Platonska ljubav

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la bašja » 21 sij 2012 15:29

moram priznati da nisam u stanju razumijeti kategoriju platonske ljubavi. osim ako se, kao što je picajzla rekla, ne radi o dobrim prijateljima koji te jednostavno nikad nisu i neće seksualno privlačiti.
ja se u vezi zamišljam s dobrom prijateljicom koja mi je uz to napeta. sve ostalo su samo prijatelji. i ne vidim kod sebe mjesta za još neku kategoriju u sredini.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 21 sij 2012 15:56

slazem se s ovim sta je neko gore napisa-dok sam bila mlađa i mnogo toga nisam ni mogla s drugom osobom znalo bi se desit..nisam ni sigurna,ali znam da sam uvik imala neke prijateljice koje bi mi bile draze od drugih,na neki poseban nacin koji ni sama nisam znala objasnit,a tek sam posli skuzila :D danas,kad imam vece apetite i mogucnosti tesko to mogu zamislit...
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Pariz za Sandru

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la Pariz za Sandru » 24 sij 2012 06:04

freja je napisao/la:volim kad mogu s nekim podijeliti takve osjećaje. ništa mi nije milije od toga.
Volim takve osjećaje imati i podijeliti s nekime, nije teško... ne događa se samo u pubertetu, bilo bi prejednostavno tako. Lijepo je biti u društvu takvih ljudi, dovoljna je sama prisutnost te osobe :) samo u razgovoru ili u druženju. Poseban odnos uzajamnosti i privrženosti, ugoda susreta, a i uz neki mali erotski naboj, platonska je ljubav. :)

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la black.cat » 24 sij 2012 09:46

platonska ljubav - seks = prijateljstvo/netko tko ti je idol ili simpatija

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la Moloko » 06 vel 2017 22:36

Nije. Volim miks fizičkog i tog nekog "mentalnog" divljenja. Ako me netko zaintrigira na taj način pozelim ga upoznati kroz sve slojeve,u svakom smislu. Nisam od onih sto se "samo gledaju" godinama. Iako,ima i u tome vjerojatno neke napetosti.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la Andain » 07 vel 2017 09:04

Platonske ljubavi nekako vežem uz školsko doba..dakle, kad si zaljubljen u nekog s kim znaš da neće ništa biti (profe, straight frendovi i sl.). Svi ovi ostali vidovi nekakve privlačnosti mi imaju težnju biti fiz. realizirani, a sve ostale ljubavi koje nemaju privlačnost u sebi su mi prijateljstva. :keeping.it.simple:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la Nirya » 07 vel 2017 10:10

What Andain said. "Platonsko" po samoj svojoj definiciji isključuje bilo kakav seksualni aspekt.

Što ne znači da romatična neplatonska ljubav isključuje mentalnu privlačnost i kompatibilnost - meni se osobno jako rijetko događa da mi je netko seksualno privlačan ako mi nije privlačan mentalno, i često se desi da mi netko postane privlačan prvo mentalno, pa da se seksualna privlačnost razvije iz toga.

#sapiosexual :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la ariadne » 07 vel 2017 18:32

Pročitala sam "planktonska." :brainless: Nemam niš korisno reć na ovu temu, nema na čemu.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Platonska ljubav

Post Postao/la black.cat » 07 vel 2017 21:19

znam tko je bio Platon, a sta je platonska ljubav, to neznam :D

Odgovorite