ostavljate li napojnice?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Moloko » 19 srp 2011 17:10

U većini slučajeva da osim kad mi je konobar antipatičan. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Fuga » 19 srp 2011 18:06

Danas sam u baccusu konobarici ostavila 5kn. :D Popravljam se, bila je ful simpatična i tako to. :D

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la inani » 19 srp 2011 18:14

To i ja nekad znam napraviti, ostaviti napojnicu ako mi je netko simpatican. :) A sto ako netko radi super svoj posao, ali vam jednostavno nije simpatican?
... :nesvjest:

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Moloko » 19 srp 2011 18:15

Onda ne naravno. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Fuga » 19 srp 2011 18:18

inani je napisao/la: A sto ako netko radi super svoj posao, ali vam jednostavno nije simpatican?
Onda se pravim glupa i ispadnem škrta. :D Ova konobarica danas je bila uslužna i sva nekako draga, došlo mi je da joj dam više. :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Zita » 19 srp 2011 18:37

inani je napisao/la:To i ja nekad znam napraviti, ostaviti napojnicu ako mi je netko simpatican. :) A sto ako netko radi super svoj posao, ali vam jednostavno nije simpatican?
ma bravo stara!
bas sam htjela reagirat na jedan takav post. mislim da je od unreall al pliz nemoj mislit da te prozivam vec bi samo voljela cut tvoje misljenja na iduce:
recimo-nekoj curi, koja silom prilike mora konobarit (sto je uzasan posao i nebi ga voljela raditi i imam ful respect prema ljudima koji ga moraju radit) ima takve gene da nije miss rvacke (jebiga, radi od jutra do sutra, jede junk food kad stigne, ima trbuscic, bokove je naslijedila od bake i jebiga ima vece ocale jer si nemre priustit neke skuplje) al je dobra u dusi, radisna cura, fina, pristojna, radi svoj posao super, donjet ce ti pravu narudzbu, stavit ce ekstra limun, nabacit ce osmjeh, usluga ce bit brza al eto nije misica na prvi pogled.
jel sad ok da je sad ljudi uskrate za tu napojnicu sam zato kaj im nije napeta? i zasto je bitno da ti konobarica bude super? da je mozes sanjat poslije?
neznam, mozda kad bi zagrebala ispod povrsine, upoznala je itd mozda bi ti postala najljepsa osoba na svijetu ;)
ja sam prva kojoj je bitno da mi je cura slatka al sa naglaskom da je slatka meni a ne cijelom svijetu i bitna je ta komponenta no ne mislis li da ima toliko toga vaznijeg od njenog oklopa? meni ce, prije svega, cura bit super sexy i napeta radi svog mozga i nacina razmisljanja
jel bi bila sa curom koja je samo lijepa a glupa ko ponoc? kuzis na kaj ciljam
dakle isto je i sa konobaricama. cure rade, ubijaju se za jebenu sicu i sad uskratit joj par kuna jer nije super privlacna jer je eto jadna jucer radila popodnevnu pa je dosla doma u 3 ujutro radi par (nas) pijandura koji nikak da odemo doma a jutarnju je morala pocet u 6..
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la inani » 19 srp 2011 18:40

Alba Avis je napisao/la:
inani je napisao/la: A sto ako netko radi super svoj posao, ali vam jednostavno nije simpatican?
Onda se pravim glupa i ispadnem škrta. :D Ova konobarica danas je bila uslužna i sva nekako draga, došlo mi je da joj dam više. :D
To sam i mislila! :D I ja isto tako napravim. :D
... :nesvjest:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Fuga » 19 srp 2011 18:49

Pa ta ista ne živi od moje najponice, ona je ionako simbolična. To da dobro radi posao, mislim da bi to njezin nadležni morao primjetiti. A opet, ta cura može nekome biti simpatična i draga, dok drugome ne. To je sve tako zavisno.
Ako pak mi se netko svidi do te mjere da je idući dan planiram sanjati, onda baš nedam napojnicu, u takvim se situacijama povlačim u sebe :D
Napojnicu dajem jer mi je osoba simpatična, ugodna, nije joj problem donesti novine ili čašu vode ako je zamolim, pozna neke osnovne manire posluživanja i nije prebučna.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Zita » 19 srp 2011 18:52

ako joj 20 ljudi da po 2 kn napojnice to je 40kn i to joj znaci nesto
i ja dignem svoje dupe sama da odem po vodu il novine :P
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Fuga » 19 srp 2011 18:58

Nemoj da me dovedeš u situaciju da počinjem ozbiljnije promišljati o tome da li radim neku neizravnu diskriminaciju. :D
U tom slučaju mi ostanu dva rješenja, svima ili nikome. :/ Odem i ja kad mi se da, samo što to baš i nije tako često, obično kad idem sama sa sobom na kavu znam već unaprijed da ću čitati novine i naručim ih već pri prvoj kavi, tako da ne šećem nikoga zbog novina. :D

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la inani » 19 srp 2011 18:59

Ma ne Zita, nisi me shvatila! :) Pod simpaticna sam mislila na osobnost, ne na izgled. Briga me kako izgleda, pa necu ne znam sta raditi s njom, niti ih gledam kao potencijalne cure ili tako nesto. Bitna mi je usluga, kako se ponasa, koliko je profesionalna, koliko se trudi, kako radi svoj posao. A puno njih ima gene da nisu miss RH, pa sta sad? :) Biznis je biznis, bitno mi je koliko je netko profesionalan i kako radi svoj posao, a ne kako izgleda. I takvima cu uvijek ostaviti napojnicu. Ljepotice me ne osvajaju ljepotom jer znam da igraju bas na tu kartu i da im je sve ostalo manje bitno. :mozda ipak nisam povrsna: :D Dakle, ne, ne bih mogla biti s nekim tko je glup ko noc, a lijep je jer mi me takva osoba iznimno zivcirala, a to nije nikako dobro. :D
I da, sta imas ostajat do 6 ujutro? Jel mislis kako je njoj dok ti narucujes jos jedno pivo?? :D :D
... :nesvjest:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Zita » 19 srp 2011 19:01

ma zajebavam se ;)
ja sigurno necu bit moralna vertikala no smatram da taj posao nije lak i tih 5-10kn meni nece znacit nesto al njima bi moglo pa volim ostavit
sve za dobar osjecaj ;)
Measure of a woman is her sense of humor

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la uNrEaLL » 19 srp 2011 19:07

Unreall ulazi u zgradu :P Zita nisam ja gad nikako, vako po šokački ahaha:P Gle ak nije simpa, a nabaci osmjeh naravno da joj ostavim, nisam povrsna kako izgleda. Dobro procjenim ljude, i ima dobrote u meni. Btw ja sto napravim ni jedna skoro nece, dajem primjer djedu nekom nece upaliti auto, baka gura ali ne moze, svi gledaju, nitko nece pomoci, ja sam bila ta koja je otisla, baka od 60god i kusur mi se nasmjesila i rekla hvala, nebi mogla sama gurati. Taj osmjeh me nekako usrecio taj dan.

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la uNrEaLL » 19 srp 2011 19:08

Zita :)

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la uNrEaLL » 20 srp 2011 17:04

Evo za vas koji ostavljate napojnice iskljucivo u restoranu! Jel to u redu da kuhar koji vam pripremi hranu dobije figu, a onaj konobar ce donjeti tanjur, nasmjesiti se i reci dobar tek, te napojnicu staviti sebi u đep, a kuhar jbg nek se grije na +50? Aj sad da vidim odgovore?

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la shizika » 20 srp 2011 18:01

..Pa draga unreal, kuhar nema izravnu komunikaciju s gostom! ...i ne mora titrat oko gosta, da bi mu ovaj ostavio bakšiš, ne mora uvijek biti nasmiješen, ne mora biti ljubazan...znati par jezika i da, inače kuhari imaju jaču plaću od konobara, tako da ga briga za bakšiš ;D
...život je lijep... (:

wilma
Postovi: 141
Pridružen/a: 11 tra 2010 16:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la wilma » 20 srp 2011 21:01

Ostavim nešto sitno...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la JaNNa » 20 srp 2011 22:46

inani je napisao/la:U restoranu uglavnom 10%, u kaficima kako kad, ponekad zaokruzim racun na puni broj. :)
i ja ovako... osim ako je netko bio posebno bahat i iritantan - onda ništa!

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la phos » 21 srp 2011 10:01

mrzim kad mi u 6 popodne donese racun br. 7!!!
na to pucam!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Jadzia Dax » 21 srp 2011 17:29

khm, danas sam valjda prvi ostavila diskriminacijsku manču, skoro uvjek ostavljam tu siću bez obzira na spol, rod, rasu, zgodnost čak i ljubaznost (jer kontam ako je/ga ta manča razveseli, možda slijedećoj mušteriji neće biti tako neugodan/a), ali danas sam jednoj u Jadroliniji ostvaila manču iz čistog razloga što je pree pree zgodna, žena izgleda pljunuta Liv Taylor :wacko: :wacko: :wacko: , jednostavno je bilo jače od mene.

Avatar
littlesheep
Postovi: 70
Pridružen/a: 11 kol 2010 21:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Split

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la littlesheep » 13 ruj 2011 12:01

Ah, ja sam ta prokleta konobarica, nisam nikad sanjala da cu radit taj prokleti posal, al eto radim ga... Sta se tice napojnice, naravno da je ostavljam, svojim kolegama jel... I svima koji rade u usluznoj dijelatnosti. Moja prosjecna napojnica za cili dan je nekih 15-ak kn. Sta je ekstra s obzirom na promet, i zelim samo jednu stvar rec, nema fakin bolje stvari od te kad znas da se jebeno trudis za posal, kava ti je za 5, novine si donija musteriji za stol, nasmijes se... i ta ti osoba ostavi nije bitno koliko, ma nek je 50 lipa, znaci dosta. Ja od svoje napojnice ne zivim i nije mi u cilju ic ka tom cilju, jel... Jednostavno, stvar je u po meni, u jednoj lipoj gesti. danima bi mogla pricat o tipovima koji ti udu sa toplim sendvicem, popiju kavu za 6 kn, iza sebe ostave mrvica, majoneze i ostalih priloga po podu i sicu u lipama na stolu...
...not even black sheep, but albino black sheep...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Fusion » 13 ruj 2011 12:03

Uvijek ako je konobar uslužan i simpatičan. Ostavljam do 10 kn.

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Faith » 13 ruj 2011 15:21

uvjek u kafićima a u restoranu i konobar i kuharu ... jer i sama znam da konobari sve poberu ....
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la call_me » 13 ruj 2011 17:38

ako je dovoljno ljubazan a ne naporan - uvijek....oko 10ak kuna/ do 2 €. uopce me ne zanima kako izgleda, simpaticnost koja ne smara i ne krece u neke dulje razgovore je dovoljna. ostavljam baksis i kad mi netko napravi kavu po gust (o da, to je rijetka vrijednost di god da se nalazite).

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 20 tra 2012 00:14

slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la OtherMe » 20 tra 2012 08:16

svi neš ne sitničarite na napojnicama! dođe mi da se vratim nazad konobarenju :-)

ugl,da ostavljam napojnicu, ali ne po postotku nego po zasluzi...s obzirom da sam dosta dugo i sama konobarila znam koliko to znači...
isto tako me iritira kad sjedim s nekim na kavi i onda taj netko čeka jebene 2 kn od konobara -.- pol sata!
ali me nervira i kad se konobar folira da nemre nać sitno -.-...ako ima odmah spremnu siću za vratiti još mu dodatno ostavim :-),ako prekapa po novčaniku, a čujem da sitno zvecka onda čekam da nađe te dve jebene kune (zla sam znam)...

kad sam sama konobarila ako bi dobila napojnicu to mi je značilo da sam odradila posao kako spada...i nije uopče bilo bitno da li je 5 lipa ili 50 kn, a raspon je bio tako nekakav ...

što se tiče krade,mislim da to nema nikakve veze sa mnom koja sjedim kao gost...ako konobar krade, krade si gazdu i to uglavnom zato što je gazda sam po sebi đubre...

moja napojnica ovisi isključivo o načinu na koji sam poslužena tj. kvaliteti usluge.

I nisu konobarske plače tako male...
shizika je napisao/la:..Pa draga unreal, kuhar nema izravnu komunikaciju s gostom! ...i ne mora titrat oko gosta, da bi mu ovaj ostavio bakšiš, ne mora uvijek biti nasmiješen, ne mora biti ljubazan...znati par jezika i da, inače kuhari imaju jaču plaću od konobara, tako da ga briga za bakšiš ;D
s ovim se ne slažem nikako...smatram da kuhar ima svoju ulogu,i komunicira preko onog sto on radi najbolje a to je kuhanje, i ako je klopa fina treba ga nagraditi, ali isto tako i ako gost nađe dlaku u klopi kuhar treba izaći van i ispričati se!

off top: ne pizdite zbog č i ć,integriram se u rvacku polako...uopĆe mi ne ide! -.-ak će vam bit lakše slobodno PPjajte ispravke :haha:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la omnia » 20 tra 2012 09:16

U restoranu ili pizzeriji ostavljam jer sam i sama konobarila pa znam koliko to znaci, a i to ti je neka potvrda dobro obavljenog posla.
U kaficima ne ostavljam svaki put jer mi je glupo davat kunu, dvije, nego dam malo vise svako nekoliko onim konobarima koji me cesto posluzuju.

Gost

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Gost » 20 tra 2012 09:22

OtherMe je napisao/la:moja napojnica ovisi isključivo o načinu na koji sam poslužena tj. kvaliteti usluge.
Tako i moja. :)
Znam kako je raditi u direktnom kontaktu s ljudima; teško je ostati ljubazan, ali ako dobro radiš - višestruko si nagrađen, jer većina ljudi samo odreagira na tvoj odnos prema njima.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Andain » 26 pro 2013 21:48

U restoranima uvijek, osim ak je konobar izrazito antipatičan. Frizerkama isto da. :D
Al zanimljivo, u bircevima najčešće ne, možda jer sam puno češće tamo, manji iznosi...nemam naviku, jednostavno. Kao ni u dućanu ostavljati ostatak..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ostavljate li napojnice?

Post Postao/la Kroacija » 27 pro 2013 00:19

uma je napisao/la:ne znam zasto bih nekom ostavljala napojnicu za ista.

aww, bebica. :D napisano 2005.

da, ostavljam. žao mi je konobara, posebno onih u vimpiju :D i po restoranima ostavim. ustvari, otkad sam financijski sama svoja žena, poprilično se razbacujem tom lovom ko idiot. neku večer je 500 kn otišlo samo na čašćenja. netje to tako više.
:dork:

Odgovorite