Prioriteti

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Sleepaway
Postovi: 1404
Pridružen/a: 31 lis 2011 12:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Prioriteti

Post Postao/la Sleepaway » 19 sij 2012 12:24

Poslažite redom svoje prioritete .
1) Karijera
2) Prijatelji
3) Obitelj
4) Ljubav

Pojasnite zašto ste stavili svoj br.1 na to mjesto ! Zašto vam je to bitno?

Meni osobno je taj redosljed . Prvenstveno jer znam što želim .Smatram da je obitelj uvijek tu bez obzira na sve , ljubav koliko toliko mi je bitna ipak nije najveci prioritet u mom zivotu . Karijera na broj jedan jer u današnje vrijeme sve se vrti oko novca istina je da ove ostale stvari ne možemo kupiti novcem ali bez njega jednostavno ne mogu i ne želim živjeti! Iako nisam materijalista , volim imati u đepu koju kunu, priuštit si i izlazak i putovanja!

Želim vaše mišljenje na ovu temu!
No I am not single. I am in a long distance relationship because my girlfriend lives in the future.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Prioriteti

Post Postao/la slapa » 19 sij 2012 12:26

Ovo tvoje obrnutim redoslijedom.

Ljubav me čini sretnom kao ništa drugo. Kad je nemam tražim ju.
Obitelj je ono što je uvijek tu i što ti daje neki osjećaj pripadnosti. Na obitelj mogu računati. Ali nije tu zauvijek.
Prijatelji su bitni ali na moj život ne utječu pretjerano.
Karijera - važno mi je da imam posao s kojim imam stalne prihode koji mi omogućuju život bez brige o financijama. Zahvaljujući struci koja je tražena do sada sam imala takav posao. Nemam većih poslovnih ambicija od toga da imam stalan posao koji nije prenaporan.

Fali mi na listi ono nešto što nije orijentirano na druge ili karijeru. Ono vrijeme koje imam za mene i za osobni razvoj, duhovnost i uživanciju. I to mi je jako bitno i čini život sretnim.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Prioriteti

Post Postao/la Angela07 » 19 sij 2012 12:37

:kava:

mislim da bi bilo: obitelj, prijatelji, karijera, ljubav

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Prioriteti

Post Postao/la Jadzia Dax » 19 sij 2012 12:40

bitni su mi ljudi oko mene, dakle, prijatelji, obitelj, cura (ljubav) itd, nema tu nekog redosljeda, di gori tu sam :D.
karijera, hmmmm, a nek počme više pa ćemo viditi

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Prioriteti

Post Postao/la JaNNa » 19 sij 2012 12:51

1. Ljubav
2. Obitelj
3. Prijatelji
4. Karijera

Ljubav mi je na prvom mjestu zato što je to skup radnji i osjećaja koji me upotpunjuju kao osobu, čine me boljom i usrećuju me.
Obitelj i prijatelji su ljudi koji u meni pobuđuju tu ljubav i koji je održavaju na životu, pa tako i moju sreću, jel..
a Karijera je zadnja zato što je u poslu svatko zamjeniv i omogućuje mi novac koji je potrošna roba za egzistencijalne potrebe.
Mišljenje: ne želim da me se jednog dana ljudi sjećaju prema tome koliko sam para zaradila i koje sam titule nosila, jer će uvijek doći netko novi tko će me na poslovnom planu zamijeniti. Želim da ljudi pamte koliko sam sebe dala u neki odnos i koliko sam sreće nekome omogućila. Takvi su mi i prioriteti.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prioriteti

Post Postao/la tamara3 » 19 sij 2012 13:10

1) Obitelj
2) Prijatelji
3) Ljubav
4) Karijera

Razlog? Ni karijera ni novac mi ne znače ništa ako nemam obitelj i topli dom. Mislim, fino je to sve imati ali jebeš sve ako to nemaš s kim podijeliti.
I samo bih se osvrnula na jedan detaljčić iz uvodnog posta - obitelj ne mora uvijek biti tu i ne treba je uzimati zdravo za gotovo.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prioriteti

Post Postao/la Popeye » 19 sij 2012 13:34

1. karijera
2. karijera
3. obitelj & prijatelji
4. ljubav

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Prioriteti

Post Postao/la Fusion » 19 sij 2012 13:46

Uviđam kod sebe bitnu razliku između želje i prakse u hijerarhiji prioriteta. Recimo samo da se praksa dosta razlikuje od svih dosad napisanih postova. :D

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Prioriteti

Post Postao/la bašja » 19 sij 2012 15:26

1. LJUBAV (partnerica, ozbiljna veza)
2. prijatelji (oni pravi i malobrojni)
3. obitelj (po krvi. nemam ništa protiv da jednog dana svojem djetetu ja također budem na 3. mjestu)
4. karijera (jest da omogućava egzistenciju i može ispuniti život, al u ovoj konkurenciji svakako zadnje mjesto)

praksa može biti drugačija, ali samo da me uvjeri u to da su mi prioriteti u srcu baš ovakvi.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Prioriteti

Post Postao/la Fuga » 19 sij 2012 16:26

Mene je sram o tome pisati, moji su prioriteti pomaknuti. Blago vama :D

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prioriteti

Post Postao/la Ivanaaa » 19 sij 2012 17:26

Prijatelji
Karijera
Ljubav
Obitelj

Prijatelji su obitelj koju sama biram, posao mi omogućuje da živim kako hoću, ljubav mi život dopuni, a obitelj je eto tamo što ću im ja.

Plague

Re: Prioriteti

Post Postao/la Plague » 19 sij 2012 18:28

na prvo mjesto ću umjesto karijere staviti školovanje jer mi je to trenutno nešto zbog čega bih zanemarila sve ove ostale kategorije. nije lijepo od mene što sam obitelj sklona zanemariti, kao i većina ljudi koje znam, pa ću njih stavila na zadnje mjesto. ova dva središnja variraju ovisno o tome u kojoj sam fazi i u kojoj su fazi ljudi oko mene.
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 19 sij 2012 18:30, ukupno mijenjano 1 put.

backspace

Re: Prioriteti

Post Postao/la backspace » 19 sij 2012 18:30

ma prioriteti su uvijek jasni, samo ovisi o fazi u životu koliko je koji izraženiji. obitelj&ljubav&prijatelji, pa karijera... stvar je jedino što u pojedinim fazama života ili okolnostima koje život donese nečemu se više posvetiš. na karijeru trošiš više vremena i koncentracije ako procjeniš da ostalom nisi nešto potreban i da fino funkcionira. ali gle.. danas sutra ikad da bilošto treba mojima, platonskim ili realnim mi ljubavnicima/ljubavnicama što bi išlo na teret karijere.. ma nema te karijere.

recimo dođe mi sestra sad da bi gledala slike moje na fejsu, ja prestajem pisat post i listam joj slike i pojašnjavam :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Prioriteti

Post Postao/la Zita » 20 sij 2012 23:01

obitelj
ljubav
prijatelji
karijera

to bi bilo otprilike tu negdje. nekad se mjesta znaju zamijeniti i nekad stavim karijeru ispred svih al misljenja sam da jebo sve te pare kad ih nemas na koga potrosit.
sto sam starija to manje brijem na karijeru i vise na obitelj i mislim da je to jedino ispravno. to govorim za sebe a vi svi ostali radite svoje izbore.

bas sam danas i razmisljala koliko ima karijerista koji su napravili puno na svom polju al nemaju obitelj, nemaju djece, nemaju frendove vec samo kolege i 90% njih su ekstra nesretni i sami. na poslu ce ti rijetko kad rec neke rijeci hvale i na kraju krajeva sve to znaci obican Q ak nemas sa kime podijeliti.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Prioriteti

Post Postao/la Afrodita » 21 sij 2012 00:40

1.obitelj
2.ljubav
3.prijatelji
4.karijera

Obitelj je jedino mjesto koje ti daje sigurnost i zaštitu od svih gluposti i sranja, jedino mjesto gdje ti stalno daju ljubav i paze te. Ljubav je povezana s obitelji bilo da se radi o onoj koja te voli ili o djeci. Prijatelji su važni jer su i oni ti koji ti pružaju puno toga u životu, riječi ohrabrenja i razumijevanja, smijeha i šale. Karijera mi nikad nije bila važna moj posao volim jer ga radim sa djecom i nastojim da izađu kao ljudi savjesni, pametni i svoji a ne da budu nečije karikature ili ovce a ovih dana mi upravo pokazuju da to jesu, mladi i pametni ljudi.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Prioriteti

Post Postao/la Yeci » 21 sij 2012 06:56

ljubav, jer je dovoljna da održava obitelj, stvara prijetelje i olakšava karijeru.
Don't talk about life, live it.

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Prioriteti

Post Postao/la takeover » 21 sij 2012 10:15

1) Ljubav
2) Obitelj -prijatelji pa obitelj,...(teško mi se odlučiti), nekada su dobri prijatelji kao obitelj. Pogotovo kada ti izostaje tvoja
3) Prijatelji
4) Karijera

ljubav je pokretački mehanizam, implus koji daje snagu i volju, za sve ostale stavke. Nije presudno, ovisno kakvi smo mi sami. Meni je osobno to važno i zato sam ju stavilana prvo mjesto. Izostanak neće donijeti katastrofu, ali će otežati put za sve ostalo.

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Prioriteti

Post Postao/la Nature » 21 sij 2012 10:42

Zdravlje
Obitelj
Prijatelji
Ljubav
Karijera

..kad imaš zdravlje, u principu imaš sve, jer imaš sebe i možeš sve (ovo ne mogu razumijeti i znati cijeniti ljudi koji nisu osjetili bolest)
...normalna obitelj je uvijek tu za tebe i pruža ti bezuvjetnu ljubav..isto kao i pravi prijatelji....Ljubav dođe i ode, naići na pravu, trajnu romantičnu ljubav je jako teško...a karijera se podrazumijeva da će biti i više nego uspješna ako su gornje stavke zadovoljene.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prioriteti

Post Postao/la Kroacija » 22 sij 2012 02:54

generalno ih ne mogu posloziti, uvijek se pokusavam 100% dati u svakom aspektu, ukoliko je isti prisutan.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Prioriteti

Post Postao/la Andain » 17 lip 2014 11:31

Hm..odnosi jesu bitniji od karijere, u smislu da (da budem patetična) pri samrti se uglavnom ljudi ne prisjećaju najvažnijih ugovora koje su potpisali ili poslova koje su donijeli, već odnosa koje su ostvarili i utjecaja na njihov život. Međutim, s te strane, karijera može također biti nešto što održava razvoj osobnosti i napredak onih vještina koji osobu čine sposobnijom i inteligentnijom (što je bitno kao i emotivna sigurnost koju dobivamo putem odnosa), ne samo puko stjecanje materijalnog bogatstva.

U tom smislu, prioriteti su mi osjećaj iskorištavanja prilika bilo u privatno bilo u poslovnom smislu. Jasno mi je, naravno, da ako doživim 50-u vrlo lako moguće da fokus neće biti više na tom već nečem što je pak primjenjivije za te godine, al trenutno, balansiranje u svim sferama života mi je bitnije od isticanja nečeg ispred drugog.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Prioriteti

Post Postao/la Aven » 17 lip 2014 17:44

Doći do realnog selfa. *deconstruction*
Sve ostale kockice će tada sjesti na svoje mjesto bez potrebe da budu na silu ugurane i tvore sliku idealnog, bilo zbog mojih ili konstrukcija/zahtjeva okoline.



slika *work.in.progress*

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Prioriteti

Post Postao/la Hurem » 19 lip 2014 17:09

Obitelj
Karijera
Prijatelji
Ljubav

Obitelj je temelj,posebice kada ste bliski i povezani :).
Karijeru čini radno iskustvo,društvena angažiranost,razno razne aktivnosti i izobrazbe koji čine veliki dio nas,utječu na nas te velikim dijelom ispunjavaju naše dane.
Prijatelji su uvijek tu,kako oni za mene tako i ja za njih.Apsolutno poštujem i prihvaćam da i ja njima budem "treća stavka".
U Ljubav najmanje vjerujem stoga je na zadnjem mjestu.
I ako je ovo kao generalni stav,život nije nešto što možeš poredati i treba samo težiti nekom zdravom balansu.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Prioriteti

Post Postao/la str8faith » 22 lip 2014 20:35

u mene uvik isto karijera, obitelj,prijatelji i tamo negdje na dnu liste ljubav ...ocito previse ljubavi imam da mi jednostavno ide na kurac!
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Odgovorite