lesbian drustva and general drama

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 03 ožu 2016 09:05

:D Već vidim: "NEMOJ MI GOVORITI DA JE PMS KAD MENE TO STVAAAAARNOOO SMETA!!! Oh, gle, keksić, čokolada, hvala." :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Malory » 03 ožu 2016 10:18

Svijet bi bio krasno mjesto kad bi se keksicima umirivalo pmsicne zene. :D

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 03 ožu 2016 10:24

Indeed ;)

Meni bi recept bio maženje + čokolada + dekica + neki dobar film ili serija ;) Ali ne pali ni to uvijek. Dobijesa i hormoni. :primalscream:

Ali ima smisla, naravno, da više drama nastaje u PMS-u, odnosno pod utjecajem hormona. Hm, bi li to onda značilo da su žene s hormonalnim nebalansom sklonije drami?... ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la tratinčica » 03 ožu 2016 10:30

^ali opet nisu one jadne krive. Drama je reakcija procesa koji se odvijaju o organizmu. Ne znam jel bi nazvala to onda dramom.
Ma bez obzira kakav urođeni hormonalni disbalans osoba ima bitno je to prepoznati i pokusati kontrolirati, ako i ne uspije kontrolirati to ne bi bio problem. Bar ne meni. Veći su problem oni Psycho ljudi koji žive za to da naprave dramu, sto je opet ciljano i svjesno, a ne posljedica nečeg drugog..

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Nirya » 03 ožu 2016 10:35

E, mislim da si zapravo sad pogodila u srž onoga da je pitanje kako definiramo dramu... Odnosno, očito postoji više vrsta drama, ovisno o motivaciji i/ili uzrocima u osobi koja drami.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la tratinčica » 03 ožu 2016 10:41

Drago mi je kad mi to kao laiku kaze psiholog. :D
Ja na dramu gledam kao nekakvo ciljano i svjesno ponašanje kako bi se dobila reakcija s druge strane, uzrok moze biti manjak ili višak inteligencije... Ne vidim problem ako netko burno reagira jer ima hormonalnih problema (moze biti problem ako ne radi na samokontroli) ili urođenu manu..problem je kada netko bas hoce dramu!

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Malory » 03 ožu 2016 11:02

Ja i dalje ne znam kako bih precizno definirala dramu. Pizdis bez veze = dramis? Kako druga osoba moze znati je li to bez veze ili je mene nesto zaista povrijedilo? Nisam sklona ljudima govoriti da drame. Pokusam shvatiti sto ih smeta. Ne mogu reci da sam savrseno stalozena i da ponekad ne reagiram iracionalno i burno, ali u sustini se trudim biti smirena i shvatiti u cemu je problem. Najjednostavnije je reci "daj ne drami". Shvatiti uzrok pretjerane reakcije zahtjeva nesto vise truda.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la tratinčica » 03 ožu 2016 11:14

Uvijek dobro dođe ona stara "sto ljudi sto cudi", svi mi drugačije reagiramo na različite podražaje i svaka osoba bi toga trebala biti svjesna. Apsolutno je opravdano misliti da netko pizdi bez veze jer tebe takve stvari ne bi toliko pogodile ili pogodile uopće, ali osoba zbog različitog mentalnog sklopa, iskustva, straha odreagira burno. Netko ce vidjeti pauka i umrijeti 100 puta u sebi dok cu ga ja hladnokrvno lišiti života ili ako sam dobre volje premjestiti van. Tako i na sve ostalo ona moze pizditi, a meni ce to biti bezrazložno jer ne reagiram tako na te podražaje. U tom slučaju osobu treba pokusati razumjeti i smiriti, tesko je to promijeniti jer je njoj vec urođeni defekt da ce na to tako reagirati. Mislim da je drama nesto sto se uvuče u svaku poru vašeg odnosa, ona je svakodnevna i bezrazložna pojava, a ne neki izolirani slucaj.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Malory » 03 ožu 2016 12:58

Apsolutno je neopravdano govoriti nekom da pizdi iskljucivo zato jer se tebi to cini nebuloznim. Kao sto si i sama navela, razlicite ljude razlicite stvari "izbace iz takta". To sto je meni nesto glupo i ne izaziva nikakvu reakciju, ne znaci da bih toj osobi trebala reci "sta dramis pa to je samo xy". Shvacas? Mislim da bi bilo puno manje "drame" kad bi ljudi bili osjetljiviji na stvari koje druge ljude muce te ih pokusali sagledati iz njihove perspektive. Ponavljam, ne govorim da dramljenje ne postoji, samo se svasta svrstava pod taj pojam.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la tratinčica » 03 ožu 2016 13:16

Malory je napisao/la:Apsolutno je neopravdano govoriti nekom da pizdi iskljucivo zato jer se tebi to cini nebuloznim.
Napisala sam da je opravdano misliti, velika je razlika. U suprotnom sve ostalo sto sam napisala je kontradiktorno. :D
Ostalo sto si napisala stoji. Ne znam koliko vrijedi o ovome raspravljati kada je na kraju sve tako subjektivno. Samo znam kako bih se ja postavila u takvoj vezi, s nekim tko drami ne bih mogla biti, a sa osobom koja je osjetljivija i pazi na samokontrolu bih nastavila odnos.
Osobe koje drame to ne žele ni popraviti, niti misle da se trebaju primijeniti. Mozda ima nečega i u tome. ;)

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: lesbian drustva and general drama

Post Postao/la Malory » 03 ožu 2016 13:23

U pravu si. Osobe koje stalno nesto drame su sebicnjaci koji ne vide dalje od svog nosa i takvi se nece promijeniti. Najgore od svega je sto ni sami ne shvacaju koliko je to (auto)destruktivno ponasanje.

Odgovorite