preko koje banke primate placu?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Zita » 27 tra 2011 15:35

rba? erste? pbz? zaba?
imate li preporuke, dobra iskustva, posebne usluge/fleksibilnost koje su vas dovele u neku od njih?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Kroacija » 27 tra 2011 15:40

ne primam placu. ali mislim da se nakon zbrajanja, oduzimanja i razmisljanja sve svede na isto sranje. ko telefonski paketi u t-coma.
osim ako nisi zaposlenik neke banke pa si brainwashed i uvjeren da ZBILJA postoji...nesto dobro i povoljno.
ne znam, mozda i postoji, nije moja domena, bacam hejt na te nezanimljive, nefilozofske, nehumanisticke i nimalo umjetnicke institucije i poslove. :D

Avatar
moto-moto
Postovi: 227
Pridružen/a: 25 lip 2010 09:39
Spol/rod: žensko
Status: U braku

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la moto-moto » 27 tra 2011 16:30

ja sam automatizmom preko firme dobila pbz, da sam htjela neku drugu trebala sam ispunit hrpu glupih formulara i pisat obrazlozenje zakaj mjenjam banku a to mi se naravno nije dalo, tak da sam tu nekih 13 godina.
mogu rec da je sve to isto sranje umotano s drugom bojom masnice i sve se svodi na isto - oderat ce te sto god ti ponudili i koju god ti najnizu kamatnu stopu nudili i opet ce te oderat jer im je svima bitna jedna stvar - da ti nes uvale i zarade.
sto se tice pbz-a vise manje su o.k. mada imam story po povratku s porodiljnog, neke dvije godine nisam imala primanja na pbz racun osim bozicnice i tzv. regresa, prosla su 3 mj a nisu mi odobrili minus i rekose mi da me vode da sam zaposlena na odredeno i da mi treba potvrda poslodavca kako bi mi odobrili minus (opet papirologija i meni se ni dalo zajebavat s tim), no kad sam ih pitala cekove rekli mi da mi ih nemreju dat jer nemam odobren minus, ljepo sam ih stjerala u krasni k.... i njih i minus i cekove. al kad sam se primirila skuzila sam da je bolje i ovako bez minusa bar mi neuzimaju kamate

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la tamara3 » 27 tra 2011 16:34

Istina, sve je to više-manje isto. Ja sam prije metar godina prešla iz zabe u rba jer su mi bili simpa i imali su najbolje uvjete, ali s vremenom su ih počeli ukidati pa razmišljam da ih promijenim.

suzy123
Postovi: 49
Pridružen/a: 29 sij 2011 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: split

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la suzy123 » 27 tra 2011 16:40

Placu primam preko zabe jer je firma tako zahtjevala,preporuke nemam nikakve,osim sto manje koristit karticu i razne povoljnosti ako je ikako moguce.
Naravno da je banka fleksibilnija sta su primanja veca,ali to je dvosjekli mac....ali opet sta bismo mi bez dozvoljenog minusa i raznih kreditnih kartica???
Dakle opet sve ok,pa se ti snalazi./)

Avatar
moto-moto
Postovi: 227
Pridružen/a: 25 lip 2010 09:39
Spol/rod: žensko
Status: U braku

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la moto-moto » 27 tra 2011 16:52

neznam, ja evo vec oko 4 godine nemam taj dozvoljeni minis a otkad je nastupila i ova tzv. kriza nepada mi ga napamet ni trazit, kolku placu dobim tolko i imam, mada u zadnje vrijeme razmisljam da napravim american mislim da bi i bilo vrijem nakon tolko vremena

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la JaNNa » 27 tra 2011 17:26

samo nemoj preko HYPO-a!!!!!!!!!!!!!
najgora banka koja postoji! :jedvačekadasemakneodušljivihsmradova!pujgamad:

Avatar
Sha_ne
Postovi: 229
Pridružen/a: 14 lis 2008 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na moru

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Sha_ne » 27 tra 2011 18:02

zašto? :shock2:
neee..nedavno sam se prebacila iz zagrebačke u hypo.
sound addicted

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la JaNNa » 27 tra 2011 18:05

e, bit će ti žao!
bankomati su im katastrofa (redovito bez ikakvog razloga gutaju kartice i ima ih NE), net banking također stalno šteka..
a mislim da oni koji rade knjiženja nisu završili ni srednju ekonomsku!
ugl. sustav im je u banani!

Avatar
Sha_ne
Postovi: 229
Pridružen/a: 14 lis 2008 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na moru

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Sha_ne » 27 tra 2011 18:18

a jel te zivkaju na telefon početkom mjeseca rano ujutro da pitaju kad ćeš platiti ratu kreditne kartice?
već 10 godina sam u zabi i u kojoj god firmi radila, plaća mi je bila 15. u mjesecu, pa sam tada i plaćala sve obaveze.
i ako pogledaju moje aktivnosti po tekućem računu, jako dobro se vidi da već 10 godina plaćam sve 15.
te da tjedan dana prije plaće nemam ni lipe na računu.
đizs!!!
uredno su me budili 8., 9. u mjesecu i pitali jedno te isto pitanje i uvijek dobili jedan te isti odgovor "platit ću 15."
ne da mi se više. čula sam da hypo ne zove nikad i prebacila sam se kod njih.
također, u zabi mi je odobreni minus bio maksimalno tisuću kuna, a u hypo mi daju 20.000 čim sjedne prva plaća,
odmah mi daju minus u visini 3 plaće.
eto.
šta ja znam, vidjet ćemo.
sound addicted

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la JaNNa » 27 tra 2011 18:25

a ne zovu.. ali izlude me s tim glupostima i naplatama kn za ovo, kn za ovo, 20 kn za ovo.....

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Fuga » 27 tra 2011 18:45

Imam više računa, plaću preko pbz-a, ostali računi su mi u erste i rba, moram reći da sam s erste baš zadovoljna, brzi i efikasni. Ne gnjave, fleksibilni, ništ mi ne šalju doma, ne volim ta pisanca, sve idem putem maila ili pak moba.
Ovo s minusima, to ne znam koja je banka najbolja, nešto sam načula da rba, iako mislim da su i oni uveli neke restrikcije tijekom recesije.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Yeci » 27 tra 2011 19:21

prva banka mi je bila zagrebačka
uključili su mi neko dodatno osiguranje bez moje suglasnosti i kidali svaki mjesec 300 kn
plaća mi je kasnila tj uvijek bih primila 18.og u mj
vrhunac je bio kad mi je bankomat progutao karticu
uletjela sam na šalter i histerično rekla da mi pozatvaraju sve odmah skupa sa štednom i svime
da ne želim čuti za njih
nakon čega su to i napravili s tim da sam im morala platiti 'administrativne troškove zatvaranja'
ne sjećam se više koliko me je došlo

otišla sam u erste iz koje sam nakon nekog vremena prešla u rajfajzen iz jedinog razloga
što mi erste nije htio odobrit kredit bez da nađem osobu koja će prenijeti odgovornost
za plaćanje kredita u slučaju da ja ne mogu

od tada sam u rajfajzen. plaća je uvijek proknjižena isti dan. s obzirom da sam prijavljena na jednom mjestu,
a stanujem totalno u drugom gradu omogućili su mi da svu poštu ne šalju već da mogu doći u banku po nju,
pa mi tako ne oduzimaju niti onih 20-50 kn koje svaka banka uzima radi slanja dokumenata.
Don't talk about life, live it.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la phos » 28 tra 2011 07:39

preko PBZ-a.
ali mijenjat cu jer su im osobni bankari losi.
za kredite su mi PBZ i ZABA bili najgori.
razmisljam o RBA ili VOLKS.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la roadkill » 28 tra 2011 10:00

OTP. Cisto prakticnosti radi, bankomati su mi na svakom koraku. banka ko banka, dere te kako stigne. tja.

ono sto je meni pozitivno kod ovih su tete na salterima. :D to je tako ljubazno, nasmijano i usluzno da mi ne pada na pamet da ih mijenjam. cak i ona teta koju dobijem kad ih nazovem ako mi treba neka info... divna je.
net banking mi je ok, sve stima. nikad me ne zovu niti mi salju brda smeca.

jednom su mi opako digli zivce, s planiranom stednjom. po isteku tog razdoblja za koje si sklopio ugovor, imas 3 dana da prekines stednju ili se automatski produzava. dodjem na vrijeme prekinuti, ali sustav nesto sjebe i ne dozvoljava redovni prekid. nisam imala izbora nego "nasilno" prekinuti, s nekim troskovima od cca 100 kn. ali ta teta koja je to vodila je bila tako uzrujana zbog toga i bilo joj je krivo i svasta je pokusavala... skupilo ih se 3-4 na kraju i svi su dumali kako mi pomoci. ja sam im o'ma sve oprostila. :D

sad sam se sjetila - jos jednom su mi nesto sjebali, povukli veliku kolicinu novca u "rezervu". to sranje sam rjesavala danima, boravila na salteru a ona ljubazna teta me je i doma zvala. :D

no da... bolje da stanem.
bring your mind into my head...

Avatar
Lutalica
Postovi: 10
Pridružen/a: 25 tra 2011 15:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Lutalica » 29 tra 2011 21:24

zaba, ako možeš obavljati sve preko neta i na bankomatu...
inače je za poludit kad moraš stati u red :visi:

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la alice » 01 svi 2011 12:24

pbz. nit smrdi, nit miriše.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Faith » 02 svi 2011 08:32

zagrebačka al me jebe pin od jedne kartice znam od druge ne pa onda ko penzić moram čekat u redu
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la samo ja » 02 svi 2011 09:27

pbz, zadovoljna sam, plaća je uvijek sjedala drugi dan nakon uplate, dok je nekima u drugim bankama, par dana kasnije...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la phos » 02 svi 2011 09:38

samo ja je napisao/la:pbz, zadovoljna sam, plaća je uvijek sjedala drugi dan nakon uplate, dok je nekima u drugim bankama, par dana kasnije...
to ti ovisi na koju banku ti je vezana firma.
da je vezana za zabu, onda bi onima u zabi sjedala prije.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la samo ja » 02 svi 2011 10:05

phos je napisao/la:
samo ja je napisao/la:pbz, zadovoljna sam, plaća je uvijek sjedala drugi dan nakon uplate, dok je nekima u drugim bankama, par dana kasnije...
to ti ovisi na koju banku ti je vezana firma.
da je vezana za zabu, onda bi onima u zabi sjedala prije.
ah zo, a ja mislila kak je moja banka kul.... silly me :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Zita » 02 svi 2011 13:16

alice je napisao/la:pbz. nit smrdi, nit miriše.
ista stvar
bas sam se mislila maknut iz pbza jer mi idu na Q al neznam di bi opce otvorila racun
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la Popeye » 02 svi 2011 13:30

to je moja privatna stvar! :D

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la alice » 02 svi 2011 20:19

Zita je napisao/la:
alice je napisao/la:pbz. nit smrdi, nit miriše.
ista stvar
bas sam se mislila maknut iz pbza jer mi idu na Q al neznam di bi opce otvorila racun
s obzirom da se bavim financijama odmah vam kažem da je sve isto govno. ovisi za što ti treba, kod nekih banaka su jedni paketi bolji, kod drugih neki drugi. ako razmišljaš o kreditu onda se najprije raspitaj kod banaka kakve uvjete daju pa onda bježi iz pbz-a. ili ostani tamo, možda imaju bolje uvjete za to što tražiš.
a što se plaće tiče to nema nikakve veze koju banku imaš nego koju banku ima tvoja firma. na kraju krajeva, možeš imati istu banku kao i firma, a teta koja knjiži plaću možda ne pošalje spisak u banku na vrijeme pa ti opet može plaća ne sjest isti dan.
zato... birati banku prema svojim potrebama :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la umna-perverzija » 16 svi 2011 22:12

Pošto je pbz bila jedina banka u gradu gdje sam otvarala račun, jesam li mogla izabrati nešto drugo :D
ugl, bankomati su im na svakih 10 metara, plaća sjeda na dan uplate, tu i tamo skinu neku siću s računa, nekad mi zabunom nadoplate nešto, ako imam problema brzo se sredi, tako da sam u biti zadovoljna njima.
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
jen23
Postovi: 138
Pridružen/a: 30 pro 2009 14:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: preko koje banke primate placu?

Post Postao/la jen23 » 17 svi 2011 18:00

Pošto je stari imao posovanje obrta prek erste tako smo svi otvorili tamo račune.. zadovoljna sam njima. osoblje je uvijek ljubazno u koju god poslovnicu došla. čak sam imala i jedan sitni kredit kod njih, i iako sam malo kasnila s ratama (zima :S) sve je bilo ok. dozvoljeni minus imam, i nikak da se iščupam iz njega :( jedno vrijeme sam imala račun u hypo i bilo mi je koma.. morala sam jer sam mijenjala firmu... nakon tri mjeseca sam zatvorila račun i vratila se u erste.

Odgovorite