Prosudbe

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
michelle

Prosudbe

Post Postao/la michelle » 10 vel 2011 12:50

Uzimate li ih kao svoje mišljenje? Ako da, zašto da, ako ne, zašto ne?

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Prosudbe

Post Postao/la pihach » 10 vel 2011 12:55

ha? :nezna:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Prosudbe

Post Postao/la rainbow » 10 vel 2011 13:29

nisam te ni ja baš razumila
ajd malko pojasni što misliš pod time

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Prosudbe

Post Postao/la takeover » 10 vel 2011 14:01

misliš li ,..uzimamo ti tuđa mišljenja o nekom trećem kao vlastita?

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Prosudbe

Post Postao/la melted_sun » 10 vel 2011 14:07

ako je to ono šta ja mislim da je, uzimam samo ako tome nekome vjerujem i ako znam da se slažemo u većini procjena.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Prosudbe

Post Postao/la Uliana » 10 vel 2011 14:51

nikada ne vjerujem tuđem mišljenju o nekom trećem, dok se ja sama osobno ne uvjerim da su naklapanja neosnovana.
posebno mi je gnjusno kad okolina etiketira određenu osobu koja nije niti kriva niti dužna za ono što je optužuju i pripisuju joj.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosudbe

Post Postao/la tamara3 » 10 vel 2011 15:33

U principu ne jer to može biti opasno, iako se nekoliko puta pokazalo istinitim. Nažalost. Zapravo, ovisi što mi se govori i tko mi govori, tako da nekad i razmislim bi li to moglo biti točno ili ne.

michelle

Re: Prosudbe

Post Postao/la michelle » 10 vel 2011 19:11

da oke, nisam mislila na tuđe prosudbe nego na vlastite... tipa kad nekog novog subjektivno doživite nekako loše ili dobro pa niste sigurni kakav je, jer ga zapravo ne poznajete dovoljno pa stvorite nekakvu sliku o toj osobi... pripisujete li odma na temelju tih prosudbi kakav je tko, tj. stvarate li mišljenje odma taj je takav i takav i na temelju toga se odnosite prema tom nekom...
ne znam jesam li uspila pojasnit malo... druga riječ za prosudbe bi bila procjene...

Avatar
WhyNot
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 stu 2010 21:52

Re: Prosudbe

Post Postao/la WhyNot » 10 vel 2011 20:01

Često se oslanjam na taj prvi dojam ili prosudbu kako ti kažeš. Ako mi se osoba zbog nečega
ne svidi vjerojatno se neću ni truditi bolje ju upoznati zbog toga što su dosadašnja iskustva
pokazala da je ta procjena u 95% slučajeva točna.
Ponekad ostavljam mogućnost da sam pogrešno procjenila,ali samo u slučaju da dojmovi nisu
bili izrazio negativni.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Prosudbe

Post Postao/la alice » 10 vel 2011 20:45

uvijek se oslanjam na onaj prvi glas- koji mi obično kaže ako je osoba ispravna ili ne. sve ostalo je podložno promjenama. u slučaju da mi netko na prvu ne sjedne dobro, spremna sam dati mu drugu šansu, a maksimalno treću. do četvrte ne dođemo, jer ako mi dotad dotični netko ne sjedne onda je to već statistika.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Prosudbe

Post Postao/la takeover » 10 vel 2011 21:44

WhyNot je napisao/la:Često se oslanjam na taj prvi dojam ili prosudbu kako ti kažeš. Ako mi se osoba zbog nečega
ne svidi vjerojatno se neću ni truditi bolje ju upoznati zbog toga što su dosadašnja iskustva
pokazala da je ta procjena u 95% slučajeva točna.
Ponekad ostavljam mogućnost da sam pogrešno procjenila,ali samo u slučaju da dojmovi nisu
bili izrazio negativni.
potpis

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Prosudbe

Post Postao/la pihach » 11 vel 2011 08:50

halo efekt mi se uvijek ispostavio tocnim. :cool2:
povrsna sam pa prosudjujem ljude uglavnom prema izgledu, tenisicama, majici, trapkama, frizuri, noktima, zubima, smijanju i drzanju.
do sada mi je ta povrsnost posluzila.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Prosudbe

Post Postao/la Uliana » 11 vel 2011 09:10

Ooooo je napisao/la:Oprezna sam s tim. To je jedino sto znam. Vrijeme pokaze ono sto se cini da ljudi zele znati prosudbom na prvu loptu. Meni to lici na mucenje"jesam li u pravu ili ne?" Pristojno ponasanje i uvazavanje su bez potrebe procjene nesto sto mi daje povjerenje u nekoga.
oprez, slažem se, kao i pristojno ponašanje i uvažavanje prije svega; ako to izostane - onda smo gotove s upoznavanjem.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Gost

Re: Prosudbe

Post Postao/la Gost » 11 vel 2011 19:51

Kad sam off u raspoloženju, onda mi se nitko ne sviđa... ili recimo, taj netko je mogao biti lošeg raspoloženja... mi ljudi smo preosjetljive biljke, ne držim previše do prvog dojma.

Odgovorite