samoca

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 02:10

dodji gore u petak. ponesi moj kupus također.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: samoca

Post Postao/la slapa » 04 pro 2012 08:28

ti si u biti htjela malo kukati što si mogla u devetom krugu i pričati o tome kako je teško u LDR-u za što isto već postoje teme :D pa si se našla nas prcati :loser:

ali onT. LDR je zajeban. zajebaniji od soliranja. trust me. imam i previše iskustva u tome. :payback:

samoću volim i odgovara mi 90 posto vremena valjda. onih 10% sam ionako il na crolu il vani il gledam serije.

bez sexa mogu bez većih problema. i paše mi što se nitko ne vješa na mene kad mi se ne sexa.
borba za svoju polovicu kreveta mi nimalo ne fali. jedino je zgodno imati nekog sad kad od bure postanem zombi ledenih nogu da ih imam kamo uvaliti dok se krevet ne zagrije. al to vrijedi samo zimi. preko ljeta se pretvori i znojni pakao. :D

maženje mi tu i tamo pofali. potraje 10 sekundi pa me prođe.

ove dobro jutro ljubavi i laku noć slatkice su najzajebanije od svega. te male navike koje ti uđu u sistem pa ti na kraju fali netko tko ti u biti ne fali.

primijetila sam da kod mene postoje neke faze soliranja. hiperaktivna je jedna od njih. :D ima faza kad se odvikavaš od nekoga, pa faza kad postaneš ful sretan što si free, pa faza kad ti se kuka, svašta nešto... uglavnom život mi je i ovako dovoljno zanimljiv...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

backspace

Re: samoca

Post Postao/la backspace » 04 pro 2012 08:30

:D
Citam cijeli post i postane zaista smijesan od silne patetike :D (edit: na uvodni se do ovdje odnosi ;) )

Evo ja cu ti sve to izanalizirat, samo krenimo od tebe.
invalid_user je napisao/la: osobno se znam nositi sa samocom dosta dobro
Prema osobnom dozivljaju tebe odavde, osobno se ne slazem s ovim gore. Mozda sam u krivu, ali sumnjam. Osobno. Kada budes sama i zaista mirna i zadovoljna s time nekoliko godina, bez sexa i tih bliskosti, onda mozemo to ponovno razmotriti :D

Sad ja. Sama sam gotovo cijeli zivot. Imala sam, ko mlađa cesce, kratkotrajne izlete, ali ne mogu reci da znam sto je dugotrajna romanticna veza. A uvijek sam je htjela, bar teoretski :D mislim da su za tu 'zelju' krive bajke i moja idilicna obitelj.
Sto se spomenutih blokada tice, blokirana sam otkad znam za sebe, to je moje naturalno stanje :D
Sto se nabrojanih stvari tice koje povezujes s the osobom... To mi se cini da imam sve osim sexa :) imam lijep krug dragih ljudi oko sebe. Njih nekoliko. I onda pilam. Po svemu :D Laku noc pozelim isto cesto, znam samo tu poruku poslati s neba pa u rebra. Volim si to :)

Bliskost fizicka zna nedostajati, po fazama rijede ili cesce, ali da, prode to. :)

Ooh

Re: samoca

Post Postao/la Ooh » 04 pro 2012 09:08

bojim se da si me krivo skuzila :D a ha ha ha ha.

nemam problema sto sam solo i sto sam napaljena pa mi netko fali :DDD nego bas suprotno :D uopce ne dozivljavam sebe kao seksualno bice, to mi je probljemcic. s te pozicije nikog i ne trebam, ali sta kada se zaljubim, vodjenje ljubavi ce mi biti spansko selo. :D morat cu slagati da zenu nikada nisam vidjela u zivotu. krepao mi osjecaj za feeling, sto nema veze s drugom, trecom, petom osobom, samo mene to brine. volim kada moja masta radi i kada sam svjesna tijela ikada imam potrebu biti putena. a od tog ni traga niti glasa. treba se odrzavati. kada je netko solo, ne smje krepati svijest o potrebi vodjenja ljubavi. jer jedan dio imas, a to sam u ovom slucaju ja. a druga osoba dodje. molim boga da to ne bude skoro :D :DDDD danas idem po anatomski atlas i zanimljivu literatru. pas mater.

a ha ha ha, sto se nasmijah:D
u svakom slucaju mislim da zbog ovog posta nisam vise ljuta na tebe zbog teme zadra :DDDD

Ooh

Re: samoca

Post Postao/la Ooh » 04 pro 2012 09:12

i jos imam 64 kile, to mi ne pomaze, naprotiv. grrrrrrrrrrrrrr. prije bih otvorila temu da li vasa kilaza utjece na ossjecaj pozude. ja npr. kada se udebljam osjecam se tromo, i puno sam umrtvljenija. i to me zivcira. mislim da postoji neka veza.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 09:17

Istinabog, post djeluje pateticno i ispricavam se svima sto sam to tako slikovito docarala, zao mi je ako je nekog skicnulo u bilo kom pogledu.
Istinabog, nisam godinama bila solo i ne znam kako je to, ali svatko ima svoje neko mjerilo. Cinjenica je da sam ja spoznala s vremenom da mi soliranje uopce nije problem. Trenutno imam curu koju neizmjerno volim, ali da se desi da ostanem solo, ne bih se blokirala da mi naiđe "prilika", niti bih kukala da je suprotno, ergo da se odlucim povuci u sebe ili da ne nalazim nikog adekvatnog.
I nemojte mi sa spikama da je ista stvar cuti se s frendovima i s curom/deckom. To je pateticno, djeluje kao nekakav paravan kojim stitis samu sebe od realnosti. A realnost u okvirima klasicne veze je da od osobe ne dobijes samo fizicko zadovoljstvo vec i ono drugo, sto ti ni najbolji frend, ni poznanik ni roditelj ne moze pruziti. Stoga mi je to nerealno usporedjivati s tim situacijama i reci "ja to imam". Nemas.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 09:19

Ooh je napisao/la:bojim se da si me krivo skuzila :D
u svakom slucaju mislim da zbog ovog posta nisam vise ljuta na tebe zbog teme zadra :DDDD
Rekla sam da me tvoj post potaknuo, dakle bio mi je trigger. Tema se ne odnosi na tvoju situaciju.


De, koji post o zadru? Informiraj me, volim saznavati stvari o sebi koje nisam znala. :)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: samoca

Post Postao/la slapa » 04 pro 2012 09:30

ne osjeća svatko potrebu za intimnom vezom u svim fazama svog života. nekad je skroz ok feeling osloniti se na sebe. i na prijatelje ako te to ispunja. il na druge stvari u životu.
imati toliko blisku osobu kraj sebe nosi puno prednosti kao što si lijepo primjetila. ali i dosta kompromisa i izlaženja iz nekog svog ritma/comfort zone. koji nisu problem kad je to prava osoba. ali treba naići baš ta. inače nije baš najbolje. :D
vjerujem da je većina nas dovoljno otvorena za nekog novog u svom životu samo znaju što čekaju, to jest možda i ne znaju, al znaju kad to nije to...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 09:34

Pa da, mislim da je bitan faktor i osobnog niveliranja razlicitih "usluga" koje dobivamo od drugih.
Npr. ja mozda ne bih mogla godinama biti solo ko sto je navela backspace. Kazem mozda jer nisam probala. Ali ono sto mogu tvrditi je da osobno to ne vidim kao veliki bauk.

backspace

Re: samoca

Post Postao/la backspace » 04 pro 2012 09:43

@invalid, koja si ti legenda :D
Ako i nemam, ne znam sto to nemam obzirom da nisam nikad dozivjela, pa slijedno ne znam jel to nesto pozitivno ili negativno. Mogu ja fantazirati, ali za mene se ipak radi o macku u vreci :D
+ Racionalno gledajuc prijatelje imam godinama. Jako dugo mi treba da nekog prihvatim, tako da bi cura trebala proci duzi vremenski period da je prihvatim kao ove koje vec jesam. Pogotovo ako je to osoba o kojoj gole veze neam. Ista shema bude i za frenda i curu. Samo mi cura puno duze moze fizickim zamaskirati psihicke nekompatibilnosti jer naprosto od hormona mi oslabi racio.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: samoca

Post Postao/la slapa » 04 pro 2012 09:47

^
offT. super ti je ovaj izraz gole veze :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 09:47

@backspace_Sta je sad, opet te negdje boli? :D
Pa okej, to je tvoje vidjenje. Ja recimo ne namjeravam osobu regrutirati godinama. Ili klikne ili ne klikne. Nemam probne periode.
Ali necemo sad u off.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: samoca

Post Postao/la Fuga » 04 pro 2012 09:48

Bla, ne pada mi teško samoća, dapače, savršeno funkcioniram kad sam solo, super sam si, dostatna i sve što ide uz to. Ne kapim ljudi koji ne znaju solirati i prestrašni su mi oni koji preskaču iz veze u vezu, iz odnosa u odnos. Meni to sve baca na neki instant, nekako ne mogu pojmiti da se netko tako lako prebacuje sa situacije u situaciju, tu mi se onda postavlja pitanje kvalitete odnosa itd. Generalno imam problem pri stvaranju bliskosti i možda je upravo to razlog zbog čega soliranje tako godi. U kontaktu s nekim češće se dolazi do nekih vlastitih "mana", nepoželjnih karakteristika, efekt zrcaljenja itd, još jedan povod za soliranje. U bliskom kontaktu s drugima kažu da skoro sve obrane padaju. Što će reći da sam slabić i vrlo uskogrudna, jel. :D Pretpostavljam da to dolazi i od one osnovne potrebe, potrebe za sigurnošću i da se zaštitim.
U svakom slučaju, vrlo zanimljiva tema, bujica misli i tako to. Trebam to malo kristalizirati. :note to self:
Nda, ponekad mi fali taj neki Mi osjećaj, zajednički osjećaj ugode, ljubavi i ono što sve taj mix može polučiti. Razvila sam odlične mehanizme za ove deficite, okupiram se na tisuću i jedan način, svašta nešto radim, uz to, održavam kvalitetne veze s prijateljima i tako sam na supstitucijskoj terapiji. :D
Zadnja izmjena: Fuga, dana/u 04 pro 2012 09:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 09:52

Jos jedan lijep odgovor umjesto nepotrebnog pižđenja :D hvala. :)


Sto se tice iz skakanja s veze u vezu, s tim sam isto imala iskustva, njet to dobro.

backspace

Re: samoca

Post Postao/la backspace » 04 pro 2012 10:20

invalid_user je napisao/la:@backspace_Sta je sad, opet te negdje boli? :D
Pa okej, to je tvoje vidjenje. Ja recimo ne namjeravam osobu regrutirati godinama. Ili klikne ili ne klikne. Nemam probne periode.
Ali necemo sad u off.
:D
Da ja tebe shvacam ikako ozbiljno, brijem da bih bila sad blago nazivcirana. Imas srece pa imam visu toleranciju za tebe, znas se cinit draga, tako da je to razlog da jos uvijek odgovaram, a ne ignoriram.. To i cinjenica da dobro pleses. Neki lap dance mozda nekad i to :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 10:25

Imamo u dalmaciji izraz za tu tvoju noticu. Zove se ajme. :D
I ti si meni ustvari draga, a niti ne pleses :D

Aven

Re: samoca

Post Postao/la Aven » 04 pro 2012 10:49

invalid_user je napisao/la: I nemojte mi sa spikama da je ista stvar cuti se s frendovima i s curom/deckom. To je pateticno, djeluje kao nekakav paravan kojim stitis samu sebe od realnosti. A realnost u okvirima klasicne veze je da od osobe ne dobijes samo fizicko zadovoljstvo vec i ono drugo, sto ti ni najbolji frend, ni poznanik ni roditelj ne moze pruziti. Stoga mi je to nerealno usporedjivati s tim situacijama i reci "ja to imam". Nemas.
Složila bih se s ovim. To nije isto zato jer naprosto nije isto. :happycry:

"Laku noć" i "volim te" s prijateljima nema mogućnost da se nastavi sa npr. "osjećam te u sebi". :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 10:52

Malo sam se zagrcnula. :D :napolitanke:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 10:54

who the fuck govori frendovima "volim te"? to me isto zanima. :o ima netko? :o
rigucnila bih si malo u usta da to izvedem frendici nekoj prije spavanja. dafuq?

backspace

Re: samoca

Post Postao/la backspace » 04 pro 2012 10:59

invalid_user je napisao/la:Imamo u dalmaciji izraz za tu tvoju noticu. Zove se ajme.
Imam ja u zg jedan drugi. Zove se berlava :D

Aven

Re: samoca

Post Postao/la Aven » 04 pro 2012 11:00

invalid_user je napisao/la:who the fuck govori frendovima "volim te"? to me isto zanima. :o ima netko? :o
U čemu je problem? Gdje piše da je to rezervirano samo za osobu s kojom smo u vezi ili doba dana kad je to prikladno nekome reći?

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: samoca

Post Postao/la Fuga » 04 pro 2012 11:02

invalid_user je napisao/la:who the fuck govori frendovima "volim te"? to me isto zanima. :o ima netko? :o
A što mogu kad ih volim i volim kad im kažem to. Meni to nekako prirodno i sasvim okej.

Aven

Re: samoca

Post Postao/la Aven » 04 pro 2012 11:03

^ Volim te.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 11:03

backspace je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:Imamo u dalmaciji izraz za tu tvoju noticu. Zove se ajme.
Imam ja u zg jedan drugi. Zove se berlava :D
ovo je bilo ocekivano, berlava. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 11:05

Saša je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:who the fuck govori frendovima "volim te"? to me isto zanima. :o ima netko? :o
U čemu je problem? Gdje piše da je to rezervirano samo za osobu s kojom smo u vezi ili doba dana kad je to prikladno nekome reći?

pa sto ja znam, osobno ne dijelim te rijeci tako olako. jednom ili dvaput sam frendici rekla da ju volim, ali sve vise od toga bi bilo way previse. kod mene je to rezervirano velikim dijelom za nekog tko mi zna malo vecu intimu, that's it.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: samoca

Post Postao/la Fuga » 04 pro 2012 11:05

@Saša
:*
--

Osim toga, i ljubim ih. I kažem im kad sam ljuta na njih i sve druge emocije koje stvaram uz njih. Naravski, to su oni bliski prema kojima zaista osjećam te emocije i ne lišavam se toga.

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: samoca

Post Postao/la mango » 04 pro 2012 11:07

Zamislila san se na ovoj temi...
Uvik san o sebi smatrala kao o osobi kojoj bi odgovarala samoca i koja bi se dobro snalazila u tom svemu.
I uvik sam sebe zamisljala da cu neki dio zivota bit solo ( sa 15 san mislila da bi to bilo super u 25-toj ), al zivot i sudbina me sjebase. I upravo ean skuzila da u zadnjih 9 god nisan bila solo i sokirala samu sebe s ovim.

Ok, aj prvo sam bila u nekoj reti vezi pola god koja je bila sranje, pa san dok sam u toj vezi bila zapocela vezu od 6 god, i onda san krenila na fax, upoznala super priju, skuzila da volin zene, skuzila da volin priju, odjebala vezu od 6 god, i evo me 3 god sa curon u vezi.

Ali i dalje mislim da bi mogla bit sama i da bi mi fino bilo, jer veza uza sve najbolje sta ti pruza u biti jedan dio i navika, i tako bi se u samoci navikla na neke druge stvari, i opet bi bilo dobro.

Mislin da je to smisao zivota, napravit sam sebi da ti bude dobro u svakoj sitjuejsn.

E i pola ove god sam bila u vezi na daljinu, s tim da se 2 mj nismo nikako vidile, i to mi je joj najgore palo, jer imas taj filing da oces toh svog nekog, i ona oce bit s tobon i mazit se, ljubit, gtlit, pit, gledat utakmicu, jest, sexat se ...nebitno...ugl znas da te samo km dile od toga i to jebe u mozak. Isto tako i cekanje da se vidite, brojanje dana, pa opet rastanci...e to mi je bilo najgore, jos mi je teze bilo kad smo se 1 tjedno vidale, zbog tih rastanaka, nego kad je nisan vidila 2 mj u komadu jer san bila spremna na to, uvatila se knjige, posla, ekipe i tako toga.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: samoca

Post Postao/la Kroacija » 04 pro 2012 11:07

as i said, ne osporavam iskren odnos sa prijateljima. to je minimum prijateljskih zahtjeva.
samo se ne razbacujem sa "volim te" i pusama. to je sacuvano za curu, jer prema njoj to osjecam na intimnijem nivou.


inace, dobra tema za to:
http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =11&t=7308

Aven

Re: samoca

Post Postao/la Aven » 04 pro 2012 11:08

Ja to ne gledam kvantitativno. Sretna sam da neki ljudi na mene djeluju tako da mi izazivaju osjećaj ljubavi (jer mnogi drugi ne).
Kad osjećam - kažem. Sve ostalo je opet blokada. A to nije zdravo.

I uopće gledati na druge na osnovu naših preferencija i prakse je potpuno glupo.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: samoca

Post Postao/la hops » 04 pro 2012 11:10

ne mogu govoriti o osjecaju samoce sa strane neimanja nekoga.
jedino mogu reci, da bez obzira koliko samoca moze nekome tesko pasti, jer nisu u vezi i nemaju to nesto... sve sto veza sa sobom nosi, gori osjecaj je imati nekoga i opet biti sam.

a samoca... cak mislim da moze biti jako produktivna. u pogledu izgradnje samoga sebe.

Odgovorite