Mišakova 'gay agenda'

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:23

Tak sam zbunjena i pomalo u šoku da ne znam ni kam bi s ovom temom, ni kak bi je nazvala. Uglavnom, natrčala sam na blog Kreše Mišaka ("Na rubu znanosti") i ispada da je tip za kojeg sam oduvijek mislila da je kul i zanimljiv očito... neću reć homofoban... ali nije ni daleko. U postu u kojem se osvrće na Split Pride praktički je napisao kako Split nije slučajno odabran :o te sve to nekako uobličio u 'gej propagandu' :nesvjest:

http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=216

Evo i teasera:
Slično se dogodilo s jednim vrlo angažiranim i inteligentnim dečkom kojeg sam nedavno sreo, glazbenikom i glumcem koji mi je sam, pomalo u čudu, prokomentirao da do sada nije uopće mario za homoseksualce, ali da je nakon napada u Splitu na povorku gay-pridea odjednom postao totalno za njih. Zanimljivo opažanje. Ja sam mu, naravno, rekao da je to vjerojatno namjerna manipulacija, baš u stilu već spomenutig Freudovog nećaka Bernaysa, jer vijesti uglavnom tome i služe.

I tek što sam se zapitao gornje pitanje „čemu sve to“, usred desetodnevnog medijsog razvlačenja te žvake, pojavile se u novinama i vijest naslova „Povijesna rezolucija UN-a o pravima gay osoba“. Kakva usklađenost!

Kad se na jednu hrpu stavi UN-ova rezolucija, incident u Splitu, medijska žvaka, pa onda ove nagrade za homofrenda i homofoba, gdje glavna osoba za zadatak uključenja Hrvatske u nadnacionalnu iluminatsku diktaturu biva nagrađena i priča o slobodi, dok neka druga bude proglašena homofobom (koliko sam shvatio, ta pak promiče tzv. obiteljske vrijednosti i protivi se istospolnim brakovima, o njoj ne znam puno, zapazio sam je samo kao aktivnu u proglašenju nekih hrvatskih županija GMO-free zonama, što bih svakako pozdravio), to nije baš mirišljava hrpa.

... ... ... ...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Angela07 » 10 stu 2011 16:30

:kava: pa da, reklo bi se da mu gay osobe i gay prava nisu baš po volji!

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Fusion » 10 stu 2011 16:31

Tako je Mišak, reci ti svima. SVE je jedna velika teorija zavjere! slika

Već vidim kako će u nekoj od emisija kvaziznanstvenici raditi profil Sanje Juras i debatirati o tome je li vanzemaljka, Ickeov čovjek-gmaz ili nešto treće. slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:33

Pa kaj nije too much? Dođe mi da mu napišem mail ali sam sad malo uzrujana :ljuta:.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Angela07 » 10 stu 2011 16:38

tamara3 je napisao/la:Pa kaj nije too much? Dođe mi da mu napišem mail ali sam sad malo uzrujana :ljuta:.
ozbiljno mislim da ti to nije loša ideja. hm...ali možda, ako se odlučiš na to, da tražiš pojašnjenje ovoga što se nekako provlači kroz njegov članak prije nego ga "napadneš"

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la samo ja » 10 stu 2011 16:38

meni je ovo smješno kak lik brije, nisam dobila dojam da ima neš protiv gay populacije neg više nešto tipa ...i oni su u tome :haha:
no ne čudi me to preveć, jer zbilja ima onih koji briju u te neke iluminatske zavjere i manipulacije, ljudima očito dosadno u životu... pogledaj dokumentarce na youtubeu kaj su zabrijali za gagu samo lol... ah, smješni ljudi...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:41

Angela07 je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Pa kaj nije too much? Dođe mi da mu napišem mail ali sam sad malo uzrujana :ljuta:.
ozbiljno mislim da ti to nije loša ideja. hm...ali možda, ako se odlučiš na to, da tražiš pojašnjenje ovoga što se nekako provlači kroz njegov članak prije nego ga "napadneš"

Znam, zato se prvo moram primirit.

@samo ja, nije to ono... ko da je eksplicitno protiv ali začudilo me nepoznavanje elementarnih činjenica, tim više što sam imala dojam da je on relativno pametan i obrazovan tip ali očito sam pogriješila :o.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Pi » 10 stu 2011 16:41

Ne vidim nikakvu homofobiju. Osobno mi Mišak nije nimalo simpatičan, njegova emisija je sranje i da postoji nekakav zakon koji štiti publiku od laži i propagande zabranili bi je kao i recimo Jutarnji. Sramota je za televiziju, i drago mi je što je maknuta iz znanstvenog u tragični program ili već gdje.

Međutim, ne vidim zašto je loša stvar pretpostaviti da nešto nije slučajno. Eto, slučajno se skupila ekipa u Splitu, napravili transparente dok su pivo pili i krenuli marširati. Dabome da nije, nego je organizirano. Dabome da nije odabrano izvlačenjem slučajne lokacije iz bubnja. Kad je krenuo interes oko Prajda, normalno da su po novinama krenuli i tekstovi o ljudskim pravima. Pa normalno da je u to vrijeme organizirana i ta "dodjela nagrada".

Ukratko - čovjek je u pravu, nije slučajno, smišljeno je, i to nije u tajnosti smišljeno - za nije cilj Prajdove propagande bio promijeniti mišljenje ljudi? o.O

Nije li to Mišak upravo rekao? :D

U zaključku - bokte, više lezbi ili pederu nećeš moći reći ni da ima kratku kosu jer će to biti homofobija.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:43

Ne, nije to rekao. Ali da bi se to shvatilo, trebalo bi pročitati cijeli tekst na linku :kava:.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Pi » 10 stu 2011 16:47

o.O Pa jesam pročitala. I ako zanemarimo riječi kao što su "iluminati" i ostale (povremene) gluposti, čovjek ima poantu.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:49

A kad bismo, recimo, zamijenile pojam gay prava u dijelu u kojem se govori u rezoluciji UN-a, s, recimo ljudskim pravima žena ili crnaca, onda bi isto imao poantu?

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la samo ja » 10 stu 2011 16:50

mislim da lik samo voli kopati po nedokazivim konkluzijama i proširivati ljudsku svijest u abnormalne sfere, a takva mu je i cijela emisija kad pogledaš...

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Pi » 10 stu 2011 16:55

tamara3 je napisao/la:A kad bismo, recimo, zamijenile pojam gay prava u dijelu u kojem se govori u rezoluciji UN-a, s, recimo ljudskim pravima žena ili crnaca, onda bi isto imao poantu?
Joj tamara - pa ne kažem da se ovo nije borba za pravu stvar - osobno smatram da jest. Samo ne treba biti baš totalno slijep i misliti da billboard Prajda nije reklama, a eto billboard Hrvatske Vlade kojim reklamira EU jest. Ili bilo koji primjer. Normalno da sve jest propaganda, normalno da je smišljeno, isplanirano i financirano od nekoga - ne znači da je uvijek sve negativno. Samo ga ne treba nazivati pogrešnim imenom i još se uvrijediti kad ga netko nazove pravim imenom :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:59

@samo ja: Ne može se reći da je sve dokazivo i da za sve što nas okružuje postoje savršeno racionalna objašnjenja, ali to je neka deseta tema.
Meni samo smeta što se nečija ljudska prava trpaju u koš iluminatskih i reptilskih zavjera i tome slično, a ponavljam, point je da sam o njemu imala nekakvo dobro mišljenje pa sam morala izbaciti inicijalni šok.

@Pi: Normalno je da se prajd ne može organizirati s nula kuna te da to netko mora financirati. Sad, ja borbu za ljudska prava ne bih nazvala propagandom. Niti bih Pusićku nazvala osobom za zadatak uključenja Hrvatske u nadnacionalnu iluminatsku diktaturu i u tom kontekstu o Petirki razmišljala kao o dobroj curi koja samo promiče obiteljske vrijednosti.
Osim što je bedasto, još je i nevjerojatno površno.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Kroacija » 10 stu 2011 17:03

ne mislim da je covjek nuzno homofob ako samo ima svoje vidjenje cijele stvari. ne treba ga osuditi nego adekvatno i kvalitetno argumentirati njegove izjave.
Zadnja izmjena: Kroacija, dana/u 10 stu 2011 17:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Pi » 10 stu 2011 17:04

OK, samo još jedan post prije nego krenem na jedan (propagandni) događaj:

Normalno da Prajd netko financira, normalno da kupuje reklamni prostor, dijeli letke, daje proglase, pušta vijesti u novine i na svaki mu dopušteni način pokušava promijeniti mijenje javnosti - što je po DEFINICIJI propaganda. Opet, ne znači da je cilj loš. Niti znači da netko griješi ako ga nazove propagandom. Niti su fraze ljudska prava i propaganda kontradiktorne.

Rekoh, ako zanemariš iluminati i ostale gluposti, Mišak ima poantu.
Pusićku - osoba za zadatak uključenja Hrvatske u nadnacionalnu diktaturu. Koji dio nije točan. :D
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 17:07

@invalid: Nisam rekla da je homofob, samo sam rekla da mi se čini da nije ni daleko, to je sve.

@Pi: Ne znam, onaj koji si namjerno izostavila? Da ne duljim, slažem se jedino da se ne slažemo, kao i obično.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Pi » 10 stu 2011 17:14

Jedino što sam izostavila jest ovo o Petirki jer ne znam što da o njoj mislim. Je li ona borac za obitelji? Jest. Je li lijepo što se bori za ono u što vjeruje? Jest. Je li u krivu? Vjerojatno jest.

Opet ne vidim gdje je problem. Samo ti velim da je normalno da jest propaganda - nije lijepo, ali je svakodnevno, dakle, normalno. Normalno da se mora financirati, normalno da će se služiti propagandom. I ne treba čovjeka prozivati homofobom i kretenom radi toga.

U Miškovom slučaju - imaju 100 drugih stvari zbog kojih ga se može opravdano nazvati kretenom.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Fusion » 10 stu 2011 17:17

tamara3 je napisao/la:samo sam rekla da mi se čini da nije ni daleko
Totally agree.

Vagati argumente i protuargumente ima smisla u onim temama u kojima subjekt razmatranja ima jednaka prava pa eventualno manevrira/izvoljeva van tog područja.
Ovdje je riječ o skupini koja ne samo da nema jednaka prava već svojom pojavom izaziva bacanje kamenja.

I tek što sam se zapitao gornje pitanje „čemu sve to“, usred desetodnevnog medijsog razvlačenja te žvake, pojavile se u novinama i vijest naslova
„Povijesna rezolucija UN-a o pravima gay osoba“. Kakva usklađenost!


Pfuj! slika
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 10 stu 2011 17:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 17:23

@Pi: Jedina osoba koja je u ovoj temi upotrijebila riječ "kreten" si ti. Ja ga, recimo, nikad ne bih nazvala kretenom.

To je jedno, a drugo - ono što me potaknulo da otvorim ovu temu je bilo moje puko čuđenje što netko o kome sam mislila da ima zrno soli u glavi borbu za ljudska prava stavlja u kontekst iluminatske, reptilske i tko zna kakve još zavjere. To ne radi čak ni njegov obožavani idol Icke.
I ne samo to, već i spominje "promociju homoseksualnosti" u kontekstu sa "spermicidnim kukuruzom, lažnim cjepivima protiv tetanausa koja su činila žene neplodnima" te "Kissingerovim dokumentom MSN 200".
Mene to na nekoj razini vrijeđa jer, koliko znam, u obitelji nemam reptila, niti sam u sprezi s Rockfellerom, engleskom kraljicom ili moćnim elitama koje žele uvesto novi svjetski poredak. Vjerojatno nije ni većina nas.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la slapa » 10 stu 2011 18:10

Meni se čini da je tom čovjeku prije pisanja ovog članka bilo zaista dosadno. Toliko da je počeo vidjeti iluminatsku zavjeru u svemu. Bolje da više ne ide u te izolacije pa da se vraća s ovoliko "inspiracije".

Isto tako mislim da će rijetko tko imati vremena čitati toliko laprdanja o zavjerama da uopće stigne do ovog dolje odlomka. Što nikako ne umanjuje njegovu novinarsku i ljudsku površnost tu. Ali od silnih briga oko zavjera očito si ne stigne postaviti normalnija pitanja tipa tko to stoji tamo u gay povorkama i zašto. I je li to u redu ili nije...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Pi » 10 stu 2011 19:39

Pa da, upotrijebila sam riječ kreten, jer sam to i mislila. Ne mogu naći niti jedan razlog da drugo mislim o čovjeku koje onakve stvari stavlja na televiziju.

No i ćorava kokoš ponekad nabode zrno - ne znači da u ovom njegovom tekstu nema istine. Opet napominjem, ako zanemariš njegove idiotarije o reptilima i iluminatima i ine stvari (što naglašavam treći put da je idiotski, a ti opet povlačiš tu paralelu kao uvredljivu), citirao je u nekim stvarima sasvim solidne izvore. Svejedno to što ste naveli ne pobija činjenicu da se u Paradi, kao i u tim kampanjama za EU radi o propagandi. To je zapravo jedino na što sam se referirala. Plaćeni oglasi u cilju mijenjanja percepcije javnosti su propaganda.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Gost

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Gost » 10 stu 2011 20:23

Nazvao je svoj blog Svjetlost-Online. * dumbstruck *

Space dye vest
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 lis 2011 22:23
Spol/rod: žensko

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Space dye vest » 10 stu 2011 21:53

Može biti da će post malo otići u off, ali... čitava priča oko teorije zavjere me tjera na to.

Postoji jedna knjiga zove se „Kult amatera“ a opet u njoj postoji jedan citat, a on ide ovako;

'U tradicionalnim medijima imali ste timove profesionalnih ljudi koji rade svoj posao, odgovaraju svojim ugledom, položajem i imenom za ono što je objavljeno. U takozvanoj demokratizaciji javnog prostora, svaki amater, srednjoškolac ili student sa pristupom internetu, svaki najobičniji čovjek postao je novinar, pisac, historičar, lingvista, izdavač, muzičar, zabavljač. Preplavljeni smo morem smeća i morem prosječnosti, a životi su prekratki da bismo se probijali kroz nepregledna bespuća loših sadržaja. Takva situacija erodira kompletnu kulturu, i da ne zvučim odveć fatalistički, ugrožavajući slobodne medije, ugrožava temelje moderne zapadne civilizacije i svega onog dobrog u društvima poput američkog.''

I sad me j*be kao i uvijek „dualnost“ jer tradicionalni mediji su imali taj nedostatak
-da su bili uvijek kontrolisani od strane veće sile
-da su često šititli postojeći poredak, ako su ga pak urušavali činili su to u korist drugog poretka, i tako u krug.

Pojavom onog što autor naziva „demokratizacijom javnog prostora“ stvari su se promijenile, na bolje ili na gore... ? Recimo npr. da o trgovini bijelim robljem pod rukovodstvom UN-a na našim prostorima nijedna vodeća medijska kuća nije govorila, dok smo na drugoj strani imali hiljade blogera koji su objavljvali takve stvari, podatke, činjenice, i koji su tu vijest ubacili u mainstream medije, i koji su faktički natjerali mainstream medije da govore o tome, znači da „demokratizacija javnog prostora“ itekako ima dobru stranu, ALI koju nažalost poništava samom sobom, što je nevjerovatno. Jer upravo tom demokratizacijom stvara se sve ono što je navedeno u citatu, imamo hrpu ljudi koji su kvazi filozofi, kvazi historičari, književnici, umjetnici, i oni nam svaki dan serviraju govna (da prostite).
U srednjoj školi sam pratila njegove emisije, i pročitala sam sve što se moglo od Ickea pročitati, zatim Estulina, Kolemana, i sličnih... i onda sam se lijepo zapitala (kao srednjoškolska naivna djevojčica)
„a što svi ti bad guys ne ubiju Ickea, što ga reptili ne pojebu i bace sa neke stijene (xD) zašto su dozvolili da se „istina“ objavi...? Zašto kad odem na sajam knjige sve vrvi od takve literature, zašto milioni ljudi čitaju te stvari i opet ne čine ništa povodom toga, možda iz razloga što im sve to ide u korist, kako... ? – ovako... jednostavno, pročitajte neku od knjiga N.Čomskog, uzmite npr. Promašene države, Kobni trougao, Imperijalne ambicije, Hegemonija ili opstanak, sa provjerenim informacijama, fusnotama, navodima iz arhiva, dokumenata, svjedočanstava, itd... i obogaćeni tim (paprenim)informacijama otiđite nekom čovjeku, prijatelju i ispričajte sve to, znate kakav ćete odgovor dobiti

„ne bavim se ja tim stvarima, teorije zavjere mene ne zanimaju, ja volim da je sve naučno dokazano“ ili „hej, pa sve to ima u zeitgeistu“

U tome leži caka, naime „teorija zavjere“ i sve te knjige su postigle efekat da se svaka knjiga koja govori protiv postojećeg poretka (koja nudi informacije koje mijenjaju svije(s)t ) smatra „teorijom zavjere“ samim tim umanjuje se vrijednost te knjige koja je naučno-istraživački rad i stavlja se u sjenu, dolazi do obratne situacije gdje izgleda da su te knjige dobile informacije iz jebenih dokumentaraca, a ne suprotno.
Svi ti dokumentarci su samo uzeli informacije od takvih knjiga koje su pisane po deset godina i onda su učinili ono što se obično učini, trivijalizirali sve te stvari i naravno pružili neki svoj „novi veliki put“.
A zapravo je stari, samo što je car obukao novo ruho, pa idemo dalje. Stoga, zašto na sajmovima sve vrvi od takvih knjiga, pa jednostavno svi će ih uzeti i čitati iz znatiželje, sa rezervom, niti će provjeriti odakle dolazi ta informacija, da li je tačna i sl. I onda im spomeneš Čomskog, ili danas fukny verziju Čomskog N. Klein i počneš pričati o projektu „mkultra“ oni ti kažu
„ ne vjerujem ja u to, ne čitam te knjige iz oblasti TZ, ja volim da je sve dokazano“ wtf... ?
a nisu ni provjerili ko su ti autori, niti ih zanima, jer su kategorički odmah odbili i svaku knjigu takvog tipa svrstali u neki novu pojavu „teorija zavjere“. Predrasude. A danas rijetko ko ne boluje od te bolesti.
U prilog još jedan citat

Ugnjetačke klase stalno su progonile velike revolucionare za njihova života, dočekivale su njihova učenja s besnom zlobom, jarosnom mržnjom, najneskrupuloznijom kampanjom laži i kleveta. Posle njihove smrti čine se pokušaji da ih pretvore u ništavne ikone, da ih, tako reći, kanonizuju, da njihovom imenu dadu izvesnu slavu, radi "utehe" i obmanjivanja ugnjetenih klasa, ujalovljujući sadržinu revolucionarnog učenja, tupeći njegovu revolucionarnu oštricu, vulgarizujući ga. Na takvom "obrađivanju" marksizma susreću se sada buržoazija i oportunisti u radničkom pokretu. Zaboravlja se, briše, unakazuje revolucionarna strana učenja, njegova revolucionarna duša. Ističe se u prvi plan, veliča se ono što je prihvatljivo ili što izgleda prihvatljivo za buržoaziju.“( Lenjin – Država i Revolucija“)

Sada nije potrebno progoniti revolucionare, potrebno je učinit ih ikonama, a kvazi teoretičari će da iskrivljuju nijihove citate, misli i koristite u vlastite svrhe kao što to čine propovjedači „novog puta“ i to je to.

Što se tiče Krešimira M. on gleda svijet kroz jednobojne naočale, takvi ljudi odrede jedan pristup svemu i onda samo trube o tome, ne treba se odmah svrstavati u neke pokrete ili zastupati samo jednu ideju, ako čitaš Marxa ne moraš odmah gledati svijet samo kroz klasnu borbu, nije sve tako jednostavno. Ja bih bila sretna kada bih sve mogla objasniti postojanjem gmazova, represijom od strane kapitalista, lošom američkom politikim, ali nažalost stvari su tako komplicirane i sve sadrži u sebi onaj dualizam, yin i yang, sve je izmješano, puno suprotnosti, koje funkcionišu bez ikakve logike. Ne možeš danas reći to je ZLO, i odrediti to kao problem, ili neki uzrok, kad ta ista stvar u sebi nosi i neko dobro.

I iznervirala sam se, zato jer su nam toliko prava ugrožena, ne samo homoseksualaca, već općenito – svih nas. Na jednoj strani tačno je da se određeni prajdovi koriste u određene propagandističko-političke svrhe, ali i tu je prisutan dualizam, uvijek će nas neko pokušati iskoristiti u određene svrhe, a opet to iskorištavanje dovodi to toga da postanemo „vidljivi“. Uvijek će postojati masa koja će se koristiti, i ljudi koji će planirati koga će i kako iskoristiti.

poenta je u tome što danas svi žele MOĆ. Dostojevski je jednom prilikom rekao „sve u svijetu je sredstvo, a vladati svijetom je cilj“ što se nadopunjuje na onu „cilj opravdava sredstvo“ Danas je to maksima mnogih.
Malo su mi zbrkane misli, ne mogu ih sastaviti u cjelinu, ali sve sam više uvjerena u neki božanski plan, toliko sam vremena i vremena provela čitaju o slobodnoj volji, slobodnoj svijesti, samosvijesti, pojedincu, da sam sebi pumpala toliki optimizam, a u zadnje vrijeme imam osjećaj da je sve ovo neki voz koji juri određenom linijom, u propast, u budućnost i da nema šanse da ga ko zaustavi, jer mašinovođa, barem onaj od krvi i mesa, mrtav. Postoji jedna takva tema u Zolinom romanu "čovjek zvijer" tačnije voz koji pun vojnika jurca kroz ravnicu, a mašinovođa je mrtav, ali postoji neka druga sila, opet pravim alegoriju na voz, koja je jaka i koja nosi- naprijed, u budućnost, u budućnost.
Jebat ga. Odoh na planine.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kTxWcz8i7zI[/youtube]

Na početku 0:06 Magi kroji novine, shvatate zašto.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Bash » 11 stu 2011 01:13

iden leć, ali moram pinku komentirat. ja sam ga shvatila da pod propaganda misli pro gay propaganda namjerno izazvana nasiljem na prajdu u St, jer je St poznat po đikanima i sve su to prajdovci isplanirali pomno da ispadnu žrtve. tu ne baš suptilno provlači svoje mišljenje o previše vijesti o prajdu, o nametljivosti prajda i kako neopredijeljene ljude to odbija, o političkim (negativna konotacija riječi) pravima za koje se prajd zalaže, o nasilnicima ništa negativno, osim korisnog savjeta da ignoriranje najviše šteti. teško mi je zamisliti gay friendly osobu s takvim stavom. nije toliko bitno koliko je rekao protiv, već koliko nije rekao za. i to dovoljno govori

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la ariadne » 11 stu 2011 02:20

Gluposti. Svi znaju da iza svega što se događa stoji Bilderberg grupa. :nesvjest:

Šalu na stranu, ja mislim da je on samo pretjerano paranoičan. Toliko je čitao Ickeova trabunjanja i gluposti o Iluminatima da vidi zavjere i tamo gdje ih nema. Nešto kao McCarthy i komunisti. :lol:

Generally speaking, mislim da toliko sveobuhvatne teorije zavjere naprosto nemaju smisla jer su ljudi jednostavno preglupi da bi izveli nešto takve magnitude. Mislim da je ovo prvi put da sam iskoristila riječ "magnituda" i sad se osjećam ko debil for some reason. :/
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la bašja » 11 stu 2011 08:16

mišeka i njegove teorije zavjere ne podnosim. hvala na ovome tamara, sad imam još konkretnije razloge za to.

u skladu s teorijama zavjera uvijek se stavlja naglasak na razna lobiranja, pa homoseksualni lobi zvuči super jako, skoro kao i američki umirovljenici. i u tom smislu mišek ne može, a da ne bude granično homofoban. ali to njegovo me osobno ne dira kao homofobnost nekog drugog, jer zavjeraši su jednostavno fobni - prema svemu i svakome.

ja samo kažem, dao bog da lezbijski lobi malo ojača!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la rainbow » 12 stu 2011 03:24

Čitala sam nekoliko Mišakovih teksotva i pogledala nešto tih emisija i bilo mi je uglavnom zanimljivo i dalo za razmišljati (od ajahuaske, permakulturne zajednice, holotropnog disanja i sl.) i on mi se čini okej lik. Dosta sam i tih raznih teorija zavjera preletila i vjerojatnije mi je da nisu sve samo "mlaćenje prazne slame". Pretpostavljam da postoje strukture moći koje koriste razne manipulativne mehanizme kako bi održavali i povećavali svoju moć (i često imaju „na tapeti“ neko žrtveno janje -bili to pagani, židovi, crnci, muslimani, pederi, vještice, vanzemaljci, običan puk, ljekovito bilje, duvan, konoplja..u name it).
Može li se gay agenda koristiti i za manipulaciju? Možda. Pada mi na pamet da bi mogao postojati neki "plan" da ide u đuture sa onom vrstom medijske manipulacije kojom se toliko prenaglašava sex , droga, nasilje ili pak "forever young" bug koji nam se sustavno pokušava injektirati (sjetim se samo teme na gay.hr -> peder/lezba iza 30 = mrtav peder,ili percepcija „peder je pederu najveći neprijetelj“, pa priče momaka koji su u ranim dvadesetima, a izmijenili su oko stotinjak partnera, preopterećenost izgledom, mladošću, žene "daske-kosturi" kao estetski imperativ, itd). No naravno to nije posljedica samo neke tamo potencijalne smišljene medijske manipulacije, nego raznih drugih čimbenika.
Ali sve da i postoji neka propaganda, sve da je Pussy glavna do Lussya, sve da je cilj nekih tamo „moćnika“ uništiti "nukleus" aka "obitelj", istrijebiti pučanstvo ili već neki „jao.joj.horor“ – mislim da to ne bi smio biti izgovor za šutnju, za nedjelovanje, za prešućivanje, toleranciju i/ili opravdavanje nasilja, zlostavljanja, ili bilo kojeg drugog oblika nanošenja nepravde drugom ljudskom biću (a imam dojam da „konzumacijom“ raznih teorija zavjera tako lako potpadnemo pod utjecaj straha i paranoje koje onda paraliziraju razum i djelovanje). Da li je parada „idealan“ način, ma nemam pojma, al meni je bitno da ne šutim, jer mi se čini da ako šutimo bivamo poput suučesnika u zlostavljanju, ovako bar jasno velim da mi to nije okej (i to mi ne znači da sam si sva ponosna jer sam se muffmunčerica ili da sam posebna jer imam i lezbo sklonosti, nego samo da želim da svi ljudi imaju jednaka prava). Svrstati borbu za "gay" (ili bilo koja druga ljudska) prava izravno u koš *orkestrirana iluminatska manipulacija* i ne osuditi nepravdu i nasilje smatram neodgovornim i ne odveć mudrim „pranjem ruku“ (ovime ne isključujem da mi je moguće da postoje razne „propagande“).
„Prvo su došli...
Kada su nacisti došli po komuniste ja sam ćutao; jer nisam bio komunista.
Kada su zatvorili socijaldemokrate ja sam ćutao; jer nisam bio socijaldemokrata.
Kada su došli po sindikalce ja se nisam pobunio; jer nisam bio sindikalac.
Kada su došli po mene,nije preostao niko da se pobuni.“

Avatar
rafaella
Postovi: 73
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:59

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la rafaella » 12 stu 2011 13:30

tamara3 je napisao/la:... ko da je eksplicitno protiv ali začudilo me nepoznavanje elementarnih činjenica, tim više što sam imala dojam da je on relativno pametan i obrazovan tip ali očito sam pogriješila :o.
Potpuno se slažem s tobom Tam3 i ja sam imala sličan dojam o liku al' sad ... :nezna: ...i meni dođe da mu napišem mail da malo argumentira "što je pjesnik htio reći" osobito ovo što "osoba se zalaže za obiteljske vrijednosti" ?!,

.... i imaš pravo, i ja se osjećam prozvanom i na nekoj razini me vrijeđa.. šta hoće reći, ja se ne zalažem za obiteljske vrijednosti?!! :aaaa: :palacdolje: Totalno površno i.... fakat ne znam šta bi rekla, osim da nisam takve rečenice i takvu površnost očekivala od tog lika
So come, my friends, be not afraid.
We are so lightly here.
It is in love that we are made;
In love we disappear.
L.C.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Mišakova 'gay agenda'

Post Postao/la Daisy » 12 stu 2011 14:04

meni je taj misak uvijek bio oduran. sad mi je jos odurniji.

Odgovorite