biljke, sadnice itd itd

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Zita » 26 ožu 2013 18:19

U nadi da ne lupam uludo o ovoj temi zanima me jel imate kakve biljke? Sadite li sto?

Imam 2 limuna, bor i neko drugo zelenje u koje se ne razumijem no voljna sam naucit nesto o tome svemu. Razmisljala sam i o tome da ti posadim zacinsko bilje i slicno al nikako da se organiziram..

I prekjucer sam nadobudno, ne gledajuci prognozu, stavila svoje na balkon uz pripreme presadivanja i sad mi je aloe vera smrzla :cry: :cry:
Tko se kuzi u bilje? help
Measure of a woman is her sense of humor

Ooh

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Ooh » 26 ožu 2013 18:34

a koje biljke ? :D mislim da je to vazno navesti. meni treba sjeme za duhan, ap ako netko zna gdje nabaviti. hvaaala! nije da se slepam u temu, nego eto...danima mislim o tom gdje nabaviti sjeme za domaci dobar duhan.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Rock Faerie » 26 ožu 2013 18:39

Obožavam bilje! Imam 6 biljčica na prozoru i još 4 na hodniku. Čekam da zatopli, pa da promijenim zemlju, operem lišće, stavim im tekućinu sa mineralima. Sve mi uspijeva osim kaktusa. Imala sam mandarinu, ali joj nije pasala Zagrebačka klima, ako želiš neku biljku prvo se malo informiraj o njoj, što joj paše gdje ju držat koliko ju zalijevat, neke ne vole propuh. Iz osobnog iskustva bolje je kupit začinsko bilje u rasadniku nego u Konzumu :gigglenod: puzavac ti je najzahvalniji njemu skoro pa ništa ne treba.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la tatin sin » 26 ožu 2013 20:13

Oćem ove godine saditi začinsko bilje. U stanu u saksiji sam ljetos uspjela uzgojiti bosiljak, tj preživio mi je ljeto.
Na vikendici imam vlasac :mljac: koji mislim pokušati ili prenijeti ili saditi i u stanu po saksijama. Francuski peršun isto, saksija varijanta. Pokušati korijander, to nisam nikada sadila. Sad ne znam u rasadnicima jel ima svega onoga što sam si kao planirala saditi i održavati.
Plus nemam pojma kako ću stići sve što se zaplaniralo u mojoj glavi.
Chili, kopar, mažuran, estragon, origano (al nešto ne znam hoće li moći uspjeti. a opet, ljeta su sad i ovdje 40°C+ pa valjda bude), majčina dušica, menta. [šumaaaaaaaaa] + povrće.

slika

Ja se fakat nadam da će bilo štaod ovog preživjeti bar u stanu .. ono inače nam i kaktus crkne. -.-
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la gigiONlajna » 26 ožu 2013 21:28

Preporučam stranicu..http://www.pijanitvor.com, mora se čak i pisati da bi se moglo sve čitati (strogi su i čiste forum od neaktivnih članova). Odi na temu o npr. limunima...prvo ima uvodni info članak i zatim idu iskustva. Stranica ima dva dijela : ribolov i vrtlarstvo. Al forum je stvano dobar. Imaju i cijeli niz pdf-ova.

IMa i http://www.svetbiljaka.com
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Afrodita » 27 ožu 2013 01:09

mojoj ženi sve uspijeva ..za božić pšenica nicala ko luda...sad uzgaja peršin u tegli ..planiramo ako negdje nađemo zemlje u blizini i neke druge stvarčice zasaditi... povrtnjak neki i tako to ...što ljubav radi još ću postati i prava djevojka sa sela :gigglenod:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la DoubleTrouble » 27 ožu 2013 08:43

Kod mene raste bosiljak na prozoru u kuhinji a cura mi donijela jos mentu i persin :D pa se sad lijepo zeleni.
Imam i par fikusa po stanu i japanski hrast.
Jos planiram svasta posaditi, ljute papricice, timijan...imam 6 prozora u stanu pa steta to ne iskoristit :D
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la hops » 27 ožu 2013 09:18

ja sam imala biljke muholovke.
bile su trome i umrle. ja sam lovila musice i stavljala im u "usta". ugl, to se ne isplati imati jer su lijene. i umru.
sto se tice smrzavanja... znam da se moze izvuci ako su korijeni ok.
presaditi u drugu teglu, porezati do zdravog i pustiti da se oporavi.
sve uz puno tepanja.

imala sam gildu koju su donijele pegla i inani. jako smo ju voljeli.
preselili ju n adrugo mjesto, na povisenu poziciju da sve vidi i sudjeluje i nije joj pasalo iako je imala vise svjetla. isto je umrla.

jucer sam skuzila da je umro i kaktus.
jako volim bilje, ali mi nekako ...ne uspijeva.

posadila sam i paradajze. isto su umrli. navodno ove sjemenke iz peveca i sl nisu nest...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la slapa » 27 ožu 2013 10:02

imam 2 komada biljaka.
drugi komad sam dobila za 8. mart na poslu. ciklame nekakve. mislim da polako al sigurno umiru.

ova prva biljka je jako žilava. nešto palmasto. živjela je godinu dana skoro pa bez zemlje i s jako malo vode. pa sam ju nedavno presadila. u jednu posudu jer nisam nigdje uspjela nać za kupit onu drugu koja bi trabala ić u prvu. zalijem malo jednom tjedno. nemam pojma jel joj dosta. požutilo joj malo listova od presađivanja ali žilava je. mislim da će se naviknuti i novo okružje - previše zemlje i upitna količina vode.

pomalo žalim svako živo biće koje je osuđeno na suživot sa mnom. i nastojim ne nabavljati nova živa bića.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la roadkill » 27 ožu 2013 10:08

volim biljcice, ali isto nisu pretjerano zivahne kod mene. trenutno imam dvije sobne koje za sada uspjesno prezivljavaju, peperomiu i jos neku... zelenu. :D
na balkonu imam kaktus. on je moja neunistiva dusica. poplave, potopi, mraz, manjak vode, hrane, sunca, macka koja ga je polomila - nista mu nije doslo glave. imam ga godinama i sad je vec poprilicno velik. imam i neki sukulent, koji napola rikne pa opet ozivi. svi zajedno cekamo suncane dane. kaktuse inace izbjegavam jer macka prenese te bodlje svuda po stanu (ukljucujuci i kauc). :/
prosle godine sam posadila cherry rajcice, mislim da cu i ove. za balkon mi treba nesto sto podnosi puno sunca i visoke temperature. stan mi je, s druge strane, dosta mracan pa i ne znam sto bi u njemu drzala. :o
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Kroacija » 27 ožu 2013 10:21

Zita je napisao/la: I prekjucer sam nadobudno, ne gledajuci prognozu, stavila svoje na balkon uz pripreme presadivanja i sad mi je aloe vera smrzla :cry: :cry:
Tko se kuzi u bilje? help

check pp.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Zita » 27 ožu 2013 15:38

vidla, fala ;)

cherry rajcice bi mogle bit vrlo zanimljive :) hm hm
dobra ideja
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la tamara3 » 27 ožu 2013 16:22

Oh, she's nesting slika.
:hihi:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la ariadne » 27 ožu 2013 16:37

Biljke su prva, zajednički kućni ljubimac druga faza. Next stop - gaybies. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck


Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Ameli » 27 ožu 2013 22:02

Ruže, ruže, ruže..tj zasadila ih već
slika
nije sad da su ovako lijepo zasađene, al večinom u ovoj boji.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2013 09:53

radje vi meni recite kak da si posadim te cherry rajcice, koju zemlju, kak cesto zaljevat, temp itd :)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la roadkill » 29 ožu 2013 11:45

ako ne probas ovakav nacin sadnje, nisi nista napravila. :D
bring your mind into my head...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Zita » 28 tra 2013 12:10

odlicno! :)
bas sam kupila sadnice rajcice i mogla bi razmislit gdje bi ih mogla objesit :D
Measure of a woman is her sense of humor

Ooh

Re: biljke, sadnice itd itd

Post Postao/la Ooh » 28 tra 2013 12:23

na kraju i ja kupih to cudo od paradajza. eno raaaaste...:D

Odgovorite