Sushi i riba za sushi

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 05 lip 2007 12:33

Jucer sam prvi puta jela sushi :) Bio je odlican....sa dimljenim lososom :) I ono zeleno, ljuto, kaj podsjeca na hren, mi je sasvim ok za stavit malo vise toga :)
Ugostile su me dobre domacice :D
Pozivam se opet :aha:
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Arestus
Postovi: 3
Pridružen/a: 02 svi 2009 13:59

Post Postao/la Arestus » 02 svi 2009 14:05

E ovako znam da ce te me probably flame jer sam decko :) ali jednsotavno nisam mogao odoliti kad sam nasao na netu vasu raspravu o sushiju :) radim ga i papam vec godinama.. i reci cu vam ovako ono sto jedemo po nasim restoranima nema veze sa orginal sushijem iz recimo japana Tokyo tocnije di sam bio 2 tjedna..jel njihova riba je puno drugacije od nase..stavljaju ti malte ne zive rakove u sushi.. imam par slika..i ikru od ribe i tako dalje..stoga nas jako malo moze jesti izvorni sushi :)

Sushi kao sushi se moze napraviti od takozvane butter fish ribe, tune , lososa, ima ih ko blata..ali meni osobno tuna i losos furaju najbolju ocjenu ..za nabavit ribu u zagrebu...radi se ovako napravis..deal sa lokalnom ribarnicom.. da ti daju tip kada dolazi frisko..veicnom ljudi koji rade nutra nisu vlasnici i za extra 50 do 100 kuna ce vam rado dojaviti..da mu dignete promet :) a irestaci znaju izac u susret.. za napravit ga isto nije tesko...keramicki noz filetira se ..malo rize sotj e krace zrno to je bolje.. jedino sta je problem je nac dobar wasabi kod nas da nije u prahu vec da je u pasti..ili korjenu :) pa eto nadam se dam sam malo pridonjeo nemojte zamjeriti jos jednom..fakat ste divne :inlove: :) :cool:

backspace

Post Postao/la backspace » 20 ruj 2009 22:45

sushi volim. za svježu ribicu ne znam pomoći, ja bi vjerojatno pitala u japanskom restaču da me savjetuju.

PlayToy
Postovi: 614
Pridružen/a: 23 srp 2009 17:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la PlayToy » 20 ruj 2009 23:06

Arestus je napisao/la:E ovako znam da ce te me probably flame jer sam decko :) ali jednsotavno nisam mogao odoliti kad sam nasao na netu vasu raspravu o sushiju :) radim ga i papam vec godinama.. i reci cu vam ovako ono sto jedemo po nasim restoranima nema veze sa orginal sushijem iz recimo japana Tokyo tocnije di sam bio 2 tjedna..jel njihova riba je puno drugacije od nase..stavljaju ti malte ne zive rakove u sushi.. imam par slika..i ikru od ribe i tako dalje..stoga nas jako malo moze jesti izvorni sushi :)

Sushi kao sushi se moze napraviti od takozvane butter fish ribe, tune , lososa, ima ih ko blata..ali meni osobno tuna i losos furaju najbolju ocjenu ..za nabavit ribu u zagrebu...radi se ovako napravis..deal sa lokalnom ribarnicom.. da ti daju tip kada dolazi frisko..veicnom ljudi koji rade nutra nisu vlasnici i za extra 50 do 100 kuna ce vam rado dojaviti..da mu dignete promet :) a irestaci znaju izac u susret.. za napravit ga isto nije tesko...keramicki noz filetira se ..malo rize sotj e krace zrno to je bolje.. jedino sta je problem je nac dobar wasabi kod nas da nije u prahu vec da je u pasti..ili korjenu :) pa eto nadam se dam sam malo pridonjeo nemojte zamjeriti jos jednom..fakat ste divne :inlove: :) :cool:
ne moraš se ti nas bojat. :D valjda. :D
I'm a lover, not a fighter, but I'll fight for what I love.
~ http://www.youtube.com/watch?v=HNuhD88jajI ~

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 21 ruj 2009 10:20

Probala sam jednom. Nije bilo loše, ali opet me se nije niti previše dojmilo.

Odgovorite