Radnici Đakovštine i etc

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 13 lis 2011 15:07

Radnici su ovih dana trazili svoje otpremnine i frisko ih je vlada odbila. Ljudi danima, mjesecima ne primaju placu nikakvu i nemaju od cega zivit.
Zasto se mi bavimo humanitarnim koncertima i skupljamo za zrtve cunamija, gladnih u africi a ne skupljamo da se nasim ljudima pruzi pomoc?
Znam da vlada ima i nakrala se od nas i imaju lovu koju tribaju dat ljudima, i sve mi je to jasno.. ja se samo pitam zasto se ne odrzavaju humanitarni koncerti koji ce pomoc ovim radnicima kao i gro ostalih koji su ostali obesteceni i koji uzaludno strajkaju godinama?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la tamara3 » 13 lis 2011 15:41

Pitanje je odlično, ali ja ti zbilja ne znam odgovoriti. Tek mogu reći da je stvarno strašno što takve žrtve ovog trulog lopovskog sustava prolaze vrlo nezapaženo u tom smislu.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 16:03

Mislim da je to baš zato što su nam tako bliski. Ljudi počnu razmišljati po principu "i meni je teško pa ne pravim cirkus" jer svakome su njegovi problemi najveći.

S Afrikom se nitko ne može mjeriti jer oni doslovce umiru od gladi i kojekakvih boleština a financijska situacija im je takva da sa tri dolara mogu nahraniti jedno dijete za cijeli mjesec.

Isto tako čini mi se da naši imaju sistem da svaki put kad je neka kriza u državi na TV-u odjednom počnu prikazivati dokumentarce o ratu a vladajući pričati o braniteljima ne bi li podsjetili ljude kako trebaju bit sretni što su uopće živi i u jednom komadu u isto vrijeme izazivajući osjećaj krivnje. Svi kolektivno patimo od PTSP-a u tom smislu.

Ili to ili odjednom nađu neku korupcijsku aferu i žrtvuju pijuna kako bi skrenuli pozornost s činjenice da njihova kraljica guzi našeg kralja. Ogromnim strapom. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 13 lis 2011 16:09

ja sad stvarno ne bih da ulazimo u temu vlade i njihovih odabira od kuda i od koga krast i kome medju sobom podjelit, i pitanja dokazano ukradenih milijuna od sanadera ili bilo koga, zasto se nije njihova imovina rasprodala i podjelila za place,
isto kako naprave one telefone sa zvjezdama pa zoves pa svaki poziv ide za djecu/razminiranje/nesto, i kako to nije normalno jer hrvatska love ima, al ne za nas nego za ko zna kakva mita i pizdarije.
isto tako mi je nenormalno i debilno i crnjak sta neka angelina jolie oce dat svoju lovu da mi razminiramo? kako li je samo naivna!
ona moze davat tu lovu africi, i bilo kome ko je treba, i jednako ce pomoc i jednako ce joj se porez odbit i jednako ce bit na vrhu popularnosti i zapamcena po humanitarstvu, ali da nasa vlada kimne glavom na njezino davanje nama love koju je djelimo okolo i oni samo pruzaju ruke...?! ma meni to ne ide u glavu! kako im nije crnjak?! i bice ce opet 20% njezine uplate stvarno otic di treba a ostalo ce se naplatit organizacije kojekakve..
ugl, sve me to iritira i muka mi je cut takve dobre vjesti koje su po meni cisto sramocenje!
al svakako, logicno mi je da drzimo prvo koncerte za sebe pa onda cemo pomoc vani zemljama, njima ionako ima tko pomoc, nece ih nasi pozivi i karte od koncerta spasit, a nama bi jedan koncerat pomogo vjerovatno ostecene od jedne firme.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la alice » 13 lis 2011 16:36

da, zanimljivo je kako su ponekad hrvati tako ujedinjeni i spremni pomoći, a ponekad su tako inertni i to me užasava.
danas sam upravo imala jedan takav primjer u šugavom konzumu (hrvatska u malom, bi se reklo) - i grozno je kako se ljudima ide na štetu, a nitko ne reagira (osim jedne žene i moje malenkosti :D ). komentar na kraju svega je bio - ZAR NAM TREBA DA MI HRVATI SAD MEĐUSOBNO RATUJEMO? bože dragi, ako se netko smicalicama želi provuć - DA, TREBAMO GA KAZNIT! I trebamo se buniti! i trebamo pomoć kad je potrebno! ali najviše od svega TREBAMO POKAZATI DA NAM NIJE SVEJEDNO KAD NAS NETKO KRADE. danas njih, sutra mene. E NEŠ!
poanta ove priče - TREBA IĆI U SUBOTU NA PROSVJED!
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 13 lis 2011 16:42

oke, ja mislila sad ces rec nesto konstruktivno.

ocu znat jel nam brani neka politika ili neki zakon da se ne smije pomagat medjusobno ili sta? jer nemogu vjerovat da u slucaju da nema zabrane da nisu znaci ni mislili za takve ljude radit koncerte.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la alice » 13 lis 2011 16:59

shvaćam te... najteže je kad goriš od želje da nekom pomogneš, a svi ostali gledaju i čudom se čude. ili još gore, promjene kanal, slegnu ramenima, jednostavno prođu dalje. htjela bih sad napisati nešto konstruktivno, ali jednostavno u takvim situacijama treba probuditi ljude, a ne 'samo' održati koncert i pomoći trenutno. (makar, da-pomoglo bi, i to kako! rate kredita nemaju strpljenja isto kao i prazan želudac).
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 17:05

To je to. Kad bismo održavali koncerte za sve kojima nisu bile isplaćene plaće, to nikad ne bi stalo i sve bi brzo otišlo kvragu. Ne možemo se konstantno hvatati u koštac s posljedicama nego pokušati otkloniti uzroke.

Samo što su ljudi ovdje postali tragično cinični i zbog toga su tako inertni.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 13 lis 2011 17:26

ma jasno mi je da ako se koncertima budu vracale place i zasluge da nema smisla, to je vladin posal.

ali. situacija je takva, da vlada im ne daje vec duze, strajkovi nista ne postizu, ljudima iskljucuju rezije ko zna otkad, ja ne znam opce ko im daje hranu i ostalo. a sad krece grijanje i sve sta ide sa zimom. a di su tek njihova dica i standardne potrebe od skolovanja do cokolada??
ja imam starce da me hrane a ti starci kojih je na tisuce koga imaju da ih pomazu? mislim da se mora nesto ucinit kad im drzava vec ne daje nego smao ubire jos za stanovanje!.
ako ima ovdi neko pametan ili se bavi medijima nek ucini nesto i da se pokrenemo skupa sa narodom.
vise me ne zanima samo blacenje vlade i za koga cu glasat.
svejedno je to vise.
triba sad djelovat. ma odavno smo trebali krenut djelovat!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la pihach » 13 lis 2011 19:30

mrav je napisao/la: ja se samo pitam zasto se ne odrzavaju humanitarni koncerti koji ce pomoc ovim radnicima kao i gro ostalih koji su ostali obesteceni i koji uzaludno strajkaju godinama?
na koji nacin bi se to izvelo?
'humanitarna akcija - spasimo radnike djakovstine/dalmatinke/kamenskog (itd.) pozivom na broj 060xxxxxx'.
Na koji bi se nacin novac raspodijelio?
Koliko je dovoljno da se zadovolje potrebe?
Kako bi potaknula nekoga da uplati novac za nekoga tko je ostao bez posla zbog globalizacije i gasenja zastarjelih vrsta proizvodnje?

Nemres ovo usporedjivati s humanitarnim akcijama za jednu osobu koja je bolesna i na samrti.

Al ok, ak imas ideju - pucaj :kokice:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Zita » 13 lis 2011 20:00

mene zanima tko je ukrao zito. mene zanima kako je doslo do todorica (ak se dobro sjecam). gdje je racun od koga je to kupio.
isto me tako zanima kako je 1.000 slepera proslo kroz dakovo u 2 dana i da nitko ziv nije primjetio toliko slepera na cesti.

bljuje mi se od ove vlade i lopovluka u ovoj drzavi
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Zita » 13 lis 2011 20:05

dodatak:
Čobanković: Iz Đakovštine ukradeno 26 tisuća tona žita
Još uvijek nije poznato kako je iz silosa nestalo žito, a premijerka Kosor najavila je kako će se na sljedećoj sjednici Vlade donijeti odluka o kriterijima za odštetu 1600 seljaka koji su ostali bez žita.
OBJAVA: 11.02.2010 / 15:04 Vecernji List
:roll2:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 20:38

Zita je napisao/la:mene zanima tko je ukrao zito. mene zanima kako je doslo do todorica (ak se dobro sjecam). gdje je racun od koga je to kupio.
isto me tako zanima kako je 1.000 slepera proslo kroz dakovo u 2 dana i da nitko ziv nije primjetio toliko slepera na cesti.

bljuje mi se od ove vlade i lopovluka u ovoj drzavi
Ja uopće ne sumnjam u to da je netko iz HDZ-a umiješan. Oni su na vlasti i posvuda su. Ne možeš napraviti takvo nešto a da iza toga nema više ljudi koji su odlučili zažmiriti.

Moja teorija je da su im ovo zadnji očajnički trzaji pred smrt. Ukradi što možeš i kako god možeš dok se još da. :D Nije da nam je sudstvo efikasno ili tako nešto. Sve se bojim da je ikoga briga za to kad ih pola ne zna gdje im je glava a ostali imaju problemčiće poput optužnice za ratne zločine. Čudno kako se sve počelo tresti nakon što je Kosorka dobila onaj preliminarni ugovor za pristup EU ili što je već bilo.

Every man for himself, take the money and run i tako to. Općenarodno veselje. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Jadzia Dax » 13 lis 2011 20:49

Ono što je stvarno jadno je, i da se organizira humanitarna akcija (koncert ili štogod), da bi ona đubrad koja je pokrala sve to naplatila PDV. :kava:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la tamara3 » 14 lis 2011 10:56

Zita je napisao/la:dodatak:
Čobanković: Iz Đakovštine ukradeno 26 tisuća tona žita
Još uvijek nije poznato kako je iz silosa nestalo žito, a premijerka Kosor najavila je kako će se na sljedećoj sjednici Vlade donijeti odluka o kriterijima za odštetu 1600 seljaka koji su ostali bez žita.
OBJAVA: 11.02.2010 / 15:04 Vecernji List
:roll2:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/inde ... 77363.aspx

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Zita » 14 lis 2011 11:13

znam. zato i kazem da bi todoric trebao reci od koga je to "kupio"

mislim da je sramotno da se za te ljude mora organizirat koncert il seljacko veselje da im se skupe neke pare kad su svojim radom zaradili da posteno zive
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la pihach » 14 lis 2011 14:56

Zita je napisao/la:znam. zato i kazem da bi todoric trebao reci od koga je to "kupio"
ne diraj u druga! ;)

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Daisy » 15 lis 2011 04:37

prica o radnicima djakovstine traje negdje dvije godine. vlada uskoci, a onda krene sve po starom.

mislim da je ova ideja o humanitarnim koncertima fenomenalna. znam da se ljudi pale na velike prirodne katastrofe u svijetu, jer one instantno zadovoljavaju glad za senzaconalizmom, ali nije mi jasno zasto nisu osjetljiviji na svakodnevne potrese kod nas.

Gost

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Gost » 15 lis 2011 10:08

Ideja o humanitarnom koncertu je flaster na ranu zaraženu gangrenom.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Fuga » 15 lis 2011 10:20

Meni je malo glupasta:D, bez zamere autorki. Takve stvari se ne rješavaju koncertima, uostalom, što oni mogu dobiti takvim koncertom, jednodnevnu medijsku pozornost i nekakvu kratkotrajnu pomoć. Uz to mi se postavlja pitanja koja je razlika između njih i ostalih žrtva divlje privatizacije, apsolutno nikakva. Stvari su puno složenije, koncertima se ne omogućuje pravo na rad, tj. na plaćeni rad, bome ni to da institucije rade svoj posao. Prije mi nekako zovni štrajk i to, no i to je nezadovoljavajuće, obzirom na radnike Kamenskog, one iz Splita i ostalo. Možda bi trebalo stvari uzeti u svoje ruke, nasukati rukave i svu vladajuću elitu, one iz GSV-a, HUP-a, sindikate i ostale pobacati na ulice, ostaviti ih tamo i pustiti ima na kazetofon «Moja domovina», po mogućnosti ih držati na takvom tretmanu bar godinu dana, uz pokoju šnitu kruha i bočicu Jane.
Eto kaj radi nemoć.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 15 lis 2011 13:48

ja necu mislit sta je jadno i sta nije. zato sam na pocetku rekla da me sad ne zanima ko je pokrao i kome.
jedino sto me zanima je to da ljudi nemaju novaca da zive!
lako je nama razglabat sta je jadno pisuci sa flet interneta!
a ne zelim vam situaciju u kojoj su oni. cak to nije ni ratna situacija, rat mi se cini i bolja opcija za civile jer je u vrime rata vecina nas imala di otic u skloniste koje je bilo uvijek toplo a za puno ugrozene je postojala organizacija i nekad negdi nekim danom i u neki sat su mogli doc po vrecicu brasna, mlijeka i secera i raspodjelit tu zalihicu na iducih sto dana do nove podjele kad ce bit!

i ne zanima me dal ce se uzet od koncerta pdv, nista me to ne zanima! samo to da ljudi nemaju za zivit!
a za jebeni kafetin ti triba 20kn u džepu a di je sve ostalo!

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la Dash » 15 lis 2011 14:40

Pritvoriti osumnjičene lopove. Pravednim postupkom im dokazati nevinost ili krivnju. Ako su lopovi....Izračunati koliko oni i njihovi bližnji imaju na računima, nekretninama i pokretninama, a prelazilo je prihode njihovih zanimanja ili dobiti njihovih firmi, dionica,dividendi, oročenog novca.... Oduzeti im VIŠAK
Osuditi na robijanje.

Odsjeći desnu ruku takvim lopovima.
Visoko pri ramenu.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 15 lis 2011 16:13

to je pravda i tako treba i biti. al pitanje je kad ce doci ta pravda ako ce doci.
al njima i sad ovog trenutka treba pomoc. dok drzava ne napravi ako im ista pozitivno po njih napravi, pitanje sta ce bit sa tim pustim zivotima.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la zenia » 18 lis 2011 07:59

zato što oni ne traže humanitarnu pomoć nego svoju plaću koju su zaradili...
uz egzistenciju im se otelo i dostojanstvo jer ih se tretira kao da traže nešto
od drugih, a ustvari samo traže ono što je njihovo...
ova zemlja je odvratna...
zaista odvratna..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 18 lis 2011 13:43

zato zato zato..
***

svakako, pokrenula sam organizaciju na ovu temu i nadam se da ce uspit.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 20 lis 2011 23:13

" ...Kosor je dodala da ima puno onih koji skupljaju političke bodove na tom problemu koji je teško rješiv, ali i za koji Vlada, kaže, ne snosi odgovornost. Inače, dok je premijerka Kosor danas tek najavila rješenje, glasnogovornik Vlade Mladen Pavić još je sinoć, uključivši se u HTV-ovu emisiju Misija, rekao kako je Vlada za radnike Đakovštine pronašla rješenje te da će ih o tome izvijestiti sljedeći tjedan. "

:hiper:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Radnici Đakovštine i etc

Post Postao/la jpeg » 24 lis 2011 18:44

evo ima bit da ce in uplatit stvarno otpremnine, al dobit ce ih i clanovi uprave koji su i odveli u sve ovo + sta su clanovi ka clanovi vise instance pa ce i dobit masu vise love od obicnog radnika..
al dobro.
bitno da ce ljudi zivnit i ozivit :ljubav:

Odgovorite