Sreća

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Sreća

Post Postao/la Afrodita » 15 ožu 2012 22:54

"O sreći razmišljam kao o potpunoj bezbrižnosti, kad prošlost nije važna i kada se budućnost čini pouzdano ružičasta, kada nam u cipelama nema ni najmanjeg zrnca pijeska. To je nešto nedostižno, utopijsko, i upravo baš to sreću u našim maštanjima čini toliko lijepom." (Amanet)

Što je za vas sreća? Da li jedan mali trenutak ili nešto dugotrajnije? Što vas čini sretnima ili nesretnima?
Da li se mijenjaju razdoblja sreće i manje sretnih trenutaka ili ste vi oni tipovi ljudi koji su rođeni pod sretnom zvijezdom pa ovo drugo stanje nikad nisu iskusili? Koliko je za vas bitna sreća onih najbližih? Koliko vam je važna sreća drugih ljudi koji vam i ne moraju biti bliski? Što vas najviše može podignuti iz nekog jako nesretnog i teškog razdoblja? Da li je u životu najbitnija sreća ili neki drugi činitelji da bi bili uspješni? Da li sretni ljudi zrače nekom posebnom energijom? Da li uspješno prikrivate one trenutke kad baš i niste sretni?
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sreća

Post Postao/la OtherMe » 16 ožu 2012 06:52

Hm...mislim da postoje vrlo rijetki i vrlo kratki trenutci kad sam bila u potpunosti sretna.Nekako se po mojim standardima uvijek desi da nesto fali.Kao da sam u nekom konstantnom levelo bitanja.Ako zelim biti s obitelji,nema posla dakle novaca,ako pak imam posao daleko sam od obitelji,ali desi se da imam grozan posao i super ljubavni zivot,e onda nadem bolji posao i odjednom vise ljubav ne s
mije biti tako dobra pa se nesto zasere...kao sto rekoh konstantno biranje...

Ali na dobar dan,shvacam da samo ja to tako gledam i da samo tezim uvijek za necim boljim jer znam da mogu i zasluzujem vise,cime si zapravo uskracujem ono uzivanje u zivotu.

Bitno mi je jako da su oni do kojih mi je stalo sretni,u toj mjeri da ponekad radim stvari koje nitko pri zdravoj pameti nebi samo da ta osoba bude nasmijana.
Iskreno najsretnija samkad sam zaljubljena,sretno zaljubljena,i kad volim,to mije nekako nesto sto najtezze dobijem u zivotu pa to nekako cijenim malo vise od ostalog.Novac je supet al to je nesto sto uvijek mozes zaraditi ako si spreman na nekakve akcije :).S obitelji imam srece da su uvijek uz mene iako na daljinu pa njih ponekad zbilja uzimam zdravo za gotovo.:)

eto,dosla sam naposao hehehe
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Sreća

Post Postao/la slapa » 16 ožu 2012 08:21

Pa nekako se pojam sreća (trenuci sreće) u mojoj glavi odnosi na trenutke koji su rjeđi ali koji život čine puno slađim i mene zadovoljnijom.

To je ta sreća. A sreća tipa da često dobivam u nagradnim igrama, lako nalazim posao, da je obitelj uz mene, da nemam većih materijalnih problema... To mi je nekako oduvijek prisutno. Rekli su mi neki alternativci da sam jednostavno rođena pod nekom sretnom zvijezdom. Da su mi sve brojke takve. I zaista moj život tako zasad izgleda i svjesna sam toga. Da sam sretnija od većine bez neke moje posebne zasluge.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Sreća

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 16 ožu 2012 12:03

Naiđoh na ovu sliku:
slika

koja poprililčno dobro pojašnjava što je za mene Sreća. I što mi je bitno za Sreću.

Iako mi je prva misao bila: Sreća je dobra kombinacija hormona u glavi. :gigglenod:
U potpunosti se slažem s onom: Nije sretan onaj tko puno ima, nego tko malo treba.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Sreća

Post Postao/la samo ja » 16 ožu 2012 12:13

Predugo sam sreću smatrala nedostižnim ciljem da sam se naposlijetku jednostavno umorila od toga svega (traženja, očekivanja, nadanja, prepuštanja crnilu) i prepustila trenutku... otada mogu reči da sam zadovoljnija sa sobom, veselim se ljudima oko sebe, svojim ljubimcima tako da mi i ovi trenutni problemi koji me prate ne sjedaju teško niti me više more pretjerano. Trenutno sam sretna zato što je vani lipo vrijeme i čuju se ptičice, ispijam kavu i planiram uzet pesa i prošetat se po šumi i izvidit ima li koja visibaba tamo... Sviđa mi se jedna prigodna izreka od Dan Millmana: Budi sad sretan, jer ako nećeš sad biti sretan, kada ćeš!?! Čovjek ima pravo!
Zadnja izmjena: samo ja, dana/u 16 ožu 2012 13:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Sreća

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 16 ožu 2012 12:55

za mene su trenuci sreća...trenuci u kojima ne postoji ni jucer ni sutra,specificni po svom poimanju di uspijem se uhvatit nasmijeseno i sretno,i svjesno te sreće...znaju to bit skroz blesavi momenti,u skroz ludim situacijama ili nekim intimnijima..za te trenutke i od njih i zivim,a srecu mi je donio i dugo trazeni mir unutar sebe...

sreca drugih ljudi mi je vazna ako su mi bliski,i nema mi nista draze nego usrecit ili nasmijat nekoga...

a stvar koja me svaki ali bas svaki put vadi iz kome je ova:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y3ii-Df1Hs8[/youtube]

:D
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Luonnotar
Postovi: 241
Pridružen/a: 23 stu 2010 13:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Kontakt:

Re: Sreća

Post Postao/la Luonnotar » 17 ožu 2012 18:15

Najbliži prijatelji me mogu u trenutku učiniti sretnom, dovoljno mi je samo da sjednem, šutim i slušam ih kako bacaju loše fore. Sreća bližnjih je od neizmjerne važnosti i učinit ću sve da izmamim nekome osmijeh na lice. Osobe koje mi nisu tako bliske, u neku ruku da, jer sam jako empatična osoba. Razdoblja sreće i manje sretnih trenutaka se mijenjaju konstantno. Uspješno prikrivam ovo posljednje jer mi priroda posla ne dopušta da pokazujem kako se zapravo osjećam. Voljena osoba mi definitivno može uljepšati dan porukom..
A iz jako nesretnog i teškog razdoblja me može podići jedino osjećaj da sam korisna. Ako npr. ne radim ili unatoč mojem trudu neke stvari se ne mijenjaju, ne osjećam se dobro. Ne volim gubiti vrijeme i volim voditi ispunjen život, čim to nemam, nisam sretna.
This fantasy is not enough for me.
I want it, I'll take it away from you.
Your misery that softly incites me,
All I do is using, abusing you.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Sreća

Post Postao/la zenia » 17 ožu 2012 19:49

meni je sreća onaj trenutak u danu kad nemam grča u želucu,
kad su misli totalno čiste i kad te neke sitne stvari idu onako kako meni paše...
nije me teško usrećiti...
daj mi crtić, ili paket olovaka, eventualno dan bez kiše i ja sam si super...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sreća

Post Postao/la Ivanaaa » 19 ožu 2012 18:35

Zadovoljstvo u odsutnosti radnje.

U Dalmaciji to prolazi i kao definicija za fjaku :D

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Sreća

Post Postao/la Afrodita » 20 ožu 2012 21:36

Sreća su male stvari .... pozdrav za dobro jutro ili laku noć :)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
salander
Postovi: 252
Pridružen/a: 06 pro 2009 11:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Kontakt:

Re: Sreća

Post Postao/la salander » 20 ožu 2012 22:12

sreća je osjećaj ispunjenosti,koji se pojavljuje u raznim intervalima,a najljepše je kad taj osjećaj dijeliš

Odgovorite