life coach

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

life coach

Post Postao/la inani » 15 vel 2011 00:28

Amerikanci ili nemaju sto raditi ili su stvarno manje inteligentni od drugih. Ali neki dan gledam tv i vidim da to postoji i kod nas. :eek: Cemu sluze ti ljudi? Cime se oni tocno bave? Bi li koristile usluge life coach-a?
... :nesvjest:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: life coach

Post Postao/la ariadne » 15 vel 2011 01:57

Kad bih imala hrpu love, trolala bih ih probably. For teh lulz. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: life coach

Post Postao/la pihach » 15 vel 2011 11:33

ja sam life coach nekim ljudima. jednog dana cu to i naplacivati.
moj life coach je moja curka.
super je to stvar.
nisma cula da ih u hrv ima, osim ako se misli o psihoterapeutima. to je onda jos bolje!

Gost

Re: life coach

Post Postao/la Gost » 15 vel 2011 11:36

Mene zanima zašto je tebi grozno što ljudi žele poraditi na svom životu i zbog toga se okrenu stručnjaku?

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: life coach

Post Postao/la inani » 15 vel 2011 11:41

Nisam se ja zgrozavala nad tim, samo mi je cudno kako si neki ljudi ne mogu sami postaviti neke stvari u glavi i sami na sebi poraditi bez icije pomoci. Sto se tice Amera, njima netko treba reci da prerezu kartice jer trose previse. E vidis, to mi je glupo jer ako ti netko treba reci da prerezes kartice, da previse trosis onda ti stvarno i nisu sve na broju. A mi volimo slijediti Zapad u takvim nekakvim stvarima.
... :nesvjest:

Gost

Re: life coach

Post Postao/la Gost » 15 vel 2011 11:56

Ako je suditi po stanju u Hrvatskoj, bilo bi sjajno da i mi imamo nekoga takvog. Ali mi nećemo imati takve ljude, jer naši za razliku od "glupih" Amera neće priznati da imaju problem.

To je jedan mentalni sklop koji rezonira na način: Ako imam nekoga koga mogu platiti da dođem lakše do odgovora, hoću.
Genijalno mi je da ljudi rade na sebi, svom samopouzdanju, ispunjenju ciljeva, samomotivaciji i svemu ostalome što te uči jedan life couch. Nisu svi imali sjajan odgoj, okolinu, mogućnosti da se samoizgrade... sad imaju tu priliku. To što govoriš da ne mogu sami.... Ovo mi je u rangu kao da kažeš što će nekome psihoterapeut, ako ima prijatelje.
Tkogod može, odlično. Podržavam, shvaćam, ne pada mi na pamet reći da su intelektualno inferiorniji od mene jer ja možda sama dolazim do nekih zaključaka... možda neću uvijek moći, pa ću trebati neku pomoć.

Stručnjak je stručnjak. A većinu stvari koje nam zbilja trebaju i koje su bitne u životu ne učimo u školama, prepušteni smo slučaju.

Kak je pihach rekla u jednom drugom threadu, go for it!

michelle

Re: life coach

Post Postao/la michelle » 15 vel 2011 13:43

nemam tendenciju to biti nekome, no igrom slučaja je ispalo da sam nekima ipak to bila... valjda sam znala reći nešto što drugi nisu, ne znam, samo znam da je upalilo i pomoglo... gledam na to kao na prijateljsku dužnost...
ljudi najčešće sami traže odgovore i odgovori ustvari pronađu put do njih, ponekad na neki uvrnuti način... recimo, pričam s prijateljem o nečemu sasvim desetom i on mi kaže nešto što se može shvatiti i u nekom drugom kontekstu, onom koji u zadnje vrijeme vrtim i puzla nekako sama sjedne na svoje mjesto... a smisao i poruka same rečenice se odnosio na ono o čem smo pričali... ili slušaš neku pjesmu pa u njoj pronađeš rješenje problema... ili gledaš neki film pa tamo osvjestiš neke puteve, pričaš s nekime ili pročitaš neku knjigu pa se razbistriš... ima sto načina, tako da nije bitno na koji način dolazimo do njih... bitno je koliko smo sami spremni prepoznati ih i prihvatiti... koliko nam je puta netko rekao neke stvari pa ga nismo poslušali odma, nego je prošlo neko određeno vrijeme dok sami nismo shvatili neke stvari... pitanje je zašto nismo odma mogli prepoznati niti vidjeti to rješenje koje nam je doslovno stavljeno pred lice... pratiti neke smjernice koje sam ne razumiješ, to mi je bezveze i to ne bi mogla nikad, tako da mogu poslušati neku filozofiju, no prihvatit ću ju u onoj mjeri koliko ju mogu razumjeti i koliko mi ima smisla...

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: life coach

Post Postao/la aquarius001 » 15 vel 2011 21:46

Pa zašto postoje mame?
Ma šalim se......smatram da čovjek može nešto naučiti od svake osobe koja uđe u njegov život.....svako prijateljstvo, svaka veza nas obogati na neki način . Pitanje je samo koliko smo i u kojoj fazi života spremni naučiti. Svi znamo da je empirija najbolji način učenja...........
To cut the long story short - život je najbolja škola.......ali ima svoju cijenu ;)
≈ budi moja voda ≈

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: life coach

Post Postao/la ticklebook » 16 vel 2011 00:13

aquarius001 je napisao/la: život je najbolja škola.......ali ima svoju cijenu ;)
Baah. Neke su stvari jednostavno precijenjene.
Zato postoje cost/benefit i SWOT analize :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: life coach

Post Postao/la inani » 16 vel 2011 01:09

ticklebook je napisao/la:
aquarius001 je napisao/la: život je najbolja škola.......ali ima svoju cijenu ;)
Baah. Neke su stvari jednostavno precijenjene.
Zato postoje cost/benefit i SWOT analize :D
Pa cura je bas lijepo napisala. Svaka cast!!
A zasto se ti ne slazes? Zasto je zivotna skola precijenjena?
... :nesvjest:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: life coach

Post Postao/la inani » 26 vel 2011 15:41

Ooooo je napisao/la:p.s.tema postavljena s pozicije mrznje!!!lose je to za zdravlje,mada ja mrzim kapitalizam koji je medju ostalim stvorio l.c.
Kad su se to Rusi i Ameri voljeli? :D A zdravlje je vec odavno naruseno. :haha:
... :nesvjest:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: life coach

Post Postao/la inani » 26 vel 2011 18:40

Ah, nastojat cu, ali kasno je vec za zdravlje. :)
A Rus sam od jucer popodne. :D
Mene je samo zanimalo kako neki koncept karakteristican za neku drugu i drugaciju drzavu moze ili ne biti primjenjiv na neku drugu, koliko su ljudi povodljivi i sposobni sami rjesavati neke probleme te zasto ponekad od stabla ne vide sumu i tko im moze pomoci - bliske osobe ili neki strucnjak. A temu sam morala malo zaciniti kako bih potaknula raspravu. ;)
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: life coach

Post Postao/la Kroacija » 26 vel 2011 18:48

meni definitivno treba neki kouč da me poduci odbijanju i nepristojnosti, kako stvari stoje, i psu bih dala da me posevi jer mi je bad odbiti da ga ne povrijedim :D :D

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: life coach

Post Postao/la inani » 26 vel 2011 18:53

:roftl: :roftl: :roftl: :roftl:
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: life coach

Post Postao/la Kroacija » 26 vel 2011 18:56

a sto's...

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: life coach

Post Postao/la inani » 26 vel 2011 19:04

Sorry, ali prekomicno mi je. :D Iako i ja imam isti problem, ali idem iz krajnosti u krajnost: od ljubaznosti do bahatosti.
... :nesvjest:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: life coach

Post Postao/la komad kruha » 26 vel 2011 22:09

ne, ne bih koristila usluge tih profesionalaca.
samo zato što nešto postoji kao profesija, ne znači nužno da su mi te usluge potrebne.
kaj te hiče?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: life coach

Post Postao/la Ameli » 26 vel 2011 22:22

Još uvijek koristim usluge babysitterice. Kad narastem,..tko zna. :D

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: life coach

Post Postao/la Jadzia Dax » 27 vel 2011 16:00

Omg, kako možete izistaviti cijeli niz socijalnih, kulturoloških, psiholoških i financijskih razlika između pojedinaca a kamoli drugih nacija tipa Ameri. Kod nas je bed ići psihologu/psihijatru a life coach nam je sf, što je loše. Bilo bi super da svi odemo na detaljnu psihološku analizu jednom godišnje kao što vodimo auto na servis. Jbg, nekad se govorilo čovijek je čovijeku vuk a sad mi se čini da to trebalo updejtati u Ja sam svoj vlastiti Jack the Ripper i baš zato bi nam trebao life coach. Dođe svakom vrijeme kad je u totalnoj banani, nesiguran, izgubljen, loš, sjena vlastitog sebe i tada ti se čini da tome nema kraja. Nisi uvijek u formi da pomogneš samom sebi i ponekad ti zatrba tuđa ili stručna pomoć i u tome nema ništa loše. Jbg, imaš 1 život a ti ga provodiš buljeći u praznu točku na zidu, čak i ako to nije slučaj nemožeš mi tvrditi da si ispunila sav svoj duhovni, fizički i intelektualni potencijal koji posjeduješ i da sad možeš slobodno preći na slijedeći karmički stupanj ili si možda već na većem evolucijskom stupnju ljudskog razvoja, možda si indigo child. To bi ti u brojkama izgledalo ovako ako si na lijestvici vlastitog potencijala od 1 do 10, trenutno na 5 i dođe netko tko te potdigne na 7 uz malo para, pa ja bi tom liku ostavila i manču a ne pljucala cijelu njegovu profesiju.
Evo ti i malo i iz osobnog iskustva, svaka promjena na bolje, bilo da je riječ o glupostima poput položenog ispita ili skidanja 10ak kila viška ili dobivanja novog posla, svaka ali baš svaka pozitivna promjena je super zabavna i čini te sretnijom. :cool2:

Gost

Re: life coach

Post Postao/la Gost » 27 vel 2011 16:53

@ j-dax

:thumbup:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: life coach

Post Postao/la call_me » 28 vel 2011 03:38

a koji je tocno kurac life coach? jel to netko tko zavrsi medicinu pa specijalizira psihijatriju pa ode u neku disciplinu ili subspecku? jel to neka furka psihologije? sta zavrse takvi kakti strucnjaci? ili im eto tako nadodje da budu lajf koačevi jer im fino ide komuniciranje sa komsinicama i prijateljima?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: life coach

Post Postao/la ticklebook » 28 vel 2011 15:17

Lajfkoč se postaje tako da ti ciganka izgata da si lajfkoč zato što si bio Napoleonov šeširdžija u prošlom životu. Inače si blagajnica u Konzumu ili imaš štand na Črnomercu. Onda se skineš s droga i prestaneš piti i lo and behold, napišeš knjigu "18 načina da se ostavite ćorava posla".
I napraviš svoju fan stranicu na fejsu. I tamo nešto nadrobiš da si pomogla Terezi da se obrati na kršćanstvo, da se Željko Mavrović skine s cajki i rakije, a Bandić s kineske hrane i Drine bez filtera.. u samo 10 dana!!! Provjerenom metodom!!!
I onda te odjednom zovu na eRTaeL, i onda te odmah angažira modni mačak da nađe curu (nije precizirano kog spola) i eto te.
JK.
Ima i školovanih ljudi koji mogu pomoći i/ili osviještenih ljudi koji JESU pozitivno utjecali na živote mnogih ljudi. Bitno da ljude potaknbe na promjenu i da osvijeste da trebaju raditi na sebi.
Ali ih je masa samoprozvanih self-help kretena kojima je jedini cilj zaraditi novce.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: life coach

Post Postao/la Ameli » 01 ožu 2011 15:35

@ticklebook-s obzirom na navedene kriterije koje si napisala da moraju zadovoljiti da bi bili l c, dala si mi ideju, otvaram biznis, bit će para :D

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: life coach

Post Postao/la call_me » 05 ožu 2011 05:29

Ooooo je napisao/la: Bitno da ljude potaknbe na promjenu i da osvijeste da trebaju raditi na sebi.
aha. kul. znaci malo jaca persuazija i eto ti dobre reference. ok.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: life coach

Post Postao/la ticklebook » 09 ožu 2011 12:42

call_me je napisao/la:
Ooooo je napisao/la: Bitno da ljude potaknbe na promjenu i da osvijeste da trebaju raditi na sebi.
aha. kul. znaci malo jaca persuazija i eto ti dobre reference. ok.
L-c's imaju - MARKETING. I to je počelo svega. Nemojmo se zavaravati :D
Samo čekam da se jednog dana i Modni Tvor proglasi za L-C-a :haha:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Odgovorite