koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Jadzia Dax » 28 srp 2011 12:07

nisi fer :ruza: , nimalo

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la štrudla » 28 srp 2011 13:33

1. bi definirala kao ljubav
2. bi definirala kao zaljubljenost

nema me šta bolit ako su međusobno povjerenje i vrijeme pokazali razliku između prvog i drugog.
slika

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la ariadne » 28 srp 2011 14:40

Zita je napisao/la:@ariadne a gle ja neznam apsolutno nikog tko je tak dugo u vezi a da nije bilo bar nekog problema, drame, svadje, neslaganja no ono sto je nekom vecinski sretna veza drugom moze biti jednostavno previse za heldlat i borit se oko tog.
Kužim. Ne znam što da ti kažem, to su onda zbilja nijanse u pitanju. Svaka osoba ima svoju vlastitu hijerarhiju vrijednosti i prag tolerancije. Ono što je nekome nepodnošljivo i nešto preko čega ne može prijeći, drugome je mačji kašalj. Valjda je stvar u tome da pronađeš nekoga tko je u tom smislu najsličniji tebi pa da imate šansu za neku stabilnu vezu.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la astra glacialia » 28 srp 2011 14:51

Mislim da ovisi na kakvu bol mislimo. Protiv okolnosti se možda ponekad vrijedi boriti, ovisi što je osobama bitnije, ali protiv samih sebe i/ili jedno protiv drugog, ne mogu zamisliti situaciju u kojoj bi se doista isplatilo.
per aspera ad astra

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 28 srp 2011 16:36

astra glacialia je napisao/la:Mislim da ovisi na kakvu bol mislimo. Protiv okolnosti se možda ponekad vrijedi boriti, ovisi što je osobama bitnije, ali protiv samih sebe i/ili jedno protiv drugog, ne mogu zamisliti situaciju u kojoj bi se doista isplatilo.
:thumbup:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la pihach » 28 srp 2011 18:11

Zita je napisao/la:1. prava ljubav ne boli. ako boli onda nije prava i nema smisla zaliti za istom.
2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.

i zasto?
tko je dao te izjave? :kokice:

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Jadzia Dax » 28 srp 2011 18:12

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5SRf3B2A ... lpage#t=5s[/youtube]

ako on nije zna, zašto bi mi bile pametnije? :sarkasticna:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Fusion » 28 srp 2011 18:33

Svatko ima neku svoju definiciju ljubavi koju teži ostvariti s drugom osobom (ili više njih : D).

Možda još uvijek ne znam što točno želim, ali definitivno znam što više ne želim, a ne želim drame, posesivnost, prozivanja, nepovjerenje, neiskrenost i tako dalje...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Zita » 28 srp 2011 18:46

Fusion je napisao/la:
Možda još uvijek ne znam što točno želim, ali definitivno znam što više ne želim, a ne želim drame, posesivnost, prozivanja, nepovjerenje, neiskrenost i tako dalje...
apsolutno se slazem sa ovim. ;)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la shizika » 29 srp 2011 02:18

1. definicija mi je presavršena, i za mene nemoguća:) ....mislim da je dosadno kad je sve po liniji...

2. bolja mi je ova što malo boli, peče :) ... normalno da ni jedna ljubav nije savršena, mi radimo na tome da bude savršenstvo....šta znači bol?? ...bol mogu ljudi definirati svakakako, u mom slučaju to može biti outanje, znači bolna situacija, može biti ljubav na daljinu, u biti može biti svašta...al definitivno mislim da je točnija 2. definicija, jer ja nisam upoznala, ni srela osobu koja je okusila ljubav bez imalo bola, patnje, sjete, ljubomore ;)

...2 !
...život je lijep... (:

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la funcutica » 29 srp 2011 12:37

1.5 :pravi se pametna:

ne ljubav nije laka. okolnosti i suočavanje sa svojim i njenim nesigurnostima i strahovima nije uvijek lako. ali ljubav nam da volju i hrabrost pa možemo sve.
a to da se treba boriti, truditi, trgati, da boli i sve ostalo, pa baš i ne. ljubav nije ni teška. ne vidim kako bi mogla biti takva. ljubav nas ojača, tako da ne može boljeti. jer za mene je ljubav razumijevanje, iskrenost, povjerenje, poštovanje i kad si na takav način prihvaćen od strane druge osobe i kad takvu sigurnost daješ njoj, onda zbilja ne vidim previše prostora za nekakvu patnju i drame.

poanta je da ljubav bude obostrana i otprilike jednako intenzivna. ako je neuzvaćena onda to baš i nije prava ljubav zato što druga osoba tebi očito nije spremna pružiti sve gore navedeno što je na kraju krajeva nužno za zdrav odnos.
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la inani » 30 srp 2011 03:50

Svaki odnos u kojem ima boli i patnje mi nije iskren i to nikako ne bih nazvala ljubavlju. Patnje tipa Romeo i Julia, neuzvracene ljubavi, drama, trazenja, izjava bili smo skupa, ali nismo mogli ostati jer smo se previse voljeti, bili smo jedno za drugo, to su svo govorili, ali na kraju opet nismo zavrsili skupa su mi u rangu vrtica. Ne volim drame. Zelim sigurnost, postovanje, ljubav, podrsku, planiranje zajednickog zivota, a ne patnju. Naravno da u zivotu ne cvjetaju ruze i da ne zivimo u bajci, problemi su dio nas, ali da patim zbog nekoga, tko ne mari za mene - ne. To mi nema smisla i to nije ljubav, nego mucenje.
... :nesvjest:

Amor
Postovi: 587
Pridružen/a: 02 sij 2011 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Amor » 30 srp 2011 09:41

kod mene su to do sada svije osobe zbog kojih me je srce iskreno boljelo, a za jednu jos uvijek jer od gomile ljudi pronadjete nekoga sa kojim biste htjeli djeliti sve i bas je ta neka napeta gdje oci samo pogledavaju hoce li je negdje sresti...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Andain » 29 sij 2014 14:50

Zita je napisao/la:1. prava ljubav ne boli. ako boli onda nije prava i nema smisla zaliti za istom.
2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.
Maleni offtopic, al koliko praksa mijenja teoriju u smislu otpuštanja ideala, to je čudo. Doduše, ne mislim ovo gore kao odgovor na ovo pitanje jer naginjem prvoj izjavi, ali nekakvo naivna i suviše idealizirana slika po ovim pitanjima mi je praktički uvijek spojiva s osobama koje tek trebaju stvoriti vlastito iskustvo u temi (uključujući i prisjećanje na moje razmišljanje :)).

Ali da, slažem se s već rečenim. Tj. rekla bih da fora nisu problemi, koliko osjećaj da se ne umanjuješ s osobom i da se svijet ne vrti oko rješavanje problema u tom odnosu (i on samom sebi postane svrha).
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Hurem » 30 sij 2014 07:38

Bash je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Ma jebo patnju i drame, ginjenje (ginjenje :D) i prolijevanje krvi. Fala ne bi (više).
eto to. i imam osjecaj da ta jebena patnja i drama prevladava kad smo mladi i nezreli. kasnije ne bi trebalo bit ni drame ni patnje ni borbe ni ega. bar ne zbog stvari u kojima imamo kontrolu.
Potpis na obje.
U cijeloj temi ovo mi je najblize po stavu.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

backspace

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la backspace » 30 sij 2014 09:48

Ma da, ljubav je svakako pozitivan osjecaj. Negativna osetjanja dolaze zbog drugih stvari, razocarenja, zajeba, rusenja personalnih ideala i tako tih raznoraznosti.
Ne volim ni drame ni patnje u nikakvom bliskom odnosu, volim stabilnost odnosa, volim osjecaj da se osoba uz mene pozitivno razvija i obratno i racionalizaciju ukoliko isti nije takav da bi se izbjegla moguca nepotrebna mrcvarenja.

I sad ide ona pjesma od referenduma ljubav za sve :D

Ooh

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Ooh » 30 sij 2014 15:11

naravno da boli, da ne boli muzicka industija bi roknula cad pa cad, posebno turbo folk.
"bela ciganka tebi bit cu ja, i zavidit ce svi sto volimo se mi"- zavist boli.
"ni sam ne znam sto sam hteo mozda nisam bio zreo da se nekom nesebicno dam"- glupost u ljubavi boli isto.
"nije te ona vredna i reci zbogom, 100 ih u redu ceka da budu s tobom"

ljubav boli ili svi tripuju da boli, jer se moramo sazaljevati, maaakar malo.

---------------
a sada za ozbiljno :D

ne, ljubav ne boli, ali zna boljeti kada netko voli, jer ozdravlja, a to boli. drugacije, ne valja. ako je drugacije znaci da "volis" stoku ili si mazohist pa ti negdje pase da boli.
nije ljubav 1 na 1, to je ili znas ili ne znas.

Aven

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Aven » 30 sij 2014 15:28

Ljubav je apsolutno pozitivna emocija, stoga ne može boljeti. :D

Ono što boli je izostanak iste ili neke sasvim druge stvari. Ili pak na relaciji dvoje ljudi različite težnje, očekivanja i poimanje odnosa.

Ooh

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Ooh » 30 sij 2014 15:57

the white masai npr :krezub

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la black.cat » 01 vel 2014 18:12

osoba koju trazite i medju gomilom ljudi,
netko tko vam izmami poseban osmijeh,
netko tko vam se najvise mota po mislima,
netko za koga bi ucinili doista sve,
netko tko je za vas najljepsi/najbolji...

Ooh

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Ooh » 02 vel 2014 12:08

black.cat je napisao/la:osoba koju trazite i medju gomilom ljudi,
netko tko vam izmami poseban osmijeh,
netko tko vam se najvise mota po mislima,
netko za koga bi ucinili doista sve,
netko tko je za vas najljepsi/najbolji...
to je tocnije od koje ponudjene opcije u uvodnom postu?

poseban osmijeh je?
meni je kada npr. pizdim i smijuljim se.
neetko tko mi se najvise mota po mislima-tortura.
netko za koga bih ucinila doista sve- nisam svemoguca,
netko tko je najljepsi i najbolji za mene- pas i macke i zivotinje.

cisto mi je zanimljivo jer nema mi smisla ovakvo objasnjenje ljubavi :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la megan » 19 ožu 2015 14:53

Zita je napisao/la:1. prava ljubav ne boli. ako boli onda nije prava i nema smisla zaliti za istom.
2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.

i zasto?
Ni s jednom izjavom se u potpunosti ne slazem, jer ovisi o vise cimbenika :D
Za pocetak, je li uzrok problema u samom odnosu, npr zbog nekompatibilnosti ( ;) ) osoba, ili pak u necemu izvan odnosa, a zbog cega odnos pati, npr financije, udaljenost, drustveno neprihvacanje itd. U prvom slucaju, iako je moguce da postoji ljubav izmedju tih osoba, ako se stalno javljaju neki problemi i nesporazumi, mislim da bi se trebalo suociti s tim da kao partneri nisu najsretnija kombinacija. U drugom slucaju treba izvagati jacinu ljubavi i tezinu 'vanjskog' problema i ako ljubav pobijedi, treba se za nju boriti! :diva:
Takodjer ulogu igra i kakvu vezu osobe traze. Mozes htjeti odnos koji ce te ispunjavati i ciniti sretnom, ali u kojem ne trazis nuzno neku sigurnost i trajnost. U tom slucaju ces vjerojatno kod pojave problema prije zakljuciti da ti borba i patnja ne trebaju. Ako pak trazis vezu za cijeli zivot, onda si valjda svjesna da ces se s problemima kroz tako velik period sigurno susretati pa si spremnija i na sukobljavanje s njima.
Desert je visnjica :(

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la JaNNa » 19 ožu 2015 15:23

JaNNa je napisao/la:
ot. mislim da nema definicije.

Ja još sam uvijek pod dojmom zadnje epizode The Real L word-a. One udane lezbijke su me očarale.
Komunikacija je najbitnija! uz razumijevanje i iskrenost...
Mislim da uz to i nakon ovih ružičastih naočala, sve sjedne i ne dođe do prekida,tj. do neriješivog problema.. (barem želim tako vjerovati!)

mladost, ludost.... aj, bar me opsjednutost Reality-ima nije pustila :lol:
Zita je napisao/la:1. prava ljubav ne boli. ako boli onda nije prava i nema smisla zaliti za istom.
2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.
danas sam nekako uvjerenja da ne boli ljubav, već samo vlastiti ego.
ljudi dođu i odu, neki ostanu - i samo je prihvaćanje i tolerancija jedini put ka uspjehu.
ne kužim to ginuti, boriti - npr. ako jedna strana hoće na jazz, a druga na Rozgu
da li boliti znači da ova koja neće na Rozgu ode na Rozgu ili obrnuto sa jazzom?
Zašto mora biti uvjeta? Zašto svatko ne može otići na svoju stranu?

nitko nije isti i kompromisa uvijek mora biti, ali ne pod cijenu vlastitih uvjerenja i sreće.
mislim da ta borba kreće kada previše gledaš da ugodiš nekome, a ne misliš na sebe...

i tak.... a stalno se treba raditi na sebi prvenstveno, a odnose pustiti da prate taj rad.

Odgovorite