cyberbullying

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.

Da li ste ikada doživjele cyberbullying?

da
14
33%
ne
28
67%
 
Ukupno glasova: 42

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: cyberbullying

Post Postao/la Popeye » 13 pro 2011 15:25

i can be a cyberbully. :sinister: but mostly am not. :feelingfree:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 15:28

...anymore :celebration:.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la JaNNa » 13 pro 2011 15:29

a to se da izliječiti??
:read:

Plague

Re: cyberbullying

Post Postao/la Plague » 13 pro 2011 15:33

:lol:
zenia je napisao/la: naprosto se nađe grupica ljudi koja se skompa i prisvoji si
forum pa to zasmeta onima okolo jer nema više nijedne teme
bez offa....
ne radi se o tome. meni ne smetaju ničiji offovi. problem je u tome šta se našlo nekoliko njih koji sustavno i na svakoj temi na kojoj se oglasi provociraju osobu koja očito ima svojih problema. svi smo se tu svojevremeno našalili na svačiji račun, ali ovo praćenje te jadnice koja se ne zna obranit i na njihove provokacije reagira još većim ispadima i otvaranjem novih tema koje njima daju još poticaja da je i dalje sprdaju, čini to začaranim krugom koji netko mora prekinut. a i meni kao korisnici ide na živce i vjerujem da nisam jedina.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: cyberbullying

Post Postao/la Daisy » 13 pro 2011 15:34

jednom sam bila maltretirana. odvratno. kad nista ne mozes poduzeti.

:feelingfree: ovi smajlici mi izgledaju kao da su na doceku nove godine. a ponoc je odavno prosla.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la JaNNa » 13 pro 2011 15:39

ja mislim da je svatko osjetio na svojoj koži bar jedanput tu ugroženost od nekoga s interneta. pa čak i preko fb statusa!

I da, sad će mnogi reći da pametujem i ne znam ti šta, jer sam ja otvorila isto temu gdje sam istu curu prozvala, ali ta tema mi nema veze s ovom.
tamo su se razmjenjivali postovi zbog kojih još danas pišam od smijeha (životinjsko carstvo, Hidden i A duplići, razno razne igrice i tako dalje..)
a uostalom to je bilo prije ovog i prije nego što sam na svojoj koži to osjetila...
lako je biti pametan dok to ne osjetiš na svojoj koži!

divlja.ruza
Postovi: 257
Pridružen/a: 30 kol 2011 08:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cyberbullying

Post Postao/la divlja.ruza » 13 pro 2011 15:48

a ja sam covjek kao svako drugo bice na ovoj planeti i zasto bih bila posebna po kojoj bi neko kenjao. uz to onda ako bi se neka cura i htjela javit, sto da pomisli kad vidi neke postove di ja ispadam idiot. samo znam da bi dosta bilo.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la JaNNa » 13 pro 2011 15:50

slažem se i oprosti što sam te uvrijedila, znam da neki postovi nisu bili na mjestu, ali mislim i da sam ti par puta pokušala dati stvarno konstruktivnu kritiku i da si to prepoznala!

divlja.ruza
Postovi: 257
Pridružen/a: 30 kol 2011 08:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cyberbullying

Post Postao/la divlja.ruza » 13 pro 2011 15:55

J.Fe je napisao/la:slažem se i oprosti što sam te uvrijedila, znam da neki postovi nisu bili na mjestu, ali mislim i da sam ti par puta pokušala dati stvarno konstruktivnu kritiku i da si to prepoznala!
o da, bila si i vjestica i vila, to stoji ;)

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: cyberbullying

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 16:11

aj...fala alahu!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: cyberbullying

Post Postao/la jpeg » 13 pro 2011 16:19

slika

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: cyberbullying

Post Postao/la Afrodita » 13 pro 2011 17:10

Nisam i nadam se da i neću :)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Sleepaway
Postovi: 1404
Pridružen/a: 31 lis 2011 12:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: cyberbullying

Post Postao/la Sleepaway » 27 pro 2011 14:15

Cure ovo je sve virtualno , i da vas netko maltretira zar bi dopustale da pljuje netko po vama. Odlogiras se i gotovo! Nauci ignorirat stvari ! Koliko jadan i ocajan moras postati da samom sebi slozis uvjerenje ili ideu u glavu ja se moram svidjeti njima, ja to zelim i ja to moram!
Ne moras . Dode to s godinama djeco ! Zalosno je to sto ste ovu temu otvorile tek kada ste banirale pola foruma , ali neka tek se sad vidi ko kome se uvlaci u dupe! Da se razumijemo ne vrijedjam nikoga samo pisem svoje misljenje!
No I am not single. I am in a long distance relationship because my girlfriend lives in the future.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la JaNNa » 28 sij 2012 09:20

:roll:
tema je otvorena 11/10/2011, a oživljavat ću je svaki put kad se primjeri cyberbullyinga dogode na Crolu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: cyberbullying

Post Postao/la Kroacija » 28 sij 2012 12:05

u, u, jel to mislis na to kako je teski popaj meni velicanstveno "spustio"? :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: cyberbullying

Post Postao/la ariadne » 28 sij 2012 14:46

Ja mislim da sam prva žrtva autobullyinga u povijesti jer sam išla čitat sve ono. :D Zločesta ariadne. :autoban:

Vidi, autobahn. Ponekad oduševljavam samu sebe. :sarkasticna:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: cyberbullying

Post Postao/la Kroacija » 28 sij 2012 15:13

ja mislim da ja nisam normalna sto sam ista isla pisati tamo. :D
nema smisla raspravljati s pojedincima koji se postave napadno i agresivno, bilo to pasivno ili aktivno. i koji, cak i nakon sto sam se ispricala ako mi je prvi post djelovao grubo, i dalje kao da traze dlaku u jajetu samo da mogu kontrirati necem i stvarati lose kvalitetnu raspravu aka svadju. ali, ima tu i pozadine, brijem da su se neki nasli u nekim izjavama i takoto. :D
uglavnom, idem glasati za "da" tu gore u anketi :D

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: cyberbullying

Post Postao/la Fusion » 28 sij 2012 15:23

ariadne je napisao/la:Vidi, autobahn. Ponekad oduševljavam samu sebe. :sarkasticna:
:')))

* * *

A propos recentnih događanja na forumu - neka, uvijek sam smatrala da je najzdravije nakupljenu frustraciju/iritaciju usmjeriti prema izvoru iste. Tako se najbrže isprazni. Puno bolje nego nakupljati i pomalo ispuštati na krivim mjestima ili pisati u "recite vi njima" i "imam ti nešto reći" kad se ne zna na koga je to adresirano pa se i dalje nastavlja akumulirati. Je, ružno je za vidjeti, ali to što netko neće nešto javno napisati/reći ne umanjuje činjenicu da to ne misli. Ustalom, javnost tek tada ima prilike vidjeti kako osoba izgleda i do kud je spremna ići u takvim okolnostima. Podržavam. :D
Za razliku od realnih, javnih prostora, ovdje moderatori imaju mogu intervenirati.

Nakon toga bi bilo pametno da se ljudi stave na ignore jer efekt koji ostavljaju jedni na druge neće biti ništa bolji i opet će doći nekad negdje do erupcije. Barem je to moja praksa kad procijenim da bi manju traumu na mene ostavilo da Jadranka Kosor navuče strap-on i analno me siluje nego ona koju imam kad me uhvati mazohistički poriv da pročitam nečiji post ili u RL da slušam što ima za reći. slika

backspace

Re: cyberbullying

Post Postao/la backspace » 28 sij 2012 15:30

:D
tjoooj mene joj, madre mia, o sole mio i, naravno, bože petra.
Fusion je napisao/la:^^ :')

* * *
A propos recentnih događanja na forumu - neka, uvijek sam smatrala da je najzdravije nakupljenu frustraciju/iritaciju usmjeriti prema izvoru iste. Tako se najbrže isprazni. Puno bolje nego nakupljati i pomalo ispuštati na krivim mjestima ili pisati u "recite vi njima" i "imam ti nešto reći" kad se ne zna na koga je to adresirano pa se i dalje nastavlja akumulirati. Je, ružno je za vidjeti, ali to što netko neće nešto javno napisati/reći ne umanjuje činjenicu da to ne misli. Ustalom, javnost tek tada ima prilike vidjeti kako osoba izgleda i do kud je spremna ići u takvim okolnostima. Podržavam. :D
o da, totalno si u pravu, i još totalnije se slažem s tobom. aj sad brzo u onaj topik za snove i napiši na koga je onaj san adresiran.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: cyberbullying

Post Postao/la Fusion » 28 sij 2012 15:33

Meni onaj san nije izazvao frustracije. Dapače. : )

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: cyberbullying

Post Postao/la Kroacija » 28 sij 2012 15:33

jos najbolje da mi je ostavio hint u "recite vi njima". e tek onda bi bio lejm. :D

inace, mislim da svi imamo nekog tko nam je na ignore tu u forumskim prostranstvima. nekog ciji stavovi nam se svidjaju ili hell, mozda cak i koristenje : D umjesto :D smajlica.
:D

i mislim da je najbolje i najpametnije od takvih se jednostavno maknuti, u "sjasi" stilu. sumnjam da bi mi takve osobe smekale i u nevirtualnom zivotu.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: cyberbullying

Post Postao/la Fusion » 28 sij 2012 15:39

Btw, uvijek mi je bilo draže kad mi netko kaže/napiše što misli nego da mi serucka okolo po takvim topicima, smajlićima i sličicama.
To mi je baš što reče invalidna lejm i kukavički. Ovako barem znaš kako da se postaviš ubuduće prema toj osobi. Odnosno, ignoriraš ju jer ionako nećete nikad doći do ničeg konstruktivnog. Ista shema kao i u RL.

Naravno, treba uzeti u obzir individualne razlike u načinu nošenja s frustracijom i kanaliziranjem iste. : )
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 28 sij 2012 16:10, ukupno mijenjano 1 put.

backspace

Re: cyberbullying

Post Postao/la backspace » 28 sij 2012 15:45

Fusion je napisao/la:Meni onaj san nije izazvao frustracije. Dapače. : )
nda, u pravu si. zajebancija neuspjela. :/

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: cyberbullying

Post Postao/la Fusion » 28 sij 2012 16:11

Vi'š, ja mislim da ti je djelomično uspjela. :D

backspace

Re: cyberbullying

Post Postao/la backspace » 28 sij 2012 16:26

a mislim, kaj da kažem, koju poruku da pošaljem... totalno sam kul :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: cyberbullying

Post Postao/la Popeye » 28 sij 2012 21:25

Fusion je napisao/la:Btw, uvijek mi je bilo draže kad mi netko kaže/napiše što misli nego da mi serucka okolo po takvim topicima, smajlićima i sličicama.
slazem se.
zapravo, zanimljivo je da smo se fusion i ja nekad davno znali klati, onda smo se poceli ignorirati, a danas - nakon par godina pauze - cesto dijelim njeno misljenje.

sto se recentnih događaja na forumu tiče, upravo pretražujem postoji li ignore-opcija. ako ne, onda ću se ipak morati truditi preskakati postove par korisnica, al to nije nešto što je pretjerano teško. ipak, ignore-opcija je lakša. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la tamara3 » 28 sij 2012 21:28

Inače, Administratorice/Moderatorice nije moguće dodati na listu gnjavatorica.

:roftl: :typerhappy:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: cyberbullying

Post Postao/la Popeye » 28 sij 2012 21:30

niti bih htio. ;)

otkrio listu, dodao tri forumašice. mirna bosna. :feelingfree:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: cyberbullying

Post Postao/la tamara3 » 28 sij 2012 21:31

Znam, samo mi je to bilo fora za koju nisam ni znala :D.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: cyberbullying

Post Postao/la ariadne » 28 sij 2012 21:42

tamara3 je napisao/la:Inače, Administratorice/Moderatorice nije moguće dodati na listu gnjavatorica.

:roftl: :typerhappy:
Zato što su gnjavatorice po defaultu, zbog položaja na forumu? slika
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Zaključano