Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 15:09

Ima li ih? :D Ajmo, besplatno testiranje ega. :D

Šalu na stranu, govorim o onima koji sve vide kao pissing contest. Imate li takvih ljudi u životu i ako da, kako se nosite s njima? I koji je njihov problem?

Zamislite recimo da imate neki jako težak i bitan ispit na faksu i pripremate se za njega dok ne počnete krvariti na uši. Svi znaju kakva je situacija jer ste par puta pizdili po Fejsu da se ventilirate. Prođete taj ispit. Naravno, izvan sebe ste od sreće i olakšanja i podijelite to sa frendovima, planirate mini pijanku možda i tako to.

I onda se odnekud pojavi netko tko će vam reć "ja sam prošao onaj užasno težak ispit na faksu koji je teži od tvog i profesor je Hitler i gori je od tvog a uz to me i mrzi a uz to sam i na putu do faksa bio u prometnoj nesreći iz koje sam spasio deset ljudi, sam sam se izvukao s obje slomljene noge ali sam tako hodao do faksa i usput naišao na goruću zgradu iz koje sam spasio hrpu siročadi, tri mačeta, dva štenca labradora i golim rukama porazio zmaja koji je i izazvao požar." :bomba

Parafraziram. :D
Zadnja izmjena: ariadne, dana/u 13 lis 2011 18:39, ukupno mijenjano 1 put.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la jpeg » 13 lis 2011 15:15

nemam takve ljude oko sebe :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 15:46

A dobro, ima i suptilnijih primjeraka. Npr. oni koji si nabave neki statusni simbol (ili ono što oni smatraju statusnim simbolom. Ili ono što oni misle da vi smatrate statusnim simbolom :D) i onda počnu vikat okolo kako je njihov ultranovi 3D televizor sranje i da ne mogu vjerovat da su dali X kuna za to. I tako gdje god stignu.

Sve samo da bi implicirali da su u nečemu bolji od vas a u isto vrijeme pljuju po tome da ne bi ispalo da se očito hvale iako je to naravno upravo ono što rade.

Ne mora čak biti ni nešto materijalno u pitanju. Znam za jednog tipa koji će ganjat ljude i dogovorit deset kava u jednom danu i onda se dan prije, taj dan i dan poslije žalit kome god stigne i gdje god stigne kako je pola morao otkazat jer ne može sve stić jer mora biti na sto mjesta i njemu je jako teško. Svi ga vole i svima je duhovit a on im jadnima mora uskratiti čast druženja s njime. A sam je kriv za to i onda je još vjerojatno ljudima sjebo dan i neki drugi potencijalni dogovor.

WTF. Dijagnoza, anyone? Going once... :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la dany » 13 lis 2011 15:49

ariadne je napisao/la:Zamislite recimo da imate neki jako težak i bitan ispit na faksu i pripremate se za njega dok ne počnete krvariti na uši. Svi znaju kakva je situacija jer ste par puta pizdili po Fejsu da se ventilirate. Prođete taj ispit. Naravno, izvan sebe ste od sreće i olakšanja i podijelite to sa frendovima, planirate mini pijanku možda i tako to.

I onda se odnekud pojavi netko tko će vam reć "ja sam prošao onaj užasno težak ispit na faksu koji je teži od tvog i profesor je Hitler i gori je od tvog a uz to me i mrzi a uz to sam i na putu do faksa bio u prometnoj nesreći iz koje sam spasio deset ljudi, sam sam se izvukao s obje slomljene noge ali sam tako hodao do faksa i usput naišao na goruću zgradu iz koje sam spasio hrpu siročadi, tri mačeta, dva štenca labradora i golim rukama porazio zmaja koji je i izazvao požar." :bomba
kronična lijenost me sputava u pripremanju za ispit dok ne počnem krvarit na uši.
i bez obzira na to sve, ja bih mislila da sam bolja od njega. kao, mogu i ja to sve napravit malim prstom. ako mi se bude dalo. :D

jesam prošla test??
jebote b*g

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la jpeg » 13 lis 2011 16:00

okej. :D
imam jednu koja me stalno pita ocel uzet i koji tablet ili da uzme netbook, jer joj je veliko nosit jedan od laptopa okolo po kavama, i stalno me pita koji auto da kupi jer joj je ovi dosadija, i di da trazi stan, u kojem kvartu, a svoj bi iznajmila pa bi mogla i tu ubirat lovu.
i ide mi na kurac i zna da mi ide na kurac jer zna (a to je upitno ustvari), bar joj pricam koliko se mucim da dodjem do posla vec evo 2god.

i imam drugu koja ima tatu, i tata sve zna popravit, i tata zna da joj je auspuh otisa jer- tata zna, onda tata je reka da su to nove gume- jer tata je reka! i kad mi proklizemo i bubnemo u auto ispred- nije do guma jer je tata bija reka da su nove gume stavljene, a onda sutradan je rekla da je tatu pitala pa joj je reko da su lose gume na tom autu, pa tata zna.
a kad nije tata u temi, onda je kako su nju zvali na cugu, al posto su je zvali i sa drugog mista onda ona jadna nije mogla na oba mista bit pa joj ovi s koima je izasla nisu dali da ide ca, a ovi iz druge ekipe ju je stalno zva i reka je da ce doc autom po nju ako treba samo da dodje, i njoj ti je bilo ono za poludit!, pa su onda svi zvali, ma daaajj dooodjiii, pa onda je dosla pa su je castili cilu vecer, pa je onda srela jednog lika a on svaki put kad je vidi samo pice stize na sank i tako. i onda ti ona nije ni kunu potrosila!
:D

dosta? :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 16:07

Eto vidiš da imaš. :D Čestitam! :pivo: :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

divlja.ruza
Postovi: 257
Pridružen/a: 30 kol 2011 08:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la divlja.ruza » 13 lis 2011 16:19

tu se radi samo o samopouzdanju.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la Zita » 13 lis 2011 17:45

al to uopce nisu primjeri ljudi koji su bolji od nas.
Ocekivala sam da su to ljudi koji su, u mom slucaju, pismeni i koji znaju lijepo pisat, ljudi koji su nacitani/ji, koji znaju daleko vise od mene, koji su skolovaniji od mene, koji su udareni za nesto i rade to fantasticno, koji su super pametni itd jer takve itekako volim imati oko sebe.
Em naucim nesto novo em me tjeraju na daljnji razvoj.

Ove fore kolko kosta tv il jednostavno hvaljenje o ispitima itd mi je znak nesigurnosti i obicno me samo lijepo nasmije i dopustim im da imaju svoj trenutak.
Ako svaki dan krenu pricat o tome koliko sto kosta i koliko para imaju onda bi im dala do znanja da mene takvo nesto ne zanima al da mi je drago da su na tom financijskom nivou. Ako i dalje nastave onda je to odnos u kojem me netko gusi pa takve volim izbjec.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la Jadzia Dax » 13 lis 2011 18:27

ariadne je napisao/la:Ima li ih? :D Ajmo, besplatno testiranje ega. :D

Šalu na stranu, govorim o onima koji sve vide kao pissing contest. Imate li takvih ljudi u životu i ako da, kako se nosite s njima? I koji je njihov problem?

Zamislite recimo da imate neki jako težak i bitan ispit na faksu i pripremate se za njega dok ne počnete krvariti na uši. Svi znaju kakva je situacija jer ste par puta pizdili po Fejsu da se ventilirate. Prođete taj ispit. Naravno, izvan sebe ste od sreće i olakšanja i podijelite to sa frendovima, planirate mini pijanku možda i tako to.

I onda se odnekud pojavi netko tko će vam reć "ja sam prošao onaj užasno težak ispit na faksu koji je teži od tvog i profesor je Hitler i gori je od tvog a uz to me i mrzi a uz to sam i na putu do faksa bio u prometnoj nesreći iz koje sam spasio deset ljudi, sam sam se izvukao s obje slomljene noge ali sam tako hodao do faksa i usput naišao na goruću zgradu iz koje sam spasio hrpu siročadi, tri mačeta, dva štenca labradora i golim rukama porazio zmaja koji je i izazvao požar." :bomba

Parafraziram. :D

složi se s njima u mišljenju, izbezumit ćeš ih :sarkasticna:

OT: imam takvih nekoliko (u rodu su mi, ne mogu ih izbjeći), kad sam s njima u društvu nastojim pričati "o vremenu", ruku na srce rijetko kad mi to uspijeva.

Rijetko kad napravim nešto pametno, ali ono baš ful rijetko, pa mi ide na živce kad takvi to ne primjećuju i ne cijene.

A natjecanje u materijalnim stvarima? Koga briga, ko što ima? :nezna:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la ariadne » 13 lis 2011 18:38

Zita je napisao/la:al to uopce nisu primjeri ljudi koji su bolji od nas.
Dobro, to sam ja pokušala bit witty i u prvim rečenicama pitat da li itko odavde misli da je bolji od svih, kao oni o kojima sam onda pitala. U skladu s topicom o egoizmu. :sramise:

Idem promijeniti naslov, a u međuvremenu -

Ljudi koji JESU u nečemu bolji od nas. Imate li probleme sa priznavanjem toga i ovisi li to o tome je li osoba zbog toga arogantna ili ne? Dakle, ako netko zbilja u nečemu jest bolji od vas ali vam to svako malo nabija na nos? Hoćete li im tjerati inat ili ćete trpit? Ili ćete im reć da otkače i riskirat da svi misle da ste ljubomorni? :D Malo je teško dokazati da niste. Been there. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la pihach » 13 lis 2011 19:25

imam dovoljno visoko samopouzdanje i samopercepciju da bez pol beda kazem 'svaka cast, bolji/a si'. to mi dolazi samo po sebi, bez razmisljanja.
ne prepitkujem se previse o tome i thank god da ima ljudi koji su 'bolji' od mene. to me samo tjera da budem jos bolja.
mislim da ljudi koji nisu prevec sigurni u sebe i imaju vrlo nisko samopouzdanje ne mogu to priznati i vole uvijek biti naj naj naj, iako to nisu.

Plague

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Plague » 13 lis 2011 19:52

imala sam takve u srednjoj. sreća pa se sad družim s ljudima koji su prevazišli pubertet. ali i na faksu je uvijek bilo ekipe koja nije htjela posudit skripte u strahu da netko ne nauči iz njihovih i nedajbože dobije bolju ocjenu. osobno nemam problema s priznavanjem poraza bilo koje vrste, počevši od društvenih igara pa preko životnih stvari. drago mi je da ima ljudi koji su pametniji i sposobniji od mene jer da sam ja najbolje što postoji život bi stvarno bio jadan.

Plague

Re: Ljudi koji su bolji od vas

Post Postao/la Plague » 13 lis 2011 19:56

ariadne je napisao/la:Znam za jednog tipa...
WTF. Dijagnoza, anyone? Going once... :D
bila je jedna cura u mojoj srednjoj koja je slično reagirala kad bi je se pozvalo na kavu. uglavnom bi prišla nekoj neutralnoj osobi i saopćila kako je xy opsjeda za piće jer je tako jebeno poželjna, a njoj se ne da. a zapravo je bila pomalo asocijalna i ljudi su joj prilazili ne bi li se otvorila jer se skoro ni s kim nije družila. na kraju kad smo je prokužili, počeli smo je ignorirat. par godina nakon srednje, završila je na psihijatriji. dvaput.

divlja.ruza
Postovi: 257
Pridružen/a: 30 kol 2011 08:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la divlja.ruza » 13 lis 2011 20:28

to su jednostavno ljudi koji misle samo na sebe (sam sebi najbolji, sam sebi najljepsi) al znaju bit toliko dosadni sa tim dokazivanjem sta mi je turn off.

mene je isto mucila jedino lijenost sta se tice skole, za maturu recimo nisam ucila i prosla sam je. tak da sebe ne smatram blesavom, a ljubomorna nisam na druge. kak si sam napravis, tak ce ti i bit.

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la freeda » 13 lis 2011 23:21

nemam bas takve ljude oko sebe. srecom pa barem prijatelje mozes birat, huh.
ali poznam neke takve i nisam na njih ljubomorna. obicno se iza svega toga skriva nedostatak samopouzdanja i jad, kao i kod egotripera.
meni za neke stvari treba vise vremena nego nekom prosjecnom, za neke druge puno manje. svi imamo nesto u cemu smo bolji i nesto u cemu smo losiji. a i kampanjac sam i prokrastinator pa se cesto sama uvalim u gabulu, ko veceras recimo.
dakle, ljubomorna sam na sposobnost savrsene organizacije :D i eto, uvatim se ponekad ljubomorna na one koje sreca posere di god stignu.
Zadnja izmjena: freeda, dana/u 13 lis 2011 23:25, ukupno mijenjano 1 put.
back to where i never was

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la inani » 13 lis 2011 23:25

Ooo da, imam takvih primjeraka oko sebe. Rodbina i neki poznanici i par "frendica". Uglavnom, oni uvijek imaju sve najbolje, njihov laptop/mob/kemijska/toaletni papir su bolji od moga, oni znaju sve super, ultra, cool zabavne ljude koji znaju ljude koji su na polozajima pa im oni mogu sve srediti, a neki od njih znaju (cak!) i neke poznate face, njima se ti ljudi jave i u po noci ako im nesto treba jer su si oni VELIKI frendovi, ispijaju kave zajedno, stalno su na ruckovima ili vecerama, stalno su negdje jer znaju PRAVE ljude; njima se svi tipovi nabacuju, one se znaju super i moderno oblaciti, svi tipovi ih caste, voze doma, kupuju darove, vani se svi za njima okrecu.
Ja sam dosadna i ne znam nikoga, nigdje ne idem, nemam stila, a ni ukusa, likovi mi se ne nabacuju (ok, ovo nije dio price kako sam otkrila da me privlace zene :D). :D Tako sam se ja njima predstavila i s obzirom da inace jako malo pricam o sebi, a kad se nadjem s takvim ljudima, pricam jos manje ili provalim neku totalnu glupost, nesto bas jadno tako da me se okane i ne javljaju mi se, ja se njima ionak nemam potrebu javljati. :D Problem rijesen.
A sto se tice ljudi koji znaju vise od mene ili su bolji od mene ili znaju nesto sto ja ne znam, to je vec druga prica. S tim ljudima mi je zanimljvo, uvijek mogu nesto novo nauciti, a i rijetko je netko takav (ako ima nesto soli u glavi) umisljen i bahat. Ljudi vole pokazivati svoje znanje, pricati o nekim svojim idejama, a od takvih se uvijek nesto moze i nauciti.
Ekipa koja ima problem sa samopouzdanjem i koja uvijek mora biti naj naj naj i u centru paznje nije bas stabilna ni normalna.
Konkretni primjeri:
1. Sestricna koja je jako bahata i neodgojena, koja za sebe misli da je genijalac, da sve zna, da se u sve kuzi, da je najpametnija, da ce rasturit sve na faxu (tek je prvu godinu upisala), podcjenjuje sve oko sebe, nema realan pogled na svijet, roditelji je u tome podrzavaju. Nitko od njima nema dugogodisnje prijatelje jer ima kod svih nesto smeta, misle da su najpametniji i nitko im se ne smije suprostaviti jer mu se prestanu javljati; teta pak misli da kuha najbolje na svijetu, a tetak da ima veze i kod samog pape. :fuj:
2. Jedna "frendica" koja je vec nekoliko godina u vezi, tip je predobar, stvarno ju voli i sve bi ucinio za nju, marljiv, pamet, zgodan, radisan, zabavan i drag, ali ne - za njom se svi okrecu jer ona ima stila, najzgodnija je, svi bi htjeli biti s njom, neki jos od osnovne skole pate za njom i sl. S druge strane nije sigurna u svoju vezu (koja je s njegove strane cvrsta), boji se da ju prijatelji ne napuste, da ne nadju bolje ljude, da ne nadju nekoga zanimljivijeg nego sto je ona i da ne ostane sama.

Ni jedna ni druga nisu balavice, ali im ocito fali nesto u ponasanju i odgoju.
... :nesvjest:

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la freeda » 13 lis 2011 23:30

e da, sad mi je palo na pamet dok sam citala picajzlin post.
ja imam problem s drustvenim igrama. naime, bolja sam i moram pobijedit :D
back to where i never was

Plague

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Plague » 13 lis 2011 23:47

interesantno. jer kad igraš protiv mene obično gubiš :D

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la freeda » 13 lis 2011 23:54

samo na tabu! i zato sta igras sa curom! to nije fer :P
da pocnemo igrat skupa? :trept:
back to where i never was

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la ariadne » 14 lis 2011 00:09

Očito je stvar raširenija nego što sam mislila. Najgore je što se čini da su se ljudi navikli na to. Ubila bih se kad mi kažu "dobar je kad ga upoznaš". Ma WTF. Praktički su mi rekli "on je kreten ali naviknut ćeš se". Zašto bi to itko htio is beyond me. :roll:

Kriteriji opadaju. :D

Umrijet ću sama sa dvadeset mačaka i onda će mi one pojest facu i nitko neće znat ništa dok susjedima ne počne zaudarat. O sudbo kleta. :nesvjest:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Soopertrack
Postovi: 804
Pridružen/a: 14 tra 2010 23:06

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Soopertrack » 14 lis 2011 01:00

ariadne je napisao/la: Praktički su mi rekli "on je kreten ali naviknut ćeš se".
:D

ok, volim dobivat. pa i u društvenim igrama. :D ok, i ljubomorna sam na nečiji široki spektar znanja za koji si još ne dajem dovoljno truda. ali to mi je zapravo turn on, dok god ga netko ne 'predstavlja', nego je prirodan i nenametljiv.
ako se netko uzvisuje, pa da govori i najispravniju stvar, prestaje mi bit ispravna. bitno je da je čovjek čovjek. ego tu ne bi trebao imat posla.
The drum is the first thing you hear.. your mothers heartbeat..

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Fuga » 14 lis 2011 06:52

@ariadne
A možda je u tebi problem :D, možda se ti teško nosiš s tuđim uspjehom. Nesigurnost i tako to.
--
Nemam takvih u okolini, tj. bilo ih je, no odavno sam se toga riješila :D
Ima iznimnu čast da se družim i obitavam s relativno zdravim ljudima, otvoreni umovi kojima je zadovoljstvo biti prijatelj, kolega ili suradnik. To je taj neki krug čije me ponašanje tangira i do čega mi je stalo. Ostalo je sve ionako irelevantno i ne obraćam pažnju.
Super mi je kad ljudi raspolažu sa znanjem, obično su mi takvi i zanimljivi i imam potrebu biti u njihovoj blizini. Nisu mi jasni oni koji fakat misle da sve znaju, bojim se da iz takvih nešto stoji.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la JaNNa » 14 lis 2011 07:05

Fuga je napisao/la:Ima iznimnu čast da se družim i obitavam s relativno zdravim ljudima, otvoreni umovi kojima je zadovoljstvo biti prijatelj, kolega ili suradnik. To je taj neki krug čije me ponašanje tangira i do čega mi je stalo. Ostalo je sve ionako irelevantno i ne obraćam pažnju.
Super mi je kad ljudi raspolažu sa znanjem, obično su mi takvi i zanimljivi i imam potrebu biti u njihovoj blizini. Nisu mi jasni oni koji fakat misle da sve znaju, bojim se da iz takvih nešto stoji.
potpisujem ovo, a imam primjere boljih u obitelji i od njih ne mogu pobjeć, ali su mi na ignore. a kad taj štit probiju onda ih sprdam.. zapravo su mi jadni ljudi koji konstantno moraju naglašavat da su u nečemu bolji. više volim djela od riječi, i cijenim one koji mi pokažu djelima da su bolji, a ne naglašavaju to svake sekunde.

nisam ljubomorna na ljude koji su bolji od mene, dapače volim imati takve ljude oko sebe i izvlačim od njih što više mogu da bi ja postala bolja i kvalitetnija.

a ovo "Dobar je kad ga upoznaš" - to ljudi nekad znaju za mene reć.. Znam bit teška na prvu, ali to je zbog životnog iskustva i ne mislim da to nužno znači da je netko kreten, već da ima glupi obrambeni mehanizam..
ariadne je napisao/la:Umrijet ću sama sa dvadeset mačaka i onda će mi one pojest facu i nitko neće znat ništa dok susjedima ne počne zaudarat. O sudbo kleta. :nesvjest:
tuko! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la ariadne » 14 lis 2011 13:38

Fuga je napisao/la:@ariadne
A možda je u tebi problem :D, možda se ti teško nosiš s tuđim uspjehom. Nesigurnost i tako to.
Pomislila sam i na to. I onda zaključila da nije točno. :D Neki od mojih najbližih prijatelja su iznimno uspješni/sposobni u svom području i kad oni uspiju, bude mi jednako drago kao da sam i ja uspjela. Da ne mislim da su dobre osobe ne bi mi ni bili prijatelji, njihov uspjeh nema veze s time. :D

Samo ima taj jedan lik koji se stalno pokušava uzdići na razinu na kojoj objektivno nije tako što preuveličava svoja dostignuća i pravi se da je bolji od svih. Napiše najobičniju zadaću i ponaša se ko da je otkrio lijek za rak. Svako malo mi digne živac pa me obuzme mizantropija (kao jučer :D) i eto zato sam otvorila temu. Da to izvučem van i odagnam homicidalne misli. :D
J.Fe je napisao/la:a ovo "Dobar je kad ga upoznaš" - to ljudi nekad znaju za mene reć.. Znam bit teška na prvu, ali to je zbog životnog iskustva i ne mislim da to nužno znači da je netko kreten, već da ima glupi obrambeni mehanizam.
Jedna stvar je biti "težak", što god to značilo. Misliš, da si oprezna kad upoznaješ nove ljude? To je logično. Nećeš nekome koga nikad nisi vidjela odjednom reći sve o sebi i vjerovat mu bezuvjetno. Mislim na one nepodnošljive fejkere koji se previše trude. :bomba
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Fusion » 14 lis 2011 14:29

Fuga je napisao/la:Super mi je kad ljudi raspolažu sa znanjem, obično su mi takvi i zanimljivi i imam potrebu biti u njihovoj blizini.
To.
Divno mi je ljude koji su dobri u svom poslu ili imaju veliko znanje iz određenog područja "iskoristiti" da saznam nešto više o stvarima kojima se sama ne bavim.
Zanimaju me gotovo SVA područja i obožavam vidjeti kad su ljudi pasionirani oko nečega tako da i mene uspjevaju zainteresirati da postavljam pitanja i saznajem više.
Tako Fugolinu "iskorištavam" oko info-a koji se tiču socijalnog prava i ekonomije. slika

Ovi u zagradi naslova dobiju instant metlicu slika
Ne mogu ni dana trpjeti takve ljude oko sebe. Ta nisam svoje živce kupila na rasprodaji u Konzumu.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la samo ja » 14 lis 2011 15:17

nemam niš protiv onih koji i jesu bolji u znanju, nekom skilu il sl., dokle god mi ne nabijaju to na nos i ne umanjuju moju nit ičiju vrijednost time, a čine to samo radi punjenja vlastitog ega... također mi nisu pretjerano dragi ni oni koji donose nekakve pretjerane negativne zaključke u vezi nekoga kog su tek upoznali... u stilu da su oni kao bolji od tih... ma jel...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Hidden_soul » 14 lis 2011 22:25

Yeah, upoznavala i ja takve primjerke ljudi, bas primjer sa faxom i ispitom je jedan od mojih dozivljenih.
A nista, ima nas svakakvih, sto rec... Ne dozivljavam to vise previse, ako dozivljavam uopce.
U sustini, ne patim od toga da sam losa, ne mislim da sam losa nikad pa nemam bed pizdit jer je netko bolji onda :D Mislim da sam samo jebeno lijena i kampanjac i stvorila sam umjetnost od izbjegavanja i odgadjanja stvari koje treba napravit sa "to do"-liste i to je to, nisu oni nista bolji od mene da se ja trgnem :D
Ma, dobro, salu na stranu, mislim da to stvarno vise i ne dozivljavam ili ako saslusam, pomislim kako mora da je jebeno dobro zivjet u tom njihovom pink svijetu i to je to.
To je sto se tice ljudi koji zabrijavaju kako ih svi zele, kako imaju super kontakte i znaju prave ljude, uvijek su na pravom mjestu i znaju prave stvari i bla ba...
Inace sto se tice ljudi koji zaista znaju svoje znanje, tu skidam kapu, divim se predanosti necemu i divim se perfekcionizmu i svaka cast.

No uz sve to, najvise se divim skromnosti tako da ce mi najvise odusevljenja izazvat geekovi iz sjene :)
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la Daisy » 15 lis 2011 04:27

meni su takvi ljudi zabavni, jer me od srca nasmiju. a malo ih mi je i zao.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Ljudi koji su bolji od vas (i oni koji to misle)

Post Postao/la zenia » 20 lis 2011 08:03

kako to misliš bolji od mene? :D
ta kategorija ne postoji :cool2:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Odgovorite