Leptirići (ljubavni) :D

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la ariadne » 30 pro 2011 16:07

Opet ja. :wave:

Tema potaknuta postom sa ove teme http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =11&t=8844
samo ja je napisao/la:mislim da su danas svi pomalo, ajde ne pomalo, to je blago rečeno, malo previše razmaženi i nezahvalni i općenito vođeni idejom da uik mogu i zaslužuju bolje... i kad imaju nešto lijepo i vrijedno, ne zna se to cijeniti nego se prednost daje, u ovakvim slučajevima, prvotnim osjećajima koji su ionako uik samo na početku... umjesto da se okrenemo onome što imamo i u tome tražimo inspiraciju i ispunjenje, uvik se to traži negdje drugdje... kod susjeda recimo... mislim, žalosno je što je ovo materijalističko društvo učinilo od nas, utuvilo nam tu glad za novim, svježim itd. bla bla... ako nismo stalno u oblacima, ništa nema smisla... primjetite kako je tu sve po ja, ja i samo ja principu... mislim da bi se svi trebali više pozabaviti pružanjem ljubavi prema nekome, a manje bi trebali gledati šta ta osoba meni daje... ne mislim sad tu da samo vi dajete, a ništa vam se ne uzvraća i pruža... princip bi trebao biti obostran da bi funkcioniralo...
tamara3 je napisao/la:Pogodila si poantu, baš :thumbup:. Iako je to vjerojatno neka druga tema, činjenica jest da među ljudima nešto suštinski ne valja, mnogi se ponašaju kao da su drugi potrošna i zamjenjiva roba.
Dakle, maknemo djecu iz jednadžbe. :D Ganjate li leptiriće? Biste li prekinuli s nekim tko vam odgovara, ali prema kome više nemate onako intenzivnih osjećaja? Biste li mislili da zaslužujete i možete bolje? Smatrate li to razmaženošću?

Mislite li da je uopće moguće biti s nekim dugo u vezi i imati jednake (ili jače) osjećaje kao i na početku veze? Znamo da zaljubljenost ne traje dugo, ali nigdje ne piše da ljubav ne može biti intenzivna kad zaljubljenost prestane. Ili? Što vi mislite? Romantični filmovi aside. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Afrodita » 30 pro 2011 16:20

Moje mišljenje u potpunosti odgovara ovom tekstu koji sam nedavno pročitala.

Pročitaj više: http://www.dernek.ba/blog/593931/SiLLyy ... z1i20mG3hJ
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la slapa » 30 pro 2011 16:21

U startu veze su mi leptirići uvjet. Lijepo je kad se događaju i kasnije. Jednom sam ušla u vezu u kojoj nije bilo seksualne privlačnosti (barem s moje strane) i nastalo je divno prijateljstvo ali je falilo to nešto bitno da bi veza opstala. I skužila sam da nema smisla ulaziti u takve veze...
A ljubav i emocije se mijenjaju stalno. Tako čak i zaljubljenost. Mislim pa i žene smo. U prirodi nam je da smo promjenjive. Tako da možda i postoji vjerojatnost da će zaljubljenost biti najveća u početku ali sigurno nije pravilo. Događa se i da se nanovo zaljubimo u istu osobu kasnije. Ili da zaljubljenost dugo traje. Sve ovisi...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la ariadne » 30 pro 2011 16:34

E zaboravila sam pitati, mislite li da je LGBT ljudima teže pronaći pravu ljubav zbog manjeg izbora? Dobro, biseksualci imaju više, those bastards :P :D Drugim riječima, mislite li da se ponekad zadovoljimo nečim manjim od onoga što želimo zato što mislimo da imamo manje šanse da to pronađemo?
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la samo ja » 30 pro 2011 16:40

oke, zaključili smo da su leptirići prolazni i da se ne mogu prožimati konstantno i dugotrajno, eventualno se mogu kasnije opet pojaviti, isto tako i splasnuti... moje je mišljenje da ljudi često zabriju, kad nestanu leptirići da je nestalo i ljubavi... može li itko od vas, ne meni, sebi objasniti što je to ljubav!?! osobno mogu reći da ljubavi često nisam bila ni svjesna dok se ne bi dogodio nekakav izniman preokret i saznanje da bi ta osoba mogla zauvijek nestati... tek u takvim trenucima bi se probudio onaj snažan osjećaj povezanosti s tom osobom... sve do tad je bila nezamjetna, tiha, mirna i lijepa....

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Afrodita » 30 pro 2011 16:41

Mislim da ne ...nikad se ne treba zadovoljiti bilo čime samo da nismo sami ... Bez leptirića i cvijeća nema proljeća
http://www.youtube.com/watch?v=SiDbPMC3QPE
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Fusion » 30 pro 2011 17:07

ariadne je napisao/la:Ganjate li leptiriće?


Nikud bez leptirića. slika
Biste li prekinuli s nekim tko vam odgovara, ali prema kome više nemate onako intenzivnih osjećaja? Biste li mislili da zaslužujete i možete bolje? Smatrate li to razmaženošću? Mislite li da je uopće moguće biti s nekim dugo u vezi i imati jednake (ili jače) osjećaje kao i na početku veze? Znamo da zaljubljenost ne traje dugo, ali nigdje ne piše da ljubav ne može biti intenzivna kad zaljubljenost prestane. Ili? Što vi mislite?


Daleko je lakše teoretizirati s pozicije osobe koja nije involvirana u neki emocionalni odnos.
Međutim, puno sam puta vidjela (a i sama doživjela) situaciju da je ljudima koji imaju vrlo jasan stav o o tome kako bi njihov odnos trebao izgledati
bilo vrlo teško povući neke poteze kad su se sami našli u vezi ili zaljubili/zatreskali u nekoga.
Puno je teže racionalno djelovati kad smo emocionalno angažirani "u nečemu". Na stranu to koliki udio u tome nose stvarne emocije, a koliko navika i strah od promjene.

Napisala sam i rekla već puno puta, ali mi nije problem ponoviti : D - ljudi se iz godine u godinu mijenjaju kao jedinke/individue,
isto tako se mijenjaju i one postavke koje su postojale na početku nekog odnosa. I toga bi svi koji ulaze u nešto (koliko je to moguće od vruće glave) trebali biti svjesni.
Oni odnosi u kojima se partneri mijenjaju sinkronizirano ili barem približno sinkronizirano uz zajedničku spremnost na modifikaciju odnosa
(kad za to dođe vrijeme) imaju šansu opstati i biti kvalitetni.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 30 pro 2011 17:11

ja volim leptirice...i cvijece...i ako bas zavolim nakon tog pocetnog proljeca zna mi se to desit i kasnije...zaljubim se svako malo iznova u tu osobu..i ako se dvoje ljudi stvarno vole,ne vidim razloga da to ne uspije na duze staze,ako su dovoljno mastoviti daju se strasti opet razbuktat,i proljece opet zavladat... :vjecniromantik/zanesenjak/sanjar:
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Afrodita » 30 pro 2011 17:22

Fusion je napisao/la:Napisala sam i rekla već puno puta, ali mi nije problem ponoviti : D - ljudi se iz godine u godinu mijenjaju kao jedinke/individue, isto tako se mijenjaju i one postavke koje su postojale na početku nekog odnosa. I toga bi svi koji ulaze u nešto (koliko je to moguće od vruće glave) trebali biti svjesni.
Oni odnosi u kojima se partneri mijenjaju sinkronizirano ili barem približno sinkronizirano uz zajedničku spremnost na modifikaciju odnosa (kad za to dođe vrijeme) imaju šansu opstati i biti kvalitetni.
Uz leptiriće i to definitivno stoji ali onda i ostaju leptirići jer ih se trudimo zadržati. A sinkronizirano plivanje u moru života traži puno truda.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Jadzia Dax » 31 pro 2011 11:48

hebeš leptiriće, kad si najmirnija tada je najbolje u vezi, nema nervoze, nema pitanja, onih suvišnih, pored tebe je netko tko te poznaje bolje nego svi ostali....

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la bašja » 31 pro 2011 12:32

ariadne je napisao/la:Ganjate li leptiriće? Biste li prekinuli s nekim tko vam odgovara, ali prema kome više nemate onako intenzivnih osjećaja? Biste li mislili da zaslužujete i možete bolje? Smatrate li to razmaženošću?
Mislite li da je uopće moguće biti s nekim dugo u vezi i imati jednake (ili jače) osjećaje kao i na početku veze? Znamo da zaljubljenost ne traje dugo, ali nigdje ne piše da ljubav ne može biti intenzivna kad zaljubljenost prestane. Ili? Što vi mislite? Romantični filmovi aside. :D
ganjam leptiriće, ali to mi nikad nije bio problem naći. Zato više cijenim onaj kasniji osjećaj prave povezanosti. Normalno mi je da osjećaji nisu jednaki kao na početku veze, samim time se ne može uspoređivati ni jačina. I mislim da se može u istu osobu zaljubiti bezbroj puta, jer zašto te ne bi mogao netko s kim si i dugo zajedno tu i tamo nanovo oboriti s nogu, to je stvar volje, želje i truda.

Kriterije za sada nisam nikada smanjivala. Ako se pretpostavka o premalom izboru ikad pokaže istinitom, radije selim negdje vani nego da smanjim svoje savršeno dobre kriterije.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Zita » 31 pro 2011 13:17

mora biti leptirica na pocetku inace to nije to.
nemrem se natjerat voljet nekoga sa kim ne osjecam kemiju, kolko god ta osoba bila dobra to jednostavno nejde.
ako neku osobu volim te u nasoj vezi zaljubljenost prodje, uspava se ili smo u down fazi to ne znaci da bi radi toga sto nema leptirica prekidala vezu.
znalo se dogodit da ti isti leptirici dolaze i odlaze i ne mislim da ih moram osjecati konstantno da bi bila sretna sa nekom.

ostalo-slazem se sa basja da se u istu osobu mozes zaljubit xy puta i isto se slazem sa Fusion oko mijenjanja ljudi.

ne mislim da je samo LGBT osobama teze pronac ljubav. Mislim da je svima jednako tesko i da to, sto smo vecinom pred monitorom samo otezava.
Measure of a woman is her sense of humor

Debaser
Postovi: 520
Pridružen/a: 31 srp 2011 22:17
Spol/rod: žensko

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Debaser » 01 sij 2012 18:24

da su leptirici...nego jebeni zmajevi. s godinama sve vise mislim kako su precijenjeni. barem kod mene nikad nije funkcionisalo bez njih, niti se mogu naterati kao ni vecina ovde, ali se ispostavilo da sam zestoko omanula kad god sam se povodila iskljucivo tim osecajem. sto se tice ekstra pitanja, mislim da je podjednako tesko. :/ pronaci.nekog.koga.mozes.da.volis.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la ariadne » 02 sij 2012 22:47

Jadzia Dax je napisao/la:hebeš leptiriće, kad si najmirnija tada je najbolje u vezi, nema nervoze, nema pitanja, onih suvišnih, pored tebe je netko tko te poznaje bolje nego svi ostali....
Oprosti, ali meni ovo zvuči dosadno. :(
Zita je napisao/la:ne mislim da je samo LGBT osobama teze pronac ljubav. Mislim da je svima jednako tesko i da to, sto smo vecinom pred monitorom samo otezava.
Stvarno? Uglavnom čujem suprotno. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Afrodita » 02 sij 2012 23:04

ariadne je napisao/la: Stvarno? Uglavnom čujem suprotno. :D
Nadam se da imaš pravo :) :thumbup:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la rainbow » 02 sij 2012 23:08

ariadne je napisao/la: Ganjate li leptiriće? D
eto ne znan štab ti rekla
više mi izgleda kao da oni ganjaju mene, no ja njih
i puna mi ih je kapa i ne znam što da mislim o njima, jesu li više u domeni putokaza ili "narkomanije".. znaću za koju godinu valjda štokod više

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la JaNNa » 03 sij 2012 09:20

da, da, i da! živjeli LEPTIRIĆI!!
slika
volim leptiriće i volim ih nanovo otkrivati! mislila sam da sam nesposobna za to, ali se ispostavilo da ipak nisam! :D
ariadne je napisao/la:Opet ja. :wave:
Mislite li da je uopće moguće biti s nekim dugo u vezi i imati jednake (ili jače) osjećaje kao i na početku veze? Znamo da zaljubljenost ne traje dugo, ali nigdje ne piše da ljubav ne može biti intenzivna kad zaljubljenost prestane. Ili? Što vi mislite? Romantični filmovi aside. :D
1) mislim da je moguće
2) mislim da je za svaki odnos potrebno puno truda, volje i razumijevanja - onda je sve moguće. naravno tu ide i onaj dio KOLEGICE FUS o sazrijevanju, no ako se on poklopi - leptirići su mogući uvijek - samo ih treba znati loviti! :D

slažem se sa Zitom da to što nas ima imanje da ne znači da nam je teže. Mislim da je svakom živom biću teško naći srodnu dušu - pogotovo u ovo današnje MODERNO vrijeme.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la phos » 03 sij 2012 09:31

ariadne je napisao/la:

Mislite li da je uopće moguće biti s nekim dugo u vezi i imati jednake (ili jače) osjećaje kao i na početku veze? Znamo da zaljubljenost ne traje dugo, ali nigdje ne piše da ljubav ne može biti intenzivna kad zaljubljenost prestane. Ili? Što vi mislite? Romantični filmovi aside. :D
nekako sam misljenja da kad produ probavne smetnje na pocetku veze od ushicenja pri svakom nalazenju (probavne smetnje neki nazivaju i leptiricima, ali nisam bas poznavatelj faune pa ne bih u te poredbe), onda nastupi ona mirnija faza koja se s vremena na vrijeme trzne zivotnim promjenama koje probude strast.
i onda mislim da je moguce.
da, mislim da je.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Gost

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Gost » 03 sij 2012 13:22

ariadne je napisao/la: Mislite li da je uopće moguće biti s nekim dugo u vezi i imati jednake (ili jače) osjećaje kao i na početku veze?
Znam da je.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la Andain » 15 svi 2015 11:54

Uvijek sam držala leptiriće precijenjenim..:)
Ne na način da kalkuliram oko ulaska u odnos s nekim, ali je vrlo, vrlo znakovito da se leptirići pojavljuju samo u onoj fazi odnosa gdje ne poznaješ dobro osobu i gdje ti je ta osoba još uvijek stranac, bez nekih dubljih emocija ili iskrenosti među vama.

Tako da..umjesto leptirića, glasam za divljenje i poštovanje, a isto zapravo nije toliko osjećaj koliko rezultat odnosa s nekim.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la ariadne » 07 lip 2015 15:29

A jest ova neke glupe teme otvarala, božesačuvaj.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Leptirići (ljubavni) :D

Post Postao/la JaNNa » 10 lip 2015 14:05

ariadne je napisao/la:A jest ova neke glupe teme otvarala, božesačuvaj.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! you're back!

:veryhappydance:

Odgovorite