koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Zita » 27 srp 2011 18:09

1. prava ljubav ne boli. ako boli onda nije prava i nema smisla zaliti za istom.
2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.

i zasto?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Kroacija » 27 srp 2011 18:12

nijedna.
nema formule za to sranje.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la ariadne » 27 srp 2011 18:26

Ovo prvo, imho.

Mislim da ljubav oslobađa. Kad možeš biti s nekim a u isto vrijeme potpuno svoja. Razvijate se kao individualci, zajedno. Naravno da će biti i nesavršenih trenutaka i svega, ali baš da BOLI, ne.

Ovo drugo mi djeluje kao settling. Po tome mogu voljeti gotovo bilo koga, ako se dovoljno potrudim. Ono, glupa je i ne pere se ALI JA JU VOLIM I RADIT ĆU NA TOME mislim wtf. Mazohisti.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Zita » 27 srp 2011 18:30

dobro, to sad gledate na pocetku, kad se svi vole, kad frcaju iskre i sve se gleda kroz ruzicaste ocalice
sto kad dode do problema? raskida nakon 5-10 god gdje ste bili super hepi? jasno da vas tad boli, zar ne?
cisto da malo prosirimo pricu
fala :)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la jpeg » 27 srp 2011 18:31

1. a-a
2. okej je ginut i zrtvovat se i ginut i sve ako radis u timu. sve je okej ako radis u timu. zajeb je samo kad si se zalaufao u trudu a ovaj drugi ide ca. odustane.
e to boli onda.
ljubav je super droga, supermen si onda, ljubav ne moze bolit.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la JaNNa » 27 srp 2011 18:34

ariadne je napisao/la:Ovo prvo, imho.

Mislim da ljubav oslobađa. Kad možeš biti s nekim a u isto vrijeme potpuno svoja. Razvijate se kao individualci, zajedno. Naravno da će biti i nesavršenih trenutaka i svega, ali baš da BOLI, ne.

Ovo drugo mi djeluje kao settling. Po tome mogu voljeti gotovo bilo koga, ako se dovoljno potrudim. Ono, glupa je i ne pere se ALI JA JU VOLIM I RADIT ĆU NA TOME mislim wtf. Mazohisti.
ovo si lijepo sročila!

ot. mislim da nema definicije.

Ja još sam uvijek pod dojmom zadnje epizode The Real L word-a. One udane lezbijke su me očarale.
Komunikacija je najbitnija! uz razumijevanje i iskrenost...
Mislim da uz to i nakon ovih ružičastih naočala, sve sjedne i ne dođe do prekida,tj. do neriješivog problema.. (barem želim tako vjerovati!)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la tamara3 » 27 srp 2011 18:36

Ma jebo patnju i drame, ginjenje (ginjenje :D) i prolijevanje krvi. Fala ne bi (više).

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la rainbow » 27 srp 2011 18:41

ovisi kakav ko ima "software" ugrađen...

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Mary of Silence » 27 srp 2011 18:57

Druga nije loša. Bol je jedna super stvar, koja čini svijet nesigurnim za pojedinca, u takvim okolnostima osoba najviše uči. Duh se kreće, ne statira, postiže se određen duhovni napredak, uči se, postaje se slobodan. Možeš otići kad hoćeš, možeš pustiti drugog da ode iako taj drugi predstavlja cijeli jedan tvoj svijet, a ti opet imaš toliko snage da taj svijet ostaviš da živi dalje u nekoj dimenziji, koja nije nastavila svoj tok u realnosti. Najbitnije je da voliš, to je nešto kao "umjetnost radi umjetnosti" (kako ova fraza lijepo zvuči na francuskom) uglavnom, ljubav radi same ljubavi.
A to isključuje definicije, osim one da ljubav samo Jeste.
Svako funkcioniše različito, potrebni su nam oni "drugi" da bi se ogledali u njima, da bi BILI.

"Ptica se probija iz jajeta, jaje je svijet, da bi se rodio moraš srušiti jedan svijet, ptica leti ka ...?
- Hesse

Sve je u strahu i drhtanju :D neko to voli tako.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Kroacija » 27 srp 2011 19:16

gledajuci iz primjera svojih roditelja, rekla bih da je bitno medjusobno postivanje, strpljenje i jos nekoliko stavki koje daju dubok osjecaj voljenosti i sigurnosti. a to se dobiva godinama. mislim da je potrebno i raditi na svojim manama ako zelimo da nas prihvati onaj do kog nam je stalo. da, sada cete srati da onaj tko te voli, voli i tvoje mane. -.- ali ne mozes npr. biti tvrdoglava konjina u bas svih 99.9% slucajeva, mislim da se ljudi ipak trebaju malo mijenjati na pozitivno za olaksavanje vlastitog (drustvenog/ljubavnog) zivota i raditi malene kompromise.
back to my parents. njih dvoje su jako dugo zajedno i prosli su svasta zajedno, znaju se podjebavati, dreknuti ljutito jedno na drugo, stipati za guzice, grliti, darivati and other stuff. i cini mi se da to sve samo jos vise raste, kako godine prolaze. k tome su i razliciti karakteri. :o
sto me u konacnici dovodi opet do zakljucka da fuck, jednostavno nema recepta. :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Bash » 27 srp 2011 20:45

tamara3 je napisao/la:Ma jebo patnju i drame, ginjenje (ginjenje :D) i prolijevanje krvi. Fala ne bi (više).
eto to. i imam osjecaj da ta jebena patnja i drama prevladava kad smo mladi i nezreli. kasnije ne bi trebalo bit ni drame ni patnje ni borbe ni ega. bar ne zbog stvari u kojima imamo kontrolu.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 27 srp 2011 20:48

Zita je napisao/la:1. prava ljubav ne boli. ako boli onda nije prava i nema smisla zaliti za istom.
2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.
i zasto?
obe su točne... ako izostavimo iz druge ovo ginuti... ako zbilja voliš, itekako ima smisla boriti se za nju, glupo je odustati i dić ruke od svega čim dođe do problema ili prekida, ipak si radio na tome, davao sebe, izgradio neke osjećaje... boriš se za taj mali segment sreće koji ti ta osoba predstavlja, za te plemenite osjećaje koje si izgradio prema toj osobi i koje je uvijek, po meni, šteta uništiti (uvijek se da zadržati ljubav makar na nekoj prijateljskoj bazi)... opet, ako to pređe u sadizam s druge strane, a za tebe mučenje, onda definitivno nema smisla ni žaliti, akamoli se više boriti za to, najbolje je onda odustat i od te ljubavi i od te osobe općenito

Plague

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Plague » 27 srp 2011 21:14

a kako se to točno bori za ljubav? ja živim u očito krivom uvjerenju da se to desi i ako treba, potraje i ne vjerujem u prevelike borbe i žrtve. nitko neće bit s tobom jer si uporan, nego zato jer želi. a svi ti kompromisi i odricanja ne bi li se ostalo zajedno su pristajanje na manje od onoga što želimo i trebamo.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 27 srp 2011 22:15

a što ti više treba u ljubavi od toga da te netko iskreno i svim srcem voli!?! ti bi odustala od toga? Ja i da odustanem, bi si dobro još jednom razmislila o svemu... uostalom, svi se mi ionako držimo vlastitih uvjerenja, pa tako nema smisla objašnjavati načine, razloge i dr., svak za sebe najbolje zna... ak' ne zna, ko mu kriv!

Plague

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Plague » 27 srp 2011 22:18

ako me netko iskreno i svim srcem voli, onda je on tu i znam da će bit tu i onda nema povoda nikakvoj borbi, zar ne?

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 27 srp 2011 22:19

ima ako napraviš prekid veze...

Plague

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Plague » 27 srp 2011 22:24

mi se ne kužimo, sve mi se čini. :D
o kakvom ti sad prekidu pričaš? ono što hoću reć je da ako se dvoje ljudi iskreno voli, nema tu mjesta mučeništvu. a pod mučeništvom smatram odricanja i borbe i kojekakve druge peripetije. ili funkcionira ili ne. naravno da se ljudi trebaju prilagodit jedno drugom, naravno da se moramo barem malo promijenit jer to svaki kontakt s drugom osobom nosi, ali dalje od toga ne vidim. :o

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 27 srp 2011 22:30

mah, dalo bi se o tome u nedogled... ne može se to sam tak sve raščlaniti u par redi posta ionako... koliko to jednostavno pokušavamo strpati u neki okvir pravila, toliko nas često zajebu neke druge stvari...

Plague

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Plague » 27 srp 2011 22:33

p.s. mislim da se ljudi mnogo vole uživljavat u uloge patnika i romantizirati odnose do maksimuma. a činjenično stanje je to da veze dolaze i prolaze sve dok se (možda) ne dogodi jedna u kojoj se poklopimo s nekim i shvatimo da možemo toj osobi tolerirat više nego drugima čak i kad prođu prvotni leptirići. ali pošto mi je sasvim jasno da to ne zvuči baš filmski, amo reć da nam je svima poslana srodna duša s neba i da moramo proliti krv i suze za nju, ali ćemo u konačnici biti urnebesno sretni. jer bi inače naši životi bili tako obični.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Moloko » 27 srp 2011 22:40

tamara3 je napisao/la:Ma jebo patnju i drame, ginjenje (ginjenje :D) i prolijevanje krvi. Fala ne bi (više).
Potpisujem . :D

E inače:

2. ljubav boli i za nju treba ginuti, boriti se i stalno raditi na njoj.

Slažem se s ovim dijelom da se treba za nju boriti i stalno raditi na njoj. A zanima me nešto drugo: Uzmimo recimo da je ljubav neka pozitivna emocija jel. I sad- ako te boli onda kada bi ti trebalo biti lijepo onda više nije tako lijepo kao što si mislio. Čim ti nije lijepo vrlo je vjerojatno da te ta "ljubav" iscrpljuje. Emocionalno tj. psihički. Kad te psihički iscrpljuje onda se raspadaš i u tebi se stvara gorčina. Gorčina je pokretač(jedan od pokretača) udaljavanja od osobe koju si nekada volio. Prema tome-nijedna ljubav koja boli ne može biti psihički zdrava. :D Pitanje je također o kojoj se točno vrsti bola radi. I koliko je bol jaka tj. može li se ta bol ukloniti. I tako. :D
Zadnja izmjena: Moloko, dana/u 27 srp 2011 22:47, ukupno mijenjano 1 put.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Jadzia Dax » 27 srp 2011 22:46

@ picajzla
potpisujem od prve do zadnje


ma, ko bi reka da si ti jedno mudro stvore :haha:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Kroacija » 27 srp 2011 23:00

dakud je. kad joj ne das alkohola. :D

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 27 srp 2011 23:05

PicajzLa je napisao/la:...a činjenično stanje je to da veze dolaze i prolaze sve dok se (možda) ne dogodi jedna u kojoj se poklopimo s nekim i shvatimo da možemo toj osobi tolerirat više nego drugima čak i kad prođu prvotni leptirići.
da, da, shvatiš da je to to i misliš da je obostrano i dobiš nogu i pitaš se pobogu pa zašto... i sam pustiš da ode pa opet ispočetka u nedogled jel... sigurno nećeš probat ispitat i saznat razloge i vidit jel možeš što promjeniti/učiniti da se vrati?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la ariadne » 27 srp 2011 23:29

Zita je napisao/la:dobro, to sad gledate na pocetku, kad se svi vole, kad frcaju iskre i sve se gleda kroz ruzicaste ocalice
sto kad dode do problema? raskida nakon 5-10 god gdje ste bili super hepi? jasno da vas tad boli, zar ne?
cisto da malo prosirimo pricu
fala :)
Nije mi jasno kako točno prekinete ako ste super hepi 5-10 godina?
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Plague » 27 srp 2011 23:41

samo ja je napisao/la: da, da, shvatiš da je to to i misliš da je obostrano i dobiš nogu i pitaš se pobogu pa zašto... i sam pustiš da ode pa opet ispočetka u nedogled jel... sigurno nećeš probat ispitat i saznat razloge i vidit jel možeš što promjeniti/učiniti da se vrati?
naravno da ću ispitat razloge zašto, ali neću se pretrgnut da se vrati jer ne želim da se vrati jer ju ja pilam nego zato jer se sama želi vratit. nadam se da ti to ima smisla.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la samo ja » 27 srp 2011 23:44

ok, štima :D samo ja ne mislim da je borba pilanje, ipak treba malo više smjelosti i strategije za to da ti se netko vrati, tj. da to opet poželi :)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Zita » 28 srp 2011 11:19

hm..nisam posve razradila sve u glavi a i pisem sa moba sto dodatno otezava razradu no svidja mi se u kojem smjeru topik ide :)

@picajzla- mozda je mucenistvo u tome kad se zaljubis u nekog tko zivi par 100km dalje od tebe i tesko je ne vidati se sa osobom koju volis, putovanje kosta, telefon isto i desi se da su ljudi, iako zaljubljeni, u takvim mjestima u zivotu da neko vrijeme ne mogu promijeniti svoj status, preseliti, odjednom smislit vise para za cesce vidanje il izmislit novo radno vrijeme.
Za mene je to borba. Treba ustrajat u tome i mnogi ne uspjevaju u istom.

@ariadne a gle ja neznam apsolutno nikog tko je tak dugo u vezi a da nije bilo bar nekog problema, drame, svadje, neslaganja no ono sto je nekom vecinski sretna veza drugom moze biti jednostavno previse za heldlat i borit se oko tog.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la jpeg » 28 srp 2011 11:41

a nekad je ego u pitanju.
ili se stalno krivo nesto razumite sta je nekome bed, pa oce prekinut jer joj se neda borit cim se takvo sta ponovi vise od 1x.
ta rijec borba obuhvaca masu termina.
i tako

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Jadzia Dax » 28 srp 2011 11:48

@zita
aj definiraj taj izraz "boli", što to podrazumjeva?
jer jedno je kad kao što si spomenila to neka long dis. veza, pa je malo kompliciranije a drugo je kad te netko cili dan hebe u zdrav mozak svojim nesigurnostima pa ...jelte... si u banani, ili te psihički ili fizički zlostavlja ili...

....nemam pojma, aj definiraj BOL

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: koja je izjava o ljubavi tocn(ij)a?

Post Postao/la Zita » 28 srp 2011 12:05

sama moras napravit svoju definiciju ;)
ne naginjem na neku stranu, zanimaju me vasi odgovori jer su vezani uz iskustva
Measure of a woman is her sense of humor

Odgovorite