slaganje sendvicha/kombinacije

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
carmen
Postovi: 541
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: promjenjiva

Post Postao/la carmen » 16 sij 2007 18:23

subway? meni super, al dosta je skup..
take my breath away :inlove:

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 16 sij 2007 19:55

skuplji neg onaj u centru londona.
zvir i bestimja.

carmen
Postovi: 541
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: promjenjiva

Post Postao/la carmen » 16 sij 2007 19:56

ozbiljno? ma i ne čudi me..ak nam je parking skuplji u centru, što ne bi i sendvič bio...psmtr :)
take my breath away :inlove:

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 16 sij 2007 20:02

da, to sam im i rekla pa su se naljutili
zvir i bestimja.

carmen
Postovi: 541
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: promjenjiva

Post Postao/la carmen » 16 sij 2007 20:03

tko se naljutio? naše tete u subwayu? :)
take my breath away :inlove:

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 16 sij 2007 21:35

subway je meni poprilicno bezukusan

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 16 sij 2007 22:26

mislim da je ovaj zagrebacki dost predvidljiv
zvir i bestimja.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 17 sij 2007 13:43

subway...bezukusan. bar ono kaj sam zadnji put jela, kakti morski plodovi. bilo je tolko bljakasto da sam morala odustat na pol puta.
ostalo je ugl. dosta "plasticno", predvidljivo, u skladu s onim sto sam gore napisala. ono sto ih razlikuje je par vrsta mesa vise. eto. prilozi isti ko i svugdje, 2 umaka vise. i to sve isto, otkad su se otvorili.
bzvz.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 17 sij 2007 16:49

joj boze cijela filozofija oko tih sendvica svaki put otvorim temu u nadi da cu naci neku zgodnu kombinaciju
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 17 sij 2007 19:19

bijela pletenica s parizerom i podravcem. oboje debelo narezano.
eto ti zgodne i nepredvidljive kombinacije!

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 17 sij 2007 19:22

Malena je napisao/la:subway...bezukusan. bar ono kaj sam zadnji put jela, kakti morski plodovi. bilo je tolko bljakasto da sam morala odustat na pol puta.
ostalo je ugl. dosta "plasticno", predvidljivo, u skladu s onim sto sam gore napisala. ono sto ih razlikuje je par vrsta mesa vise. eto. prilozi isti ko i svugdje, 2 umaka vise. i to sve isto, otkad su se otvorili.
bzvz.
cini se da je problem u frizideru u kojem drze sastojke. sve je u svojem odjeljku, ali svejedno poprima okus i miris ostalih sastojaka. ne znas jel grizes salatu ili papriku, tunu ili piletinu, sir ili paradajz. sve je nekak istog okusa, pa brijem da je stvar u drzanju tih namirnica.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 17 sij 2007 20:35

jasamocitam je napisao/la: cini se da je problem u frizideru u kojem drze sastojke. sve je u svojem odjeljku, ali svejedno poprima okus i miris ostalih sastojaka. ne znas jel grizes salatu ili papriku, tunu ili piletinu, sir ili paradajz. sve je nekak istog okusa, pa brijem da je stvar u drzanju tih namirnica.

ja mislim da je problem prije u GMO povrcu koje je sve istog okusa :roll:

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 17 sij 2007 23:12

odlichan vegetar sendvich je sa pljeskavicom od povrcha + feta (p.m...opet se ne mogu sjetiti hrvatskog naziva...) tikvice i ...PATLIDZHANA sa zhara..+ feta sira-kao baza-osnova..u nekakvom integralnom pecivu..+ prilozi tipo:tanka feta rajchice..zelena salata..kisela salata-mjeshana ili krastavci..namazi..od majoneze i kechapa..prek ajvara i senfa doliptauer namaza i slichnih sirnih kombinacija..


vec sam ovdje ostavljala recept za vege pljeskavicu..ali evo..kako je stari forum nestao..a tamo se bila skupila prilichna zbirka recepata...nazhalost..uglavnom mojih .
nazhalost kazhem..jer...uvijek mi je bilo uzhasno zhao..shto vishe vas ne sudjeluje u gastro forumu...i ne samo kao komentari..vech aktivnije..dakle sa receptima..i..ok..nisu svi ne znam kak ludi za kulinarstvom..ali..nije teshko napisati recept za svoje omiljeno jelo..ak vech nemate svojim originalnih ( autorskih hehhe ) recepata.
nego..da se ja vratim na tu povrtnu pljesku..
evo jedan osnovni recept..
potrebno :

1-2 manja krumpira
1-2 mlade tikvice srednje velichine
1-2 jaja
1 struchak pershina
2-3 zhlice brashna
1kapula
sol/vegeta,papar/chilli..cheshnjak

svo povrche se nariba..posoli i ostavi da odstoji 15-tak minuta..nakon chega se njeeezhno ocijedi vishak vode..ali ne da ostane full suha smjesa.. u to se doda jaje-2..ovisno o kolichini..brashno i zachini..formiraju se pljeskavice..i..na vrelo ulje..1 do 2 minute svaku stranu przhiti..to opet ovisi o debljini pljeskavice..kada se izvadi sa ulja..bilo bi dobro..odlagati ih na one kuhinjeske ruchnike..tj. nekakve papirnate maramice..da pokupe vishak ulja....i to je to.gotova stvar..
+ shto to mozhe stajati u nekakvoj ..tipo tapver posudi..u frizhideru i po 3-4 dana..
-dobro je za sendvice..ali ..meni je to idealno kada mi dolazi ekipa na gledanje..recimo eke tekme ili filma..uglavnom..kada je glavna cuga vecheri pivo.
+ te pljeskavice se mogu pojachati..npr. grashkom..ili pak ..umjesto jaja..isti taj grashak se mozhe propasirati..i tada on povezuje ostale sastojke....ili..mozhete dodati..recimo..tanke trakice pancete ili prshuta..ma..varijacija beeezbroj..

znate zashto su mushkarci bolji kuhri od zhena..tj. zashto je vishe mushkaraca u vrhunskoj gastronomiji?? ee.pa samo zbog toga shto su hrabriji..shto hrabro i slobosno..pokushavaju i uvode nove okuse..tako da...u kuhinji treba ..ponajprije..opustiti se..

( recimo ja...ja znam stati u kuhinju..izmedju frizhidera i spahera...nakon shto sam pogledala shto imam na raspolaganju...zatvoriti ochi..i...okusi..kombinacije...ideje..dolaze sami od sebe..to vam izgleda kao...kao..kao..recimo...nekako potaknuti san...kao kada se probudite iz ugodna sna..pa pokushate brzo ponovno zaspati..kako biste nastavili sanjati to neshto lijepo/ugodno..shto ste do tada sanjali.....e tako..i..josh preporucham..da u tom snovima..ne preskachete nishta...neg pokushavate vizualizirati sam proces pripreme klope..do najmanjeg detalja..jer..ak su detalji negdje bitni.onda je to u kuhinji..+..nekome mozhe pomochi i to da sebe zamisli kao..nekakvog veelikog umjetnika..slikara..pjesnika..rezhisera...i onda..sa takvom straschu...baciti se na slaganje klopenzi..eto...to bi ja preporuchila svakome..tko se ne osjeca najsigurnijim u kuhinji....)
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 18 sij 2007 00:15

obozavam veggie pljesku.
zvir i bestimja.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 18 sij 2007 00:41

ne volim unaprjed govoriti..ali..izgleda...kako stvari sada stoje...da chu se baciti u privatnike..
imam super poziciju..blizina osnovne i srednje shkole..+ fakultet jedan..+ ima i poslovnih zgrada okolo... taaako da...kontam otvoriti neshto tipa bistro..kuhana klopa..ali..hebeno glupo bi bilo ne iskoristiti tu masu uchenika..i njihove apetite..tako da..kontam ...na pochetku se orjentirati na taj dio...tj. prijepodne..klopa za shkole + fax + marende-neshto thai klope + moji recepti..koji su prilagodljivi za marende....ali ti klinci su mi dosta bitni..jer...fakat bi zeljela/voljela..malo podichi kvalitetu njihove marende..zdraviju klopicu nekako ushunjati na njihov meni..+mozda klincima otvoriti zheludchiche za neku..malo drugachiju klopu...a time si stvoriti...klijentelu za kasnije...hmm...hmm..do sadfa..nekako nisam bila sigurna..bil il nebi ja u sve to..ali..nekako..hmm..shto vishe kontam..sve mi se vishe chini..da ipak..budem ja zagrizla u to..
pa..ovisno kako se posao bude razvijao...popodne proshiriti ponudu...bla bla bla..
trebam si malo to poslozhiti u glavi...jer..ideje su tu..ali..treba ih poslozhiti kak treba..

hmm...hmmm...teeeeeshki su to osjechaji....
teeeshke su to dileme...hmmm....hmmm
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

skoljka
Postovi: 12
Pridružen/a: 29 pro 2006 14:56

Post Postao/la skoljka » 18 sij 2007 01:20

odlicna ideja,...uz to, mislim da bi ti svojim prihvatljivim, zdravim i laganim recepticima, mogla ugoditi mnogobrojnim zeludcima i prefinjenim ukusima...drzim ti fige da sve to ostvaris...
posao je veliki, zahtijeva puno rada ali se i isplati....biti svoj gazda u danasnje vrijeme je NO 1....sve zavisi od tebe,...radis koliko ti treba....SRETNO!
nemoj zaboraviti na nas...ostavi jos koji receptic...

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 22 sij 2007 23:47

Najivse volim toastice - laks kare i sir, i malo narezanih krastavaca :)

Najbolji sendvic - sirni namaz od tartufa (ima ga u Intersparu), laks kare ili budjola ili pureca prsa, sir, moze lagana snitica paradajza ili malo salate :aha:

eh da....i iz subwaya....teryaki piletina (ili kak se vec pise) sa zelenom salatom i malo maslina i sa umakom od meda i luka (ili kak vec ide onaj umak s medom) :inlove:
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

skoljka
Postovi: 12
Pridružen/a: 29 pro 2006 14:56

Post Postao/la skoljka » 26 sij 2007 17:50

opet se nema vremena za gastro kutak...nema vjestice...da nije otvorila sendvicaru?.... a nas nije zvala na svecano otvaranje...
nabacit cu jedan lagani recept, mozda je prizovem...

palenta ali na malo drugaciji nacin....prvo napravite klasicnu palentu, ...znate kako, pretpostavljam a za one koji ipak nisu vicni, evo ovako: u otprilike litar vode, koju ste malo posolili i ubacili mali grumencic maslaca/margarina/ ili ulja, prije nego zakipi/prokljuca, ...sipajte mijesajuci palentu.. cca 250 gr. mijesajte otprilike 5-7 minuta i istresite u tepsiju od sporeta, skuhanu kolicinu...ostavite da se ohladi...stegne...
uzmite kalup za krofne/ a moze i chasha/ sholja...i vadite kruzice..prvo slozite dinstani crni luk na dno vatrostalne zdjele...ili jos bolje...u zemljanu zdjelu....a onda poredajte kruziche preko ...sve u krug da se naslanjaju jedan na drugi...preko pospite ostatak dinstanog luka, mozzarella sir ili onaj dobro zreo/ stari/ cheddar sir, sitno kosani persun, malo naribajte nutmeg/orashchicha/...crni papar..i pospite parmesan...slazite materijal sve dok ne potrosite sve a onda tako slozeno ubacite u zagrijanu pecnicu /oko 190'/ i pecite cca 20-25'...dok se sir ne istopi...sve mjere su odokativne..ili ...mozzarella 150 gr, 3 kasike sjeckanog persuna, naravno svjezeg, parmessan cca 35 gr, 2 srednje velika crnog luka, orascica, soli, papra, i masnoce ..

Avatar
miracle_of_love
Postovi: 210
Pridružen/a: 14 sij 2007 00:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dreamworld

Post Postao/la miracle_of_love » 27 sij 2007 19:03

hmmm....

a mekdonaldsov mekčikin?? :aha:
i sve su lutke prijatelji u dobru i u zlu...

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 28 sij 2007 01:05

zapecheni kavoli(cvjetacha/karfiol..i/ili brokula )

nishta...skuhate laghano cvjetachu i/ili brokulu..dooobro ocijedite od vode...raskomadate na manje cvijetove/cvatove...pleh namazhete maslinovim uljem..poslazhete cvjetachu i/ili brokulu na pleh..pospete sve to sa na kockice rezanim cheshnjakom ( ja obichno kombiniram kockice cheshnjaka i tanke listiche ) i paprom/biberom...zatim u drugoj posudi umutite kiselo vrhnje i jaje/2..u to dodate nekog sira ili vishe vrsta sira..sve skupa posolite ili povegetite...i prelijete cvjetachu time..na to josh mozhete naribati josh sira ili parmesana...mozhe se posuti i sa komadichima pancete/slanine i cheshnjaka...i..fiju u pechnicu na nekih 200c/220c...cca 25/35min..ovisno o kolichini..gustochi ili ..visini posude u kojoj radite ovaj..nazovislozhenac..

skoljka..ovo je za sendviche..mozhda bi bilo pametnije ..recepte preshaltati..ili u zasebni topic..ili u onaj sada aktivni na gastru -kuhanje... ha????


( crni luk...chuj ti to..hahhahaha..)
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 30 sij 2007 20:12

ne vjerujem. baš to sam radila ove nedjelje za ručak. uz pečene krumpire. dodala sam i par kolutova mrkve uz brokulu, čisto da lijepo izgleda. uglavnom, za prste polizati

moonsorrow
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 srp 2007 07:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la moonsorrow » 20 lis 2007 18:28

FatalFemme je napisao/la:crna slapa ( chabata): malo integralno pecivo:


ko se sjetio pecivo nazvat crna šlapa. pa ja ne da bi ga poželjela kupiti neg hitit u gnoj.
"Ja sam plod ove civilizacije, ali ne i njen sljedbenik"
(Satan Panonski)

anna83
Postovi: 33
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Rovinj/Pula
Kontakt:

Post Postao/la anna83 » 28 lis 2007 18:52

ne jedem salame i slicno tako da ide samo sir unutra
majoneza i ajvar najbolje mi leze

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 04 ožu 2008 23:23

Kruh i sir. Simple as that. =) Teta što prodaje sandwiche me uvijek blido gleda kad kažem da ću topli bez ičega. =D =P

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 04 ožu 2008 23:29

pa nije to cudno. kruh i dimsi mi je jedna od najdrazih kombinacija ovih dana.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 04 ožu 2008 23:37

Dobro je znat da ima još takvih poput mene. =)
... ja većinom ementaler. Iako, nevezano uz sandwiche, u zadnje vrime mi se baš jede sami parmezan. *njami*

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 05 ožu 2008 17:28

moji sendvici u biti i jesu samo od kruha i sira, po mogucnosti nekog boljeg (dimsi, trapist, ementaler, podravac...)
nekad stavim i vise vrsta i to je to, najjednostavnije i dosta dobro.
to je valjda zato jer ne volim nikakav oblik mesa u pizzi, salatama, ostalim slicnim stvarima pa tako niti u sendvicima.
ako mi se da zabavljati oko toga onda mozda jos nesto stavim gore, ovisno sto se nade doma...

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 17 kol 2008 02:58

moj sendvič :shinner:
2 kriške tosta upravo su iskočile iz tostera
jednu namažem senfom i posipam nasjeckanim češnjakom
drugu premažem namazom od vlasca
između dodam 2 lista najlipše zelene salate
i preklopim
i
:aca:
:krezub
from my cold blooded hands!

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 17 kol 2008 09:04

Moj sendvič: sir,šunka,paradajz,paprika,senf i obavezno polijem s octom. :inlove:
Normal people frighten me!

Avatar
kike
Postovi: 1086
Pridružen/a: 30 sij 2008 21:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: tamo negdi u grmu

Post Postao/la kike » 17 kol 2008 09:38

sir i majoneza :aha: , nevolin niednu salamu
Fuck me in the backseat!

Odgovorite