slaganje sendvicha/kombinacije

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
dalanija

Post Postao/la dalanija » 22 ruj 2008 10:38

a pored svih tih europejskih..pomodarskih..mediteransko talijanskih hm..namirnica...ne vidim da je itko spomenuo...pancetu..sir&vrhnje..chvarke..kapulu..

ja osobno..rijetko kada jedem sendviche..naime..ja si pravim/kombiniram zalogaje..dakle..recimo neshto kao kanapejchejke..na komad kruha-cca velichine palca..slazhem..kombiniram..tak da..u jednom obroku imam po 5-10 varijanti/sendvicha..

recimo..domachi kruh-doma pechen..ali od tamnog ili graham brashna..pa na to..tanka fetica dinjenog sira..na nju tanki namaz senfa..na to ploshkica kiselog krastavca..i na vrh..mali chvarak..ali ne samo mast..neg oni shareni chvarci-dakle..sa preprzhenim mesom u sebi.
pashteta sa kap majoneze+sir+rajchica
-domachi-kuchi pravljen ajvar+dimljeni sir..mozhe i tanko rezana kapula na to.

mavrovichev kruh + sushena rajchica+slane srdele+svjezhe kosani pershin+kapula+malo papra= sendvich ala komishka pogacha
_________________
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."




da ne procitah ovo ne bih odgovorila. U principu ne pravim sendvice, ali imam zalogaje tipa sedvic i kombiniram svasta. ne volim bijeli kruh, ako kuujem onda uzimam kukuruznu pogacicu ili mavroviceva peciva, onaj mix. najvise volim npraviti svoj kruh i onda ga jesti toplog s necim, tada ga uglavnom jedem s prsutom i par vrsta sireva.. kapula ovisi kako kada. u toj kombinaciji ne jedem salatu.
kada jedem salamu,plus to ide nekad majoneza, ali ne cesto, jaja, opet sir, paradajz.
ako mi je neki kruh bas fin znam ga jesti samo s maslacem
sto se tice pancete, mora biti jako tanko rezana, jake arome i s dosta crvenog, cvarke ne jedem, pre premasno mi je.
kapulu bas ne stavljam u sendvic nego je grickam uz nesto sto jedem.
i ono sto mi je dobro zimi, kobasice sa zara u kruhu...znam da je to ajme tesko, ali je mocan dozivljaj.
srdele ne volim...
i znas sta? s tobom bi valjalo na veceru.
btw, glede kruha i brasna... meni je supoer kada napravim mix crnog domaceg brasna, kukuruznog i razenog. miris i okus su savrseni... nekad mi s cini da ga pokvarim dodacima.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 22 ruj 2008 14:20

Znam sto super sendvic NE smije imati. Kuhana jaja. :gigl:

O. I pozeljno je da u njemu nema pastete. Osobito riblje. :o
bring your mind into my head...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 ruj 2008 15:10

jadnostavno..jedna namjernica i to je to

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 23 ruj 2008 19:13

roadkill je napisao/la:Znam sto super sendvic NE smije imati. Kuhana jaja. :gigl:

O. I pozeljno je da u njemu nema pastete. Osobito riblje. :o
topli sendvic nije topli ako nema kuhanih jaja. :love_st::inlove:
i jednine jestive pastete su riblje.
:o
back to where i never was

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 lis 2008 23:29

- pasteta od tunje, prsut, sunka, jaje, zelena salata,kecap. moze i krastavci.
- kuhano jaje+kukuruz+hint krastavca

Avatar
Xanthippe
Postovi: 140
Pridružen/a: 21 lis 2008 13:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Xanthippe » 06 sij 2009 19:49

moja nadraža kombinacija za sendvič def. šunka, sir, majoneza i kečap... :D :D :D :D

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 04 ožu 2009 18:14

danas sam kupila prejeben sendvič tam desno kad se izađe iz importannea na autobusne stanice. neka marka je to peciva jel klara il šta? zaboravila sam. sendvič od friškog i zdravog peciva, mozzarella, rajčica i zelena salata, al sve tak svježe i fino. predobro. koštao je 12, 50kn. i unutra u importanneu u onoj drugoj sendvičarni dobar je sendvič od tofua (al je nekak premali za 15kn).
from my cold blooded hands!

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 05 tra 2009 14:59

obavezno zelena salata u sendvič ! ja je još zalijem uljem i posolim prije nego što je stavim unutar kruha. :inlove:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 15 tra 2009 22:55

Pola kg kruha, napol razrežete stavite nutra 20 deka neke fine salame, po mogućnosti puno majoneze i tri lista zelene salate. Njami
slika

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

da

Post Postao/la sekica63 » 15 tra 2009 23:03

curo jedeš skromno vidim.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 16 tra 2009 10:13

a trudim se.. :aha:
slika

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la komad kruha » 09 sij 2010 19:38

meni sendviči tako teško padnu na želudac da ih nastojim izbjegavati :( :(
ako ih pak ne izbjegnem, onda želim da to bude jako topli sendvič s puno sira, umaka, pomidora, krastavaca, salate, kukuruza, paprike.... naravno da je dobro spakiran, da se ne pokapam koliko počnem jesti :D
kaj te hiče?

Odgovorite