Predrasude medju LGBT osobama

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
suzy123
Postovi: 49
Pridružen/a: 29 sij 2011 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: split

Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la suzy123 » 26 tra 2011 17:30

Znamo da se lgbt osobe bore protiv diskriminacije od hetero populacije, i to je okmedjutim sta mislite o predrasudama i diskriminaciji unutar same lezbijske populacije u odnosu na BI zene? Zasto? Javila sam se na oglas jedne lezbe,intelektualke,zavrsila fakultet,koja zeli dugotrajnu vezu.Zena se totalno raspisala da sta je to biseksualnost,da su takve osobe promiskuitetne,idu u krevet sa svakim...
Sta je za mene apsolutna glupost,jer mislim da je ipak vazniji karakter,a ne seksualna orijentacija.
Vjerovatno je vec bila ova tema,ali ovo me je osobno iziritiralo,jer ne mogu vjerovat da toga danas jos ima.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la jpeg » 26 tra 2011 17:49

vjerujem da te naljutilo al vise mi je pun k iste price, i nema pauze. bar da se raspravljamo jednom godisnje, nego staaalllnoo..

lezbe su ko muski. dok su bisex su jako zenstvene.
bisex varaju.
lezbe ako koriste dildo se moraju zapitat u svoju orjentaciju (ta mi je najbolja).
lezbe mrze muske.
...
...
...

ajme neda mi se vise. odustajem.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Kroacija » 26 tra 2011 17:55

topik je tu: http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =11&t=7292

a predrasuda ima i uvijek ce ih biti, segregacije postoje unutar svakog oblika drustvenog zivota i graniče s predrasudama ili to jesu. uzmimo za primjer jedan "lipstick lesbians" forum.
inace, svoj stav o predrasudama prema biseksualkama sam napisala u tom gore topiku.
ja bih jos samo napomenula kako sam primjetila da postoje nadlezbe (termin od hidden) :D , one koje su istovremeno licemjerne jer im se gade lezbijska drustva i okupljanja, a s druge strane aktivno sudjeluju u istima. i sama se znam ponekad nasaliti na racun lezbi, djelovati predrasudno i generalno provaliti da su glupe i nenormalne i sto sve ne :D ali to je sve svjesna zajebancija i ne sudim nikog prije nego ga dobro upoznam. i tako ostane tih 5-6 jedinki koje su vrijedne kontakta i poznavanja. :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Zita » 26 tra 2011 20:13

a gle..to kaj se bore protiv toga da same budu diskriminirane apsolutno nema veze sa time sto mnoge same diskriminiraju
lakse je pametovati drugima :/
Measure of a woman is her sense of humor

Plague

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Plague » 26 tra 2011 20:17

nekad sam se znala upuštat u rasprave o toj temi. kao što sam se znala upuštat u rasprave s homofobima i zadrtim vjernicima,
pa sam skužila da su svi oni idioti i da nema smisla debilu objašnjavati očito. dakle, diskriminiraju jer su idioti.
nadam se da ti je to zadovoljavajuć ogdovor.

Mia.
Postovi: 1411
Pridružen/a: 04 sij 2010 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: London calling.
Kontakt:

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Mia. » 26 tra 2011 20:31

zašto stalno iste teme?
zašto su ljudi lijeni malo guglati?
zašto su ljudi l(j)udi?
Stay tuned.

Gost

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Gost » 26 tra 2011 20:42

Što se tiče te žene koja te zahejtala :D ... IQ nije = EQ. * topla voda, much? *
Zaboravi na nju! (Već te čeka neka druga neprilagođena iza ugla.)
A to da toga danas još ima... kako da nema, bit će još i više jer svaka starleta je bisex kad je truo (-l?) press. :duga:

Takve izjave u mentalni recycle bin i svijet je opet lijepo mjesto. * jednorog *

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la pihach » 26 tra 2011 21:06

ja uopce ne kuzim tvoj post ni pitanje (ako ga ima).
:nezna:

suzy123
Postovi: 49
Pridružen/a: 29 sij 2011 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: split

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la suzy123 » 26 tra 2011 21:24

pihach je napisao/la:ja uopce ne kuzim tvoj post ni pitanje (ako ga ima).
:nezna:
pitanje je dali kod svih lezbijki postoji taj otpor prema BI ženama? jer ja sam apsolutno šokirana, da je tako
nešto moguće, posebno ako ne poznaješ osobu, ali ti je apriori dovoljno to šta je ona biseksualna i odmah
spada u koš?
ja totalno nemam nikakvih predrasuda prema homo ženama, bitna mi je osobnost i prema tome dijelim ljude.
o tome se radi.
ali ako je to većinski zastupljeno kod "pravih" lezbi onda ne znam čemu priča da su im ugrožena tobože neka ljudska prava??? ili su to samo parole,parole.

Gost

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Gost » 26 tra 2011 21:26

Ugrožena su im prava. Od biseksualki. * runs away *

suzy123
Postovi: 49
Pridružen/a: 29 sij 2011 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: split

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la suzy123 » 26 tra 2011 21:27

ali ipak vidim i čitam da je većina LGBT osoba ok, nemaju predrasuda,svaka čast.....ali izuzetaka uvijek ima, srećom u vrlo maloj količini.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Rogue_813 » 28 tra 2011 10:46

Lezbijka sam i nemam ništa protiv biseksualki. :confused: Što sad, nisam čr00 kvlt lezbača? :haha:

Khm, da. Predrasude na temelju spola, rase, seksualne orijentacije i drugih stvari koje ne biramo me zbunjuju - ali ne zbunjuje me što se javljaju u populaciji koja je tome sama izložena, jer seksualna orijentacija ne štiti od nikakvih mana niti ih uzrokuje. Predrasude na temelju nečijeg vjerskog odnosno filozofskog uvjerenja pak imam, i to iz veoma jednostavnih razloga.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
SkipBeat
Postovi: 67
Pridružen/a: 08 vel 2011 02:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la SkipBeat » 28 tra 2011 15:07

suzy123 je napisao/la:Znamo da se lgbt osobe bore protiv diskriminacije od hetero populacije, i to je okmedjutim sta mislite o predrasudama i diskriminaciji unutar same lezbijske populacije u odnosu na BI zene? Zasto?
Zato jer žene moraju komplicirati već dovoljnu kompliciranu situaciju? Pa tako heteroseksualne diskriminiraju homoseksualne, homoseksualne diskriminiraju biseksualne, biseksualne diskriminiraju one koje vole starije žene, one koje vole starije žene diskriminiraju one koje vole starije žene s kratkom kosom, one koje vole starije žene s kratkom kosom diskriminiraju one koje vole starije žene s kratkom kosom i fetišom na broševe... You got the picture. Uglavnom, sve mi negdje duboko u sebi zapravo diskriminiramo samo jednu ženu, a to je Jadranka Kosor, ali to je sada nebitno u cijeloj priči.

Back to all seriousness. :D
Zašto ljudi imaju >>općenito<< potrebu diskriminirati bilo koga, bilo kad iz bilo kojeg razloga? Jer je jednostavnije ugrožavati druge nego sam biti ugrožen. "People are assholes" je pravi odgovor na tvoje pitanje.
suzy123 je napisao/la:Sta je za mene apsolutna glupost,jer mislim da je ipak vazniji karakter,a ne seksualna orijentacija.
Apsolutno da se slažem s tobom u tome. Ne kažem da se meni nikad nije upalila lampica kada mi je netko spomenuo nešto što je u meni pobudilo negativni stav prema toj osobi. Ali ako zbilja hoćeš biti fer prema toj osobi, ostaviš to malo negativnog sa strane da stoji i čeka te daš osobi priliku da ti dokaže kako u svakom pravilu postoje iznimke. Da to nisam napravila, danas ne bih imala neke od zbilja dobrih prijatelja. :D

Ako ti netko ne da priliku samo na temelju toga što si rekla da si biseksualna, a ti ipak zahtjevaš neko poštovanje i razumijevanje u odnosu, mislim da nemaš više što pričati s tom osobom. Ustani se, izrazi joj sućut zbog izraženog primitivizma, okreni se na peti i idi na livadu skakati s bijelim zečekima i brati tratinčice. Ili ako nisi u alkoholiziranom stanju onda se samo ustani i okreni na peti te otiđi. :D

I neka te ne zavara ta činjenica da svaki pravi intelektualac (čitaj: normalna osoba s dovoljno dasaka u glavi) ima diplomu. Mogu navesti dovoljno primjera gdje sam se i sama uvjerila da ne ide nužno jedno s drugim. :nah:
Boobies! slika Now act all cool and shit, maybe she'll notice you. slika Fuck this. Puppy eyes attack! slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Popeye » 28 tra 2011 15:35

suzy123 je napisao/la:Znamo da se lgbt osobe bore protiv diskriminacije od hetero populacije
really? :D news to me!

evo sta ja znam:
nije li realnost takva da vecina LGBT osoba u hrvatskoj potpuno pristaje (pa i podrzava) na diskriminaciju? onda slijede oni koji se akomodiraju s diskriminacijom. i onda ima nekih, odokativno, petstotinjak (tisuću max.) koji se doista bore protiv diskriminacije...

OT> smatram da u LGBT zajednici najgore prolaze biseksualne osobe, kao i svi oni koji odstupaju od standardnih normi rodnog izrazavanja.

biseksualne osobe su suocene s time da se ne priznaje njihovo postojanje ili da se njihova seksualnost od autohomofoba koristi kao kamuflaža. koliko li se samo pedera i lezbi u jednom periodu izjasnjavalo/smatralo biseksualnim, iako to ekšli nisu bili, ali im je valjda bilo lakše tako? well, najcesce se u takvim periodima ljudi ponasaju kao ludjaci, zbog problema s prihvacanjem vlastite seksualnosti, pa stvaraju los glas za biseksualce, one koji to doista i jesu.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la pineapple14 » 28 tra 2011 17:16

invalid_user je napisao/la:topik je tu: http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =11&t=7292

a predrasuda ima i uvijek ce ih biti, segregacije postoje unutar svakog oblika drustvenog zivota i graniče s predrasudama ili to jesu. uzmimo za primjer jedan "lipstick lesbians" forum.
Glupost. Tvoje mišljenje samo po sebi je diskriminacija.

Avatar
Shekret
Postovi: 189
Pridružen/a: 14 lis 2010 16:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Shekret » 28 tra 2011 18:47

Nebi bipsićku ni pijana... Bljaaaaaak.
:luda:

Plague

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Plague » 28 tra 2011 19:32

Shekret je napisao/la:Nebi bipsićku ni pijana... Bljaaaaaak.
@suzy: vidiš na što mislim? :D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la pihach » 28 tra 2011 20:05

suzy123 je napisao/la:pitanje je dali kod svih lezbijki postoji taj otpor prema BI ženama?
nisam se susrela s takvim slucajevima niti ikada cula diskriminaciju od strane lezbi prema bipsickama, pa i strejtericama.
...ali ti je apriori dovoljno to šta je ona biseksualna i odmah spada u koš?
svi se strpavamo u ladice, kosheve, keljimo etikete itd. Od toga ne mozemo pobjeci.
nekima je to najlaksi nacin da prolazi kroz zivot i neovisno o tome sto je (kao lezba) sama diskriminirana od hetero vecine, ne stedi na diskriminaciji biseksualki. to je zapravo zalosno, jako jako zalosno...
takodjer, nemoj smetnuti s uma mogucnost da je neka lezba bila odbijena ili prevarena od biseksualke pa je na temelju jedne laste stvorila sliku proljeca...
ako je to većinski zastupljeno kod "pravih" lezbi onda ne znam čemu priča da su im ugrožena tobože neka ljudska prava??? ili su to samo parole,parole.
dakle, vecinski nije sigurno zastupljeno... otkud ti ovo uopce? neko istrazivanje, pokreces raspravu ili na temelju vlastitog iskustva to tvrdis?
ovo s ljudskim pravima necu ni komentirati jer je bullshit. takvu glupost jos nisam cula...

Avatar
Shekret
Postovi: 189
Pridružen/a: 14 lis 2010 16:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Shekret » 28 tra 2011 20:09

PicajzLa je napisao/la:
Shekret je napisao/la:Nebi bipsićku ni pijana... Bljaaaaaak.
@suzy: vidiš na što mislim? :D
Ma to sam namjerno tak napisala.

Ali postoji bolje objašnjenje zašto nebi više nikad ulazila u vezu si bisex osobom.
Moje je: ko voli nek izvoli - ja ne.
:luda:

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Jadzia Dax » 29 tra 2011 12:33

Nekako mi se čini da ljudi imaju predrasude zbog čiste linosti. Negdje davno, na nekom predavanju sam čula da su predrasude jedan od načina na koji mozak sortira informacije te da ih svatko ima, (možete me slobodno demantirati oko ove izjave, ni sama nisam sigurna koje je to predavanje bilo ni koja mu je bila tema, nešto vezano uz psihologiju, ugl. misao predavačice je išla tako nešto). Dakle, uvijek imaš predrasude, ali ako ih ne osvijestiš i ne počneš se upoznavati s njima nećeš ih ni promijeniti.

Konstantan rad + empatija+ sto inkarnacija= preduice free

Prema tome Suzy, jednostavno si naišla na linčinu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la Kroacija » 03 svi 2011 18:11

pineapple14 je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:topik je tu: http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =11&t=7292

a predrasuda ima i uvijek ce ih biti, segregacije postoje unutar svakog oblika drustvenog zivota i graniče s predrasudama ili to jesu. uzmimo za primjer jedan "lipstick lesbians" forum.
Glupost. Tvoje mišljenje samo po sebi je diskriminacija.
tek sad ovo vidim.
pojasni, molim te. :o

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la ariadne » 03 svi 2011 19:34

Uh, ovo bi moglo bit zabavno, lol :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

1962
Postovi: 124
Pridružen/a: 18 ožu 2008 22:40
Ja sam: lezbijka

Re: Predrasude medju LGBT osobama

Post Postao/la 1962 » 04 svi 2011 18:06

Da nisam kojim slučajem to bila ja?
Ali sumnjam. Jako se dobro sjećam se da nisam napisala nešto kao:
suzy123 je napisao/la:... sta je to biseksualnost,da su takve osobe promiskuitetne,idu u krevet sa svakim...
Ja sam primjerice stanovitu Suzy Quatro zamolila da mi kaže nešto o sebi, što biseksualnost znači u njenom konkretnom slučaju - o čemu se njoj nije dalo pisati.
Prekinula sam dopisivanje zbog toga što sam osjetila, nazovimo ih, loše vibracije, a ne zbog njene biseksualnosti.
Sad sam sto posto sigurna da nisam pogriješila.

Odgovorite