jerbo i alkohol ide kroz želudac

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite

pijem...

pivo/vino
50
43%
brzo-kratko i žestoko
17
15%
ko smuk, daj šta daš
18
15%
vodu, ne volim alkohol
15
13%
zbog jedne diiiiiiiivne crne ženeeeeee
17
15%
 
Ukupno glasova: 117

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

jerbo i alkohol ide kroz želudac

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:26

amo sad, tko šta pije, koliko pije, zašto pije?
kad najviše pijete?
zašto uopće ne pijete?
vino, pivo ili vodka?
mislite li da će nas alkohol sve pokositi ko indijance ili možete prestat kad god želite? :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:29

ale aleeeee..ale aleee.. alkohol!!! alkohol!!! :)
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:30

hehe..sta mislis sta sam glasovala! ;) hehe..moze li se dva puta ;)
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:31

etogac.
čak sam glasovao :D
pijem jer volim pivo. prava sam pivopija i ne sramim se toga :D
mislim da je alkohol veće zlo od droga jerbo je toliko dostupan i društveno prihvatljiv da je pravo malo čudo ukoliko se nađeš u društvu koje ne pije, no ni to me nikada nije sprječavalo da se napijem :twisted:
tijekom pijanstva na površinu ispliva moje drugo, nepodnošljivo ja koje obično svima pokvari večer, dok se samo po sebi poprilično dobro zabavlja :D
zaključili smo da sam podvojena ličnost i to mi je sada vječiti izvor inspiracije :D
ne pretjerujem s cugom, samo je prečesto za jednu žemsku :aha:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:31

Alkohol se često ne smatra drogom, uglavnom zato što se koristi u društvene i religijske svrhe u većini krajeva svijeta. Alkohol je droga, te prinudno i prekomjerno pijenje je postalo jedan od ozbiljnijih problema modernog društva. Alkohol koji se pije (znanstveno poznat kao etilni alkohol ili etanol) se proizvodi fermentacijom ili destilacijom raznih vrsta voća, povrća ili žita. Etanol je sam po sebi čista bezbojna tekućina, a alkoholna pića boju dobiju od raznih aditiva i produkata fermentacije.
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:32

mish je napisao/la:hehe..sta mislis sta sam glasovala! ;) hehe..moze li se dva puta ;)
to je zato tu i bilo postavljeno.
a sigurna sam da će se tu naći još pokoje istoglasovlje :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:34

PIVO PIVO PIVO I PIVO!!! ŽIVJELO JEBENO PIVO!!!!!! nema veceg gusta od momenta kad sjednes u kafic i narucis pivo i nakon sta gucnes napravis...-aaaaa...ono kad ti jebeno klizne niz grlo..onako hladno i puno mjehuriča...:):)...
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 13:36

ak pijem onda pijem pivo i to bavariu ili heineken, od ostalog me boli glava
mozda mi se desi da popijem bijelo vino al to je ful rijetko i pijem sam 2 vrste bijelog vina...ak se to tak moze opce reci...*apsolutno neupucena u vina*
zesticu u nikakvom obliku ne pijem jer mi je totalno odvratna

i mislim da lezbe previse piju :D

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 13:36

mish je napisao/la:PIVO PIVO PIVO I PIVO!!! ŽIVJELO JEBENO PIVO!!!!!! nema veceg gusta od momenta kad sjednes u kafic i narucis pivo i nakon sta gucnes napravis...-aaaaa...ono kad ti jebeno klizne niz grlo..onako hladno i puno mjehuriča...:):)...
bas ste lezbe :D:D

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:37

ja sam počela piti više nego što je uobičajeno kad sam dobila posao koji sam htjela, zanimljivo jel da?
jedino tako sam se mogla smiriti od stresa kojem sam bila izložena i nažalost, ta mi je navika ostala do dan danas :D
umjesto da doma meditiram ili uzgajam biljke, ja visim u nekoj birtiji i pivarim.
i šta sad?! znam da mogu prestat kad god hoću! :!:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:38

bea.zarre je napisao/la:znam da mogu prestat kad god hoću! :!:
first step -denial!! :D :D
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:40

Pivo je jedno od najpopularnijih alkoholnih pića. Tokom 1985. ekipa Nacionalnog škotskog muzeja iz Edinburga iskopala je u Rimu, na jednom od hebridskih ostrva, posudu od terakote s nepoznatim sastojcima, iz neolitskog doba. Analizom tog nalaza dobijen je napitak za pivo, koje se pravilo iz zobi, ječma, meda i paprati. Ovo piće, za koje mnogi tvrde da je zapravo jelo, koristilo se već u predhistorijskom razdoblju. Proizvodili su ga Kelti, Germani, Sloveni i Skiti... Proizvodio se iz ječma, pšenice, zobi i heljde, a mnogi stari narodi začinjavali su ga raznim mirođijama i medom. Današnji glavni sastojak hmelj počeo se koristiti tek u 13. vijeku. Pivopijska središta u starom vijeku bila su u Jermeniji, Mesopotamiji i Egiptu. Iz tih su područja pivo poslije preuzeli Grci i Rimljani.
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 13:43

ti si danas sva superpametna..il sam to tek sad primjetila :o

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:43

alkohol je poznat po tome što izaziva dehidraciju tijela. Zbog toga je dobro da poslije pijančenja popijete dosta vode, a i čim se probudite poželjno je da ponovite postupak, jer je naravno velika količina iste, prethodne noći "dehidrirala" vaša tkiva. Normalno, mahmurluk prati i velika glavobolja. Da bi se spriječila glavobolja najbolji je običan aspirin. Važno je da ne popijete aspirin prije pijenja alkohola jer je dokazano da aspirin povećava apsorpciju alkohola u krvi od 40% do 100%. Rješenje se možda krije u belgijskom načinu točenja piva! Važno je pivo natočiti tako da na vrhu čaše ima "tri prsta" pjene. Pjenu koja nadvisuje ili prelazi rub čaše, treba obavezno odstraniti jer je puna ugljen dioksida koji je suvišan i izaziva gorušicu, podrigivanje i glavobolju. Pivo se, bez te suvišne pjene, lakše vari i lakše pije. Majka svih recepata je naravno: dupla turska kafa!

:D :D
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:43

mish je napisao/la: Pivopijska središta u starom vijeku bila su u Jermeniji, Mesopotamiji i Egiptu
današnje pivopijsko središte je moj želudac :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:43

Zita je napisao/la:ti si danas sva superpametna..il sam to tek sad primjetila :o
ma nije, nego je nedavno naučila guglat pa se sad tu preserava :D :D :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:44

mish je napisao/la:Rješenje se možda krije u belgijskom načinu točenja piva! Važno je pivo natočiti tako da na vrhu čaše ima "tri prsta" pjene. Pjenu koja nadvisuje ili prelazi rub čaše, treba obavezno odstraniti jer je puna ugljen dioksida koji je suvišan i izaziva gorušicu, podrigivanje i glavobolju. Pivo se, bez te suvišne pjene, lakše vari i lakše pije.
:D :D
e to stvarno nisam znala!!
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 13:44

aha :D:D:D:D okej

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:45

mish je napisao/la: aspirin povećava apsorpciju alkohola u krvi od 40% do 100%
ček, ček-a el to znači da ću se brže napiti ako prie pianke meznem aspirin?!? :o
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:45

Zita je napisao/la:ti si danas sva superpametna..il sam to tek sad primjetila :o
hihi..zita moja..nisi me dovoljno pratila tijekom moje kratke ali slatke povijesti na cro L..sad se baci na posao..;) :aha:
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:47

bea.zarre je napisao/la:
mish je napisao/la: aspirin povećava apsorpciju alkohola u krvi od 40% do 100%
ček, ček-a el to znači da ću se brže napiti ako prie pianke meznem aspirin?!? :o
ma ali to nisi znala!? :roll: ccc...pa normalno..;) ali bolje je ipak kad piva djeljuje prirodno..;)
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:50

ali ovo mi je jebeno u vezi pjene i mamurluka...to se mora pocet primjenjivat u obliznjim birtijama..mogle bi mi to propagirat..(pošto izgleda niko nij e dosad u hrv.) ic od birtije do birtije i učit konobare kako tocit pivo! eto profita i nama i njima...ljudi ce vise popit ako znaju da ce ih manje bolit glava..;)
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 13:53

meni je fascinantno koliko rijetko budem mamurna, ozbiljno.
rijetko se budim s glavoboljom i inim nuspojavama, jedino što sam žedna ko manijak, još i kad sjednem na paciklo pa u firmu pa mi se jezik slijepi s nepcem i neam šta gutat, a nisam ponijela bočicu vode sa sobom, uh.... :?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 13:58

bea.zarre je napisao/la: još i kad sjednem na paciklo pa u firmu pa mi se jezik slijepi s nepcem i neam šta gutat, a nisam ponijela bočicu vode sa sobom, uh.... :?
HEHE..a sad sam te zamislila na tom tvom paciklu kako se boris protiv dehidracije...buahahaha... uvik imas neke dozivljaje na tom tvom paciklu ;) ti i on ste jedno postali! :D
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 29 ožu 2007 15:17

ako pijem....pijem bijelo vino.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 29 ožu 2007 16:06

bea.zarre je napisao/la:ja sam počela piti više nego što je uobičajeno kad sam dobila posao koji sam htjela, zanimljivo jel da?
jedino tako sam se mogla smiriti od stresa kojem sam bila izložena i nažalost, ta mi je navika ostala do dan danas :D
umjesto da doma meditiram ili uzgajam biljke, ja visim u nekoj birtiji i pivarim.
i šta sad?! znam da mogu prestat kad god hoću! :!:
aaaaa, wrong. za tvoju profesiju to je opće normalno i prihvaćeno. 90% ljudi koji se bave tim polsom su alkohloičari bat vrili. kreće još u srednjoj, ekipa 2 dana tjedno ima praksu ...na kojoj piju, vikendom piju. svi redom profesori su mrtvi pijani na faksu od jutra do sutra. i ne znam niti jednog "recimo bauštelca" :D (da ne outam curu) koji ne pije prije posla, za vrijeme posla i nakon posla.

da znam da si ti išla na tečaj ali i tamo se da pokupit neke geste i navike :)

pijem jako često, recimo 4 puta tjedno. strašno rijetko se napijem. najradje pijem bijelo vino. kada se ima, vrbničku žlahtinu ali najčešće se nema pa daj šta daš. crno mi se prilikom jedne epizode s ribarom malo zgadilo ali jako volim dingać s pelješca i makedonsku tugu za jug.
pivo nikako ne volim i nikako ga ne pijem, osim kad kradem machetu ali to je više onak' tradicije radi.
obožavam žesticu, vodka, red bull vodka je moje piće, baždarena na kojih 13 komada. amaro rado pijem i sve ostalo u biti.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 16:27

three words- zlatan plavac barique! :inlove:
vrhunsko vino! popijete 2dcl i odma dobijete ono nevino crvenilo i žar u obrazičima;) hihi.. je malo skuplje ali se isplati!!!
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

Avatar
mish
Postovi: 257
Pridružen/a: 09 sij 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: milky way
Kontakt:

Post Postao/la mish » 29 ožu 2007 18:11

NEWS: ''U devet ujutro vozila je Ilicom s 3 promila alkohola. Prešla je u suprotnu traku, zabila se u Audi koji se zarotirao, prevrnuo na desni bok pa na krov. Zaustavio ju je tek sudar s Mazdom.''

....ovo si ti 100% Bea!!! na svom paciklu!!! ccc... :D :D :D
''..I often think in music. I live my daydreams in music. I see my life in terms of music... I get most joy in life out of music." --Albert Einstein

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 29 ožu 2007 18:31

iskljucivo vino... i to pretezno bijelo...

obozavam kad je vino dobre kvalitete, pa ga mogu piti cisto i ne zagadjivat ga mineralnom... :inlove:

vugava mi je favorit :inlove:

pivo ne volim nikako....
ostale zestice eventualno u koktelima.... (vec su mi se uspjele zamjerit u clean verziji)...
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 29 ožu 2007 18:42

moji favoriti:

malvazija, vugava, pinot bijeli, graševina.
zadnju pijem kao gemist, ostale ne mijesam s vodom....volim jako ohladjeno vino s ledom.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Odgovorite