me povrijedi male su šanse da to ima veze sa mnom. manje se živciram. pokušavam se sad sjetiti kad sam zadnji put bila fkt jaaaakoooo razočarana u nekog i ne mogu.
valjda mi se filter opcija apgrejdala kroz vrijeme.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: razocaravaju li vas ljudi?

Post Postao/la zwarte paard » 18 stu 2016 10:21

the truth is...meni se promijeni nacin na koji nekoga vidim. ne zaboravljam. nije mi to razocaranje fatalno, samo....kada prestanem cijeniti...to je bas gadno. ne volim kada ljudi rade gadljive stvari. no, dobro...meta sprda je oduvijek bila privlacna mi :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Odgovorite