navike, tikovi, kompulzivne radnje

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 14:42

imate li stogod? do share!
naglo zatvaram i sirom otvaram oci nekoliko puta za redom ili ih micem u koso jer mislim da im treba masaza, grebem noktima gumene povrsine (cesto USB, mobiteli ili indeks), cupkam noktima glatke pletene materijale, zanoktice nabadam ispod noktiju druge ruke, cupkam noktima obrve i nabadam i njih ispod nokta, lupkam noktom po dva prednja zuba, kad mi je jako neugodno negdje glava mi trzne, cupkam dlake na rukama na drugih ljudi, redovito jagodicama trazim dlacice preko gacica dok gledam TV i ako naidjem na jednu dlacicu sposobna sam po pola sata igrati se s njom, nekada brojim korake dok hodam etc.
nemojte sada samo pricati da izbjegavate fuge na plocicama i slicno, to svi radimo. :D

slika

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la jpeg » 28 ožu 2011 14:50

prestala sam brojat i preskakat crte, i ne okrecem se nakon tusiranja u "pravu" stranu po rucnik. vecine sam se rjesila tih neuroznih k.op.
imam tik s glavom ali za njega skoro pa nitko ne zna a i on me raduje ustvari i tila bi da mi ostane :)
al sitit cu se jos.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Ameli » 28 ožu 2011 15:01

Počesto dignem lijevu obrvu, pazim da su cipele po veličini poredane itd :D

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la bašja » 28 ožu 2011 15:06

invalid_user je napisao/la:imate li stogod? do share!
naglo zatvaram i sirom otvaram oci nekoliko puta za redom ili ih micem u koso jer mislim da im treba masaza...... kad mi je jako neugodno negdje glava mi trzne...
:-O jednom sam u funku upoznala jednu curu koja je imala ove simptome. al sam prilično sigurna da to nisi bila ti. bila je jako simpatična, sva je poskakivala od tih tikova.

što se mene tiče... od običnih stvari zanoktice napadam, stvar nervoze, nisam toga ni svjesna dok nakon nekog stresnog razdoblja ne zaključim da se moram smiriti i obnoviti okonoktnu kožu.
Konstantno cupkam nogom, tresem je, "držim ritam". A na kavama, dok slušam druge ljude kako pričaju, moram nečim zaposlit ruke, pa gnječim vrećice šećera dok se ne raspadnu, trgam komadić po komadić računa. i igram se sa žličicom, po ustima, pa kad mi to dosadi lupkam i prislanjam uz kožu po sistemu udubljenja, izbočenja... no, to sam obećala da više neću raditi.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 15:09

nisam ja primirisala funku. plus te tikove vjesto skrivam i bad mi je ako skontam da su me vidjeli.
sad sam se sjetila i da redovito grcim prste u batrljak-stilu kad mi moji doma drze prodike. :o

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la dany » 28 ožu 2011 15:57

dok pričam s nekim kažiprstom ispisujem po zraku (poprilično suptilno, da se ne primjeti) određene riječi koje ta osoba naglasi. imam poseban način ispisivanja koji mi se ne da objašnjavat. :D

eto, to je samo jedan primjer.
jebote b*g

Plague

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Plague » 28 ožu 2011 16:27

jučer sam počela proizvodit onaj pucketavi zvuk jezikom o nepce i nisam mogla stat. nisam mogla. :sorry:
i nemogućnost izbacivanja pjesama iz glave isto spada u okp, uvjerena sam. pogotovo kad ti se dva ista stiha
sto puta prevrte glavom i ne moš iz prestat vrtit koliko god se trudio. mene to izludi. noćas sam vodila bitku sa refrenom iz tigerlily. :/
nego. http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... &hilit=okp
tu baš ispadam luda kad čitam šta sam napisala, a nisam. :nah:
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 28 ožu 2011 16:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la rainbow » 28 ožu 2011 16:32

brišem sve, od fotki, mailova, sms-ova...možda volim minimalizam i protočnost (antihrčak gen), možda je neki OCD (ostaje u inboxu eventualno ono što mi ima neku važnu informaciju)

nesvjesno guram ruku u gaće (svoje)

vrtim kosu među prstima (može i moja, al može i tuđa kad sam s nekim u krevetu), to mi je <3, i osim prpre da neću izgledat ko britnispirs (ili gore) i glavni razlog zašto još nisam na ćelavoj fazi

krckam kostima/zglobovima (od prstiju, do vrata, leđa...)

(s fugama nemam problema)

volim da mi je rola wc papira na "gornju stranu" okrenuta

ne mogu se sad sjetiti dal ima još toga..

Plague

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Plague » 28 ožu 2011 16:42

i ja radim to s wc papirom. invalidna ga svaki put okrene na donju stranu pa ja idem iza nje i vratim ga.
i osjetljiva sam na pastu za zube koja se mora pedantno istiskivat od kraja.
i ne volim otvorene bočice šampona pa ih pozatvaram čim uđem u tuš, bez obzira šta ću ih opet morat otvorit.
kad vidim prišt, moram ga uništit. zgrčim se od muke ako mi ne daju.
i nikad nisam razumjela ljude koji jedu sendvič pa im majoneza stoji u kutu ili okolo usana dok ga ne dovrše.
to odmah brišem. ne podnosim ništa na tom području.
kvrcam gležnjevima i nožnim prstima.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 16:44

PicajzLa je napisao/la:invalidna ga svaki put okrene na donju stranu pa ja idem iza nje i vratim ga.
:o

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la rainbow » 28 ožu 2011 16:50

haha

o bože, sad si me sjetila na još...kad jedem neš da ima masti u sebi, il je mokro/tekuće (tipa juha), volim si svako tolko pobrisat usne da su čiste (kad sam solo, znam to i rukom napravit, nadlanicom:)

isto ne volim ovo s otvorenim šamponima, kad je frendcia kod mene ona ih ostavi, i mogu izdurat par dana tako, al kad sam solo uvik zatvaram
i skoro uvik spuštam dasku od wc-a
i skoro uvik kosu šamponiram dva puta (al to je zao jer nas je tako mater naučila)

e da, uočavam 777 (na registracijama, reklamama, di bilo)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 16:53

wave je napisao/la: i skoro uvik kosu šamponiram dva puta (al to je zao jer nas je tako mater naučila)

moja je meni isto samponirala dva puta i tako mi je ostalo u navici neko duze vrijeme, premda ju sad perem svaki drugi dan pa stavljam samo jednom, stedim. :D kad sam imala usi kao dijete samponirala je i po pet puta :D

Plague

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Plague » 28 ožu 2011 17:06

wave je napisao/la:haha

o bože, sad si me sjetila na još...kad jedem neš da ima masti u sebi, il je mokro/tekuće (tipa juha), volim si svako tolko pobrisat usne da su čiste (kad sam solo, znam to i rukom napravit, nadlanicom:)
pa nadlanicom, nego čime? :D
invalid_user je napisao/la:
PicajzLa je napisao/la:invalidna ga svaki put okrene na donju stranu pa ja idem iza nje i vratim ga.
:o
eto, sad i to znaš. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 17:08

sad mi je jasno i prigovaranje zbog majoneze oko usta. :D

Plague

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Plague » 28 ožu 2011 17:11

to s majonezom mi je mama kriva. rekla mi je da me ko bebu stalno brisala dok sam jela. i ne žlicom kao što inače mame rade kad djetetu krene niz bradu nego krpom. kužiš, one su krive za sve.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la dany » 28 ožu 2011 17:13

wave je napisao/la:nesvjesno guram ruku u gaće (svoje)
također, al hvala bogu kad sam sama, čisto iz razloga što u društvu uvijek imam nekud s rukama. pritom mislim na piće i hranu kojima baratam, jel.
jebote b*g

Plague

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Plague » 28 ožu 2011 17:14

dany je napisao/la:dok pričam s nekim kažiprstom ispisujem po zraku (poprilično suptilno, da se ne primjeti) određene riječi koje ta osoba naglasi. imam poseban način ispisivanja koji mi se ne da objašnjavat. :D
jedva te čekam uhvatit na djelu. biće ti bed.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la dany » 28 ožu 2011 17:15

:ispisuje.riječ.uhvatit:
jebote b*g

Plague

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Plague » 28 ožu 2011 17:17

ispiši neugodno. :D

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la dany » 28 ožu 2011 17:20

draže mi je awkward. :D naime, kad pišem, slova su velika i moram ih spojit u jednom potezu. ako kasnije moram dodat kakvu crtu, mora bit jednaki broj vertikanih i horizontalnih. iako imam nekih iznimaka, al dobro. već se osjećam pomalo friki.
jebote b*g

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la jpeg » 28 ožu 2011 17:43

dany je napisao/la:draže mi je awkward. :D naime, kad pišem, slova su velika i moram ih spojit u jednom potezu. ako kasnije moram dodat kakvu crtu, mora bit jednaki broj vertikanih i horizontalnih. iako imam nekih iznimaka, al dobro. već se osjećam pomalo friki.
ajme ovo mi je predobro! :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la ariadne » 28 ožu 2011 17:47

Kidam zanoktice kad sam pod stresom. U zadnje vrijeme i grizem usnice, iako nisam nikad ranije. Režem hranu na pravilne oblike, najčešće kockice. I pazim da su mi svi zalogaji iste veličine te da mi nikad jedan tip hrane ne prevladava. Recimo ako jedem meso i salatu, pazim da su iste količine, a ne da recimo imam hrpu salate u ustima a malo mesa i tako to. Isto tako ne podnosim majonezu i sl. u kutu usana, perem ruke češće od prosjeka, pazim da mi mrvice ne padaju uokolo nego ih sve poguram u jedan kraj. I nekako čudno zgrčim ruke dok spavam. :nezna: Prilično sam sigurna da ima još toga ali ne mogu se sjetiti trenutno. Moguće je da to radim toliko dugo da više ni ne primjećujem.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la rainbow » 28 ožu 2011 17:54

PicajzLa je napisao/la: pa nadlanicom, nego čime? :D
:D i još ako jedem samo u gaćama pa tu nadlanicu obrišem od, recimo, nogu..
jebemvam sad sam išla promišljati sve te stvari koje radim...kopam nos, al to je bitno zbog zraka!
isto grizem (donju) usnu (na gornjoj glavi)
izbacim jezik malko među stisnute usne pogotovo kad radim neš "precizno"

i ne znam jel bi spadalo tu, al može: pokradem sve lješnjake iz čokolade

joj da, i te šećere nesretne po birtijama natežem, i skidam etikete sa piva...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 18:00

wave je napisao/la:
joj da, i te šećere nesretne po birtijama natežem, i skidam etikete sa piva...

:inlove: i ja.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la rainbow » 28 ožu 2011 18:04

sad kad to ovak na skupu pogledam pomislim da sam možda zrela kruška za neku psihoterapiju :D

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la bašja » 28 ožu 2011 18:25

ja volim dok se vozim gledati kroz prozor i zamisliti točku koja preskače prepreke
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Capt. Kirk » 28 ožu 2011 18:27

dany je napisao/la:dok pričam s nekim kažiprstom ispisujem po zraku (poprilično suptilno, da se ne primjeti) određene riječi koje ta osoba naglasi. imam poseban način ispisivanja koji mi se ne da objašnjavat. :D
be my valentine. :l mislila sam da sam jedina. slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Kroacija » 28 ožu 2011 18:29

bašja je napisao/la:ja volim dok se vozim gledati kroz prozor i zamisliti točku koja preskače prepreke
me2. :) kad se busom vozim zamisljam covjeculjka koji trci i sve preskace.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la Zita » 28 ožu 2011 18:33

zamisljam kako zaobilazi stupove i prepreke :D
kao klinka sam imala tik zabacivanja glave jer me smetala kosa, nisam htjela stati na crtu i ako sam neki gumbic kliknula desnom rukom morala sam ga i lijevom (da se neka strana ne osjeti zapostavljenom :D :D :D)
jasno, vise takve o-k radnje nemam :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: navike, tikovi, kompulzivne radnje

Post Postao/la jpeg » 28 ožu 2011 18:55

ma, ko vam je to? :D zasto nije i samnom? :D

Odgovorite