Krem juhe

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Krem juhe

Post Postao/la nimfomanka » 23 vel 2007 12:36

Jučer sam prvi put radila krem juhu. Narezala sam tikvice i kuhala ih 15 minuta, onda stavila peršina i na kraju 1 žlicu brašna. Sve sam to fino miješala kojih 3 minute. Ispalo mi je jako fino,al me muče one grudice male brašna kaj su nutra ostale. Razmišljala sam da si zemem mikser,al onda bi mi tikvice ispale kaša.
Ima tko iskustva sa krem juhama!?

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 vel 2007 12:40

Da, iz vrecice :D......od šparoga.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 23 vel 2007 12:42

al je nije fino ko "domaće":):):)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 vel 2007 12:45

Sta ja znam.....nitko mi ne kuha domace krem juhe.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 23 vel 2007 12:50

nauči kuhati:)

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 23 vel 2007 14:49

ja obozavam krem juhu od brokule!!!!! naravno iz vrecice!!! aaaaaww tako je ukusna!!!! mmmmm
jelda? :)
______

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 23 vel 2007 15:06

ja obožavam onu iz vrećiće od tikvica :):)

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 23 vel 2007 15:19

grudice.
moj savjet (s podnaslovom "deny") bi bio da mlatis po prokletim grudicama jos dok su friske i da odmah pojedes kompletnu juhu, tak da ne razmisljas o njima!
nemam pojma. juha od graska mi je interesantna stvar no jos se nisam pozabavila s njom kak se spada. ocu reci da mi pada na pamet samo smiksati kuhani grasak i dodati vrhnja za kuhanje. (napomena:ovo nije recept!!! ovo je razmisljanje na glas!!)
jedino kaj sam ikad radila je krem juha od krumpira po gamulinovom receptu. bila sam odusevljena. stavila ju u frizder.dosla zena doma, izvadila juhu da se pohvalim, no glupaca se stisnula u nesto nalik na pire...
Nikad vise nije bila ista...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Re: Krem juhe

Post Postao/la lana » 23 vel 2007 18:36

nimfomanka je napisao/la:Jučer sam prvi put radila krem juhu. Narezala sam tikvice i kuhala ih 15 minuta, onda stavila peršina i na kraju 1 žlicu brašna. Sve sam to fino miješala kojih 3 minute. Ispalo mi je jako fino,al me muče one grudice male brašna kaj su nutra ostale. Razmišljala sam da si zemem mikser,al onda bi mi tikvice ispale kaša.
Ima tko iskustva sa krem juhama!?
ima ti jako jednostavno rjesenje - nemoj stavljat brasno. uopce nije potrebno. miksanjem (blendanjem) samog povrca koje je fino dinstano na luku dobijes odlicnu kremastost i gustocu i uopce ti ne treba brasno. i nema grudica. :)

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Re: Krem juhe

Post Postao/la nimfomanka » 23 vel 2007 19:25

lana je napisao/la:
nimfomanka je napisao/la:Jučer sam prvi put radila krem juhu. Narezala sam tikvice i kuhala ih 15 minuta, onda stavila peršina i na kraju 1 žlicu brašna. Sve sam to fino miješala kojih 3 minute. Ispalo mi je jako fino,al me muče one grudice male brašna kaj su nutra ostale. Razmišljala sam da si zemem mikser,al onda bi mi tikvice ispale kaša.
Ima tko iskustva sa krem juhama!?
ima ti jako jednostavno rjesenje - nemoj stavljat brasno. uopce nije potrebno. miksanjem (blendanjem) samog povrca koje je fino dinstano na luku dobijes odlicnu kremastost i gustocu i uopce ti ne treba brasno. i nema grudica. :)
Problem je da ja baš želim da mi ostane nutra povrće narezaano.
Di je Vision kad je trebamo!?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 23 vel 2007 21:20

nimfo, trecina povrca se smiksa da bi dobila gustinu, a 2/3 povrca ostavis narezano.NIKAD ne dodavat brasno ni u sta tekuce. NIKAD.
zvir i bestimja.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 24 vel 2007 01:06

call_me_slut je napisao/la:nimfo, trecina povrca se smiksa da bi dobila gustinu, a 2/3 povrca ostavis narezano.NIKAD ne dodavat brasno ni u sta tekuce. NIKAD.
bum probala sve pa javim

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 24 vel 2007 01:16

joj mene taj cijeli topic tak na bolest podsjeca.......ono juhica, zenica i to........
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 24 vel 2007 01:35

ne. podsjeca na kuhanje krem juha. bez zene i bolesti.
zvir i bestimja.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 24 vel 2007 01:50

bit će da je topic o krem juhama :o
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 24 vel 2007 01:59

call_me_slut je napisao/la:ne. podsjeca na kuhanje krem juha. bez zene i bolesti.
tak je:)

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 24 vel 2007 10:02

call_me_slut je napisao/la:nimfo, trecina povrca se smiksa da bi dobila gustinu, a 2/3 povrca ostavis narezano.NIKAD ne dodavat brasno ni u sta tekuce. NIKAD.
zasto?? ja sam negdje imala recept za pravu krem juhicu u koji obavezno ide brasno. bez toga nikak nemres dobiti krem vec dobis bistru i gustu juhu.
koliko se sjecam nije bas tako jednostavno da bi samo ubacila zlicu brasna vec se to sve skupa treba neko vrijeme pirjati, pa se radi neka vrsta zaprske, pa se opet kuha. i tesko je pogoditi pravu gustocu.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 24 vel 2007 11:05

ma uopce ti ne treba brasno. to su neki starinski stosevi, ali stvarno je sasvim nepotrebno. probaj pa ces vidjet. bitno je da se dinsta na dovoljnoj kolicini luka (on daje finu gustocu), i da se jedan dio ubaci u blender i dobro zmiksa, a drugi ostane kak je, pa imas komade povrca. tak ja radim sve krem juhe i sva variva. samo kod variva smiksas manji dio od ukupne kolicine (recimo 1/4 ili 1/3), a za krem juhu smiksas 3/4, a 1/4 ostavis komade. i mljac! :)

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 24 vel 2007 14:52

lana je napisao/la:ma uopce ti ne treba brasno. to su neki starinski stosevi, ali stvarno je sasvim nepotrebno. probaj pa ces vidjet. bitno je da se dinsta na dovoljnoj kolicini luka (on daje finu gustocu), i da se jedan dio ubaci u blender i dobro zmiksa, a drugi ostane kak je, pa imas komade povrca. tak ja radim sve krem juhe i sva variva. samo kod variva smiksas manji dio od ukupne kolicine (recimo 1/4 ili 1/3), a za krem juhu smiksas 3/4, a 1/4 ostavis komade. i mljac! :)
ovo mi se nekak čini najjednostavnije! Nisam znala da luk ide.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 24 vel 2007 15:17

o da...luk daje gustinu. i ne stavljati brasno. to su zastarjele fore nasih baka...al doista NE BRASNO!
zvir i bestimja.

superstar
Postovi: 679
Pridružen/a: 17 vel 2007 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in your room

Post Postao/la superstar » 24 vel 2007 15:18

nimfomanka je rekla;
Jučer sam prvi put radila krem juhu. Narezala sam tikvice i kuhala ih 15 minuta, onda stavila peršina i na kraju 1 žlicu brašna. Sve sam to fino miješala kojih 3 minute. Ispalo mi je jako fino,al me muče one grudice male brašna kaj su nutra ostale. Razmišljala sam da si zemem mikser,al onda bi mi tikvice ispale kaša.
Ima tko iskustva sa krem juhama!?


savjet;prije nego sto staviš brašno,probaj ga razmutit u pola deci do deci tople vode...mješaš dok se ne otopi u vodi ...meni to uvjek upali i nema grudica..sam uliješ tu smjesu u juhu...ne treba ti mikser,brašno će ti se ziher otopit...
+++++++++++++++++++
::superstar::
A friend in need's a friend indeed, a friend with weed is better
A friend with breasts and all the rest, a friend who's dressed in leather..

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 24 vel 2007 17:57

NE BRASNO!
DA BRASNO!
:D :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 24 vel 2007 18:53

ne brasno. nepotrebno je. i to cvrljenje povrca satima u cuspajzima i juhama je shit. uvale povrce (kojem treba 15, 20 minuta max da se skuha) i komadinu govedine (kojoj treba 3 sata!) i onda jadno povrce ubijaju i kad je gotovo, u njemu nema vise ama bas nis. tak je i s ovim. ne treba brasno. pitaj vision, uostalom. :)

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 25 vel 2007 01:41

ajde ovako..
umjesto brashna...najbolje bi bilo..ako vech morash ishta dodavati..gustin..
uzmesh si jedan gustin..i dodaj ga ..slobodno..umjesto brashna..tj. u sve u shto si ubacivala brashno..ubacuj gustin...

inache..brashno nije bash zabranjeno ubacivati..ali..ako se vech mora dodavati..onda bi se trebalo kuhati minimalno 8-10 minuta ( 15 min. ja preporucham )

+ II najvazhnija stvar za krem juhe je vrhnje za kuhanje...O B A V E Z N O !!!!!
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 25 vel 2007 13:20

DA BRASNO!
meni gustin nikak ne pase. sa brasnom treba znati i onda je stvarno fino. ne smije ostati miris i okus sprzenog ulja i brasna i ne smije ga biti niti previse niti premalo. nije sve sto je starinsko odmah lose.
u krem juhice se ne kuzim, ali cuspajz nije cuspajz bez zaprske! to je onda jako fina povrtna juha, gusta ili bistra, ali nije cuspajz. cuspajz je cuspajz.
ot: zar cuspajz nije smijesna rijec :D
cuspajz... :D

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 25 vel 2007 16:14

niko ne veli da je starinski lose. al ne mora nam svima isto bit fino. il mora mozda? ja ne volim nikakve zaprske. nikad nisam. i uopce mi nema potrebe trpat brasno u povrce.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 25 vel 2007 16:53

ma daa..za zaprshke je brashno ipak obavezno..
npr. zaprshka za grah ili maneshtru..ipak ne mozhe bez brashna..
iako..za grah najvishe volim zaprshku sa kapulom...tj. lukom..malo ga podinstat i na tome zaprzhiti brashno..
2. varijanta bi bila tkz. crvena zaprshka..sa crvenom -mljevenom paprikom..ili moze i osusheni i mljeveni paradajz/rajchicha/pomidor..neki stavljaju pelate i slichno..ali ipoak mi je najbolji onaj mljeveni..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 25 vel 2007 21:23

ja ne kuham... al koliko se sjecam, moja mama sve cuspajze zgusnjava s prezlama tj. krusnim mrvicama... :)
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 25 vel 2007 21:29

vision-zlavjestica je napisao/la:ma daa..za zaprshke je brashno ipak obavezno..
npr. zaprshka za grah ili maneshtru..ipak ne mozhe bez brashna..
iako..za grah najvishe volim zaprshku sa kapulom...tj. lukom..malo ga podinstat i na tome zaprzhiti brashno..
2. varijanta bi bila tkz. crvena zaprshka..sa crvenom -mljevenom paprikom..ili moze i osusheni i mljeveni paradajz/rajchicha/pomidor..neki stavljaju pelate i slichno..ali ipoak mi je najbolji onaj mljeveni..
A jel bi ti nama mogla napisati neki konkretan receptić za krem juhu. Koliko čega i di što!? Molim te! Neku sa tikvicama ili ...tj. svejedno je:)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 25 vel 2007 23:16

noise je napisao/la:ja ne kuham... al koliko se sjecam, moja mama sve cuspajze zgusnjava s prezlama tj. krusnim mrvicama... :)
A sta su krusne mrvice doli peceno brasno s malo vode i eventualno soli :D :D :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Odgovorite