Haj'mo pomoći Keyu!

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Dodir_Svile
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 stu 2005 00:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la Dodir_Svile » 09 srp 2012 16:58

slika

Ovo je Key. Ima 5 godina, voli šetnje, češkanje iza uha, obožava jesti peciva (da, malo je blesav :) ) i unatoč svemu što je prošao, još uvijek voli ljude. A prošao je nešto što nitko nije zaslužio. Naime, kad je imao godinu dana, Keyu su lomili kosti. I to ne slučajno, ne jer je u igri istrčao na cestu ili pao, nego zato što je služio za "znanstvena istraživanja", odnosno bio žrtva vivisekcije. I da ga volonteri udruge Stop specizmu nisu spasili, možda bi Key i danas prolazio kroz bezbrojna lomljenja, zarastanja, ponovna lomljenja...ili bi bio mrtav. Srećom, nogice su zacijelile, a polako su i psihičke rane izliječene. Key je našao skrbnike i ponovno počeo vjerovati ljudima :)

No, danas Key ponovno treba našu pomoć. Naime, Key je u posljednje vrijeme počeo kašljati, i nakon rentgen pregleda kod veterinara ustanovljeno je da ima vodu u plućima. Stanje je prilično ozbiljno, toliko da mora svaki dan primati skupu terapiju i vjerojatno će mu morati punktirati pluća kako bi se voda uklonila. Dnevni troškovi (koji će trajati barem tjedan dana) su 200kn, plus prijevoz do veterinara (jer njegovi skrbnici nemaju auto) oko 100kn. Nažalost, koliko god se bili spremni odreći svega da pomognu Keyu, njegovi skrbnici nisu u stanju sami to plaćati. Zato, idemo pokazati Keyu da nije džaba vraćao vjeru u ljude i da ćemo ga još jednom spasiti! :)

Kako možete pomoći?

1. Donacijom novca za Keyevo liječenje. Ukoliko možete, molimo vas da preskočite jednu kavu, kutiju cigareta ili cugu i tih 10, 15, 20kn uplatite za Keya. Makar i 5kn, svaka će mu pomoći. Broj računa je: 2484008-1105952354 - Raiffeisen banka, Udruga Stop specizmu, s naznakom: za Keyevo liječenje.

2. Ukoliko ste iz Zagreba i imate auto ili znate nekoga tko ima auto i spreman je pomoći, možete smanjiti troškove liječenja tako da ponudite prijevoz Keyu do veterinara na liječenje (od Gajnica do vet. stanice "Buba", na Selskoj cesti). Prijevoz taksijem ovako košta oko 100kn dnevno. Key obećava da će se u autu pristojno ponašati :)

3. Ukoliko ne možete pomoći na prvi ili drugi način, molim vas da dijelite ovu poruku svojim prijateljima, u grupama u kojima ste član, na zidovima, forumima... Proširite glas, što više ljudi sazna, Key je bliže izliječenju, a možda mu baš netko od vaših prijatelja može pomoći ;)

Haj'mo pomoći ovom psu koji i pod visokom temperaturom mahanjem repom pozdravlja veterinare i omogućiti mu da i dalje žica pecivo za vrijeme ručka :)

Sve informacije na broj telefona: 091 766 48 98 ili na fejsu: Mariana Cerovečki.

Hvala vam unaprijed. U Keyevo ime :)

Dodir_Svile
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 stu 2005 00:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la Dodir_Svile » 09 srp 2012 17:03

UPDATE: Prijevoz pronadjen! :veryhappydance:

Još uvijek trebamo donacije za liječenje.

Avatar
Blisss
Postovi: 82
Pridružen/a: 28 svi 2012 15:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: rvatistan

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la Blisss » 18 kol 2012 23:13

Je li ovo jos uvijek aktualno poradi donacije?

Kako je pas???

Ne mogu vjerovati da nitko nije prstom mrdnuo na ovo.

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la štrudla » 19 kol 2012 15:20

Blisss je napisao/la:Ne mogu vjerovati da nitko nije prstom mrdnuo na ovo.
kako znaš da nije?
slika

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la Zita » 19 kol 2012 18:10

:D tru!
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Blisss
Postovi: 82
Pridružen/a: 28 svi 2012 15:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: rvatistan

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la Blisss » 02 ruj 2012 16:32

Ooooo je napisao/la:dakle info o keyu jednako je nuuuula bodova?
Bojim se da je tako.

Na forumu ima previše važnijih stvari.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la ariadne » 02 ruj 2012 16:48

A vi ste tu u pauzi od traženja lijeka za rak, pretpostavljam.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Blisss
Postovi: 82
Pridružen/a: 28 svi 2012 15:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: rvatistan

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la Blisss » 02 ruj 2012 16:56

ariadne je napisao/la:A vi ste tu u pauzi od traženja lijeka za rak, pretpostavljam.
Ne, lijek za rak smo već pronašli, ali farmaceuti su nam zaprijetili smrću ako ga učinimo javno dostupnim.

Trenutno radimo na tome da proizvodnja antimaterije postane dovoljno jeftina. U pauzi pogledamo crol i tako.

Sad sve znaš ;)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Haj'mo pomoći Keyu!

Post Postao/la ariadne » 02 ruj 2012 17:03

Zar nisi već sad previše rekla? Pa će ti vrag bit kriv kad ti na vrata dođu ljudi u bijelim kutama i odvuku te negdje. Tsk. :sealedlips:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite