Inspiracija

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
PoisonPhoenix
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 ožu 2013 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Inspiracija

Post Postao/la PoisonPhoenix » 08 ožu 2013 08:28

Cesto se susrecem sa pitanjem ''koja ti je inspiracija u zivotu?'' ... Zena! Biti zena...voljeti zenu... Bice tako jednostavno, a opet komplicirano... Tolika snaga i ljepota koncentrirana u njeznim oblicima. Osim crta lica i tijela, odlucnost i sposobnost je bezgranicna. Toliku sposobnost za dati ljubav na tisucu nacina i u isto vrijeme prema tisucu izvora: od partnera do djeteta, od kucnog ljubimca do biljke, od prijatelja do susjeda, od kolege do poznanika ... Ali s druge strane ogroman kapacitet mrznje i zla, manipuliranja i zavodjenja, letalno oruzje ako se nalazi u pogresnim rukama. Fascinira me biti zena! I ma koliko mogu zvucati sladunjavo ili fanaticki, sve ovo gore napisano, u biti je divljenje i inspiracija koju osjecam i imam prema svakoj od nas. Toliko je ratova vodjeno u proslosti u ime zene, a ako ste stvarno i jednom u zivotu voljeli zenu, znate razlog i mogucnost zbog kojeg su takve borbe bile vodjene. Jos jednom sretan 8 ozujak !!!

Ooh

Re: Inspiracija

Post Postao/la Ooh » 08 ožu 2013 10:27

jaaao. sada...lijepo je sto si to srocila. hvala na cestitanju. takodjer. mada osmi mart je ipak nesto sto je vezano s nekim prakticim pozicijama zena-industrijalizacijom, ostavrenjem radnih prava...da sada ne pisem opce poznato. mislim da je 1909. prvi osmi mart ili ozujak kako god odrzan, kao revolucija i s te pozicije i danas se u zgu protestira i trazi isto sto i prije-prava zena. mene nacin na koji si zenu predstavila podsjeca na romantiziranje i borbu svodi na neko komercijalno izoblicenje smisla 8.marta.
ratovi nisu vodjeni zbog zena. vodjeni su zbog muskaraca. zene su samo stavljene u sliku lijepe, pozeljne i naravno nebitne u kontekstu donosenja bilo kakvih odluka. nije cudo sto se susrecemo sa "mirovnim zenskim poretom". ta ratovanja, razmjene zena, svodjenje potencijala na razinu rasplodne krmace. sve to skupa se nekako u meni protivi slici koju su navela i dozivljaju zene kao necega individualnog. to je problem. danas je dan zena, sve smo skupa u svojoj podredjenosti. samo danas imamo puno vise razloga za djelovanje i nasi okovi su profinjenije umotani oko nasih nogu.

danas je dan, haaajmo zene. pas mater, nista manje naprasno od davne 1909. revolucija. danas nema mjesta vodjenju ljubavi i straranju slike idealne zene. danas se dernja iz petnih zila i naravno divi zenama, ali po meni ratobornije od romanticarskih verzija zene koja je u smislu ostvarenja prava zena, po meni pusiona. naravno da su zene divne, ali kada tu divotu odredjuje netko tko ima moc, ta divota nam nista ne znaci.

da, sretan 8.mart i vece nam place i mogucnosti zaposlenja. manje nam silovanja, vise slobode da budemo lezbijke, razotkrivanje korporacijskih mitova o ljepoti. da budemo vesele i uzivamo u tom sto smo zene bez da nam za to treba necija hvala, kao cukama koska. maknimo ispod ruku i rijeci laskanja i budimo samo svoje i ostvarene. da...

Avatar
PoisonPhoenix
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 ožu 2013 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Inspiracija

Post Postao/la PoisonPhoenix » 08 ožu 2013 16:18

cini mi se da sam te taknula u pogresan ''gumb'' ...ne, nije mi to bila namjera..

upoznata sam jako dobro sa realnoscu, sa revolucijama, isto tako sa zakonima i gledistima nekih osoba prema zeni kao objektu za realiziranje svojih interesa ... zena sam, zaboravljas?!

niti malo mi nije bilo u namjeri osloniti se samo na komercijalizaciju danasnjeg dana ...niti mojim ''sladunjavim'' gledanjem na zenu podcjeniti nasa prava ...

htjela sam podsjetiti svaku od nas u biti koliku snagu imamo u nama, koliko u biti vrijedimo..i to sve je bilo namjenjeno bas za osobe koje nemaju priliku cuti to svaki dan mozda zbog mobinga na poslu ili partnera sa konzervativnim gledistem i ponasanjem ili samim drustvom koji podcjenjuju pa cak evo i zelju, privlacnost i ljubav koju mozemo osjecati jedna prema drugoj ...

zao mi je da se oko svake lijepe rijeci treba dizati velika polemika pogotovo u takvom smjeru ... nisu sve osobe u svakom trenutku sa nekim tko im daje snagu niti su snazne same po sebi ...ali opet moja je bila iskrena zelja usmjeriti moje misli prema ''zeni'' kao takvoj a ne zbog danasnjeg dana ili sve sto ovaj dan u biti predstavlja ...

pogresno izrazena ili pogresno shvacena ... zao mi je

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Inspiracija

Post Postao/la ariadne » 08 ožu 2013 16:43

PoisonPhoenix je napisao/la:zao mi je
slika

Ooh je malo u toj svojoj silnoj borbi za oslobođenje žena od okova ljudi koji im govore kako što trebaju raditi i kako se izražavati nekako uspjela tebi reći da pogrešno obilježavaš Dan žena. :D

Mislim da se to zove fulanje celog fudbala. Ako ne i stadiona. :D Why can't we all just get along? :kumbaya:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Inspiracija

Post Postao/la slapa » 08 ožu 2013 17:27

slika

ne znam kužim li ovaj topic al vidim da tu neki čestitaju osmi mart pa eto da se pridružim.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
PoisonPhoenix
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 ožu 2013 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Inspiracija

Post Postao/la PoisonPhoenix » 08 ožu 2013 18:24

Ariadne , ja sam za slatko druzenje i razumijem Ooh jako dobro ...


I come in peace


:predaja:

Aven

Re: Inspiracija

Post Postao/la Aven » 08 ožu 2013 19:53

Osmi mart me podsjeća na dane kad smo u osnovnjaku mamama radili svakakve stvari od gline, pekli i oslikavali i tak'. Nda, voljela sam taj dan. :D
Danas me je frend zatrolao s čestitkom inače ne bih ni znala koji je dan. :lol:

Sretan. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Inspiracija

Post Postao/la slapa » 08 ožu 2013 19:56

mene sjeti kako smo pjehe išli od škole doma i po putu iz vrtova vikendica krali cvijeće za mamu. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Plague

Re: Inspiracija

Post Postao/la Plague » 09 ožu 2013 03:34

di su te žene s kojima se ti družiš? javi da ih nađem. :D

Ooh

Re: Inspiracija

Post Postao/la Ooh » 10 ožu 2013 21:52

jaaaao mene kuku lele, pa ja ne igram nogomet...ali nogomet je uzrok mobiliziranja velikog broja trgovanih zena, tako da ga bas ne njusim :D i naravno da cu da 'masim i stadion i loptu. ma sve :D

sto se tice solidarnosti i razumijevanja zena... poznato je da su zene povezane drugacijom komunikacijom od muskaraca i da medju nama postoje specificni odnosi bez obzira na seksualno opredjeljenje. to je tesko odrzavati u vrijeme kada smo izolirane jedna od druge. i s te pozicije je 8.mart nesto sto veze, sto ne podsjeca na solidarnost, jer se ona podrazumijeva. otvorenost zenama koje prolaze kroz nasilje tipa mobbing je konstanta. to je individualna odluka medjuostalim i dosta je tezak put davanja potpore, osposobljavanje za biti potpora.

ma dobro, nebitno ...

Odgovorite