Kronike o bliskim homofobima

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Bash » 05 srp 2013 11:59

Recimo da je ovo tema za one koji su više out nego šta nisu. Držite li u životu još uvijek neke ljude koji ne podržavaju LGBT prava, a za koje znate da su u osnovi dobre osobe i čije homofobne stavove ne uzimate previše k srcu? Osim staraca :D

Jer, malo sam razmišljala o svom prijatelju M. Nismo se vidili godinama, ali smo opet uspostavili kontakt. M je oduvijek bio vjernik katolik. Nije onaj vjernik pro formae, već stvarno prakticira sve (uglavnom) kako to već treba biti. M je izrazito pametan, snalažljiv i ima sposobnost kritičkog razmišljanja, a opet je obožavatelj U ime obitelji. M ima kompliciranu životnu priču, imao je dosta obiteljskih tragedija i svakakvih sranja. M pomaže ljudima u svojoj zajednici nesebično, dio života je radio samo to, a opet ne misli da imamo pravo na ravnopravnost. Sakrio je svoje U ime obitelji slike da ih ne vidim na fb, micica :D M je između ostalog nekad davno bio s jednim mojim prijateljem, ali ne zna da znam. Mislim da samo radi tog još nisam odustala od njega, volila bi da shvati neke stvari...

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la omnia » 05 srp 2013 12:08

Bash je napisao/la:M je između ostalog nekad davno bio s jednim mojim prijateljem, ali ne zna da znam. Mislim da samo radi tog još nisam odustala od njega, volila bi da shvati neke stvari...
Bio, kao bio u vezi?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Bash » 05 srp 2013 12:10

više kao kežual seks. top secret :hideunderrock:

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la omnia » 05 srp 2013 12:18

Aha. Imam i ja jednu frendicu (D) koja je spavala s ovom drugom frendicom i D misli da ne znam i onda mi nekad ima spike tipa: jel tebi to prolazno i kad ćeš se vratiti muškima i tako.

Nisam ja s D tako bliska, imamo neke zajedničke prijatelje, a i zanimljivo mi je gledat kako će se njen život razvit, jer je očito da je makar biseksualna.

Jedna od mojih najboljih prijateljica je potpisala U ime obitelji, to sam saznala od treće strane i sad čekam da se vratim doma i možda je pitam za razloge. Ona zna za mene i to joj je ok i sigurna sam da ima sebi valjan razlog za potpisati.

Ostali prijatelji isto znaju i ok im je, većinom se i družim s takvim ljudima, tako da me nije ni bilo strah autavati se.

A što se tiče mojih staraca, ne znam jesu li potpisali, ni ne želim znat.

To sum up, većina meni bliskih ljudi nije homofobna. Ta frendica što je potpisala nije potpisala iz mržnje, nego sigurno ima neki valjali razlog, ma koji god to razlog bio.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la jpeg » 05 srp 2013 12:19

mješa ti se tema. tila sam reć da vidim da je moja sestra homofob al šuti i trudi se radi mene mislit da je to normalno ali nekako vidim da uopće nije tolerantna al nekad ispadnem manje vridna, a s druge strane je stala na moju stranu pred starcima kad sam otvorila vratnicu ormara.
a šta se tiče ovoga drugoga, par starijih primjeraka mi je poznato, u svojim sad 60tima, oženjeni s djecom ali gej u duši, i vole platonski i nježno i skriveno i nikad nisu se takli jer bi grišili dušu i ne bi mogli kasnije pred boga izać. oženjeni su, uredan katolički brak, djeca dobra, zadovoljni jer tako treba bit i kaže, on će njega uvijek voljet, i sve je njemu posvećeno, i neće on radit protiv boga, pa dovoljno je i previše već šta si ne može očistit misli.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Rock Faerie » 05 srp 2013 12:19

Po ovome se čini da je homoseksualac, ali da se srami toga i pokušava se iskupiti Bogu (lol), iako ne mora biti. Možda bi trebala sa njime otvoreno razgovarati, a možda i ne. Ako ti je dovoljno stalo do prijateljstva naravno. I bilo bi dobro (iz vlastitog iskustva) da shvatimo da jedino sebe možemo promijeniti, jer ne možeš nikoga siliti i objašnjavati mu ako to osoba ne može ili ne želi shvatiti.
They share a look in silence and everything is understood

Gost

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Gost » 05 srp 2013 12:23

Dio rodbine i poznanika ali ne stayem sa provokaciyama i nadam se poboljsanju. Evo npr. nayvise mi ye zao tetke upravo sad to prozivljavam ali necu popustiti kaze tetak "pusti pomalo i smokve ce dozrijet" :D Inace od homofoba s koyima imam ili razviyam neki odnos a isto tako i od ovih u ormaru dobiyem komentar da to koliko forsiram tu temu niye normalno, pa onda sliyedi konflikt i iza toga znamo na cemu smo ustayemo ili odustayemo :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Bash » 05 srp 2013 12:28

@shapeshifter: Da, slažem se. Nisam tip koji ide mijenjat ljude za njihovo dobro, mislim da ipak nije na meni da mu popujem (;D) oko njegovog života dok me ne pita za mišljenje. On meni stvarno ne nameće svoje stavove, našao se cijeli u vjeri, ali mene ne pila, čak ne raspravljamo oko LGBT ičega. Drag mi je pa bi volila da si nekako smanji taj guilt trip i radi ono šta želi, ako želi. A prijateljstvo će mislim postojat unatoč mojim i njegovim životnim stilovima, samo eto, an elephant in the room...

@mrav: seka ti je još valjda u procesu shvaćanja te informacije, ali divna je šta te brani <3

Gost

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Gost » 05 srp 2013 12:36

Ne radi se tu o nametanju stavova uopce nego o razbiyanju predrasuda. Opcenito mislim da kod pozitivnih stavova koyi se razlikuyu ne treba nikoga osudjivat zbog njegovih ili nametat svoye.

Aven

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Aven » 05 srp 2013 12:49

Lady_Stone je napisao/la:Opcenito mislim da ne treba nikoga osudjivat zbog njegovih ili nametat svoye stavove.
Sve je to načelno u redu, ali tu zaista nema nikakve razlike između homofobije i toga da netko misli kako žene ne mogu biti ravnopravne muškarcima, kako crnci ne mogu biti ravnopravni bijelcima, kako Srbi ne mogu biti ravnopravni Hrvatima u Hrvatskoj i sl. Ovo ostalo nabrojano je u današnje vrijeme već pomalo nezamislivo i na ljude koji tako razmišljaju se gleda kao na zaostale, dok se homofobija još uvijek tolerira i o njoj se raspravlja.

Osjećam se neugodno u društvu osoba s takvim stavovima, fizički reagiram na način da sam nervozna i jedva čekam napustiti istu prostoriju. Toleriranjem homofobije osjećam kao da pristajem samu sebe stavljati u inferioran položaj, isto kao što bih se osjećala toleriranjem muškarca koji misli da je ženama mjesto u kuhinji. Srećom, nisam morala donositi nikakve odluke vezane uz bliske ljude (prijatelje, dobre poznanike) jer su me svi ugodno iznenadili prihvaćanjem. Čak i u ono vrijeme kad se o tome nije pričalo ni 5% kao što se priča danas, a posebno je iznenađujuće s obzirom na generalno homofobnu okolinu u kojoj smo odrasli.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Bash » 05 srp 2013 14:35

Lady_Stone je napisao/la:Ne radi se tu o nametanju stavova uopce nego o razbiyanju predrasuda.
U osnovi se radi o nametanju stavova (makar su objektivno ispravni) ako ću ja njemu iz čistog mira ić doć prodikovat nešto, a on nema interes za slušanjem ni razumijevanjem mog mišljenja o toj temi. Kad će imat interes, volju, želju, by all means, raspravljat ćemo do preksutra. Ovako zna moj stav, ja znam njegov i nemam ja tu šta donkihotovat pravednički protiv katolivjetrenjače.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Fuga » 05 srp 2013 15:06

Jednostavno se ne druškam s takovima. Ajde od srodničkih veza, brat je taj koji ima vrlo konzervativne stavove, no majka to rješava s njima. To zbog mira u kući jer smo on i ja oduvijek na drugim stranama. Moram priznati da gajim neke osnove emocije za njega, no niš pretjerano. Sve je super kad se intenzivno ne družimo. Imamo sreću pa se srećemo svaka dva mjeseca. Prijatelji su nekako od vajkada gej friendly i tu nikad nije bilo problema. Jedna od novostečenih frendica je podosta pobožna, redovito odlazi na sve te duhovne obnove, mise i ofo ono, no nije potpisala inicijativu i po pitanju istospolnih obitelji njezini stavovi su u koliziji sa Crkvom. No imale smo puno rasprava oko toga, osobito vezanih uz poremećaje spolnog identiteta itd.

U radnoj okolini nazirem nekoliko homofoba i moram priznati da ih izbjegavam, bilo kakvu suradnju, komunikaciju ili nešto slično. Jednostavno nemam kapaciteta takvo što tolerirati i vrlo vjerojatno bismo ušli u debate i potencijalni konflikt. Osobno se teško kontroliram u takvim situacijama i jednostavno buknem. I da, primijetila sam kako i oni mene izbjegavaju, jako se fino pozdravimo, popričamo o vremenu vani i godišnjima, no nikad se međusobno ne zovemo ni na koji projekt ili nešto što bi tražilo intenzivniju interakciju.
Srećom, šefica i nadšefica su jako gej friendly, pa autoriteti rade svoje. :D

Gost

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Gost » 05 srp 2013 16:16

Aven slazem se potpisuyem :D Volim govoriti kako bi super bilo da imam sina crnca sa zenom koyi ye i peder i nosi roze mayice i igra u hayduku i u vezi ye sa srbinom :D ili bilo koya druga kombinaciya samo da se ne uklapa u sve prisutne stereotipe i predrasude o bilo kome i bilo cemu... Bash niye da cu se boriti na tay besmislen nacin nego ako sam u bliskom odnosu s nekim ili takav razviyam potrudit cu se da napreduyemo i na tom podrucyu. A ovako kad se nadjem u takvoy ekipi probat cu kroz zayebanciyu puknuti temu. Sve ovisi o kome se radi.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Popeye » 05 srp 2013 17:02

Aven je napisao/la:Toleriranjem homofobije osjećam kao da pristajem samu sebe stavljati u inferioran položaj, isto kao što bih se osjećala toleriranjem muškarca koji misli da je ženama mjesto u kuhinji.
this.

Gost

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Gost » 05 srp 2013 17:36

Rodni stereotipi mi izrazito smetayu isto tako. Opcenito svi stereotipi, predrasude, ali isto tako ye cinjenica da nema osobe koya nema ili niye imala niti yedan barem u tragovima iako ga mozda ni sebi nece priznati. Samo razlika ye kad ta osoba ima otvoren um i bori se, a ne betonira. I tako to ide i sa drugim stvarima u zivotu. Rizik ye zadrzati nekoga u zivotu tko forsira stereotipe i predrasude ali ukoliko dodje na drugu stranu obale to ye vriyedilo cekati. Priye sam bila na noz i odmah aymoo brissii ali treba i pomalo neke stvari odraditi.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Jadzia Dax » 05 srp 2013 17:36

Aven je napisao/la:
Toleriranjem homofobije osjećam kao da pristajem samu sebe stavljati u inferioran položaj, isto kao što bih se osjećala toleriranjem muškarca koji misli da je ženama mjesto u kuhinji.
A kako ih ne tolerirati, što da radim s njima, zveknem ih prvim kamenom u glavu?
Znaš dobro da ih nećeš urazumiti ni argumentima, ni citiranjem povelje o ljudskim pravima, ni citiranjem samog Krista.


Dopuštam ljudima da misle različito od mene, po principu, amo se složiti da se ne slažemo. Stvar kod svih tih rasprava je u tome što ja ću uvijek tupiti svoje a oni svoje, kod takvih pitanja nema nikakvih kompromisa. Neću nikog preodgajati kao što neću dopustit nikome da mene preodgaja u 27.g. Ok su mi rasprave sa desnokatoličkom bagrom dok god su na razini nekih smirenih kvazi argumenata, a čim čujem one njihove glavne krilatice " gorit ćeš u paklu" i "moraš vjerovati u nešto", tu prestaje svaki razgovor, dignem sidro i odem.

Nemam bliskih homofoba, well, ako ne računam mater. No primjetila sam da sam s vremenom se odaljila od ljudi koji ne prihvaćaju i taj sastavni dio mene, jednostavno mi se neda sjedit s takvima po kavama pa su te kave s vremenom postale sve rijeđe.

Aven

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Aven » 05 srp 2013 17:40

^
Nemam pojma koje su tvoje metode. Ja ignoriram ljude s kojima mi je (bilo) neugodno.
Posao pak nije mjesto za osobne teme. Ako netko i počne o tome, nastojat ću ostati profesionalna.
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 05 srp 2013 17:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Jadzia Dax » 05 srp 2013 17:43

Aven je napisao/la:^
Nemam pojma koje su tvoje metode. Ja ignoriram ljude s kojima mi je neugodno.
Posao pak nije mjesto za osobne teme.
Slažem se za posao.
A što nije ignoriranje njihovog postajanja isto kao i toleriranje njihovog postojanja? Oni postoje i ti tu niš ne možeš

Gost

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Gost » 05 srp 2013 17:45

Evo yedan primyer nevezan za temu ili neka moderatori puknu novu temu. U srednjoy skoli moya ekipica ye izvela gadnu crnu salu. Iduce yutro u skoli do mene ye dosla kolegica i puknula mi takvu plescurinu da mi ye zuyalo. Bili smo na drugom katu i naredila sam yoy da se spusti u ptedvorye da yoy nesto pokazem. Plocu na koyoy pise davye to myesto nulte toleranciye na nasilje. A mogla sam yu tako puknut da bi u nesviyest pala i nakon toga ignorirat. Kasniye mi ye rekla hvala. Sta vi mislite koye riyesenje ye bolje? Smiyali smo se tada svi ko ludi :D

Aven

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Aven » 05 srp 2013 17:45

@JD:
Mogu ne rasipati životnu energiju, živce i vrijeme na ljude za koje smatram da toga nisu vrijedni. To mi je već puno.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Jadzia Dax » 05 srp 2013 17:49

Lady_Stone je napisao/la:Evo yedan primyer nevezan za temu ili neka moderatori puknu novu temu. U srednjoy skoli moya ekipica ye izvela gadnu crnu salu. Iduce yutro u skoli do mene ye dosla kolegica i puknula mi takvu plescurinu da mi ye zuyalo. Bili smo na drugom katu i naredila sam yoy da se spusti u ptedvorye da yoy nesto pokazem. Plocu na koyoy pise davye to myesto nulte toleranciye na nasilje. A mogla sam yu tako puknut da bi u nesviyest pala i nakon toga ignorirat. Kasniye mi ye rekla hvala. Sta vi mislite koye riyesenje ye bolje? Smiyali smo se tada svi ko ludi :D
Nema potrebe uzvračati nasiljem (osim u svrhu samoobrane, jedna pleska nije ugrožavanje života), izazivanje grižnje savjesti mi je puno draže i ima veći efekt, trajnije je, ili mi se samo čini

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Ryu » 05 srp 2013 18:19

Homofobija = rasizam = ksenofobija = šovinizam = nacionalizam = religijsko licemjerje = itd.

Ne znam zašto bih se družio ili imao u nekom svom krugu ljude koji tako razmišljaju. Sa nešto malo rodbine koja tako razmišlja baš i ne komuniciram. I mislim da je to jako dobar i jednostavan filter kada odlučujem da li se sa nekom osobom želim družiti i imati nekakav odnos ili ne.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Bash » 06 srp 2013 07:45

Lady_Stone je napisao/la:Bash niye da cu se boriti na tay besmislen nacin nego ako sam u bliskom odnosu s nekim ili takav razviyam potrudit cu se da napreduyemo i na tom podrucyu.
Pretačemo iz šupljeg u prazno. Ne možeš se ti potrudit/borit bez nametanja ako drugu stranu trenutno ne zanima tvoj input na tu temu.
Anyway, mene najviše zanimaju drugi primjerci vas koji niste odjebali neke bliske persone/homofobe iz života. Želim čut koji su vaši razlozi i kakav vam je odnos s njima. Znam da vas ima, come out come out wherever you are ;)

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la plavo » 06 srp 2013 12:01

Ostali su zato što vidim da se polako mijenjaju po pitanju toga, ali mnogi su otpali baš zato što smo imali previše nesuglasica oko lgbt prava

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: Kronike o bliskim homofobima

Post Postao/la Temperance » 22 srp 2013 12:51

Bash je napisao/la:Recimo da je ovo tema za one koji su više out nego šta nisu. Držite li u životu još uvijek neke ljude koji ne podržavaju LGBT prava, a za koje znate da su u osnovi dobre osobe i čije homofobne stavove ne uzimate previše k srcu? Osim staraca :D
Držim. Imam tri takve osoba u životu. Prošli smo dosta toga skupa i uglavnom sve funkcionira ok. Slažemo se da se ne slažemo.
Prošli smo hrpu stvari skupa i u osnovi jesu dobre osobe. Ujedno se i trude biti manje zatucani, nije da im nešto posebno dobre ide ali se trude. Tako da trenutno cijenim taj trud.
Some music needs air. Roll down your window.

Odgovorite