strani jezici

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

strani jezici

Post Postao/la Kroacija » 23 ožu 2011 19:58

s koliko ih baratate aktivno, pasivno, u pismu, govoru? imate medjunarodne razine A, B i C, gdje je C2 najvecni nivo. ajmo, smjestite se! :D
dosadno mi je i imam pms.

Engleski - C2 sve
Njemacki - C2 sve
Talijanski- C2 sve
Francuski - A1 sve, ali brijem da mi je vec toliko logican da mogu bez tecaja poloziti i A2.
usudila bih se reci da mi je spanjolski najmrzi jezik od svih. ali ako se ne varam, bazira se na grckom, dok se npr. talijanski bazira na latinskom, sto je ujedno i jaz u razumijevanju kod ljudi tih dvaju govornih podrucja, a imala sam priliku i prisustvovati tome.
picajzla me ucila malo svedski, sama sam se ucila nizozemski, koji namjeravam i upisat jednom, negdje. :)
vi?

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: strani jezici

Post Postao/la Yeci » 23 ožu 2011 20:29

Ja studiram na talijanskome fakultetu i radim u talijanskoj firmi pa se ne usuđujem reći da mi je talijanski C2 lol
Uvodni post je totalno obeshrabrujući :D
Don't talk about life, live it.

Plague

Re: strani jezici

Post Postao/la Plague » 23 ožu 2011 20:42

"hvalite me usta moja" topik? :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: strani jezici

Post Postao/la Bash » 23 ožu 2011 20:43

ma obeshrabrujući, pih. nisam u tim lingvističkim krugovima i nemam certifikat. engleski fluent, španjolski kužim, njemački willst du mit mir gehen willst du, talijani ne izgovaraju h u hemoroidi. i vjerojatno bolje plešem od invalid. :moralna pobjednica:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: strani jezici

Post Postao/la Kroacija » 23 ožu 2011 20:44

disfunction je napisao/la:Ja studiram na talijanskome fakultetu i radim u talijanskoj firmi pa se ne usuđujem reći da mi je talijanski C2 lol
rodbina mi je vec 30 godina vani, ne znaju pisati, znaju govoriti, ali ne znaju sto je subjekt npr. :) niti znaju kombinirati kompleksnije recenice. bilo je hilarious kad sam vidjela da rodjak grijesi nesto sto smo radili na prvoj godini faksa.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: strani jezici

Post Postao/la Yeci » 23 ožu 2011 20:53

wait, onda je meni isto talijanski C2 jer mi rodbina živi 20 godina u Bologni :sarkasticna:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: strani jezici

Post Postao/la Kroacija » 23 ožu 2011 21:01

pa ustvari kazem gore da nije ni blizu :)

backspace

Re: strani jezici

Post Postao/la backspace » 23 ožu 2011 21:30

Bash je napisao/la:ma obeshrabrujući, pih. nisam u tim lingvističkim krugovima i nemam certifikat. engleski fluent, španjolski kužim, njemački willst du mit mir gehen willst du, talijani ne izgovaraju h u hemoroidi. i vjerojatno bolje plešem od invalid. :moralna pobjednica:
ples ćeš morat dokazat da znaš bolje od nje. dakle, ti i invalidna, street dance fight? subota oko ponoć? topići i vruće hlačice? tri dijela-ip op, suvremeni i cajke? zadnji u blatu? pliz? :D
picajzla snima, video šaljete meni, pa ja donesem sud, ne bum stroga obećajem :*

što se jezika tiče, iako jezičava sam vrlo, samo se na engleski mogu oslonit.. njemački, talijanski, španjolski sam učila.. poneke vrlo dugo, a neke stravično dugo. mislim, ak mene pitaš, to bi sve C2 bilo.. a druge ko pita.

ne znam pričate li i vi najbolje stranjske jezike kad popijete? oni, skroz fluent, samo klize riječi, samo me gramatiku ne pitaj.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: strani jezici

Post Postao/la Kroacija » 23 ožu 2011 21:33

da je meni cuti i vidjeti taj tvoj C2. jesi ti jedna od onih sto "govore sve", kojima je talijanski, spanjolski i francuski slican itd.? :D
svima bih ja vama podijelila aseve. :D
a vidi ove gore, usudjuje se reci da bolje plese. :o :o



uvrijedjena sam.

i izazivam.
reci gdje i kada, bash.

Amor
Postovi: 587
Pridružen/a: 02 sij 2011 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: strani jezici

Post Postao/la Amor » 24 ožu 2011 14:19

engleski - aktivno, a njemacki - pasivno.

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: strani jezici

Post Postao/la Ryu » 24 ožu 2011 15:19

Visto le risposte finora, propongo di aprire un tema dove possiamo vantarsi (in italiano) chi ce l'ha piu' grande (metaforicamente parlando :D).

Engleski C2
Talijanski C2

Njemacki sam ucio u srednjoj, koristim se njime tu i tamo, pa recimo A1. Tata mi prica bolje njemacki nego hrvatski, i on me stalno silio da naucim jezik, no nikada mi se nije svidio (freud ftw). Iako razmisljam sada da malo obnovim svoje znanje, uglavnom iz dosade.

Odslušao sam dvije godine japanskog na filozofskom i dao par ispita, ali to je na pauzi zbog posla, jednog dana bih volio nastaviti sa time (no sve iz početka, blah).
A od jezika koje bih volio naučiti, možda francuski ili portugalski. Da u kini nije režim kakav je, definitivno kineski.

A postam ovdje samo jer mi je smijesno ovo prepucavanje oko talijanskog. :D

Avatar
jen23
Postovi: 138
Pridružen/a: 30 pro 2009 14:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: strani jezici

Post Postao/la jen23 » 24 ožu 2011 18:13

engleski i njemački sam učila 9 godina. talijanski 4 godine (škola), jako dobro se koristim sa svime, u govoru i pismu. pošto radim u turizmu, koristim ih gotovo svakodnevno, te se moj vokabular konstantno proširuje i poboljšava.. :dada: :dada:
radeći u animaciji naučih i ruski, ali ne onoliko koliko bih željela.. pokušala sam gramatiku sama učiti, ali je dosta komplicirana za samostalno učenje. dakle govor jako dobro, pisanje prilično loše :(
i prošla sam prvi stupanj francuskog, ali na žalost nisam imala prilike nešto ga koristiti, tako da vjerujem da zvučim jako smješno :sramise:

želja mi je naučiti i portugalski, a najomraženiji mi je češki.. razumijem ga donekle, ali imam odbojnost prema njemu, valjda još od osnovne škole...

michelle

Re: strani jezici

Post Postao/la michelle » 24 ožu 2011 23:12

ja ne pričam, ja gestikuliram :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: strani jezici

Post Postao/la Ameli » 25 ožu 2011 12:48

Jel se pika Bosanski? :D

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: strani jezici

Post Postao/la astra glacialia » 25 ožu 2011 16:41

Nisam baš za jezike :luda: Gramatika ide, pisanje ide po mogućnosti uz rječnik :D , riječi i pričanje su problem :wacko: Engleski imam C1 i nadam se da će jednog dana tijekom sljedećih par godina biti C2 no neće baš uskoro, njemački sam godinama učila u školi i niš od toga :sramise: E da, znam i latinski još možda poprilično dobro :D Bila sam počinjala učiti francuski i španjolski no niš od toga, i često mi je žao što ne znam više jezika i bolje, i ponajviše što mi tako teško idu da se ne bih usudila preseliti na nepoznato govorno područje.
per aspera ad astra

Odgovorite