drustvene igre

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

drustvene igre

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2012 21:48

nek me moderatori spoje ako vec postoji ovakva ili slicna tema.

nega nega nega, druzenja u kucnom ambijentu s desetak, nekad i vise, najdrazih ljudi/frendova se uz drustvene igre redovito pretvori u potpuni kaos i cijepanje od smijeha, alkohol je sveprisutan pa njegove ishode ne treba ni spominjati. :D zajebavamo se redovito uz pictionary, tabu, karte, a sinoc smo odigrali i istina-dvoboj-izazov, odusevili smo se igrom, toliko je nereda napravila :D i tabu je odlican, pictionary je vec institucija.

ono sto me zanima je preporuka za jos neke dobre igre, izuzmite drinkopoly jer se i bez njega zestoko loce. :D
gdje se mogu nabaviti, cijene... :kokice:

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: drustvene igre

Post Postao/la mango » 09 ruj 2012 22:31

UUuu tema za mene.... ja san fan pičkonerija :sinister: ali smo prija i ja toliko pilale ekipu jedno vrime s tin, da smo nas dvi igrajuci se toliko ushemile u igru i islo nan pre dobro da vise niko nije ni tia igrat s nama ( dobile bi a da druge nije ni doša red na crtanje ).
Za neki od proslih rođendana od cure san dobila drinkopoly ( da je vise ne pilan sa pict. ) - dakle dovoljno je rec da na kutiji piše društvena igra koje će te se mutno sjećati. Igra je verzija covjece ne ljuti se i monopola samo sta se igra tako da pri stajanju na više manje svako od polja netko mora pit ...tako da je to jedna vrlo vesela igra.

Od ostalih mi jos cool pari i alias, al ga jos nisan igrala :(

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: drustvene igre

Post Postao/la roadkill » 10 ruj 2012 06:57

Nekad sam ih voljela, barem sam tako mislila. :D Sad me tesko natjerati, predugo mi to sve skupa traje. Jednom kad zaigram, bude ok, ali odluciti se... ajme. :/
Imala sam pictionary, dala sam ga nekom ocito.
Rizik je nekakav standard u igrama, trivial pursuit takodjer.

Vise sam puzzle orijentirana, valjda. :D
bring your mind into my head...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: drustvene igre

Post Postao/la slapa » 10 ruj 2012 07:10

ovo http://strelastika.si/
igra se u dvoje al partije kratko traju tako da se brzo društvance izvrti. mi igramo i šved (grupni backgammon za pare) ali imam geeky ekipu :D

e da i kumčetu sam počela kupovati društvene igre - malo su za klince al su zabavne i za odrasle. npr. od one2play-a ludi špageti ili onaj pingvin
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: drustvene igre

Post Postao/la melted_sun » 10 ruj 2012 13:35

igrala sam alias.bija je ok.igrali bi i pictionary. bila je i ona neka igra sa detektorom laži, ta mi je bila cool, ne sjećam se imena.
i najobičnija "nikad nisam" igra :)
al općenito ne volim društvene igre, odnosno sudjelovat u njima, ja sam kretenko koji sidi i smije se drugima koji igraju.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: drustvene igre

Post Postao/la Kroacija » 10 ruj 2012 16:47

ja sam isto to odbijala a onda su polako poceli primjecivati moj autizam pa kad sam vidjela da mi ide i da je fora s drustvom, uhodala sam se. :D
pred dva tjedna su me cura i frendica ucile igrati remi. bilo je tesko ali sam savladala nakon par dana. :D
super je ova igra sa izazovima i to. zadaci su super. ulijevati nekom pol litre piva u usta, zvati informacije i pitati za sex shop, pricati o seksualnom zivotu... :inlove: jedva cekam opet.

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la štrudla » 10 ruj 2012 17:43

invalid_user je napisao/la:pred dva tjedna su me cura i frendica ucile igrati remi. bilo je tesko ali sam savladala nakon par dana. :D
sad nek te nauče i otvoreni remi. e to je d šit.

-pikšneriju uvek verna... ne samo zato šta je fenomen koji izaziva toliku količinu ljubavi/mržnje samo radi jedne ploče, nego zato šta je usput i fleksibilan pa se, kad s vremena na vrijeme dosadi, od njega daju radit svakakve verzije i izvedenice igre.
-trivial pursuit je interesantna, na bazi konkretnih pitanja i odgovora u 6 kategorija, ali čim se nađe više od 3 igrača netko u procesu odustane jer "ja sam glupa za" ili "šta mene briga šta je ofsajd".
-alias i tabu su super, al problem je u tome šta se te kartice tako brzo potroše... tabu pogotovo. u 4-5 igara smo prošli sve. bilo bi super kad bi prodajna mjesta koja to drže imala i kartice refužo :D ok je to kupit onako grupno, ali da ideš sam trošit pare na nešto šta ćeš par puta odigrat, ne isplati se.
-rizik je bog, ali stvara takvo uživljenje kod većine. mini diktatorići... ili ćeš se uozbiljit ili uzmi kanticu i lopatu za pijesak. frend je znao uslikat mobitelom ploču svaki put prije nego bi otišo na wc ili slično, da ga nebi zajebali.
-scotland yard je fora, ali samo za isprobat (ako neko ima para za bacat pa ga, eto, već ima). jedan bježi po ploči, ostali ga traže.
-pantomima mi je osobno najdraža opcija kad nam se priigra, a nismo adekvatno opremljeni.

...e da, a od igara vulgaris: trešeta u parove!
slika

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: drustvene igre

Post Postao/la Ryu » 10 ruj 2012 19:10

Dosta informacija ovdje:

http://igranje.org/

Najveci izbor je u Zagrebu u Carta Magica (nekadasnji Land of Magic), ali je relativno skupo. No nije puno skuplje od narucivanja preko neta.

Imam oko 20tak drustvenih igara (od Pictionary i Scrabble do nekih opskurnih stvari), a trenutno mi je najdraze ovo:

slika

:feelingfree:

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la black.cat » 11 ruj 2012 06:06

monopoly - mislim da ga ima u svakoj vecoj trgovini, a imas kaj igrat nekoliko sati.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: drustvene igre

Post Postao/la JaNNa » 11 ruj 2012 07:24

štrudla je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:pred dva tjedna su me cura i frendica ucile igrati remi. bilo je tesko ali sam savladala nakon par dana. :D
sad nek te nauče i otvoreni remi. e to je d šit.
da... otvoreni remi! to je igra koju stvarno lajkam i koja mi nikad ne dosadi!

Plague

Re: drustvene igre

Post Postao/la Plague » 11 ruj 2012 08:25

štrudla je napisao/la:sad nek te nauče i otvoreni remi. e to je d šit.
nikad čula. kako se razlikuje od običnog?

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: drustvene igre

Post Postao/la mango » 11 ruj 2012 09:48

Ja znan za ovu verziju otvorenog:

Na samom pocetku se ne dile karte nego se stavi spil na sredinu i svak od njega redom uzima jednu kartu, pa u krug drugu i tako dalje sve dok neko nema nesto slozeno se spustit. I ode ti ne trebaju bodovi da se otvoris nego cin neko ima nesto za spustit spusti, i ostli mogu odma nadodavit i kombinirat s njegovim kartama, s tim da ih uvik najmanje 3 karte od tog sta je bilo slozeno moraju ostat na stolu, i tako svi slazu i spustaju karte dok se neko ne risi svih karata sta ima u sebe :)

Avatar
stevo_karapandža
Postovi: 114
Pridružen/a: 16 vel 2012 16:51
Spol/rod: žensko

Re: drustvene igre

Post Postao/la stevo_karapandža » 11 ruj 2012 11:53

mah, ništa ne može pobijedit dobru igru za opijanje.
http://www.thecampuscompanion.com/party ... brilliant/
ovo mi je sljedeća :veryhappydance:
Nobody cares unless you're pretty or dying.

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la štrudla » 11 ruj 2012 17:32

Plague je napisao/la:
štrudla je napisao/la:sad nek te nauče i otvoreni remi. e to je d šit.
nikad čula. kako se razlikuje od običnog?
izlaziš s čim imaš (ne moraš imat 51), ako nemaš za izać, peškaš. na kraju tvog reda nema izbacivanja karte, samo obznaniš da si gotova. dakle, tvoj red igranja se sastoji od otvaranja ili nadodavanja na već otvorene karte... ako ne možeš ni jedno ni drugo, peškaš.
nakon šta si ti izašla s nečim, protivnik može ili učinit isto ili nadodavat na tvoje, s tim da ako si izašla s kombinacijom koja u sebi sadržava više od 3 karte, protivnik višak karata može uzet sebi, pod uvjetom da odma napravi nešto s njima.
ne ide mi objašnjavanje, ajmo to malo slikovitije: izađeš sa skalom srca od 1 do 6. protivnik, recimo, uzme taj as s početka i otvori se s njim nadodajući mu još svoja 2 asa. sad ti je tamo ostala skala od 2 do 6, a protivnik kod sebe ima još četvorku. on može razdvojit tu tvoju skalu na skalu od dvojke i trojke i dodat joj svoju četvorku. onaj drugi dio razdvojene skale se sad sastoji od 3 karte (stare četvorke,5 i 6), te kao takav može stajat sam. ista fora je sa npr. otvaranjem sa 4 iste karte. imaš 4 asa različitog zoga, protivniku, recimo, treba jedan od njih da složi skalu as, kralj, kraljica... uzima tvoga i otvara se pridružujući mu svoje 2 karte.
dakle kombiniranje u kojem je jedino pravilo da svaki skup otvorenih karata sadržava bar 3 karte. zanemaruje se izbacivanje karte na kraju reda, zanemaruje se pravilo od 51 za otvaranje i igra se bez jockera.
slika

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la štrudla » 11 ruj 2012 17:33

mango je napisao/la:Ja znan za ovu verziju otvorenog:

Na samom pocetku se ne dile karte nego se stavi spil na sredinu i svak od njega redom uzima jednu kartu, pa u krug drugu i tako dalje sve dok neko nema nesto slozeno se spustit. I ode ti ne trebaju bodovi da se otvoris nego cin neko ima nesto za spustit spusti, i ostli mogu odma nadodavit i kombinirat s njegovim kartama, s tim da ih uvik najmanje 3 karte od tog sta je bilo slozeno moraju ostat na stolu, i tako svi slazu i spustaju karte dok se neko ne risi svih karata sta ima u sebe :)
my way is waaay better :D
slika

Plague

Re: drustvene igre

Post Postao/la Plague » 11 ruj 2012 18:24

oš podijelit ili ćeš se zajebavat? :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: drustvene igre

Post Postao/la slapa » 11 ruj 2012 18:30

@pic pogledaj post iznad :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la štrudla » 11 ruj 2012 18:40

ne, ono je valjda toliko katastrofalno napisano da je odlučila to dilitat iz pamćenja. čitam šta sam napisala već treći put i jako se loše da pohvatat.
slika

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la black.cat » 11 ruj 2012 18:48

sjetih se jos jedne igre...

http://www.google.hr/imgres?q=stapici+z ... 1,s:0,i:72

zabavno je. moras izvuc jedan stapic bez da dodirne ostale, fora.

Plague

Re: drustvene igre

Post Postao/la Plague » 11 ruj 2012 19:43

slapa je napisao/la:@pic pogledaj post iznad :D
aahaaa :lol:

Plague

Re: drustvene igre

Post Postao/la Plague » 11 ruj 2012 19:46

ok, skužila sam. nije uopće nejasno. samo da potvrdim... nakon šta peškam, ne bacam kartu? to se uopće ne radi ili? dakle, mogu u ruci imat 20 karata ako nemam s čim izać? :o

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drustvene igre

Post Postao/la štrudla » 11 ruj 2012 20:00

jes, prisajsli :)
slika

Plague

Re: drustvene igre

Post Postao/la Plague » 11 ruj 2012 20:04

ma ke kul! jedva čekam isprobat :duckdance:

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: drustvene igre

Post Postao/la Peglam_subotom » 11 ruj 2012 20:51

Meni i dalje nije jasno ovo peškanje. Kaj to znači? :hideunderrock:

Enivej, sjećam se jedne (alkoholne naravno!) igre još iz srednje škole. Al i danas se zna zaigrat. Ide ovak, ekipa sjedi u krugu, naravno s punim čašama. Svatko treba reći jedan broj, počevši od 1 i tako do 30. Međutim, umjesto broja 7 ili broja koji u sebi sadrži znamenku 7 ili je djeljiv sa 7 - kaže se štoflec (kajgot da to znači). :D Umjesto broja 4 kaže se krava (isti princip kao i sa štoflecom), a umjesto broja 3 smrt. :D Poanta je ne zamijeniti odjednom sve brojeve, već u prvom krugu samo uvoditi štoflec i tak do 30, u drugom uvest kravu i onda u trećem svo troje. Naravno da kad fulaš moraš cugat. I sve kreće ispočetka. Na prvu djeluje lagano, al probajte to odigrat malo pod gasom. :D Još ak vam matematike nije jača strana kao meni.... :D
Eto, baš mi se sad nešto omililo ovo za vikend. :D
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: drustvene igre

Post Postao/la ariadne » 11 ruj 2012 20:56

Čovječe ne ljuti se.

Uzbudljivo je jer se uvijek netko naljuti.

AHAHAasjdhg

what
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: drustvene igre

Post Postao/la omnia » 11 ruj 2012 21:56

Peglam_subotom je napisao/la:Meni i dalje nije jasno ovo peškanje. Kaj to znači? :hideunderrock:
Izvuć kartu iz špila.

OnT: Cluedo mi je jako drag, za troje, četvero ljudi.
Kad je veća grupa, super mi je tresete u manje :touched:

Pictionary me oduševio iako sam ga igrala samo jednom i to sam bila u paru s frendičinom frendicom koju sam upoznala tu večer, al rasturile smo :D
E, i Pričam ti priču i Asocijacije mi je fora kad se nema rekvizita.

Aven

Re: drustvene igre

Post Postao/la Aven » 11 ruj 2012 22:08

Država/selo/grad/rijeka... Ono sa slovima. :D

Ne znam, ništa mi nije zabavnije od Bele u dobrom društvu. Moram naučiti još koju kartašku.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: drustvene igre

Post Postao/la ariadne » 11 ruj 2012 22:12

Ja znam samo remi, al mi se ne da zbrajat.

Nikad od mene kockara.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: drustvene igre

Post Postao/la Aven » 11 ruj 2012 22:13

...ni matematičarke. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: drustvene igre

Post Postao/la ariadne » 11 ruj 2012 22:18

Matematičari barem imaju kalkulatore. Zamisli da ga ja izvučem za vrijeme igre. ZAMISLI.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite