lesbian drustva and general drama

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la JaNNa » 06 pro 2013 12:11

nemam... al hvala što brineš! divna si! :*

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la gigiONlajna » 06 pro 2013 13:14

DoubleTrouble je napisao/la: slika
Ste vidle da ima Gigi tu na mapi :D

Imam puno, puno pozitivnih emocija prema druženja s lezbama. Imala sam divna druženja, iskustva, stekla prijatelje i poznanike. Niti iz srednje škole, faxa, Crkve (dok sam bila), sporta, susjedstva, poslova, hobija - nigdje nisam dobial tako puno kao iz svojih družena sa lezbama. Smijeha, plesanja, pričanja, tipkanja, emocija..svega pomalo.
Iako je lezbijstvo samo dio mene, nekako se desilo da sam okružena gay ljudima i da me to što sam gay određuje na više načina (socijalizacija, druženja, ljubavi, prijateljstva...). OK, u zadnje vrijeme daleko manje, no zato sam pohrlila natrag u okrilje CROLa i Gay.hra.

Imam li ja situaciju sa bivšima. Uh, zapravo imam. Sa bivšim dečkima nisam ostala u kontaktima (iako mi je jedan Bosanac ostao jako, voljela bih zanti gdje je sada), sa nekim curama sam polupoznanik i na bok-bok, sa dvije se ne čujem niti ne znam gdje su.
ALI ove zadnje 3-4 žene u mom životu...ajme meni, tu je nešto kompliciranije....sa svima sam ostala u dobrom i bliskom kontaktu. Sa dvije djevojke (zajedno su trajale desetljeće, svaka u svoje vrijeme :)) - družimo se zajedno, provodimo dio godišnjeg skupa, u stalnom smo kontaktu. Treću ne mješam u taj odnos. Bilo je trenutaka kada je bilo i teško i nategnuto i čudim se da je na kraju sve tako dobro završilo. Sretna sam da sam ih zadržala u životu. Spadaju u moj najbliži krug.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Rock Faerie » 06 pro 2013 13:33

Lezbe mi uopće nisu jasne.
Zadnja izmjena: Rock Faerie, dana/u 06 pro 2013 13:47, ukupno mijenjano 1 put.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la tamara3 » 06 pro 2013 13:33

gigiONlajna je napisao/la:[...] no zato sam pohrlila natrag u okrilje CROLa i Gay.hra.
Good for you :dada: :ok:
gigiONlajna je napisao/la:Sa bivšim dečkima nisam ostala u kontaktima (iako mi je jedan Bosanac ostao jako, voljela bih zanti gdje je sada)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_7Q1A1mYDik[/youtube]

:haha:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Andain » 06 pro 2013 15:07

To druženje s bivšima mi nije toliki bauk, mislim, ovisi naravno o osobama koje tvore taj odnos i koliko će ga ''prozračnim'' napraviti, al ono što sam sitno vidjela oko sebe, cure s bivšima su imale sasvim normalne frendli odnose. Da nisu mogle, valjda to duže ne bi ni funkcioniralo.

Taj dio lez svijeta mi je, dakle, ok. :)

Ono što mi se na prvi pogled ne sviđa, al, doduše, nemam direktnih iskustava tu, je nekakav umreženi promiskuitet :)..ne cure koje su nakon veze si ostale dobre i bliske, već cure koje su ovaj vikend zabrijale s jednom, idući će s drugom, pa će te dvije međusobno, a u međuvremenu će se svi zajedno konstantno družiti/svađati/tračati i sl.

Dakle, prijateljstvo s bivšima može biti ok; promiskuitet, ak sebi i dr. ne radiš probleme oko toga, također; umreženost..why not..al ak sve to skupa radiš na način da izgleda površno, nezrelo, pijano i više iz nekakve dosade i izgubljenosti nego je su se stvari tako poklopile, onda djeluje malo predepresivno. Meni, barem.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Hurem » 06 pro 2013 17:09

Bježim od drama,ne volim da se o meni svašta priča.I čuvam svoju intimu za sebe.
Ne družim se sa promiskuitetnim osobama,cure "brijačice" kao i one koje rade drame,skandale i sl. nisu dio mojih poznanika.
Znam jedan određeni broj lezbi,koji je eto tako dosadan poput mene :veryhappydance: pa i nema nikakvih kriš-kraš kombinacija,drama i horora....
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

4_music
Postovi: 304
Pridružen/a: 19 stu 2013 11:18

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la 4_music » 06 pro 2013 17:17

Zapravo znam jako malo cura koje su gay..tj s malo njih sam bas dobra..í to samo zato jer mi pasu kao osobe..sto se tice bivsih ne odrzavam neke bliske odnose jer mi te osobe ne pasu..jer se ispostavilo da nisu ono za sta su se predstavljale..bjezim od drama,trokuta i svih tih kombinacija..
"Prije nego dozvoliš da te riječi povrijede pogledaj ko ih izgovara!"

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la JaNNa » 27 sij 2016 15:39

postao je trend podizati naftalinske teme...

ja dižem ovu :lol:

koliko vas se može "pronaći" u ovoj slici?
slika

Teich
Postovi: 1469
Pridružen/a: 15 tra 2014 00:47

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Teich » 27 sij 2016 19:17

Ja neeee...OMG
Live your life be free U know U have it all.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la sillmarien » 24 vel 2016 18:57

evo dugo sam "na sceni" (užasno mrzim taj termin i sve što ide s tim) i nagledala sam se drame. i naživjela bogme.
ali nije mi društvo krivo, kriva sam si sama jer sam si dopuštala uplest se u to sve.
sad sam i dalje tu, al mi je super i gotovo drama free.
zaista mi nije jasno 'hejtanje' lezbijskih društava. razumijem da ne biramo prijatelje po seksualnoj orijentaciji, al ništa ne može zamijeniti taj neki osjećaj pripadanja, razumijevanja i slobode. valjda svi jednom odrastemo i umorimo se od drame
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la JaNNa » 25 vel 2016 12:06

sillmarien je napisao/la:zaista mi nije jasno 'hejtanje' lezbijskih društava. razumijem da ne biramo prijatelje po seksualnoj orijentaciji, al ništa ne može zamijeniti taj neki osjećaj pripadanja, razumijevanja i slobode.
što u ovom smislu znači "hejtanje" lezbijskih društava?

uz sav respect na godišnji staž koji si navela s drugim dijelom ne da se ne slažem nego se totalno ne uklapa u moj mindset i u kontradikciji je sam po sebi.
mislim da generalizirat da jedino LEZBE mogu LEZBAMA pružit sve navedeno je totalno nepromišljeno i bez čvrstih teza jer npr. meni osjećaj pripadanja, razumijevanja i slobode pružaju osobe koje me vole, prihvaćaju sve moje mane i pružaju mi podršku da budem bolja osoba. i to su pretežno straight ljudi koje znam desetljećima. a gle čuda - Lezba sam.

vjerujem da je svako biće različito i posebno na svoj način, te da svatko od nas svoju sigurnost pronalazi na svoj način.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Little N » 25 vel 2016 12:35

^
Slažem se dijelom s Jannom. Ne samo zato što su te strejtuše iste žene koje obje volimo desetljećima, ali važno mi je da sam okružena ljudima koji idu istim smjerom u kojem ja idem. Koji vole slične stvari, slično se zabavljaju i tu su kad ih trebaš. Jako malo mojih prijatelja ima staž manji od 30-17 godina druženja. Oni su mi najvažniji i još jedna bolja stvar, oni su totalno drama free. Mora da ih je netko cijepio.

E sad, što se tiče Lez društva. Pojedinci imaju tendenciju stvarat dramu, al pretežno u svojim vezama, tak da me to pretjerano ne zamara. Naučila sam se s vremenom isključit. Nemam snage za pomaganjem u začaranom krugu.
I ne volim generalizaciju. 90% ljudi je općenito drama free, pojedinci postoje u svim krugovima društva, ništa više ili manje među lezbama i pederima. Takvo je moje iskustvo do sad. Poznam dosta cura iz strejt veza koje su dramazille! Ubojice.
I da, apsolutno se slažem da si u to uključen onoliko koliko si sam dozvoliš. Neki su slabići, al to je opet postojeće u svim sferama društva, ne samo pederluku.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la zwarte paard » 29 vel 2016 09:44

inteligentni ljudi ne dramatiziraju.

lezz drustva s lezz dramama jednako je skup zivcanih slomova za svakoga tko je uravnotezen. skup klinki ili skup koji je na razini retardacije jer se ponasa kao da ima 17 a ne 37 godina...

tesko podnosim koncentrirane lezbijke na jednom mjestu. volim mjesovitost i sve zene skupa. samo lezbijke su mi popot sekte izuzev u situacijama kada se radi i kada je potrebno da sjednemo solo i vidimo kako disemo i sta treba mijenjati. privatno ne volim biti iskljuciva i biti sektaski nastrojena...

mada malo zakidam muskace jer volim se druyiti sa zenama...specificna je atmosfera...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 29 vel 2016 11:02

zwarte paard je napisao/la:inteligentni ljudi ne dramatiziraju
S ovime se nikako ne slažem. Dramatiziranje ima veze s temperamentom, emocionalnom stabilnošću, dijelom i zrelošću... Najviše, dakle, s osobinama ličnosti, ne s inteligencijom.

Dvije moje frendice su skupa godinama, variraju između potpunog obožavanja i harmonije, i svađa i velikih drama. Iscrpljujuće je za cijelu ekipu (u kojoj nitko nije strejt), drama se uvijek proširi na sve nas, a bome ne bih rekla ni za koga u toj ekipi, pa tako ni za njih dvije, da nije inteligentan ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la zwarte paard » 29 vel 2016 11:45

Nirya je napisao/la:
zwarte paard je napisao/la:inteligentni ljudi ne dramatiziraju
S ovime se nikako ne slažem. Dramatiziranje ima veze s temperamentom, emocionalnom stabilnošću, dijelom i zrelošću... Najviše, dakle, s osobinama ličnosti, ne s inteligencijom.

Dvije moje frendice su skupa godinama, variraju između potpunog obožavanja i harmonije, i svađa i velikih drama. Iscrpljujuće je za cijelu ekipu (u kojoj nitko nije strejt), drama se uvijek proširi na sve nas, a bome ne bih rekla ni za koga u toj ekipi, pa tako ni za njih dvije, da nije inteligentan ;)
ja i dalje smatram da inteligentni ljudi ne dramatiziraju.

te da one koji dramatiziraju treba izbjegavati , jer su smorovi, neobzirni i dosadni sa svojim glupostima. u stvari tipicni egocentrici...od kojih leba nema.
ne znam, meni su na ignore modu i cim mi se pokusa natrpati na ledja necije izvodjenje bespotrebnih scena / prst u oko pa da barem zbog necega opravdano pati.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Nikita34
Postovi: 1793
Pridružen/a: 26 sij 2016 21:28
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nikita34 » 29 vel 2016 11:50

Ja nemam lesbian društvo.. :-P A u društvu koje imam nađe se pokoja general drama.. :-) Mislim da to ovisi o karakteru osobe i njihovim sklonostima prema dramama..

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la jpeg » 29 vel 2016 15:19

zwarte paard je napisao/la:
Nirya je napisao/la:
zwarte paard je napisao/la:inteligentni ljudi ne dramatiziraju
S ovime se nikako ne slažem. Dramatiziranje ima veze s temperamentom, emocionalnom stabilnošću, dijelom i zrelošću... Najviše, dakle, s osobinama ličnosti, ne s inteligencijom.

Dvije moje frendice su skupa godinama, variraju između potpunog obožavanja i harmonije, i svađa i velikih drama. Iscrpljujuće je za cijelu ekipu (u kojoj nitko nije strejt), drama se uvijek proširi na sve nas, a bome ne bih rekla ni za koga u toj ekipi, pa tako ni za njih dvije, da nije inteligentan ;)
ja i dalje smatram da inteligentni ljudi ne dramatiziraju.

te da one koji dramatiziraju treba izbjegavati , jer su smorovi, neobzirni i dosadni sa svojim glupostima. u stvari tipicni egocentrici...od kojih leba nema.
ne znam, meni su na ignore modu i cim mi se pokusa natrpati na ledja necije izvodjenje bespotrebnih scena / prst u oko pa da barem zbog necega opravdano pati.
Zwarte ja tebe volim jos od pocetka ove teme! Skroz sam sve zamislila i slazem se skroz!

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Andain » 01 ožu 2016 16:11

Nirya je napisao/la:
zwarte paard je napisao/la:inteligentni ljudi ne dramatiziraju
S ovime se nikako ne slažem. Dramatiziranje ima veze s temperamentom, emocionalnom stabilnošću, dijelom i zrelošću... Najviše, dakle, s osobinama ličnosti, ne s inteligencijom.
Donekle da, al rekla bih da je moguća i poveznica s inteligencijom. Da se pojasnim-inteligentna osoba je u stanju razumijeti više perspektiva i uzroka neke situacija ili svojih osjećaja, dok će manje inteligentna osoba reagirati na prvu, ne gledajući dublje. Nešto je smeta-nešto izaziva reakciju (bez dubljeg misaonog procesa oko tog zašto ju smeta, koji su razlozi kod druge osobe za neku radnju i sl.).

Ovo je čisto komentar poveznice inteligencije i nekakve temperamentnosti, gdje ja osobno inteligenciju povezujem s mogućnošću da se stvari smireno sagledaju. Ali to je čisto jako uopćeno promatranje, kad stvari spustim na konkretniju razinu, dramatiziranje može imati više uzroka, od manjka inteligencije do osjećaja da ''ju mama nije dovoljno voljela'', razmaženosti i sl.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 01 ožu 2016 16:16

Da, zapravo dobro objašnjenje, taman negdje između :) Inteligentniji ljudi jesu obično introspektivniji pa mogu bolje prepoznati uzroke svojih osjećaja i stanja... ali s druge strane, što to vrijedi nekom inteligentnom, ali temperamentnom i emocionalno manje stabilnom kad unatoč tom razumijevanju neće stići uvijek spriječiti impulzivnu i/ili dramatičnu reakciju, jer je ona ipak jednim dijelom uvjetovana fiziologijom, odnosno podražljivošću živčanog sustava? S druge bi se strane moglo argumentirati da će inteligentniji ljudi, zbog sve te silne introspekcije, biti skloniji anksioznosti (za što, ako se ne varam, postoje i neki znanstveni dokazi, kao i za depresiju, ali nemojte me držati za riječ jer ne stignem sad kopati u potrazi za linkom ;)), koja bi onda mogla dovesti do ajmoreći drame.

Možda je stvar i u tome kako definiramo dramu - kao impulzivne, nagle i glasne reakcije na neku situaciju na koju bi netko smireniji i manje sklon drami reagirao mirnije, ili i kao dramatične misli i postavke koje mogu dugo kuhati nekome u glavi prije nego izađu na vidjelo, koliko god burno ili ne?... Jer ovo prvo je više impulzivni tip, dakle temperament, a ovo drugo više anksiozni tip.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Andain » 01 ožu 2016 16:22

Moja definicija drame uključuje nedostatak razumijevanja druge strane i njenih motiva/radnji, što izaziva impulzivne i nagle reakcije, međutim, kod ovog
Nirya je napisao/la:kao dramatične misli i postavke koje mogu dugo kuhati nekome u glavi prije nego izađu na vidjelo, koliko god burno ili ne?
..mislim da je doista više stvar u emotivnoj stabilnosti gdje netko može racionalno dobro razumijeti situaciju, ali ju emocionalno baš dira u slabu točku (nesigurnost i potrebu za potvrđivanje i posesivnošću pa onda iako kuži da nema razloga za ljubomoru svejedno ima ljubomorne ispade) gdje više nema samokontrole.
Da se dopunim, slažem se i s tvojim zaključkom :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 01 ožu 2016 16:27

:D Primjer s ljubomorom zapravo baš dobro ilustrira cijelu stvar. S jedne strane oni koji odmah ljubomorno planu i naprave scenu (= drama), s druge strane oni kojima dugo kuha u glavi pa tek kad im se nakupi naprave ljubomornu scenu ( = drama) :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la zwarte paard » 01 ožu 2016 16:57

a gdje su oni/e koji ne rade ljubomorne scene? :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la str8faith » 01 ožu 2016 18:28

Jezu brate gospoje.., sto ste izdramile sve odreda po ovoj temi!
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Malory » 01 ožu 2016 18:41

Nirya je napisao/la::D Primjer s ljubomorom zapravo baš dobro ilustrira cijelu stvar. S jedne strane oni koji odmah ljubomorno planu i naprave scenu (= drama), s druge strane oni kojima dugo kuha u glavi pa tek kad im se nakupi naprave ljubomornu scenu ( = drama) :D
Što je ustvari drama? Kad ćeš za neku osobu reći da drami? Zašto neki ljudi dramom smatraju samo tvoje iskreno mišljenje? Zašto neki ljudi dramom smatraju kada otvoreno kažeš da se zbog nečeg ne osjećaš zadovoljno? Mislim, postoje ljudi koji su generalno skloni drami i takve vrlo jednostavno prepoznam. S druge strane postoje oni koji nisu, ali im se zalomi. Takve ne etiketiram kao drama queen niti ću im reći - ne drami. Jer ne, nije svaka burnija reakcija dramljenje. Ili? Ti si psiholog. Pomozi mi. :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la megan » 01 ožu 2016 18:53

^ slazem se.. mislim da tu negdje fali element nepotrebnog/neopravdanog burnog reagiranja
Desert je visnjica :(

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 02 ožu 2016 11:44

Malory je napisao/la:
Nirya je napisao/la:Što je ustvari drama? Kad ćeš za neku osobu reći da drami? Zašto neki ljudi dramom smatraju samo tvoje iskreno mišljenje? Zašto neki ljudi dramom smatraju kada otvoreno kažeš da se zbog nečeg ne osjećaš zadovoljno? Mislim, postoje ljudi koji su generalno skloni drami i takve vrlo jednostavno prepoznam. S druge strane postoje oni koji nisu, ali im se zalomi. Takve ne etiketiram kao drama queen niti ću im reći - ne drami. Jer ne, nije svaka burnija reakcija dramljenje. Ili?
Daaaa! Upravo to!
Neki, recimo, dramom smatraju i nekakva iskustva i eksperimente i pogreške iz prošlosti. Ili čak kad ti se mama i brat posvađaju pa pričaš prvo s jednim na mobitel, a onda s drugim, da ih smiriš. "Ajme, kod tebe stalno neka drama". To sam sinoć naučila. :confused:

To i kažem, da vjerojatno ne mislimo svi na isto kad kažemo "drama". I drama i impulzivnost nisu nužno isto. Drama može valjda biti i bez jako burne reakcije, nego kroz cendranje o glupostima. Kako megan kaže, treba ubaciti varijablu "nepotrebno/neopravdano" :)

Mislim da je iskreno mišljenje, posebno o nečemu što te smeta, pojedincima lakše nazvati dramom nego ga prihvatiti, prepoznati kao problem i pokušati riješiti. S druge strane, pravi drama queen ljudi, rekla bih, lako su prepoznatljivi.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la tratinčica » 03 ožu 2016 08:34

Kao prvo nikako ne bih rekla da su drama i buran temperament sinonimi. Ovo prvo je izraz nečije nekulture, a vrlo vjerojatno i inteligencije, dok je temperament naslijeđena osobina koja se s vremenom može naučiti kontrolirati. Razlika između temperamenta i drame je vremenski interval u kojem traje jedna i druga pojava. Rekla bih da je burna reakcija nešto kraćeg životnog vijeka jer je odraz nečije urođene reakcije i nakon 15 minuta ona nestaje, drama je ono što traje duže jer je produkt nekog ciljanog ponašanja.
Eh sad, mislim da inteligentni ljudi itekako drame, ako uzmem u obzir da je drama nešto što izaziva prvenstveno reakciju kod druge osobe mislim da će inteligentne osobe 'dramiti' kako bi vidjeli tu reakciju partnera. Negdje sam pročitala da inteligentne osobe zapravo vrlo lako poprimaju psihopatske karakteristike. Takvi ljudi znaju točno što reći i na koji način 'dramiti' kako bi dobili određenu reakciju, takvim ljudima možda i odgovara nemir u vezi, a o razlozima toga ne bih ulazila u diskusiju.

Uglavnom, ovo s inteligentnim ljudima smatram iznimkom. Mislim da je razlog drame u gay odnosu dupli pms :D, jače emocije, veća želja da se o emocijama razgovara i veća osjetljivost. Žene. :D

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 03 ožu 2016 08:43

tratinčica je napisao/la:Mislim da je razlog drame u gay odnosu dupli pms :D, jače emocije, veća želja da se o emocijama razgovara i veća osjetljivost. Žene. :D
:D :D :D :D :D

A ima nešto i u tome... ;) Žene generalno jesu više usmjerene na emocije od muškaraca (u prosjeku govoreći, naravno da ne mislim reći da to vrijedi za SVAKU ženu i SVAKOG muškarca), više ih trančiraju i traže uzroke ponašanja ljudi oko sebe, pa kad se nađu dvije i krenu cjepidlačiti jedna prema drugoj... :D A kad se PMS podupla, to stvarno jest horor. :wow: :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Malory » 03 ožu 2016 08:46

Zato kad je pms u igri nikada ne smijes reci "ne drami", vec napomenuti da su tu hormoni u igri i da je stvari u tom slucaju tesko sagledati racionalno. Na kraju ponudis keksic ili cokoladu. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la JaNNa » 03 ožu 2016 08:57

Malory je napisao/la:... Na kraju ponudis keksic ili cokoladu. :D

:lol:
i kažeš: "Sjedni", pogladiš po glavi i opet kažeš: "Dobra curica!"

Odgovorite