vozacka (ne)kultura

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

vozacka (ne)kultura

Post Postao/la unexpected » 13 ožu 2013 10:41

jutros,vozim ja i autobusna stanica i bus izbacio zmigavac i stanem kako bi pustila bus.ali,ALI kreten koji je bio iza mene prvo svira kao zadnji manijak i onda krene mene zaobilaziti.bus ispred mene,drugi auto iz suprotnog smjera i sledila sam se dok je taj kreten izbjegavao i bus i taj auto meni pred ocima.

ugl,vozacka kultura.ima li je uopce u lijepoj nam nasoj?koje su vas situacije vozacke (ne)kulture sokirale?jeste vozile van granica lijepe nase?iskustva?
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la hops » 13 ožu 2013 11:07

ja vec neko vrijeme vodim detaljnu evidenciju u svojem blek buku koji je u autu. rezultati su zastrasujuci!
imam par kriticnih skupina zabiljezenjih.
1. zene koje se sminkaju - uglavnom su ruznjikave, al ok... nemres protiv majke prirode i njenih odluka. one recimo imaju dosta neocekivane kretnje, ali ako ih covjek prati, onda se ponasaju po nepisanom PS-u. za one koji nisu vodili evidenciju - zapikavaju se u kolonu pred semaforom da prije stanu u red i dok je auto u leru vade ... "set za sminkanje".u prvi mah sam mislila da vadi kutiju s alatom. razuvjerila me roza ruza. to je ipak kofer za sminku. i obicno kasne s kretanjem i tako sjebu koncept kolone, jer se svi iskusni vozaci ravnaju po autu koji je 3 auta ispred, a ne po prvom ispred. kolona krece, ruznjikava stoji, kolona iza nje krece. pola kolone ode, druga polovica zaobilazi, a nelijepa i sretnik iza nje ispunjavaju europsko izvjesce....

2. celavi brdzani - to je intelektualno potpuno bezopasna skupina. ali obicno znaju mileta koji vozi kamion i kojem je iz kamiona ispalo nesto municije ... i tako. agresivni su i karakterizira ih zila glupaca dok se deru kroz zatvoreni prozor. obicno imaju seljacki naglasak i glave ko televizori - velike i kockaste. oni su samoprozvani vlasnici cesata. svih. nemaju serijski ugradene zmigavce u autima. bilo koji od BMW-a i VW-a da voze.vole se uguziti u kolonu. i kakav izgleda, takva i voznja - seljacine.

3. starci - to je opasna skupina koja se nekako uvijek izvuce. i jako su opasni jer...evo gledam sebe. jedan takav gerijatrijski primjerak mi je skoro unistio oldtimera mog. i najgore je sto ih se ne moze upozoriti. niti vide, niti cuju. ako im je...sve po spisku dok se vozis paralelno, oni misle da se poznajete i masu, pozdravljaju. cak se vesele! ponekad drzepravac, bez obzira sto cesta vijuga. stede valjda gume...ne znam.

i tako...
treba ukinuti cestovni promet. osim za vozace kamiona. koji prevoze cigarete. koje onda padnu s tog kamiona. i nade ih mile. eto

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la Jadzia Dax » 13 ožu 2013 13:16

Alergična sam na kretene/uše za volanom. U plinsku komoru s njima.

Eh, da, posebni pik imam na Talijane, fakin luđaci, uvijek rade pi... na cesti.
Ljudi sa ljubimcima, držite ih na uzicama a ne da ja moram razvaliti kolnik izbjegavajući vaše ljubimce, next time.... zgazit ću ih, no more mercy.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la tamara3 » 13 ožu 2013 13:39

Ja bih na popis dodala debile koji se prestrojavaju/skreću bez žmigavca i one koji tipkaju poruke u vožnji. Ili recimo telefoniraju i uspore na 30 km/h. Općenito u Zagrebu vlada strašna vozačka nekultura, ali to je vjerojatno odraz općeg stanja u društvu.

Ooh

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la Ooh » 13 ožu 2013 14:51

Meni je najbolnije bilo kada mulac koji je vozio nije gledao u retrovizor i umalo me ubijo zaplave jer me skupio dok sam pedalirala.
Inace mi je nezgodno voziti iza pijanih i onih koji malo zaspu. Pocesto mi se zna desiti da vozaci ispred mene voze u obliku slova s. Ne mozes zaobici,nego usporiti i drzati razmak sto me naljuti. Uletanje u kruzni tok ili izletanje na glavnu prometnicu zbog koga moram ostaviti trag guma na cesti mi jako smeta. Razgovaranje na pjesackom!?od cega je jedan glumac u autu,a drugi van auta nalakcen na prozor-sviram bez pardona,jer ne zelim biti pristojna. Ljudi masu sijeku krivine,drzim se desne strane. I ne volim turiranja kurcenja radi,to je bas nekulturno-djikansko-nazadno! I da,dodjem u napast da nekad izadjem iz auta i nekom razvalim samar,jer je voziti poput izlaska na front na kome zivce gube oni koji paze kako voze radi sigurnosti u prometu dok ostali lade jaja i misle da su cool i da im je ta voznja priprema za nesto ozbiljnije i vaznije tj.prilika da svoj debilizam pretvore u "vau sto sam faca".bg je nenadmasiv! U sarajevu je neki freak za vrijeme cekanja u koloni kolonu preticao s desne strane?!kao da je to najnormalnija stvar.zurilo se covjeku,pa eto...kad je cesta zauzeta vozi on pored.
Steta sto djikani cesto imaju toliko kila,da sam jaca, svima bih usi izvukla. I pozalim nekad sto nemam tenk da gazim svaki put kad me netko zbog prekrsaja izuje iz cipela. I da, kradja parkirnog mjesta pred nosom-dosta ruzno.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la DoubleTrouble » 13 ožu 2013 18:01

Mnogi nisu baš upoznati s primjenom pokazivača smjera pa voze slalom i prebacuju se iz trake u traku bez ikakve signalizacije.
Nisu svi koji imaju vozačku sposobni za vožnju. Mislim da bi neke trebalo poslat na testiranje psihomotorike nakon čega bi broj važećih vozačkih dozvola bio smanjen za 50% sigurno (mislim da bi i inteligencijsko testiranje trebalo bit malo strože).
Što se tiče kulture, ljudima općenito fali kulture pa se to i u vožnji očituje.
p.s. fascinira me kretanje na semaforu, tj sporost u kretanju. Pretpostavljam da čekaju zeleno svjetlo kako bi:
1. odložili mobitel
2. spremili maskaru u torbicu ili odložili bocu vode ili zdjelicu s pahuljicama (da, da i to sam jednom prilikom vidjela, gospođa sa zdjelicom pahuljica na semaforu u autu, za volanom :faint: )
3. spustili ručnu
4. ubacili u brzinu
5. krenuli- u to vrijeme ja dobijem slom živaca!
Najneugodnija iskustva su mi s vozačima skutera i dostavnih vozila. Ovi prvi voze po crti između dvije trake tj. "provlače se" što je iritantno jer vozi se po traci a ne po crti između dvije kolone vozila (a i po zakonu ne smiju tako vozit).
Dostavna vozila voze bez ikakve signalizacije, zaustavljaju se gdje se sjete, voze unatrag gdje ne smiju, guraju se i općenito voze ko luđaci, trube i telefoniraju u vožnji.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la margarita » 13 ožu 2013 21:14

Ja kad vidim ispred sebe auto registracije KR, KT, SI, PU odmah se prestrojavam i micem. Ja ne znam kakve oni autoskole tamo imaju ali to je straaaaasno!!! Sta se internacionalnih tice, najveca opasnost na cesti su Madjari, a Cesi ih prate u stopu. Ali Madjari su posebna vrsta. Reci da su opasnost na cesti je debeli understatement. Oni daju zmigavac dok se prestrojavaju kad vec okrecu volan pa slucajno rukom zakace onu rucicu.
E, a jos me posebno nerviraju ljudi koji u kruznom toku pale lijevi zmigavac. WTF ljudi??? kamo ces kruzit nego u lijevu stranu??
Inace sto se kulture tice, nema do Nijemaca. To su bolesno pristojni vozaci i to je kultura voznje o kojoj u Hrvatskoj valjda mozemo samo sanjat. Vozit po Njemackoj je najveci gust. U biti, toliko su svi pristojni da ti dodje da tek tolko izvedes neku glupost da vidis reakciju. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la tamara3 » 14 ožu 2013 11:08

margarita je napisao/la:Ja kad vidim ispred sebe auto registracije KR, ...
Upravo sam se sjetila kak su me svojedobno razapele ovdje zbog ovakve rečenice... dok se nisu uvjerile da je to točno :D.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la hops » 14 ožu 2013 11:09

jos jednu kombinaciju da spomenem - gospicka registracija sa krunicom oko retrovizora = CTDE (close to death experience)

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la black.cat » 14 ožu 2013 11:33

najvise sto me iritira je kad auto ispred dade zmigavac u zadnjoj sekundi, onda i ja moram naglo na kocnicu da se nebi zaletila u gospodina/du. druga stvar je kad mi se voze na straznjici, a treca je kad sami vlasnici automobila, nemaju osjecaj da je taj auto njihovo privatno vlasnistvo, na koje bi ipak trebalo pripazit, a ne samo tako gumom preko nogostupa i tako to.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la margarita » 14 ožu 2013 19:22

tamara3 je napisao/la:
margarita je napisao/la:Ja kad vidim ispred sebe auto registracije KR, ...
Upravo sam se sjetila kak su me svojedobno razapele ovdje zbog ovakve rečenice... dok se nisu uvjerile da je to točno :D.
Cast KR iznimkama, ali jos nisam naletila na takve. :)

Aven

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la Aven » 14 ožu 2013 23:16

unexpected je napisao/la:koje su vas situacije vozacke (ne)kulture sokirale?
Uvijek me shakira kad ovi ispred mene odluče naglo skrenuti bez da su prije dali žmigavac. Luđačka prestrojavanja i nagla kočenja su isto precious.

Mada, meni je možda bolje da šutim. :D Neki dan mi je policajac oprostio 600kn jer nisam baki stala na zebri. :D

- Znate, to je onaj trenutak kad moram procijeniti hoću li naglo zakočiti, propustiti pješaka i riskirati da se ovaj iza zabije u mene.

- A kako da ja ovo procijenim? Znate da vam je to 600kn?

- Hah... *sigh*+*smile*

- 'Ajde, idem provjeriti da li vas je kolega snimio...


slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la Kroacija » 15 ožu 2013 00:26

uglavnom me vise bas i ne sokira tudja nekultura, dosegla sam über kocijaski nivo u voznji. uspjesno sam se integrirala. :inlove:

preko nekoliko puta sam mrtva pijana puna vodke đus (citaj: 2-3 case) vozila samu sebe doma, smjeskala sam si se i frfljala i svasta nesto, sam bog me dovezao doma. u autu pricam redovito sama sa sobom, pjevam kad god mi se ukaze prilika i fakinggg obozavam pjevati u autu. opasno je kada slusam glazbu - imam mp3 kolekciju svega i svacega, a ponekad volim slusati prodigy. e tu nastane sranje, jer noge automatski krenu plesat. :shinner: ramena, glava, trup, ode sve kvragu. i sve mora biti u ritmu. ako trebam skrenuti, skrenut cu na refren, ako treba usporiti, usporit cu pred kraj pjesme. ne preporucam.
redovito pretjecem. preko nekoliko puta sam pokazivala srednji prst. otkrila sam da sporim vozacima ide na zivce kad im se netko nakaci na straznji dio auta pa im stalno to radim i visim na guzici.
jednom sam supermanski sjela i upalila brzinski auto i isla namjerno zgaziti lika ali nisam ga uspjela pronaci jer je bio mrak a on je cirio mene i curu kako se drparimo. u tunelima vozim sa suncanim naocalama iako vidim svega 50% tako.
nek mi bog oprosti, ali mrzim one spore starce sto tri sata prelaze pjesacki :/ eksli mrzim bilo kog tko prelazi pjesacki jer su tako jebeno spori i dok ne stave nogu na kolnik, ja ne mogu krenuti.
ne vezem se.
prolazim kroz crveno redovito.
otipkam mail dok vozim.
pojedem burek.
na cestama se polukruzno okrecem tamo gdje nema uopce "otocica" ali suvozacima prije toga napomenem da to nikad ne rade.
najdraze od svega mi je muciti suvozace - kada na cesti/negdje naletim na macku, namjerno se zaletim prema njoj kao da cu je zgaziti pa se zaustavim u zadnjem trenu. :inlove:

i tako. ima jos toga.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la Fuga » 15 ožu 2013 01:02

@Aven
Ti si opasan šofer, no ipak ti vjerujem. Nikad neću zaboraviti ono zbivanje na autocesti kad smo se s autima sretale. :D Tresla mi se lada. :P

Ne vozim po Zagrebu, tj. vozila sam pa sam često zaboravljala gdje sam ostavila auto ili pak bi tek kroz koji tjedan osvijestila da mi auta nema na parkingu i kako ga je vrlo vjerojatno odveo pauk. Naplaćala sam se globe ZG parkingu. :D
Nda, sad vozim samo od autoceste do stana i to je to :D Inače strogo pazim na žmigavce, lijeve/desne linije i propisanu brzinu.
Kultura je živa koma, uostalom, kao i na javnom prijevozu, jadni ovi ljudi koji žive na Prečkom ili pak Žitnjaku, to se ugušiš od količine smrada. Em se ne peru, em bazde po alkoholu, češnjaku i ostalim miomirisima, em dišu kao klokani. Nda, ne mislim da se ZG nešto puno izdvaja od većine gradova po RH, jedino što je ovdje frekvencija veća pa prije dođe do izražaja. Zanimljivo je da ti isti seljoberi idu i van, tipa Slovenija i Austrija, tamo se strogo pridržavaju propisa i čuvaju kesu, što će reći da su kod nas kazne premale i kontrola preloša.
Jadni biciklisti ove sezone s vozačima i pješacima. :/

Avatar
mijau
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 lis 2010 17:05
Spol/rod: žensko
Lokacija: ovdje

Re: vozacka (ne)kultura

Post Postao/la mijau » 20 ožu 2013 00:04

Kulture nema općenito, kamoli na cesti.

Najgora mi je nonšalancija zvana davanje gasa kad idem preko zebre i izlasci iz sporednih ulica bez da me vide. A nisam sitna, translucentna a još manje neprimjetna.

Jebo me bog ako ne poludim, uzmem sačmaricu i krenem učiti kako se vozi po urbanoj zoni.
You are afraid of insects and women. Ladybugs must render you catatonic.

Odgovorite