LCHF/Paleo

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
adamzyan

LCHF/Paleo

Post Postao/la adamzyan » 20 ruj 2018 15:34

Hrani li se netko od vas po nacelima LCHF prehrane?
Ako se hranite ajde napisite dojmove i iskustva. :)

GeminiXy
Postovi: 148
Pridružen/a: 01 stu 2017 18:05
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la GeminiXy » 20 ruj 2018 21:06

Imala sam prošle godine zdravstvenih problema pri čemu samu sam totalno izgubila apetit..ono malo što sam jela odlučila sam da bude zdravo, nerafinirano, sirovo i domaće..ugljikohidrate nisam jela, unos proteina mi je bio najbitniji, orašaste plodove ne volim pa sam te stvari suplementirala..nisam se informirala o paleo prehrani već sam poslije skužila da se hranim po principima iste..meni je odlična..puno mi je pomoglo, čak sam se i sa lijekova skinula..tko može neka proba..isplati se..em što smršaviš em što ozdraviš..tijelo ti se samo probudi nakon nekog vremena i traži fizičku aktivnost..sad idem već mjesecima u teretanu 4-5 tjedno..so there's that..

adamzyan

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la adamzyan » 21 ruj 2018 07:57

To sam u vise navrata procitala, da na ovoj prehrani ljudi svoje zdravstvene probleme uspiju ublaziti ili rijesiti, popraviti krvnu sliku, skinuti kg itd.
Ja sam tek na pocetku, 5 tjedana. Skinula jesam sigurno 5 kg. Mozda i vise, ne vazem se. Primjecujem po odjeci. Takoder sam iz zdravstvenih razloga, ne mogu ih rijesiti ali mogu ublaziti. Najveca pozitivna promjena svakako je ta energija o kojoj pises. Manje su mi potrebe za snom, fizicki sam aktivnija, nisam troma. Uvijek sam to pravdala manjkom zeljeza u odredenim periodima, al zapravo je jedini problem bio secer.

GeminiXy
Postovi: 148
Pridružen/a: 01 stu 2017 18:05
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la GeminiXy » 21 ruj 2018 16:13

Neke ozbiljnije probleme neće riješiti, ali da..ublažiti će ih..kod mene je bio želudac u lošem stanju..ali sad mi je stvarno ok..jednostavno ne opterecujes organizam, dajes mu ono sto treba i ustedit ces mu energiju koju dalje mozes iskoristiti za sport ili bilo sta..ja se sad spremam za jednu ozbiljnu kuru alkalizacije..sretno mi :veryhappydance:

adamzyan

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la adamzyan » 21 ruj 2018 18:03

Sretno.
I ja mislim da cu ubrzo na zelenu kuru :veryhappydance:
Javi dojmove ;)

adamica

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la adamica » 28 stu 2018 07:58

Ja već skoro puna dva mjeseca nisam grama izgubila. :faint: Ok, ponekad brljam, ono u 10 dana pojedem slatko. Čitam, kažu kad tijelo kao dosegne idelnu težinu prestane mršaviti. Jedno je što moje tijelo misli, a drugo moja glava. :tantrum
anyone?

Avatar
Coffeemug
Postovi: 4320
Pridružen/a: 02 lis 2018 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la Coffeemug » 28 stu 2018 09:47

^ iz iskustva okoline, pauza + vjezbanje. s tim da pauza ne znaci jesti smece svaki dan, nego jesti vise zdrave hrane. metabolizam ti se vjerojatno jednostvno usporio jer se naviknuo na taj ritam. moras ga malo probuditi

adamica

Re: LCHF/Paleo

Post Postao/la adamica » 28 stu 2018 19:08

a da. ocito se metabolizam usporio. ne bi mijenjala prehranu jer mi odgovara minimalan unos ugljikohidrata.
ocito trebam poceti vjezbati, uhvatit se u kostac s time. samo ajd ti to reci biku koji naginje lijenosti i hedonizmu.

Odgovorite