stid, sram i sramota

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

stid, sram i sramota

Post Postao/la gigiONlajna » 11 pro 2012 22:18

Htjela sam otvoriti neku novu temu. Niš mi nije padalo na pamet.
I onda :eureka:
Gledala sam predavanje (imate i transkripte na engleskom i hrvatskom) http://www.ted.com/talks/brene_brown_li ... shame.html
Odlično.Zabavno.Poučno.Inspirativno.

Razmišljala sam o trenucima kad osjećam sram i zašto ga osjećam. Neke situacije su smiješne, neke tragikomične, neke intimne.

Odlučila sam podijeliti jednu smiješnu - meni smiješnu.
Volim gledati reality show o Kim Kardashian. Ta Kim mi je totalna slatkica. A mama tek ..ajme... Sram me. Zato jer je to jedna trashy serija, zato jer su površni, materijalistički, usmjereni na vanjštinu. Sram me zato što guštam to gledat.

Imate li Vi svoj slatki grijeh? Gorki?

p.s. i išla sam na Hascheck. da me ne bude sram grešaka:). No s obziorm na moje tipkanje, to je zapravo pod obvezno.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Kroacija » 11 pro 2012 22:23

Matthew mcconaughey je slatkica.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Angela07 » 11 pro 2012 22:23

:kokice: a kaj te ustvari muči? sram kao takav ili kaj gledaš bezvezne serije? ( :D ja inače gledam sulejmana! bože, gospe i sveti ante oprostite mi ali ne mogu si pomoći! :D kaj da radim?? )
:kokice: mogla bih šutjeti o tome, za početak...

inače, sram je povezan s narcizmom. zahebana stvar ko ima problem s tim.

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gigiONlajna » 11 pro 2012 22:27

Sama sam temu usmjerila na šalu, jer neću najintimnije stvari pisati onima koje bi na kraju mogla i upoznati :D

Pogledaj predavanje. Odlično je. Sram je sveprisutan u društvu.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la ariadne » 11 pro 2012 22:53

Nije me sram ničega što gledam, slušam, čitam, whatever. Jedini razlog zbog kojeg šutim o nekim stvarima je taj što ne želim davit ljude. :lol: Bar dok ih ne upoznam bolje. :sinister:

I smeta mi to što ljudi nekad znaju određenim stvarima pridavat značenje kojeg tamo nema, a meni se ne da objašnjavat nešto što ne bi trebalo bit za raspravu in the first place. Ne mogu utjecat na to što ljudi sebi zabriju u glavi, tako bih se mogla objašnjavat 24 sata dnevno.

Isto tako me nije sram priznati pogrešku ili da nešto ne znam. To sam uspjela dostići tek u zadnjih godinu ili dvije dana i sve mi je puno lakše. :D

Naravno, loša strana toga je što ljudi uživaju u tuđim pogreškama pa se svaki put nađe neki kompleksaš koji će ti to nabijat na nos onda kad ne treba, tj. kad je zlonamjerno umjesto običnog podjebavanja. Takvi ljudi me obično rastužuju. :/

Inače me bude sram ako me netko pročita bolje nego što bih htjela i preuranjeno izvuče na površinu nešto što nisam bila spremna pokazati. To mi se čini kao invazija privatnosti i uz to što me bude sram, budem i iznervirana zbog toga što me se prisiljava na reakciju.

Redovito me je sram kad likovi u serijama/filmovima naprave nešto glupo ili kad su u neugodnim situacijama jer sam empatična, fuj. Zato ne mogu gledat Curb Your Enthusiasm. :(

Fuj emocije. :shinner:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la omnia » 11 pro 2012 23:09

ariadne je napisao/la: Redovito me je sram kad likovi u serijama/filmovima naprave nešto glupo ili kad su u neugodnim situacijama jer sam empatična, fuj
Second hand embarrassment :inlove:

Mene je češće sram gledati kako se netko sramoti nego kad se ja sama sramotim.
Tad me nije sram ni najmanje, valjda sam navikla više. :D

Inače, rijetko me je sram nešto reći ili pitati, čak i ispasti glupa. Valjda sam i na to navikla :plese:

Zapravo me je jedino sram kad nešto ne skontam pred dragim i važnim mi ljudima.
Eh, da, i plesat mi je neugodno. Alkohol tu pomaže :D

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gigiONlajna » 11 pro 2012 23:12

Inače predavanje traje samo 20 minuta.
Evo par citata :

"sram je gremlin koji kaže: „Ne, ne. Nisi dovoljno dobar. Nisi završio magisterij. Žena te ostavila. Znam da ti tata zapravo nije bio u Luxembourgu, bio je u Sing Singu (zatvor). Znam stvari koje su ti se dogodile dok si odrastao. Znam da ne misliš da si dovoljno lijep, dovoljno pametan, talentiran ili snažan. Znam da tata nikad nije obraćao pažnju na tebe, čak ni kad si postao financijski direktor.“ Sram je upravo to."

i "Sram nosi dva velika natpisa – „nikad dovoljno dobar“ i, ako ga uspijete odgovoriti od toga, „što misliš tko si ti?“ Ono što morate razumijeti u vezi srama jest to da to nije krivnja. Sram je usredotočenje na sebe, krivnja je usredotočenje na ponašanje. Sram je: „Ja sam loš.“ Krivnja je: „Učinio sam nešto loše.“ Koliko bi vas, kad biste mi nekako naškodili, bilo spremno reći: „Žao mi je. Pogriješio sam"? Koliko bi vas bilo spremno to reći? Krivnja: Žao mi je. Pogriješio sam. Sram: Žao mi je. Ja sam greška."

i

"Za žene, sram je učiniti sve, učiniti to savršeno i ne dopustiti da ljudi vide da se znojite.... Sram je, za žene, neka mreža nedohvatljivih, kontradiktornih, natjecateljskih očekivanja o tome tko bismo trebale biti. A to je djeluje poput luđačke košulje.
Za muškarce, sram nije hrpa natjecateljskih, kontradiktornih očekivanja. Sram je jedno: da ih se ne smatra kakvima? Slabima. "
i

"Vrlo brzo, imamo Mahalikovo istraživanje na Sveučilištu u Bostonu. Pitao je što ženama treba da bi se prilagodile ženskim normama? Glavni odgovori u ovoj zemlji: draga, mršava, skromna i trošenje svih sredstava na izgled. Kad je pitao za muškarce, što muškarci u ovoj zemlji trebaju kako bi se prilagodili muškim normama, odgovori su bili: uvijek pokazati emocionalnu kontrolu, rad je na prvom mjestu, podizati status i biti nasilan."

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la ariadne » 11 pro 2012 23:15

omnia je napisao/la:Eh, da, i plesat mi je neugodno. Alkohol tu pomaže :D
Da, tako i meni. Osim što u mom slučaju alkohol pomaže utoliko što čekam da se svi drugi napiju pa znam da će izgledat gluplje od mene. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gigiONlajna » 11 pro 2012 23:16

Nek se drugi srame;)..:cameraman:

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gemini » 11 pro 2012 23:26

sram me..pred osobama koje mi se svidjaju..cim pomislim ''nemoj se osramotiti'' proserem nesto sramotno :blushes:

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la miss_misty » 11 pro 2012 23:37

naj me sram vlastitih reakcija
prilikom suocavanja s raznim insektima u javnosti
eto, sad kad istresoh intimu
deaktivirat cu profil tu
idem negdje di to ne znaju :D
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la hops » 12 pro 2012 09:24

sram me mog mobitela.
ali osjecaj s vremenom popusti.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la slapa » 12 pro 2012 09:30

puno se sramim. nekad me bude sram i po cijelom tijelu (al nemojte nikom reć). :hideunderrock:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
softy
Postovi: 134
Pridružen/a: 28 stu 2012 09:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la softy » 12 pro 2012 09:45

sram me moje frizure trenutno :(
ali i panike kada mi nekakvi ogromni kukci ljeti počnu letiti oko glave pa mašem rukama kao u crtiću i vičem...
Lost in space and time...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Angela07 » 12 pro 2012 11:34

gemini je napisao/la:sram me..pred osobama koje mi se svidjaju..cim pomislim ''nemoj se osramotiti'' proserem nesto sramotno :blushes:
:D ne sekiraj se, onima kojima se sviđaš neće ni primjetiti ili će im biti simpatično, a za druge te briga. svi se proseremo s vremena na vrijeme i nema tome pomoći rekla bih, osim prihvatiti svoja ograničenja.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Bash » 12 pro 2012 12:06

uglavnom me nije sram ničega, niti da sam pogledala Pretty little liars više sezona. ali moji postupci me nekad dovedu do toga da ozbiljno želim propast u zemlju :D
npr. imali smo jednom grupni susret nas 15ak nakon diplome i prisjećali smo se trenutaka na faksu i ljudi koje dugo nismo vidili. I onda je prijateljica spomenula kako se zajebavala s X nekad na vježbama. I onda je bio taj trenutak moje nevjerojatne retardacije:
- e da, pa šta je s njom? Nisam je vidila dugo.
- bash, pa umrla je. bila si joj na sprovodu.
:remembers:

I danas mi je užasno užasno bed radi toga. ne znam koji je meni bio kurac :facepalm:
I tako, imam par tih scena s kojima se još borim i ne mogu prežalit svoju glupost :D

Aven

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Aven » 12 pro 2012 14:02

Što se tiče ukusa iz svijeta glazbe/filma/mode/sl. nije me nimalo sram. Dapače. :D

Sram me kad blebnem nešto pogrešno pred ljudima koje poštujem.

Zna me uhvatiti sram i što sam se ovoliko rastroljala u zadnjih par godina. slika
Al' sve si više mislim da je to način na koji se moja podsvijest obranila od žemskih na nekoliko godina. :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Fuga » 12 pro 2012 15:05

Pa ne mislim da imam nešto puno srama. Bude mi neugodno kad sudjelujem u nekoj svađi kao promatrač, nikad tu ne znam odreagirati i ne znam šutjeti u takvim situacijama. Isto tako, neugodno mi je kad je netko bliski prema nekom bliskom bezobrazan, neugodan. Ili ono kad nekoga s nekim upoznam pa ovaj nikako da prestane pričati, to su oni koji su još zaostali u adolescenciji i samo su centrirani na sebe, njihovo mišljenje, od milja ih zovem bikovi bez brenzi ili japajakala. :D
Ponekad mi bude neugodno kad sam s nekim i taj govori povišenim tonom i svi sve čuju oko nas, ne podnosim baš najbolje ekstra glasne ljude, urgiram i u takvim situacijama.
Da, bude mi neugodno i kad netko psuje kraj mene, baš baš.

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gemini » 12 pro 2012 15:48

Angela07 je napisao/la:
gemini je napisao/la:sram me..pred osobama koje mi se svidjaju..cim pomislim ''nemoj se osramotiti'' proserem nesto sramotno :blushes:
:D ne sekiraj se, onima kojima se sviđaš neće ni primjetiti ili će im biti simpatično, a za druge te briga. svi se proseremo s vremena na vrijeme i nema tome pomoći rekla bih, osim prihvatiti svoja ograničenja.
ti si jedna veoma mudra djevojka :respekt:

Gost

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Gost » 12 pro 2012 16:30

ne mogu pronać u koyoy sam temi postala ta dva videa,
ali yesam sigurno :) i to priye koyi myesec
(možda ye bilo off iako nisam tako mislila :D)
ovay ye odličan, a ima i yoš yedan video iste
predavačice ili kako ona sebe naziva :D
http://www.ted.com/talks/brene_brown_on ... ility.html
(ovay video možda zaslužuye i novu temu)

Super tema
prvi put sam tay video vidyela, a i
raspravu o toy temi na seminaru
i yako zanimljiva tema, al ne vole
ljudi baš raspravljat o tome primyetila sam

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gigiONlajna » 12 pro 2012 18:20

Prvi puta kada sam išla u inozemstvo, išla sam u Trst. Sama. Za mene je to bila jedna velika avantura. Taj jedan dan.

I tako sam sama šetala ulicama, gledala izloge, kupila meni najljepši ruksak ikada, ulazila u dućane. Ulazila tamo gdje je gužva jer možda nađem nešto super što nisam nikada vidjela. I tako uđem u jedan dućan, pitam (jer su svi znali hrvatski) za neki odjevni predmet, a ono ispalo da su ostali bez mog broja.
Onako sva poduzetna i vesela odgovaram da mi nije problem otići u njihov drugi dućan, pa ako mogu provjeriti kod drugog dućana je li imaju moj broj. Pitaju me koji...kazem pa oni vaši dućani, vidjela sam ih dosta, piše na njima - SOLDI. Uskoro sam saznala da to nije lanac dućana, već eto "sniženje" na talijanskom. Pobjegla kao u crtiću..."kidam na lijevo". Još danas čujem kao mi se smiju. Iako ih nisam zaista čula. Al u mojoj glavi je bilo glasno.
Sramim se kada ispadnem glupa. A zna se desiti.

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la omnia » 12 pro 2012 19:32

^ Zašto se uopće sramiš toga? Meni su baš simpatične takve situacije :touched:

Ja sam pred par godina išla na ultrazvuk i doktor mi je rekao: ˝Lezite na leđa.˝, naime, jako logično, s obzirom da je to trebao biti ultrazvuk trbuha, a ja sam legla na trbuh leđima okrenuta doktoru i ultrazvuku. :inlove:

Par dana nakon sam bila kod zubarice i trebala sam naručiti brata za pregled. Zubarica me pita: ˝Kako mu je škola?˝, misleći na tjedne, jel mu ujutro ili popodne, a ja joj kažem: ˝Ma, super je, ide mu!˝ :dork:

:spotlight:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la slapa » 12 pro 2012 19:37

znam da sam jednom trebala nekom doktoru na kontroli odgovoriti na neko pitanje sa grudi/prsa al se nikako nisam mogla sjetiti ni jedne od tih riječi (čak ni sise) nego samo cice. panika. ne znam što mi je bilo. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la gemini » 12 pro 2012 19:39

slapa je napisao/la:znam da sam jednom trebala nekom doktoru na kontroli odgovoriti na neko pitanje sa grudi/prsa al se nikako nisam mogla sjetiti ni jedne od tih riječi (čak ni sise) nego samo cice. panika. ne znam što mi je bilo. :D
loooooooooooooool :roftl: :roftl:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la JaNNa » 13 pro 2012 08:41

Saša je napisao/la:Zna me uhvatiti sram i što sam se ovoliko rastroljala u zadnjih par godina. slika
me too... :(
sad kad razmišljam, rijetko me sram.
više mi bude žao.
npr. ako sam rekla nešto u efektu - što nisam mislila, pa sam povrijedila drage ljude, i sl.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la roadkill » 13 pro 2012 10:25

Fuga je napisao/la:Da, bude mi neugodno i kad netko psuje kraj mene, baš baš.
Dodji da se druzimo. :kocijas:

:*
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Kroacija » 13 pro 2012 13:33

Lady_Stone je napisao/la:ne mogu pronać u koyoy sam temi postala ta dva videa,
ali yesam sigurno :) i to priye koyi myesec
(možda ye bilo off iako nisam tako mislila :D)
ovay ye odličan, a ima i yoš yedan video iste
predavačice ili kako ona sebe naziva :D
http://www.ted.com/talks/brene_brown_on ... ility.html
(ovay video možda zaslužuye i novu temu)

Super tema
prvi put sam tay video vidyela, a i
raspravu o toy temi na seminaru
i yako zanimljiva tema, al ne vole
ljudi baš raspravljat o tome primyetila sam

Stid me, sram y sramota.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la Kroacija » 13 pro 2012 13:43

Inace und generalno, sramim se u nekim najjednostavnijim situacijama. Onda kada ljudima nije u peti da se srame. S godinama sam ja to sve dobro sredila, vise me nije sram uzvratiti ako me druga djeca tuku ili reci "ne" kad me osoba ide zazvaliti.

Dio se probio javnim nastupima na koje su me tjerali jer sam imala talenta, dio zida sam probila sama forsiranjem druzenja i razgovora s ljudima, proucavanjem tudjih i vlastitog karaktera. Shvatih da mi je sram ogromna prepreka u zivotu koja je u djetinjstvu i kroz dobar dio rane adolescencije (?) predstavljala prakticki vise bolest i hendikep za koji sam skuzila da ga se naprosto moram rijesiti. Inatje imam dobru moc opazanja vlastitog karaktera i volju za poboljsanje svih debilizama, hendikepa i strahova. Posebno uceci na greskama.

Danas radim s ljudima bez problema, obozavam drustvo i obozavam biti u drustvu, minglati s ljudima i upoznavati nove. Tu i tamo izidje taj duboko zakopani sram na povrsinu ali brzo ga zatomim. Ne znam primjete li drugi ljudi to. Who cares anyway.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la slapa » 13 pro 2012 19:21

sad su me sjetile, bude me sram kad si karlovčanke tepaju. ono neugodno mi bude... :hideunderrock:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

korana4
Postovi: 247
Pridružen/a: 15 srp 2012 21:19
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: stid, sram i sramota

Post Postao/la korana4 » 13 pro 2012 19:25

slapa je napisao/la:sad su me sjetile, bude me sram kad si karlovčanke tepaju. ono neugodno mi bude... :hideunderrock:
:strip: cmok, cmok!

Odgovorite